Kahve bağımlılığı.
24 Cevap2933 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4558 Mesaj
15 Kasım 2009; 17:13:09 

arkadaşlar günde 3-4 tane 3in1 içiyorum içtikçe içesim geliyor favorilerim nescafe bol krema-bol kahve ve jacobs 3in1.

sizin de böyle bir bağımlılığınız var mı?

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

800 Mesaj
15 Kasım 2009; 17:41:18 

Bayramlarda, Akraba ziyaretlerinde bile ikram edilğinde içmiyorum, nedense hiç sevmiyorum. Çayı da sadece kahvaltıda içiyorum...

[ Hakikat Kitabevi ]

[ Dinimiz İslam ]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Kasım 2009; 17:43:05 

Tamam anladık kahve içebiliyosn çık git şimid

932 Mesaj
15 Kasım 2009; 17:55:46 

Kahve Seviyorsan Boaters'ın Aromalı Kahveleri Var, Onlarıda Dene, İşte O Zaman Bağımlı Olursun

DH 13 Eylül Gazileri

5368 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:08:27 

ne yap et o kahveyi azaltmaya bak yoksa ilerde başına iş alırsın

herşeyin fazlası zarardır unutma

1209 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:10:45 

yok.

FoCuS TaKıMı
ll Ford Focus Ghia ll Honda VT750 C4 Shadow ll iPhone 5

397 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:18:00 

kahve metabolizmayı hızlandırır.ama fazlasıda zarardır.ayrıca senin o 3in1 dediğin kahvelerin saf kahve olmadığınıda unutma.....

4558 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

ne yap et o kahveyi azaltmaya bak yoksa ilerde başına iş alırsın

herşeyin fazlası zarardır unutma

hocam daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin?_

3877 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:49:35 

3in1 kadar berbat bi kahve yok. normal cam şişedeki nescafeler bile 50 kat daha güzel

DH Adminlerini Sevmeyenler Kulübü

453 Mesaj
15 Kasım 2009; 18:51:58 

Kahve bağımlılarından kahve tavsiyesi alalım o zaman?
Böyle marketlerden vs. alınabilecek olsun yani cafe falan olmasın.

4188 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:02:15 

erkek adam koyu sade kahve içer

diyerekten tartışmayı başlatıyorum

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

3684 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:04:47 

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

Sütsüz kahvemi olurmuş

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

4188 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:09:06 

alışmadığımdan olsa tuhaf geliyor..bir bardakta 2 mini paket sade kahve içiyorum anca ii geliyor..

BU İMZAYA ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 16/07/20XX tarih ve 20XX/40X nolu kararı gereği bu imzaya erişim DONANIMHABER YÖNETİMİ'NCE engellenmiştir.

4558 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:10:20 

şöyle bir yazı buldum nette.

Kahvenin Faydaları Yararları Zararları

Kahve: Tropikal bölgelerde yetişen, 6-8 metre yüksekliğinde, kışın yaprak dökmeyen bir ağaç olan kahve ağacının meyvelerinin kurutulup kabuklarından ayrılmasıyla elde edilen kehve çekirdeği yüz yıllardır severek tüketilen bir içecek olan kahvenin anamaddesidir.

Kahvenin Faydaları: Uyarıcı etkisi ile uykuyu açar, vücuda dinçlik ve enerji verir. Beyni uyararak dikkati toplamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını ve solunumu hızlandırır. Kalbi kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Cilt kanserine karşı koruyucudur. Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır. Astım ve nefes darlığında faydalıdır. Öksürüğü keser. Boral bozukluğu ve Depresyona iyi gelir. İdrar söktürür ve böbrek taşlarını düşürmeye kısmen katkıda bulunur.

Kahve nasıl kullanılır? Kahve çekirdeği kurutulup öğütüldükten sonra suda pişirilerek kahve içeceği elde edilir ve bu şekilde tüketilir.

Kahvenin Zararları: Sürekli kahve içmek bağımlılık yapabilir. Uyarıcı etkisi nedeniyle fazla tüketilmesi uykusuzluk, çarpıntı ve sinir bozukluğuna neden olabilir. Yüksek tansiyonu ve basuru olanlara tavsiye edilmez. Ülseri olanlar ve hamileler de içmemelidir. Kabızlık yapabilir.
İki fincan kahve; öğrenme, hafıza ve dikkat konusunda yüzde 60'lık bir artış sağlıyor! Zekayı parlatan kafein, adrenalin seviyesini yükselttiği için de vücut kimyası bozuluyor.....

Kafeinin zararlı olduğu kanısı yaygın olsa da, az miktarda alındığında yarar sağladığı da biliniyor. Women's Health dergisi, 'insanı kendine getiren' bu sihirli maddenin artı ve eksilerini masaya yatırdı.

* Uzun süreli tüketimi zararlı mı?
Böyle bir efsane var çünkü sigara kullananlar, kullanmayanlara göre kafeinin iki kat daha hızlı sindirir. Ayrıca sigara kullananların daha çok sağlık problemleri vardır. Ama aslında buradaki suçlu nikotindir, kafein değil!

YORULMAK BİLMEZSİNİZ
* Vücut kimyasını bozuyor mu?
Evet, çünkü kafein doğal bir uyarıcıdır. İki bardak sert kahve içtiğinizde aldığınız 250 miligram kafein, kan dolaşımındaki adrenalini üç katına çıkartır ve solunum hızını artırır. Dopamin seviyesini artırarak zevk merkezlerini uyarır.

* Performansı artırır mı?
Kafein, yorulmayı geciktirdiği için egzersiz için kişiyi yüzde 10 ile 15 oranında teşvik eder. Hafif bir ağrı kesici etkisi de olan kafein, yorgunluk hissettirmeden uzun süreli egzersiz yapılmasını sağlar.

BAĞIMLILIK YAPTIĞI DOĞRU
* Sürekli içince bağımlılık yapar mı?
Zamanla kafeine karşı bağışıklık kazanırız. Vücut alışık olduğu miktarda kafein almadığında, asabiyet yaşanabilir. Daha fazla kafein tükettikçe, içilmediği zaman bu tip reaksiyonlar da artar. Ancak birçok kişi tüm günü bir bardak kahveyle geçirebiliyor, bırakan da çok...

* Zekayı açar mı, dikkati artırır mı?
Bir işe koyulmadan evvel içilecek bir bardak kahve hiç de kötü bir fikir değil. Bir araştırmada; iki bardak kahve içildiğinde alınan kafein miktarı bir grup insana verilince öğrenme, hafıza ve dikkat oranlarının yüzde 60 arttığı görülmüş.

1426 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:16:34 

quote:

Orijinalden alıntı: compitir

Kahve bağımlılarından kahve tavsiyesi alalım o zaman?
Böyle marketlerden vs. alınabilecek olsun yani cafe falan olmasın.

Bir arkadaşım tchibo'nun kahvelerini çok övmüştü daha denemek fırsat olmadı
Burdan

Kafalarda hesaplar yapılır ve mesafeler konur, fakat bu kalp unutmaz, unutamaz ki zaten her kalp yıkılır ancak yenisi bulunamaz bir mesken, her anım birini özler, rüyada yolunu gözlediğim, düşünceler ve benliğimle canlanır tüm hatıralarım, bitince yalnızım, gözümü açtığımda kalmışım yanımda ailem ve birde arkadaşlarım....
Canon EOS 40D, Tamron 17-50mm F/2.8 Di-II XR IF AF, Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II, Canon EF 50mm f/1.8 II, Helios 44m-7 58mm f/2.0, Super Paragon 135mm f/2.8
Canon 60D'm çalındı seri no:2021202816

772 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:18:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Method Man

şöyle bir yazı buldum nette.

Kahvenin Faydaları Yararları Zararları

Kahve: Tropikal bölgelerde yetişen, 6-8 metre yüksekliğinde, kışın yaprak dökmeyen bir ağaç olan kahve ağacının meyvelerinin kurutulup kabuklarından ayrılmasıyla elde edilen kehve çekirdeği yüz yıllardır severek tüketilen bir içecek olan kahvenin anamaddesidir.

Kahvenin Faydaları: Uyarıcı etkisi ile uykuyu açar, vücuda dinçlik ve enerji verir. Beyni uyararak dikkati toplamaya yardımcı olur. Kan dolaşımını ve solunumu hızlandırır. Kalbi kuvvetlendirir. Sindirimi kolaylaştırır. Cilt kanserine karşı koruyucudur. Uyuşturucu maddelerle zehirlenmelerde faydalıdır. Astım ve nefes darlığında faydalıdır. Öksürüğü keser. Boral bozukluğu ve Depresyona iyi gelir. İdrar söktürür ve böbrek taşlarını düşürmeye kısmen katkıda bulunur.

Kahve nasıl kullanılır? Kahve çekirdeği kurutulup öğütüldükten sonra suda pişirilerek kahve içeceği elde edilir ve bu şekilde tüketilir.

Kahvenin Zararları: Sürekli kahve içmek bağımlılık yapabilir. Uyarıcı etkisi nedeniyle fazla tüketilmesi uykusuzluk, çarpıntı ve sinir bozukluğuna neden olabilir. Yüksek tansiyonu ve basuru olanlara tavsiye edilmez. Ülseri olanlar ve hamileler de içmemelidir. Kabızlık yapabilir.
İki fincan kahve; öğrenme, hafıza ve dikkat konusunda yüzde 60'lık bir artış sağlıyor! Zekayı parlatan kafein, adrenalin seviyesini yükselttiği için de vücut kimyası bozuluyor.....

Kafeinin zararlı olduğu kanısı yaygın olsa da, az miktarda alındığında yarar sağladığı da biliniyor. Women's Health dergisi, 'insanı kendine getiren' bu sihirli maddenin artı ve eksilerini masaya yatırdı.

* Uzun süreli tüketimi zararlı mı?
Böyle bir efsane var çünkü sigara kullananlar, kullanmayanlara göre kafeinin iki kat daha hızlı sindirir. Ayrıca sigara kullananların daha çok sağlık problemleri vardır. Ama aslında buradaki suçlu nikotindir, kafein değil!

YORULMAK BİLMEZSİNİZ
* Vücut kimyasını bozuyor mu?
Evet, çünkü kafein doğal bir uyarıcıdır. İki bardak sert kahve içtiğinizde aldığınız 250 miligram kafein, kan dolaşımındaki adrenalini üç katına çıkartır ve solunum hızını artırır. Dopamin seviyesini artırarak zevk merkezlerini uyarır.

* Performansı artırır mı?
Kafein, yorulmayı geciktirdiği için egzersiz için kişiyi yüzde 10 ile 15 oranında teşvik eder. Hafif bir ağrı kesici etkisi de olan kafein, yorgunluk hissettirmeden uzun süreli egzersiz yapılmasını sağlar.

BAĞIMLILIK YAPTIĞI DOĞRU
* Sürekli içince bağımlılık yapar mı?
Zamanla kafeine karşı bağışıklık kazanırız. Vücut alışık olduğu miktarda kafein almadığında, asabiyet yaşanabilir. Daha fazla kafein tükettikçe, içilmediği zaman bu tip reaksiyonlar da artar. Ancak birçok kişi tüm günü bir bardak kahveyle geçirebiliyor, bırakan da çok...

* Zekayı açar mı, dikkati artırır mı?
Bir işe koyulmadan evvel içilecek bir bardak kahve hiç de kötü bir fikir değil. Bir araştırmada; iki bardak kahve içildiğinde alınan kafein miktarı bir grup insana verilince öğrenme, hafıza ve dikkat oranlarının yüzde 60 arttığı görülmüş.

neskafe oluyor ya küçük paketlerde sadece kahve var içinde süte katıyosun o kavanozlardakiyle aynısımı acaba değişik bişey katıyorlarmı acaba

2819 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:20:08 

Bir zamanlar bende çok içerdim hemde 2in1 olanından.
Ama artık bıraktım ve çok uzun zaman sonra şimdi 3in1 içtim ve bu konu denk geldi.

258 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:25:06 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

quote:

Orijinalden alıntı: uzil

Sütsüz kahvemi olurmuş

hadi ya şekersiz olurmu hiç ?

1057 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:30:29 

Türk kahvesi

Uzaklaştırılmış
15 Kasım 2009; 19:31:36 

bende neredeyse her gün Türk kahvesi içiyorum önceden nescafe 3 ü 1 arada içiyordum,yalnız mısır çarşısındaki kurukahveci Mehmet efendi'den Türk kahvesi almaya başlayınca nescafeyi nadir içiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1899 Mesaj
15 Kasım 2009; 19:32:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Method Man

arkadaşlar günde 3-4 tane 3in1 içiyorum içtikçe içesim geliyor favorilerim nescafe bol krema-bol kahve ve jacobs 3in1.

sizin de böyle bir bağımlılığınız var mı?

yazın günde 3 türk hahvesi içiyodum.o bişey yapmadıysa 3 in 1 sinek etkisi yapar. zararı yok yani

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

652 Mesaj
11 Ocak 2010; 15:42:50 

hergün 1-2 fincan sade ya da az şekerli Türk Kahvesi içiyorum.

bazen Nescafe de içiyorum ama onların kahveyle uzaktan yakından alâkası yok. hepsi katkılı, yapay, tatsız, aromasız şeyler...

Türk Kahvesinin yeri apayrıdır. keyif kahvesidir. acelesi olanlar için değildir. yoğun aroması bambaşkadır. özellikle kömür ateşinde uzun sürede pişen kahvenin tadına doyum olmaz.

3890 Mesaj
11 Ocak 2010; 15:50:07 

günde bi tane nescafe içerim.

1578 Mesaj
11 Ocak 2010; 15:52:28 

Bende günde 5-6 bardak ortalama hatta daha fazla ıhlamur içiyorum. Büyük kupa bardak. Yararlı ama fazlası ne olur bilemem.

Uzaklaştırılmış
11 Ocak 2010; 16:06:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Kahve Seviyorsan Boaters'ın Aromalı Kahveleri Var, Onlarıda Dene, İşte O Zaman Bağımlı Olursun

Nasıl pişiriliyor bu kahveler
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Kahve bağımlılığı.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.141