Şimdi Ara

2010 MODEL MAZDA 6 ALDIM (TAVSİYE EDERİM) ARAÇ İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARSA CEVAPLAYABİLİRİM. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
10
Favori
130.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci el Mazda 6 alacaksanız 2007 model ve üstünü tavsiye ediyorum. Sıfır alacaksanız zaten sorun yok. Benim araç Sayın Taner GÖDE tarafından verilen resimlerle birebir aynı. Sadece rengi değişik. Navigasyon ekranını soruyorsanız Türkiye'de satılmıyor. Sipariş ile getirilip getirilmeyeceğini bilmiyorum. Bayisi size gerekli bilgiyi verecektir. Bayi ismini özelden gönderdim. Saygılar.
  • TEŞEKKÜR EDERİM
  • öncelikle hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin.mazda 6 bu fiyatıyla tam isabet..
    bu topicteki bilgiler ışığında liste fiyatı 39.1 olan mazda 3 HB Touring Otm. aracın fiyatını sizce çok sıkı bir pazarlıkla kaça inerler arkadaşlar?
  • Sayın asparagas mazda 3 alan arkadaşlar net bir fiyat verebilirler. Benim tahminim 35'e rahat alırsınız. Saygılar.
  • Bu arada yakıt tüketim bilgilerini vermeye devam edeyim. Bu sıralar sadece şehir içinde kullandım, sabahları koltuk ısıtma ve cam ve yan ayna ısıtmaları açık. Sabahları genelde dış ortam ısısı sıfır derece idi ve her gün gidilen mesafe oldukça kısa oldu. Her gün gidiş 2 km dönüş 2 km. yol yaptım. Bunun dışında çeşitli mesafeler arası en uzun gidiş dönüş kızılay trafiği 45 km ortalama 4 kez yol yapıldı. Bunun dışında defalarca kısa mesafeli ( 1km ile 3 km arası ) yol da yapıldı. Benzin aldım. Yakıt tüketiminde artış oldu. 100 km'de 12 litre tüketimim oldu. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilay06 -- 11 Aralık 2009; 11:27:12 >
  • En son yakıt tüketim bilgilerini vermek istiyorum. 91 litre benzin ile 908 km yol yaptım. Tamamı Ankara şehir içi. Koltuk ısıtıcılarını hiç kullanmadım. Ayna ve arka cam buz çözücüleri ise 2-3 defa kullandım. Havalar iyiydi. Yakıt tüketimim 100 km 'de 10,02 litre oldu. Yani 10 litreyi tekrar yakaladım. Tüketime esas alınan süre boyunca kışlık lastikler takılı idi araçta. Saygılar.
  • 2.0 motor değil mi? Araç kaç kilo, otomatik vites mi?

Eğer 1500 kilo civarı otomatik vites ve 2.0 motorsa gerçekten çok iyi yakış değeri.

quote:

Orijinalden alıntı: kubilay06

En son yakıt tüketim bilgilerini vermek istiyorum. 91 litre benzin ile 908 km yol yaptım. Tamamı Ankara şehir içi. Koltuk ısıtıcılarını hiç kullanmadım. Ayna ve arka cam buz çözücüleri ise 2-3 defa kullandım. Havalar iyiydi. Yakıt tüketimim 100 km 'de 10,02 litre oldu. Yani 10 litreyi tekrar yakaladım. Tüketime esas alınan süre boyunca kışlık lastikler takılı idi araçta. Saygılar.
  • Araç 2000 motor. Tam otomatik vites. 150 beygir. Sürücü dahil boş ağırlığı 1.395 kg. Bence de çok iyi değerler. Araç 4.000 km'ye yaklaştı. Tahminim bundan sonra da şehiriçi tüketimi 10 litre civarında seyredecek. Saygılar.
  • Aracınız hayırlı olsun. Gerçekten çok güzel bir araba, almayı düşündüğüm araçlardan.

Size bir kaç sorum olacak.

Bu aracı duble yollarda kullandınız mı, yani şu mıcır asfalt yollarda demek istiyorum. İçeri giren yol sesi konusunda tecrübeniz nasıl?

Bu yakış değerini elde ederken ortalama hızınız neydi? Bu veri yol bilgisayarında yazılıdır.

Sağolun.

quote:

Orijinalden alıntı: kubilay06

Araç 2000 motor. Tam otomatik vites. 150 beygir. Sürücü dahil boş ağırlığı 1.395 kg. Bence de çok iyi değerler. Araç 4.000 km'ye yaklaştı. Tahminim bundan sonra da şehiriçi tüketimi 10 litre civarında seyredecek. Saygılar.
  • Almayı düşünen tüm arkadaşlarıma tavsiye ederim. Mıcırlı duble yolda kullandım. Ankara Nevşehir gidiş dönüş yapıldı araçla. Araç yol sesi açısından vectra c2 kasa ile aynı gibi. Yani sessiz. Yalnız daha önce de belirttiğim üzere 180'den sonra rüzgar sesi var. Ancak uğultu şeklinde değil bu ses. Araçta yol sesi olmamasına karşın, yanınızdan geçen aracın farkına hemen varıyorsunuz. Bu durum özellikle güvenlik açısından düşünülmüş gibi. Yanınızdaki aracın sesini duymanız hatalı sollama yapmanızı engelliyor. Ancak bu ses rahatsız edici boyutta değil. Aracı farkedecek kadar duyuyorsunuz. Yol bilgisayarına bakmadım. Bu değerler aldığım benzin (litre olarak ) karşılığı yapılan km'dir. 908 km Ankara şehir içinde yapıldı. Bazen 80, bazen 120, bazen 30 - 40 km hızlar yapıldı. Kızılay trafiğine girildi. Ben araçtan memnunum. 4000 km'ye yaklaştı kokpitte en ufak bir ses, çıtırtı dahi duymadım. Ancak daha önceki astra ve vectra araçlarımda bu sesler hemen duyulmuş idi, bakalım zaman neyi gösterecek bu konuda. Mazda 6 için bütçe ayırabilecek arkadaşlara mutlaka test etmelerini tavsiye ediyorum. Bir test edin gerçekten bu güne kadar bindiğiniz tüm araçlardan farklı olduğunu göreceksiniz. Sürüş keyfi bu araçta... Saygılar.

• Geçen gün bir arkadaşıma manuel viteslisini aldık, kısa bir süreliğine direksyona geçtim- en son kullandığım mazda 91 model bir 626 olduğu için ve o aracı çok sevdiğim için bu karşılaşma tarihi bir öneme sahipti gerçekten güzel bir araç sürüşü de çok keyifli, bu sınıfta 0 araç alacak olanlara en azından denemelerini öneririm akıllarında hiç yoksa bile. Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inş
  • İstanbula otoyoldan gidip geldim. Giderken kat ettiğim mesafe 440 km idi. Tam üç saatte hedefe ulaştım. Yani ortalama hız 140 km/sa oldu. Yolda tabii ki 200 180 ve bolu tünellerinde 70 km/sa ve İstanbul içerisinde daha da düşük hızlara indim. Benzin aldım tam 36 litre. Yakıt tüketimim 100 km'de 8 lt civarında oldu. Araç 200km/sa. hızda yol bilgisayarına göre 13,5 litre tüketiyor. 130-140 km/sa. hızda 6,5 - 6,8 litre anlık tüketimi gösteriyordu. Dönüşte henüz benzin almadım. Araç 200 ile giderken oldukça güven verici. 130 - 140 ile gidişi ile 200 ile gidişi arasında bir fark yok. Yol tutuşu mükemmel. Ses aynı. Hız arttıkça dahi ses düşük hızlardaki sesle aynı gibi. Lastikler kış lastiği. Kumho kw 17. Çok sessiz bir lastik imiş. Şimdilik bu kadar yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.
  • Bazı markalar utanmasalar c sınıfı araçların bu doluluktakini bu paraya verecekler...
  • Aracınızı güle güle kullanın.
    Ben de mazda 6 yı inceledim. Tasarımı çok hoş. İç mekan emsallerinden daha geniş. Onceki mesajlarda bir arkadaşın dediği gibi 2000 motor % 60 ötv li mazda 6 nın fiyatına bakın birde 1.6 % 37 ötv ile satılan aynı segmentteki diğer araçlara bakın. Birileri fena kazıklıyor bizi.
    Mazda 6 Türkiye de 1.6 motorla satılsa düşünmeden alınacak mükemmel bir araç. 2000 motor olmasından dolayı mtv yüksek.
    Bir de şunu sormak isterim size; mazda araçlarım bakım aralıkları 6 ay da bir mi?
    Böyle birşey duydum. Garibime gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Aracınızı güle güle kullanın.
    Ben de mazda 6 yı inceledim. Tasarımı çok hoş. İç mekan emsallerinden daha geniş. Onceki mesajlarda bir arkadaşın dediği gibi 2000 motor % 60 ötv li mazda 6 nın fiyatına bakın birde 1.6 % 37 ötv ile satılan aynı segmentteki diğer araçlara bakın. Birileri fena kazıklıyor bizi.
    Mazda 6 Türkiye de 1.6 motorla satılsa düşünmeden alınacak mükemmel bir araç. 2000 motor olmasından dolayı mtv yüksek.
    Bir de şunu sormak isterim size; mazda araçlarım bakım aralıkları 6 ay da bir mi?

Ben şahsen 10.000Km de bir götürüyorum aracımı.Ne kadar çok km yaparsanız okadar erken gidersiniz.Diğer araçlardan farkı yok.Sıfır aldığınızda sanıyorum 5000km sonra servise uğramak zorundasınız sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail hoca

Kitapçıkta 6 ay yazıyor.Ben de bu yüzden arabayı aldıktan 6 ay sonra araç 7500 km deyken servise gittim.Servis müdürü "ilk defa sizin gibi hassas bir müşteriyle karşılaşıyoruz" dedi
  • Araç garanti kapsamında. Üç yıl ganrantisi var. 10.000 km'de veya 6 ayda bir bakıma girecek (hangisi önce dolarsa ). Bakım masrafları için bana bir de yazı verdiler. 10.000 km bakımı 176,00 TL. 20.000 bakımları 276,00 TL.
    2000 motor olduğu için vergisi yüksek deniyor. Ancak burada şunu unutmamak lazım:
    a) 1.6 motor otomatik vites c sınıfı bir aracın yakıt tüketimi şehir içinde 12-13 litre ( örneğin civic, corolla, focus )
    b) 1.6 motor turbolu d sınıfı bir aracın yakıt tüketimi şehir içinde 13-14 litre
    c) 1.6 motor d sınıfı bir aracın yakıt tüketimi 11-12 litre ( örnek eski arabam vectra c )
    1.6 motor ile 2.0 motor araç için ödenecek motorlu taşıt vergilerine baktığımızda 2.0 aracın 1.6 motor araca göre senelik 1.793,00 TL. - 643,00 TL = 1.150,00 TL. daha fazla ödemesi var. 1150/365 = 3,10 TL. günlük fazladan vergi ödemesi oluyor. Kısacası aradaki vergi farkı günlük 3,00 TL.'sı. Ancak diğer araçların yakıt tüketimlerindeki fazlalığa baktığımızda bu farkın ortadan kalktığı görülmektedir. Hatta 1.6 turbo motor d snıfı bir aracın ilk alım maliyeti mazda 6'yla donanım olarak aynı özellikler seçilince en az 15 milyar fazladır. Kaldı ki otomatik vites seçeneği ise d sınıfı 1.6 motor ve altında sadece bir markada var. Diğer markalarda otomatik vites isteyince en az 25.000 TL'lik bir farkı baştan ödemeniz gerekiyor. Bu fark dahi yıllarca mazda 6 'nın hiç motorlu taşıtlar ödememesi veya uzun yıllaaaar boyunca 1.6 motor üzerinden vergi ödemesi demektir.
    Ben bu şekilde düşünüyorum.
    Bu arada 5.500 km'yi geçti aracım ve ilk günkü gibi sorunsuz. 50.000 - 60.000 aralığında araç düşünenlere mutlaka tavsiye ediyorum. Saygılarımla.

• KUbilay Bey hayırlı ugurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.
    Benim bir tavsiyeye ihtiyacim var siz sevgili forum takipçilerinden ve ozellikle sizden Kubilay.
    Konu şu;2.el 2009 dynamic + otomatik 20.000 km. de. ancak bose system, deri koltuk ve haliyle isitma ve hafiza yok,keza sunroof da.(halbuki maza-tr.com da dynamic+ da var gibi algiladim ben).
    http://www.mazda-tr.com/showroom/mazda6/4door/specs/
    Bu haliyle maksimum kaca kadar cikmami tavsiye edersiniz?
    Sagolun simdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: my_desertrose

KUbilay Bey hayırlı ugurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.
    Benim bir tavsiyeye ihtiyacim var siz sevgili forum takipçilerinden ve ozellikle sizden Kubilay.
    Konu şu;2.el 2009 dynamic + otomatik 20.000 km. de. ancak bose system, deri koltuk ve haliyle isitma ve hafiza yok,keza sunroof da.(halbuki maza-tr.com da dynamic+ da var gibi algiladim ben).
    http://www.mazda-tr.com/showroom/mazda6/4door/specs/
    Bu haliyle maksimum kaca kadar cikmami tavsiye edersiniz?
    Sagolun simdiden

Saydığınız özelliklerin olmaması o modelin dynamic + değil,dynamic olduğunu gösteriyor.

• güzel araç sonraki aracım bu olacak
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.