- x
Ses problemi ve ALCXWDM.SYS
11 Cevap19516 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1233 Mesaj
15 Kasım 2009; 20:00:56 

Selamlar,

Bilgisayarı formatladım ancak ses olayını bir türlü gerçekleştiremedim. Everest'e göre 82801EB ICH5 - AC'97 ses kartı var ve ben bunu realtekden yükledim ancak tanıtmak isteyince ALCXWDM.SYS dosyasını bulamadım diyor. Bahsi geçen dosyayı internet aramalarından başka bir yerde de bulamadım. Problemi nasıl çözer, pc'nin sesini nasıl geri getirebilirim?

Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Kasım 2009; 20:04:42 

quote:

Orijinalden alıntı: troy mcclure

Selamlar,

Bilgisayarı formatladım ancak ses olayını bir türlü gerçekleştiremedim. Everest'e göre 82801EB ICH5 - AC'97 ses kartı var ve ben bunu realtekden yükledim ancak tanıtmak isteyince ALCXWDM.SYS dosyasını bulamadım diyor. Bahsi geçen dosyayı internet aramalarından başka bir yerde de bulamadım. Problemi nasıl çözer, pc'nin sesini nasıl geri getirebilirim?

Bulunan ses driverını internetten indirdiğiniz dosya ile mi yüklediniz yoksa anakart CD'sinden mi ?CD'den yüklediyseniz eksik dosyayı sizinle aynı ses driverını kullanan birinden temin edebilirsiniz...

1233 Mesaj
15 Kasım 2009; 20:09:36 

Maalesef anakart cd si yok..İnternetten yükledim ve çevredede aynı ses driverını kullanan cd sahibi biri yok..

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 20:15:00 

Yüklemiş olduğunuz driver klasöründe bu dosya var mı ?Ekran görüntüsü koyar mısınız?

1233 Mesaj
15 Kasım 2009; 20:28:02 

Ekran görüntüsünü buraya nasıl koyacağımı bulamadım

Realtek dosyasında alcxwdm diye dosya var ancak yükleme esnasında yerini gösterdiğim halde kabul etmiyor...

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 20:31:04 

Yüklemiş olduğunuz dosya yanlış veya hatalı olabilir.Driver linkini bana atar mısınız?Ben bana indirerek kendi uploadımı size yönlendireyim..

1233 Mesaj
15 Kasım 2009; 20:35:28 

http://downloadcenter.i...Y&DwnldID=8198&lang=eng

zahmetiniz için şimdiden teşekkürler

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 20:41:13 

Buradan indirmeye çalışınız..

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 20:52:43 

Sorun devam ediyor mu ?

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 21:15:44 

anakartın sitesinden indir direk yükle.

1233 Mesaj
15 Kasım 2009; 21:19:18 

Kemalist dostum maalesef sorun devam ediyor. Dosyadan ALCXWDM Dosyasını gösteriyorum ama onu kopyalarken ALCXMTR.exe dosyasını kopyalayamadı şeklinde uyarı geliyor...

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 22:45:46 

quote:

Orijinalden alıntı: troy mcclure

Kemalist dostum maalesef sorun devam ediyor. Dosyadan ALCXWDM Dosyasını gösteriyorum ama onu kopyalarken ALCXMTR.exe dosyasını kopyalayamadı şeklinde uyarı geliyor...

Hocam yanlış dosyayı gösteriyor olabilir misin?Realtekten pek anlamadığım için yorum yapamıyorum.Hiç göstermeden yükleme yapamıyor musun ?Tek tek dosyaları göstersen..Veya ; bir oyun CD'si vs. varsa onun gibi exe'yi yapmaya çalış.Belki bunda da hata verir ve HDD'nde sorun olduğuna inanırız.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Ses problemi ve ALCXWDM.SYS
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234