Şimdi Ara

SAT Komandosu olmak istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
25.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben 18 yasındayım seneye yaz aylarında askerim boy 188 kilo 90 SAT komandolarını cok seviorum bende o sınavlara katılmak istiorum acaba neler gerekli neye bakıolar cok zor bişi bilioruma ama katılcam oraya sansımı sonuna kadar denicem

• quote:

Orijinalden alıntı: _vendetta_

arkadaşlar ben 18 yasındayım seneye yaz aylarında askerim boy 188 kilo 90 SAT komandolarını cok seviorum bende o sınavlara katılmak istiorum acaba neler gerekli neye bakıolar cok zor bişi bilioruma ama katılcam oraya sansımı sonuna kadar denicem

sat olman için subay olman lazım. öyle her adam da sat falan olamaz.
  • Bende çok seviyorum bayramdan sonra bi tane alacam kavanozda besleyeceğim şakamısın arkadaşım
  • herşey filmlerde gördüğünüz gibi değil bence iyi düşün
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

Bende çok seviyorum bayramdan sonra bi tane alacam kavanozda besleyeceğim şakamısın arkadaşım

şakayım nolcak ben bilgi almak istiorum yarın baslıcam demiorum diğer arkadaşlar gibi insan gibi cvp ver saolun arkadaşlar
  • google hocaya sor karşına binlerce cevap çıkar. adamına göre cevap veriyoruz 18 yaşında gibi davran. saf saf sorular soruyorsunuz yok bordo bereli olabilirmiyim yok sat komandosu olabilirmiyim git önce okulunu bitir.
  • burda tecrübeli adamlar varken googlemı sorcam sanane bilader istemiosan girme ben seni zorla mı soktum konuya okulum bitti raad ol senn gibi insanlar yüzünden insan herşeyden soğuo saten girme bidahada konuma haa kendinide bişi sanma öle
  • Bu Türkçe ile okulu bitirebildiğine sevindim buradaki en tecrübelilerden birisi benim askerliğimin 12 ayı güneydoğuda geçti. Çocuk gibi sat komandolarını çok seviyorum, bende olmak istiyorum diyorsun. Küçük çocular bile subay astsubay olman grektiğini, gönüllülük esasına göre seçim yapıldığını, boy ve kilonun önemli olmadığını, deniz kuvvetleri personeli olman gerektiğini ve iyi derecede yüzücü olman gerektiğini bilir eminim sende biliyorsun değilmi?
  • Tartışmanın alemi yok beyler, arkadaş basit bir soru sormuş, bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse ne ala, tartışma yaratacak davranışlardan ve birbirinizi kırmaktan kaçının lütfen.

Askerde böyle davranacaksanız işiniz var haberiniz olsun....
  • bende astronot olmak istiyom ama yükseklik korkum var
  • Dostum SAT komandosu olmak için önce düzgün Türkçe bilmen gerek.Sonuçta Atatürk'ün emanetini koruyacaksın.Öyle ''seviom , yok bilader '' gibi Türkçe'yle komando olmayı bırak , TSK'nın kapısından içeri almazlar.Bu arada SAT komandosu olmak o kadar kolay değil.Gir bak bakalım SAT komandoları ne işlerle uğraşıyorlar.Hava atmak için olunmaz bu iş.Böyle Türkçe kullandığına göre arkandan köpek kovalasa kaçarsın.Köpekten kaçan adam SAT komandosu olabilir mi ?Araştır. . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: --Kemalist--

Dostum SAT komandosu olmak için önce düzgün Türkçe bilmen gerek.Sonuçta Atatürk'ün emanetini koruyacaksın.Öyle ''seviom , yok bilader '' gibi Türkçe'yle komando olmayı bırak , TSK'nın kapısından içeri almazlar.Bu arada SAT komandosu olmak o kadar kolay değil.Gir bak bakalım SAT komandoları ne işlerle uğraşıyorlar.Hava atmak için olunmaz bu iş.Böyle Türkçe kullandığına göre arkandan köpek kovalasa kaçarsın.Köpekten kaçan adam SAT komandosu olabilir mi ?Araştır. . .

senin gibiler varken bırak sat komandosu olmayı insan yaşamaktan soğur hem düzgün türkçe demişsin bu adam türk sanat müziğim söyleyecek yada türkçe hocasımı olacak sen bütün komutanların zeki müren türkçesiyle konuştuklarınımı sanıyosun 2 gün önce sevk kağıdı aldım komutana soru soruom bilemicem yaniii dio insanların kusurunu arayıcağına yada kendini çok yükseklerde göreceğine herkesi yaratandan ötürü ne olurlarsa olsun sev sen önce bu ülkede ne cuntacılar subay,komutan oldu bu kardeşimde merdak etme sen sat komandosuda olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: --Kemalist--

Dostum SAT komandosu olmak için önce düzgün Türkçe bilmen gerek.Sonuçta Atatürk'ün emanetini koruyacaksın.Öyle ''seviom , yok bilader '' gibi Türkçe'yle komando olmayı bırak , TSK'nın kapısından içeri almazlar.Bu arada SAT komandosu olmak o kadar kolay değil.Gir bak bakalım SAT komandoları ne işlerle uğraşıyorlar.Hava atmak için olunmaz bu iş.Böyle Türkçe kullandığına göre arkandan köpek kovalasa kaçarsın.Köpekten kaçan adam SAT komandosu olabilir mi ?Araştır. . .

bizde biliyoruz türkçenin nasıl konusulacagını yazılacagını burası sanal alem kısa yoldan istediğimiz gibi yazıyoruz ciddilik bişi yokki sanal alemde ama gercek hayatta yüzyüze olsak tabi böyle konusmayız herşeyi yerinde yapıyoruz..benim amacım sadece eğer tecrübeli bir SAT komandosu varsa konusmak istiyorum hemen gidip basvuru yapcak değilim sadece işin aslını öğrenmek istiyorum google bizde biliyoruz herşeyi sormayı tecrübeli insanla google aynı seymi..süpürmen senle tartışmak istemiyorum büyüğümsün forumumu kirletme 12 ay askerlik yaptıysan SAT olarak mı yaptın yook ozaman lütfen daha fazla bilgi kirliliği yapma...

• bu kadar yüklenmeyin arkadaşa beyler karşınızdaki 18 yaşında bir genç.Hem çocuk sadece niyetini belirtmiş destek olacağınıza köstek oluyosunuz.Kimin ne zaman ne konumda olacağına kim karar veriyo.Bırak kardeşim sen onları senin niyetin varsa öğren şartları burda gerekli tavsiyelere göre hazırloa kendini nasip olur belkide sana.Hem yaşın çok genç tabiki bu yaşta zemin hazırlayacan olmak istediğin mesleğe
  • 12 ay değil 15 ay. 12 ay malum bölgede geçti. Ayrıca bilgi kirliliği değil gerçek bu belki bir kaç kriter eksiktir ama yazdıklarım şartlara uyman lazım kısaca bu işin okulunu bitirmen lazım kısaca subay astsubay olmalısın. Profesyonel asker olduktan sonra forum gibi yerlerden değilde sorularını gerçek kişilerden birebir öğrenebilirsin
    Öncelikle amacım tartışmak değildi neredeyse her ay bordoberli, sat komandosu ve jöh olmak isteyen biri konu açıyor uslubuna görede cevaplıyoruz. Benim kızdığım nokta böyle ciddi meselede seviyorum falan gibi kelemeleri kullandın için tepkiydi. Sanalda olsa burası bir topluluk nasıl aile ortamında kişiler birbirleri ile seviyeli ilşki içerisinde iletişim kuruyorsa burada da öyle olmalıki ipin ucu kaçmasın. Forumda yenisin konudışını bölümünü görmemişsindir sanırım işte bu bölümüde oraya benzememesi için böyle biraz sert çıkış yapmalıyızki bunun gibi bölümleri belli bir seviyede tutmayı başarabilelim. Bölümde biraz göz gezdirrsen bu tip konulara aynı şekilde cevap vermişimdir ve vermeye devam edeceğim.

• heh abi şöle cevap ver canımı vereyim ya dalga geçeceğine söle anlatsan böyle birşey olmiyacak kusura bakma ben daha askerliğimi bile yapmadıgım için bilmiyorum çevremde benm asker olan yani böyle komando felan olan yok bilgi alayım bende burda belki tecrübeli bu işi yapmış veya katılmış olan bir abimle konusmak istedim bilgi almak istedim sadece bu herkes sever SAT komandolarını bende sevdiğim için askerdede bir bilgi alıp inş katılmayı düşünüyorum..hertürlüde astsubay veya subay olmaya çalışıp bu sınava girmeyi düşünüyorum tşk verdiğiniz bilgiler için..@ktsl28 sağolasın tşk hemşerimsin heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpürman

12 ay değil 15 ay. 12 ay malum bölgede geçti. Ayrıca bilgi kirliliği değil gerçek bu belki bir kaç kriter eksiktir ama yazdıklarım şartlara uyman lazım kısaca bu işin okulunu bitirmen lazım kısaca subay astsubay olmalısın. Profesyonel asker olduktan sonra forum gibi yerlerden değilde sorularını gerçek kişilerden birebir öğrenebilirsin
    Öncelikle amacım tartışmak değildi neredeyse her ay bordoberli, sat komandosu ve jöh olmak isteyen biri konu açıyor uslubuna görede cevaplıyoruz. Benim kızdığım nokta böyle ciddi meselede seviyorum falan gibi kelemeleri kullandın için tepkiydi. Sanalda olsa burası bir topluluk nasıl aile ortamında kişiler birbirleri ile seviyeli ilşki içerisinde iletişim kuruyorsa burada da öyle olmalıki ipin ucu kaçmasın. Forumda yenisin konudışını bölümünü görmemişsindir sanırım işte bu bölümüde oraya benzememesi için böyle biraz sert çıkış yapmalıyızki bunun gibi bölümleri belli bir seviyede tutmayı başarabilelim. Bölümde biraz göz gezdirrsen bu tip konulara aynı şekilde cevap vermişimdir ve vermeye devam edeceğim.

Anlatmak istediğimi son derece güzel anlatmışsınız.Teşekkürler.

Asıl konuya gelince ;
    Benim demek istediğim , SAT komandosu olabilmek için subay olmak gerekir.Bu yaştaki biri için subay olmak Harp okulu oluyor.Harp okuluna girebilmesi için , güzel Türkçe , saygı ve inanca ihtiyacı olması gerekir.Fiziği , bedeni çok güzel olabilir fakat 1 harfi yanlış telaffuz ediyorsa o an bitmiştir.Yada çok güzel Türkçe kullanıyor olabilir gözünden çıkacak 0 . 25 0 .25 gibi bir sonuç onun hayallerini suya düşürür.0.25 her insanda bulunur.İnsan doğarken 0.25 gözle doğuyormuş.Dişinin birinin yamuk olması hayallerini düşürür.Arkadaşın konuşmalarına göre ''hemşerimsin vs.'' çok ciddi biri değil.Sen bana Bordo Berelilerde , SAS-SAT komandosunda , JÖH'te bu Türkçe ile konuşan birini göster ben bu forumu bırakırım.Yaşına aldanıp boş hayallere kapılmayın.Harp okulundan mezun oldum.Harp okulunda böyle bir hayalim vardı.Sadece Eğirdir Komando Okulu'ndaki eğitimi gördüm komando olmaktan soğudum.Orası öyleyse bakalım Bordo Bereliler nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: _vendetta_

heh abi şöle cevap ver canımı vereyim ya dalga geçeceğine söle anlatsan böyle birşey olmiyacak kusura bakma ben daha askerliğimi bile yapmadıgım için bilmiyorum çevremde benm asker olan yani böyle komando felan olan yok bilgi alayım bende burda belki tecrübeli bu işi yapmış veya katılmış olan bir abimle konusmak istedim bilgi almak istedim sadece bu herkes sever SAT komandolarını bende sevdiğim için askerdede bir bilgi alıp inş katılmayı düşünüyorum..hertürlüde astsubay veya subay olmaya çalışıp bu sınava girmeyi düşünüyorum tşk verdiğiniz bilgiler için..@ktsl28 sağolasın tşk hemşerimsin heralde

Subay veya astsubay olmayı başarırsan, belli dönemlerde seçmeleri olur. Eleme usulü bir çok eğitimi vardır. Başarılı olabilen sayısı azdır. Eğitimleri çok ağır şartlarda yapılmaktadır. Senin öncelikle Subay veya astsubay olman gerekiyor... Sonrasında zaten bulunduğun birlikte gerekli bilgilendirmeler elinize ulaşacaktır.

• Beyler bende 16 yaşındayım lise 2 ye geçtim sat komandosu olmak istiyorum lise ibitnce astsubay okuluna giricem ordan sonra ne yapmam gerekiyo? bu arada boyum 1.70 kilo 40 cüssem yok kilom az cılız bişeyim ama geliştirirm sat komandosu nasıl olucam ?

• ben şu an acemi birliğindeyim buraya gelmeden önce komando olmak isterdim ama bura çok boktan bir olay mantık yok bir kişinin cezasını 300 kişi çekiyorsa içine ederim böyle askerliğin isteme kardeşim öyle şeyler boşver

bu arada ezine deym türkiyenin en rahat acemi birliği bi de burası düşün artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.