- x
Nokia IMEI değiştirme oluyor mu?
50 Cevap89995 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

258 Mesaj
17 Kasım 2009; 11:05:28 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Nokia N86 8MP getirmek istiyorum.Ama pasaport kayıt hakkımı başka bir telefon için kullandım.IMEI değiştirmek mümkün mü Nokia S60 için?

1307 Mesaj
17 Kasım 2009; 12:15:50 

yasal degıl...

2401 Mesaj
17 Kasım 2009; 12:27:54 

mümkün değil

Tüm teknolojik gelişmelerden haberdar olabileceğiniz facebook sayfam
www.facebook.com/sawgent

56 Mesaj
22 Mart 2010; 14:14:24 

Vereceğim cevaba hemen bilir bilmez yasal değil gibi şeyler yazmayın amacım sadece bilgi vermek.

DCT 3 denilen eski Nokia telefonlarda (ör. 3310 - 8210) IMEI değişimi zor değildi. Sadece programlayıcı cihaz ile (ör. Griffin box) IMEI değişimi mümkün olabiliyordu.

Daha sonra üretilen (ilk renkli ekran telefonlar) DCT 4 serisi telefonlardan itibaren (ör. 7210 - 7250) IMEI numarasını değiştirmek çok zordur. Sadece yazılımsal bir müdahale ile yapılamaz. Cihazın içinde parça değişimi gerekiyor. IMEI numarası değişimi UEM denilen bir entegrenin değişmesi ve boş olan UEM nin Griffin box adı verilen donanımla yeniden programlanırken yeni IMEI nin yazılmasıyla mümkün olabiliyordu. UEM nin değiştirlmeden IMEI numarasının değiştirilmesi mümkün değildi. Çünkü UEM adı verilen parça sadece bir kez programlanabilir bir entegreydi.

Ancak daha sonra Nokia ürettiği modellerde (2006 yılı ve sonrası) UEM entegresini daha komplike olan başka bir entegrenin içine aldı ve yeni modellerde IMEI numarası değişimi için daha fazla donanımsal müdahale gerekiyor. Yapılacak işlem telefonunuzun kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir veya çok masraflı olabilir.
Kısaca söylemek gerekirse, Nokia telefonları için IMEI numarası değişimi çok ama çok zor. Hatta son aldığım duyumlara göre artık yapılmasının mümkün olmadığı söyleniyor.

IMEI numarası değiştirilmesi en kolay telefonlar Çin malı taklit cihazlardır. Zaten onay alması mümkün olmadığından olsa gerek, Çinliler IMEI numarası rahatca değiştirilip kullanılabilsin diye, normal bir kullanıcının dahi değiştirebileceği kadar kolay yapmışlar IMEI değiştirme olayını. Telefonu bir USB kablosuyla bilgisayara bağlamak ve yazılımı çalıştırmak yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 22 Mart 2010; 14:26:27 >

282 Mesaj
22 Mart 2010; 20:54:11 

mbulur

verdiğin önemli bilgiler için teşekkürler.

5766 Mesaj
22 Mart 2010; 21:25:56 

Nokianın son modellerinde imei numarası değiştirme işleminin mümkün olmadığını duydum. Nokia' nın bu modelleri BB5 serisi olarak anılıyor. Tam olarak bilemiyorum ama N86 büyük ihtimalle BB5 sersinden bir cihazdır. O nedenle imei numarasını değiştirmek imkansız.

659 Mesaj
22 Mart 2010; 21:49:27 

@mbulur

bende bu konuyu merak ediyordum, verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim...

kestane kebap , acele cevap

709 Mesaj
23 Mart 2010; 1:12:22 

samsung cihazlarla da çok rahat oluyor yazılımsal olarak kız arkma aldığım telefona evdeki hurda bir telin imeini yükletmiştim 15 tl ye

56 Mesaj
19 Temmuz 2010; 0:12:14 

Samsung cihazlarda IMEI numarasının değişimi çok kolay. Ancak IMEI numarasını değiştirecek olanlara bir tavsiyem var. IMEI numarasını kullanacağınız eski cihaz mümkünse MMS, EDGE vs. gibi özellikleri olan bir cihaz olsun. Yoksa 3310 gibi sadece alo demeye yarayan cihazların IMEI numarasını yeni ve epeyce özelliği olan bir telefona yazarsanız cihazınız ilerleyen zamanlarda kullanıma kapanabilir. Çünkü operatörler IMEI numarasından ne tür bir cihaz kullandığınızı tespit edebiliyor. Siz sadece alo dedirten eski model bir telefonun seri numarasını yeni ve teknolojik bir cihaza yazar ve MMS gönderir yada 3g bağlantı kurarsanız sistem bunu anlıyor.

971 Mesaj
28 Ekim 2010; 21:56:12 

nokia telefonlarında özellikle son modellerde imei değişimi mümkündür.n97 de bile.işin sırrı programcılıkta saklı.sanal olarak bir imei numarısı oluşturarak orjinal imei numarasını bastırmak mümkün.ama bunun için telefonun hafızası olması gerekir o da e n serisi telefonlardada yeterli ölçüde var.dünyada bunu yapabien sayılı insanların başında kevin mitnick gelmekte.(hani şu ünlü hacker)
sanal imei oluşturarak orjinal imeiyi bastırmayı bu güne kadar türkiyede yapabilmiş biri olduğunu sanmıyorum.bunu yapabilmek için nokia modelinin (tel modelinin ) donanım yapısını ana dili gibi bilmek gerekiyor.
nokia e n serisi modellerin imei numaralarının nokia genel servislerindede değiştirilebiliyor.ama devlete bu durum bildirilmekte.
yasadışı birinin nokia genel servisinde çalışmasını düşünmek bile istemiyorum.

2975 Mesaj
28 Ekim 2010; 22:18:43 

Samsung galaxy s için mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2036 Mesaj
6 Kasım 2010; 15:54:32 

Bana bi Telefoncu 20 Liraya bakar dedi :)

3296 Mesaj
6 Kasım 2010; 16:10:56 

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Bana bi Telefoncu 20 Liraya bakar dedi :)

aynen öyle.yoksa telefon hırsızlığının sonu gelirdi.

SAMSUNG GALAXY NOTE 3

3 Mesaj
7 Kasım 2010; 16:02:42 

Bendede Nokia N95 Var imei si çalındı diye kapatıldı imei numarasını değişmem lazım bu 20 liraya halledecek telefoncunn numarası yokmu arayayım halledeyim telefon gitti

1 Mesaj
27 Ocak 2011; 21:26:50 

aynı durum bende de var , n73 model telefonumun imeisini calmıslar sm=s20.gif] telefoncuya gıttım dedim böle böle adam dedi ki nokiaların bu modellerıne imei yazılmıo bunu bi cıkıs yolunu bulmak gerek

Ne kadar Hızlı Gittiğini Frene Asılınca Anlarsın ;)

2036 Mesaj
27 Ocak 2011; 21:38:50 

quote:

Orijinalden alıntı: gezginci_

Bendede Nokia N95 Var imei si çalındı diye kapatıldı imei numarasını değişmem lazım bu 20 liraya halledecek telefoncunn numarası yokmu arayayım halledeyim telefon gitti

Hocam bu hırsızlık. Faturanla gidersen muhtemelen klonlanan diğer telefonu, Sonra da imei numaranı çalanı bulacaklardır.

5 Mesaj
1 Şubat 2011; 19:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Hocam bu hırsızlık. Faturanla gidersen muhtemelen klonlanan diğer telefonu, Sonra da imei numaranı çalanı bulacaklardır.

Arkadaşlar benimde n72 imin emaisi çalındı üstelik kvk dan 800 tl ye almıştım gittim bana dava aç falan filan dediler.Savcılığa gittim savcı bundan bişiy çıkmaz kanunda boşluk var dedi bu nasıl iş yaa adamın biri benim meil imi çalıyor ben yasal kullanıcı mağdur oluyorum.Şimdi telefonumu 1 hatta çakılı hale geldi hattımı değiştirdim tel hurda oldu ip sini değiştirmem lazım ama box yok kimsede ona uygun ne yapsam ne etsem bilmiyorum normal telefoncular değiştiremiyor box pahalıymış servise gitsem durumu anlatsam tüm olayı savcılığı falan acaba yardım ederler mi? serviste kesin vardır o cihaz.
Bu arada faturam vb her türlü belgem elimde var yasal olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkartol123 -- 1 Şubat 2011; 19:20:22 >

aa

2036 Mesaj
1 Şubat 2011; 19:37:54 

Hocam bu anlattığın hırsızlık. Bi telefoncunun elindeki Iskartaya çıkmış telefonun ime numarasını alması tamam ama birinin telefonunun imeisini kopyalamak hırsızlıkdır kul hakkıdır. Ben de bi tel getirdim, telefoncu bu telefon yeni 3 gün makinaya bağlı kalması lazım bu modellerin falan tarzından faso fiso okudu, sanırım fazla para koparmak için, diğer telefonları 20-30a açıyordu... Buna 80(sonradan 60 yaptı) istedi, ben de bi arkadaşn passporta kaydettirdim. işin kötü yanı bi passporta bi telefon kaydediliyor O da 2 yıllığına. Benim bildiğim aldığın firmanın bununla ilgilenmesi gerek, sonuçta elinde fatura var. Bence bu kayıt olayı tamamen zırva, bilmiyorum dünyanın başka bi yerinde var mı, varsa da ben duymadım. Hükümetin vergi koparmak, ya da kolay telefon dinleme için çıkardığı bişi olsa gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahir40 -- 1 Şubat 2011; 19:41:53 >

4018 Mesaj
1 Şubat 2011; 22:09:32 

Bazıları eski cihaz IMEI'si çakıyor,bazıları sallama IMEI.Bizim bir telefon vardı Panasonic GD92.Antenli olanlardan.4 yıl önce kafama esti,evdeki bütün telefonların IMEI'lerini kontrol ettim.Hepsi temizdi.1 yıl önce ise GD92'yi kontrol ettirdiğimde klonlandığı yazıyordu.4 yıldan fazla evden dışarı çıkmayan telefonun IMEI'si nasıl klonlanır?

23 Mesaj
5 Mart 2011; 14:20:58 

Savcılıkların uygulamaları farklıdır. Eski yaşlı savcılardan ise dediğin gibi meseleden anlamaz seni sallar. başka bir savcılığa git zaten nöbetçi savcı değişir onu takip et kapıdaki polisler bilir kimin nöbetçi olduğunu. Uygulamada boşluk yap isterse telsiz kanunundan isteere TCK dan işlem yapabilir ama telefon dosyaları ile kimse uğraşmak istemiyor.

http://guzeldereselalesi.tr.gg.
Güzel İnsanların Sayfası

68 Mesaj
20 Ekim 2011; 17:17:53 

hortlatacam ama

yurt dışından gelen N97 yi IMEI tanımlaması yapamadığım için kullanamıyorum ya

yok mu hala bi yolu ?

Doğu banka gitsem halledebilir miyim acaba?

2078 Mesaj
20 Ekim 2011; 18:26:03 

quote:

Orijinalden alıntı: densiz1905

hortlatacam ama

yurt dışından gelen N97 yi IMEI tanımlaması yapamadığım için kullanamıyorum ya

yok mu hala bi yolu ?

Doğu banka gitsem halledebilir miyim acaba?

yok mu hala bir yolu mu?

bu olay git gide zorlaşıyor kolaylaşmıyor günümüzde de imei değiştirmenin şansı 0.00000000....01% dir yani nerdeyse imkânsız

Işık Üniversitesi

Mimarlık

282 Mesaj
20 Ekim 2011; 19:33:30 

samsung un yeni modellerine bile imei kolayca atılırken nokia hangi amaçla böyle bir yöntem uygulayıp imei değiştirmeyi imkansız hale getiriyor anlamış değilim,çünkü çoğu ülkelerde imei kapanma olayıda yok,peki nokia sadece Türkiyeye özel olarakta üretmediğine göre niye böyle yöntem uyguluyor acaba mantıklı bir sebebini bilen varmı arkadaşlar.

68 Mesaj
20 Ekim 2011; 23:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: MK*

yok mu hala bir yolu mu?

bu olay git gide zorlaşıyor kolaylaşmıyor günümüzde de imei değiştirmenin şansı 0.00000000....01% dir yani nerdeyse imkânsız

ben teli kullanayim da isterse IMEI olmasin telefonda diyim sen anla

yok mu yaa hala bi yoluu

abone merkezine gidip rusvet verecem valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi densiz1905 -- 20 Ekim 2011; 23:03:43 >

2078 Mesaj
21 Ekim 2011; 8:25:54 

quote:

Orijinalden alıntı: densiz1905

ben teli kullanayim da isterse IMEI olmasin telefonda diyim sen anla

yok mu yaa hala bi yoluu

abone merkezine gidip rusvet verecem valla

imei değiştirmek için fabrikalarda kullanılan makineler lazım sana çünkü günümüzde imeiler nerdeyse donanıma gömülü olarak üretiliyor yani yok etmek için uygun parçayı çıkartman lazım tabi bunu yaptıktan sonra telefon çalışırmı bilmem...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Işık Üniversitesi

Mimarlık

1126 Mesaj
11 Kasım 2011; 22:49:29 

benim turkcell t20 de android in imei si sıfırlandı.buna imei çakabiliyormuyuz,huwei cihazlar bildiğiniz üzere...

Mefairo Del Mercadal

1 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:05:37 

huawei cihazların bazı modellerine işlem yapıla biliyor htc çoğu modele yapılıyor samsung hepsine yapılıyor lg a2 işlemcili modeller hariç geri kalan hepsine
nokia dc3 hepsine nokıa dct4 çoğu modele çin malı hepsine imei deyiştirme işlemi yapılıyor bu işlemleri evde yapmanız mümkün deyildir niye derseniz baks adı verilen yazılım yükleme araçları ve özel kabloları vardır :) kendiniz baks alıp yapa bılırsınız tabi ama bayağı bayağı masraflıdır baks kablo vs vs almak bayağı masraflıdır ayrıca her cihaz markasına işlem yapan baks ayrıdır örnek veriyim

samsung cihazlara z3x box veyahut spt box

lg cihazlara vigsy boz veya octopus

sony ericson setool box

çin cihazlarına spiderman box gpg dragon box vs vs

htc cihazlara rif jtag veyahut gpg hxc dongle

ve daha bir sürü model vardır :)

2945 Mesaj
18 Kasım 2011; 16:24:08 

quote:

Orijinalden alıntı: csungu

benim turkcell t20 de android in imei si sıfırlandı.buna imei çakabiliyormuyuz,huwei cihazlar bildiğiniz üzere...

Hiç uğraşma garantisi vardır.Daha büyük sorun falan olur
Servise gönder.

forumosys.com

92 Mesaj
15 Mayıs 2012; 12:26:30 

quote:

Orijinalden alıntı: tunc45

aynı durum bende de var , n73 model telefonumun imeisini calmıslar sm=s20.gif] telefoncuya gıttım dedim böle böle adam dedi ki nokiaların bu modellerıne imei yazılmıo bunu bi cıkıs yolunu bulmak gerek

ewet arkadaşım malesef n73 cihazlara imei yazılamaz çünkü imei yazılan entegre borda sabitli sanki o entegreyi değiştirmek gerek ben çok uğraştım ama çıkmıyor ne kadar ısıtırsanız ısınız bordla birlikte kaldırıyor ve bord bozuluyor. Tek çare bordu değiştirmek 100 lira civarı

2448 Mesaj
15 Mayıs 2012; 13:19:17 

quote:

Orijinalden alıntı: papurcu

samsung un yeni modellerine bile imei kolayca atılırken nokia hangi amaçla böyle bir yöntem uygulayıp imei değiştirmeyi imkansız hale getiriyor anlamış değilim,çünkü çoğu ülkelerde imei kapanma olayıda yok,peki nokia sadece Türkiyeye özel olarakta üretmediğine göre niye böyle yöntem uyguluyor acaba mantıklı bir sebebini bilen varmı arkadaşlar.

Telefon hırsızlığını önlemek için.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

456 Mesaj
19 Haziran 2012; 18:58:14 

Teknik servisin özel kullangı program var istedigin her cihazı android OS olsun hepsini degiştirirsin ama piyasada hayatta bulamazsın o programları BTK şu anda kayıt için 100 tl alıyor hizmet etmeden 100 tl pasaport kaydı yapıyorsun siz düşün haksız kar yapıyor adamlar.

346 Mesaj
22 Temmuz 2012; 22:20:43 

Nokia E 52 var yurt dışından hediye geldi pasaportum yok bunu nasıl kullanabilirim.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Temmuz 2012; 22:54:05 

quote:

Orijinalden alıntı: atakan81

Nokia E 52 var yurt dışından hediye geldi pasaportum yok bunu nasıl kullanabilirim.

Artık pasaporta kayıt için 100 lira para alıyorlar.Geçmiş olsun.

11 Mesaj
31 Temmuz 2012; 20:07:40 

Merhaba arkadaşlar, nokia 5257 telefonu yurt dışından getiren bir dostumuzdan aldım pasaport ile kayıt ettirdim, ancak sonrasında nss diye bir program ile türkçe menü için modifikasyon yaptım :)
Türkçe menü oldu ancak servis yok uyarısı vermeye başladı 5 dakika önce ise servis vardı.

Araştırmalarım sonucunda imei değişmiş olduğunu o yüzden telefon bloke edilmiş olduğunu öğrendim ancak nokia'larda imei değişmesi olmuyor diyorlardı :) şimdi ben telefonu arkadaki barkod'da yazan imei ye geri nasıl dönderebilirim ?

format attım telefona ama olmadı bir bildiği olan varmı?

2565 Mesaj
4 Kasım 2012; 10:22:43 

Bana da yurt dışından Nokia 100 telefon geldıi. 50 tl ilk telefon için 100 tl vermek çok saçma olacak. İmei şini değiştirme şansım var mı ya da başka yolu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2012; 11:27:26 

quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Bana da yurt dışından Nokia 100 telefon geldıi. 50 tl ilk telefon için 100 tl vermek çok saçma olacak. İmei şini değiştirme şansım var mı ya da başka yolu var mı?

Maalesef.

2565 Mesaj
5 Kasım 2012; 0:53:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Chucky_31

Maalesef.

Patladik yani :(

MacBook Pro 6.4 / Honda Silverwing 600- 2008 model/J.costa varyatör / BMW 5.20D 2011/ Canon 70D

215 Mesaj
25 Mart 2013; 1:33:51 

Arkadaşlar merhaba benim elimde kıbrıstan asker ziyareti sırasında alınmış nokia 1280 var bide elimde bozuk nokia 1100 var acaba nokia 1100 IMEI ni kıbrıstan gelen pasaport kayıtsız telefona klonlayabilrmyz yardımlarınızı bekliyorm

156 Mesaj
13 Nisan 2013; 2:21:45 

bende yurtdışından gelirken 35 tl nokia 1280 aldım 130 tl işletmek çok pahalı klonlamakta yok dediler artık çöpe atacağız zorda olsa bu telefona 130 tl pasaportta kayt yaptırma parası verilmezzz.

Core 2 Quad Q8400.. Gigabyte EP43-S3L.. Sapphire 1 Gb Ati HD 4830 GDDR3… Kingston 4 GB 1066 MHZ DDR2 Hyperx …Samsung 320 GB 7200 RPM Sata2 16 …... Philips 22" 220VW9FB 5ms…Gigabyte GZ-X5BPD-400 ATX KASA SİYAH 420W

254 Mesaj
4 Temmuz 2013; 19:59:09 

benim bir tanıdığın başına gelmişti nokia 2610 almış faturasını kaybetmiş teli bir yıla yakın kullanmış sonrada tel imei klonlandı diye kapandı. telefon yatıyor şu an herhalde yapacak birşey yok.
ayrıca 50-100 tlye yurt dışından tel alıp burada 115tl ye kaydettirmek hiç mantıklı değil. telefonun üretilme tarihiyle alakalı belirli yıllara göre vergi fiyatları değişmeli

2344 Mesaj
28 Temmuz 2013; 18:18:09 

öğretici olmuş
hiç bilmediğim konular bunlar
mesajım bulunsun

2014 yılında, Bilimin geldiği son nokta, bir MR cihazı mıdır ??

2695 Mesaj
10 Ağustos 2013; 21:48:06 

son durum nedir? aksaraydan aldığım tel patladı, kenarda yatıyor, bozuk bi telefon var elimde onun imei'nı nasıl geçireceğim şimdi?
kendim biraz araştırıyorum, yasal değil diye paylaşmayan arkadaşlar pm'den yazabilir mi

1259 Mesaj
29 Ekim 2013; 8:47:30 

nokia lumia 520var yatıyor :) imei atılmıyor

403 Mesaj
1 Kasım 2013; 16:53:24 

Bende de Nokia E7 var. Bu telefonlara imei değiştirme programları ile değiştirilebildiğinden bahsediliyor? Bilgisi olan var mı?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
World kart ile alışverişlerde yardımcı olunur.
Alışveriş yaptıklarım : ahmetdonmez45 , fırsatkampanya , Déad , ibasci , öndercan , JohnDillinger, emre-29, isolayn07 ,

17 Mesaj
23 Kasım 2013; 13:08:37 

İşte bu aptalca sebeplerle Nokia elinde tuttuğu telefon piyasasında Apple ve Samsung'un arkasından nal lardan kalanları topluyor.Nokia hak ettiği yere kavuşmuştur.Nokia matrix muzları bile dünya paraya satmışlardı.

1 Mesaj
2 Aralık 2013; 0:22:36 

al bi de benden nokia c5 00
telefonu yazılım die tamire verdm hayvan herif imei nin içine etti
anlamadım ne yapmaya çalıştığını ama yapamadım dedi servise göndertti
kvk ya gönderdim yazılım falan yüklendi ama 12345 li başlayan bi aptal numara çıkıor
kimse yapmıor
şikayete gitti karakol karakol gezdm resmen o ona o ona gönderdi çünkü,oradakilerde resmen git bi ,me, no çaktır dediler bana,o adamdan şikayetçi olmak istiyorum dedim,bişey olmaz ki ne olacak dediler
piyasada nerdeyse her yerde kaçak tlf.lar hemen hemen her yer imei çakar dediler,dedim ki nokia ya çakılmıormuş,ben 2000 bilmem kaçta yapanlar vardı gördüm dedi polis bana
hiçbişey yapmadı hiçkimse
her yer sahtekar yalancı dolancı
ulan ben nerden bileym adam sahtekar mı değilmi,ben müşteriyim paramla gider tlf alırım ya da tamirci diye geçinene güvenip tlf veririm
ne lan bu herkes bok
napacaz peki napacaz
polis die güveniorsun o bile kaçakçıya gönderior her yer sahte satıor zaten abla dior lan ben napim o zaman
Allah topunun belasını versin
kaç aydır telefonsuz kaldm arkadaş tlefonuyla idare ediorum
yeni tlf almaya maddi imkanım yok şuan
yapabildiğim tek şey hepsine beddua etmek ve aslında sapasağlam olan çok sevdiğim güzelim telefonuma ağlamaklı ağlamaklı bakmak

307 Mesaj
7 Aralık 2013; 21:58:36 

Anlamadığım birşey var, yurt dışında yaşıyorum Türkiye'ye tatile geliyorum kendi telefonumu kullanmak istiyorum. kullanamıyacakmıyım? illa para ödeyipte mi? açtırmam mı? lazım. Ve bu işlem dünyanın hiç bir yerinde yokken kime ve hangi akla hizmet çıkmış. Ve ekliyorum eğer açtırmak için vereceğim paranın kuruşu dahi onların çoluğundan çocuğundan çıksın, bu yasayı çıkartan ve bu yasanın çıkmasında emeği geçen kim varsa onların boğazında kalsın, zerrei miskal hakkımı helal etmeyeceğim.

Doğa için bisiklet bin
s4mini l9195

60 Mesaj
26 Ocak 2014; 2:22:34 

Dostlar bende de ablamin yurt dışından annem kullansın diye getirdiği nokia 6500 classic var. Bi kaç telefoncuya gösterdim imei atilmiyor dediler. Hiç bir yöntemi yok mu bu işin yahu? Öylece yatıyor güzelim telefon:)

5 Mesaj
22 Temmuz 2014; 14:10:23 

nokıa 1110i nin imeisini değiştirebilme imkanımız varmı yoksa bana pahalıya patlayacak yeni tel alasım da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih_43_ -- 22 Temmuz 2014; 14:10:51 >

220 Mesaj
16 Eylül 2014; 0:28:08 

Nokia c6.01 imei klonlamışlar. Nasıl değiştiririm ?

540 Mesaj
18 Eylül 2014; 16:43:58 

Geçmiş olsun. İmei donanıma gömülü olduğu için değiştirmek imkansıza yakın bir şey. Telefonu tek hatta açtırırsın. Ya da bir bardak soğuk su içersin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdmGdk -- 18 Eylül 2014; 16:45:53 >

Bu mesajda bahsedilenler: Ahmetyel06

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git yasal degıl... AYYUZLUM - 17 Kasım 2009; 12:15:50 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Cep Telefonu ve Aksesuarları » Nokia » Nokia IMEI değiştirme oluyor mu?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.563