Şimdi Ara

İmdattttttttt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim monitöre görüntü gelmiyor başka monitörlerlede denedim aynı acaba sorun ekran kartındamı bilmiyorum
    Ekran Kartı mx400 geforce işletim sistemim 98se pentıum3

• Eğer o başka mönitörlerle denerken farklı kablo kullandıysan sorun ekran kartında olabilir.Öyle değilse kabloda olabilir tabi.Ama sorun başka türlü de olabilir.Yani sistemin genelinde de sorun olabilir.Mesela sistem açılırken biostan bip-bip gibi bir ses geliyor mu?Yoksa normal bilgisayar işlem yapıyor da görüntü mü gelmiyor?Eğer sistemin genelinde olduğunu düşünüyorsan bios pilini çıkar.3-5 dakika bekleyip tekrar yerine tak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 30 Temmuz 2005, 0:09:52 >
  • pinler kirilmis olabilir..
  • bip sesi gelmiyor gerçi başka monitör denedik oda açılmadı ekrankartından olsa s3 ekran kartı vardı yedek olarak oda açılmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: seberhan1907

bip sesi gelmiyor gerçi başka monitör denedik oda açılmadı ekrankartından olsa s3 ekran kartı vardı yedek olarak oda açılmadı

Bios pilini çıkarıp takarak deneyin.
  • yok kardeş yine olmadı bip sesi gelmiyor dırtttt diyor görüntü gelmiyor iki ekran kartında da aynısı oluyor fan çalışıyor ekran kartının fanıda çalışıyor ama görüntü yine yok
  • evet sistemine reset at demiş iste tuğer kardeş attınmı sen belki sorun biostur hem pci dan hem agp den taktığın ekran kartı ve değişik monitörle acamadıysan baska ne olabiliri....
  • arkadaşım pili çıkarttım uzun bir sürede bekledim ama yine olmadı
  • arkadaşım haddim olmayarak söylüyorum ama ana kartın gitmiş olamazmı
  • olabilir bakacagız
  • dosrum bütün bağlantıları bi sküp uzay bağlantı yaparsan belki bi çözüme kavuşursun.. bide yedek psu varmı ona da bi bak ..kolay gelsin..
  • ana kartı sök yerinden üzerinde sadece ekran kartı işlemci ve powerlar takılı olsun öyle dene teker teker sorunun hangisinde olduğunu anlamanda yardımcı olur.
  • uzay da gibi hissettim kendimi özür dilerim ama uzay bağlantı nedir bilmiyorum cahilliğime verin açıklarsanız memnun olurum
    quote:

Orjinalden alıntı: maarul

dosrum bütün bağlantıları bi sküp uzay bağlantı yaparsan belki bi çözüme kavuşursun.. bide yedek psu varmı ona da bi bak ..kolay gelsin..
  • Büyük ihtimaL sorun anakartınLa aLakaLı, arkada$Ların dedikLeri gibi anakartını söküp dı$arı çıkar, kasa yokmu$ gibi dı$arıda topLa, ama anakartının aLtına izoLe bir$eyLer koymayı unutma :) o $ekiLde bi açmayı dene, bu tarz arızaLar geneLde anakart veya i$Lemcidir eğer makinadan hiç bip sesi geLmiyorsa.....
  • iyi cevap
    quote:

Orjinalden alıntı: dj_mero

Büyük ihtimaL sorun anakartınLa aLakaLı, arkada$Ların dedikLeri gibi anakartını söküp dı$arı çıkar, kasa yokmu$ gibi dı$arıda topLa, ama anakartının aLtına izoLe bir$eyLer koymayı unutma :) o $ekiLde bi açmayı dene, bu tarz arızaLar geneLde anakart veya i$Lemcidir eğer makinadan hiç bip sesi geLmiyorsa.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.