Şimdi Ara

oyun oynarken pc kapanıyor [ÇÖZÜLDÜ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
48.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce böle bi problemim yoktu bi oyun yükledim oyuna tam başladım pc kapandı dedim oyunda bişe var call of duty nin son oyunu yükeldim tam oyuna başaldım yine kapandı neden acaba güç kayangım 380 watt onda sorun olacağını sanmıyorum ekran kartım sapphira 2600 ram 2gb 800 mhz işlemci 4200 amd çift çekirdekli 6 aydır oyun oynamaya ara vermiştim bu son iki oyunu yükeldimde böle bir problemle karşılaştım yardımcı olursanız sevinirim...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• işlemcin ısınıyor olabilir mi?speedfan ile veya biostan bi bak istersen
  • Herhangi bir kesilme vs. bir sorun yaşıyor musunuz ?
  • kasayı açtım ramları falan çıakrıp taktım baya bi oynadım sonra tekrar kapandı nedir bu sorun anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerzoone -- 16 Kasım 2009; 21:59:51 >
  • güç kaynağınız kaç senelik?
  • sıcaklık değerlerini (cpu - vga- ram - hdd ) kontrol et
    ayrıca psu'nu söküp bi kontrol et kondansitörlerde bir şişme varsa güç kaynağının ömrü tükenmiştir belkide yavaş yavaş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caqlayan

güç kaynağınız kaç senelik?

güç kaynagım 4 senelik
  • bios ile ilgili bi soruun olmaz dimi yazın biosu güncelemiştim
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyundelisi

quote:

güç kaynagım 4 senelik

güç kaynağının içindeki kapasitörler her sene aşınmaya uğrar ve %10-20 oranında işlevselliğini kaybeder. 4 sene kullandığını düşünürsek 250w civarı verebiliyordur tahminen şuan ve bu da sisteme yetmiyodur. yeni güç kaynağı almanız gerekiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oyundelisi

quote:

güç kaynagım 4 senelik

güç kaynağının içindeki kapasitörler her sene aşınmaya uğrar ve %10-20 oranında işlevselliğini kaybeder. 4 sene kullandığını düşünürsek 250w civarı verebiliyordur tahminen şuan ve bu da sisteme yetmiyodur. yeni güç kaynağı almanız gerekiyor

sorunun bu olduna eminmsin alıpta başka bişe çıakrsa mazleme elimde kalır güç kaynagını ölçücek bi program yokmu acaba

• ben eminim. istersen şöyle test edebilirsin. ekran kartına furmark programıyla, işlemci ve diğer donanımlara da everest programının kararlılık testi ile aynı anda yüklenip beklersin. eğer reset atıyosa güç yetmiyodur
  • quote:

ben eminim. istersen şöyle test edebilirsin. ekran kartına furmark programıyla, işlemci ve diğer donanımlara da everest programının kararlılık testi ile aynı anda yüklenip beklersin. eğer reset atıyosa güç yetmiyodur

tam olarak bunu nasıl yaapcamı yazarsan sevinirim hiç duymadım bu programı çünkü
  • oyundelisi konuna salça olduğum için özür dilerim dostum da ben de bir başlık açmıştım fakat bek cevap alamadım umarım benim de sorunumu araya sıkıştırmamın bir sakıncası yoktur .. Hemen hemen aynı sorun bende de var ama sadece oyun oynarken değil normalde de kapanıyor pc ve teknik servisdeki arkadaş işlemcideki kondansatörlerin şiştiğini söylemişti acaba ne yapmam gerek ben de mi güç kaynağına yoğunlaşayım benm de güç kaynağım 5 senelik falan yoksa işlemcinin kondansatörlerini mi yenilemem lazım yoksa ikisini birden mi
  • dostum senin normalde de kapanıyomuş benim ki sadece oyunda bende güç kaynagından şüpheleniyorum işlemcim yeni çünkü sadece tam anlamıyla emin olmak istiyorum yedek bi güç kaynagı bulaamdım arkdaşlardan ondan bi şekilde emin olmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerzoone -- 19 Kasım 2009; 21:12:36 >
  • Hmm yani ben PSU'yu ya da işlemcideki bu kondansatörleri değiştirsem bir çözüm olmaz mı
  • ya okudumda güldüm yazanlara. herşeyden önce bırakın rami işlemciyi çıkarıp takmayı. sadece call of duty deki sorundan bahsettin oyun delisi arkadaşım. şimdi şunu düşündünmü? Acaba oyunun kendisinde bir problem varmı? çünkü bazı oyunlarda üzerinde oynama yapıldığı için yada başka sebeplerden dolayı bozulma olabiliyo. yada açıklamasız bi şekilde o oyunda problem olabiliyo. herneyse bütün oyunlarda oluyomu bu problem??? önemli olan o. eğer bütün oyunlarda oluyosa ozaman olayın fiziksel boyutu devreye girecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rock_me111

ya okudumda güldüm yazanlara. herşeyden önce bırakın rami işlemciyi çıkarıp takmayı. sadece call of duty deki sorundan bahsettin oyun delisi arkadaşım. şimdi şunu düşündünmü? Acaba oyunun kendisinde bir problem varmı? çünkü bazı oyunlarda üzerinde oynama yapıldığı için yada başka sebeplerden dolayı bozulma olabiliyo. yada açıklamasız bi şekilde o oyunda problem olabiliyo. herneyse bütün oyunlarda oluyomu bu problem??? önemli olan o. eğer bütün oyunlarda oluyosa ozaman olayın fiziksel boyutu devreye girecektir.

sana sadece suratımı eşkitorum iyi okusan sadece oyunlarda oldunu anlardın :S kirlilik yapma :S
  • arkadaşım aynı sorun bende wardır sorun powerdan %90 .benm garanti devam ediyodu yolladm şimdi bekliyorum.
  • kardesim islemcin kac derece baktin mi bios 'tan pc nin kapanmasi islemciden yapar fazla isinmasindan dolayi..
    termal macunu sürebilirsin islemciye bu sekilde tekrar dene istersen bi..
    Ve Psu 'yuda bi kontrol et derim Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elemriel

Hmm yani ben PSU'yu ya da işlemcideki bu kondansatörleri değiştirsem bir çözüm olmaz mı

En kötü psu da bile irili ufaklı 50 nin üzerinde kondansatör var

oyun oynarken pc kapanıyor [ÇÖZÜLDÜ]

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.