- x
YERALTI EDEBİYATI FAN CLUB (Chuck Palahniuk' a saygılar.)
184 Cevap13180 Görüntüleme15 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

305 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:20:02 

Bizler okunmaması gereken şeyleri okuruz. Hoşumuza gitmemesi gereken şeyleri beğeniriz. Felsefemiz felsefe kitaplarında yeralmaz. İnsanların düşünmekten çekindikleri şeyleri okuruz ve yazarız. Bizler özgür insanlarız.

Yeraltı edebiyatı, edebiyatın kılcal damarlarıdır. Popüler edebiyatın el atmaktan çekindiği, uzak durduğu ayrıksı konulara kucak açar, mesela cinselliğe, mesela insan psikolojisinin gizli kapaklı yanlarına, mesela inanca, mesela genel geçer ahlaki kabullere, sorgulanmadan kabul edilen etik ve estetik değerlere, mesela hayatın karanlık derinliklerine döner yüzünü ve bunlara kafa tutar. Buralarda gezinip dolaşır, edebiyatı buralarda arar. Tedirgin edici mecralarda dolanır. Popüler, ana akım edebiyatın sığ sularında oyalanmaktansa, neredeyse korkutucu ve irkiltici bir eleştirellikle ‘uçlara’ doğru ilerler. Yeraltı edebiyatı, hayatın ve gerçekliğin öylesine bakan gözlerine, gizli kalmış bölgelerini sızdırır. Verili gerçeklikte gedikler açar ve insanın gerçekliği kavrama yetisini geliştirir.
Alıntıdır.

Herkes okuyup tavsiye ettiği veya okumak istediği kitapları bizle paylaşsın , fikirleri tartışalım.

TAVSİYE ETTİĞİMİZ BİR KAÇ KİTAP

Dövüş Kulübü - Chuck Palahniuk

Tekinsiz - Chuck Palahniuk

Gösteri Peygamberi - Chuck Palahniuk

Son Sürgün - Dragan Babic

Acemi Pezevenk - Ola Bauer

Beyaz Zenciler - Ingvar Ambjörnsen

O-t-omatik Portakal - Anthony Burgess

Pulp - Charles Bukowski

Ayrıntı Yayınları , yeraltı edebiyatı ile ilgili kitap yayınlayan yayın evlerinin başında gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 28 Ağustos 2014; 11:44:14 >

83 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:33:59 

Yeni tanıştığım bir seri, okuduğum chuck palahniuk'tan tıkanma. Devamını getirmeyi düşünüyorum, ilgimi çekti açıkçası.

2282 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:45:17 

Dövüş Kulübü'nün tadı hala damağımdadır... yazdığınız diğer kitaplarıda bi araştırayım

305 Mesaj
15 Kasım 2009; 14:55:43 

quote:

Orijinalden alıntı: GameisOver

Yeni tanıştığım bir seri, okuduğum chuck palahniuk'tan tıkanma. Devamını getirmeyi düşünüyorum, ilgimi çekti açıkçası.

Tıkanma kitabının ön sözü zaten herşeyi anlatıyor.

''Eğer bu kitabı okumaya niyetliyseniz vazgeçin. Kendinizi kurtarın. Televizyonda mutlaka daha iyi bir şeyler vardır. Burada anlattığım şeyler önce sizi kızdıracak. Sonra her şey daha da kötü olacak.''

Kıskandım bu sloganı. Hatta çalacak kadar...

1269 Mesaj
15 Kasım 2009; 15:45:30 

Ingvar Ambjörnsen - Beyaz Zenciler okumayıp da Yeraltı Edebiyatı okuyucusuyum demeyin lütfen. Maalesef Chuck Palahniuk'da yeraltından çıkıp kitaptan zerre anlamayan gençlerin eline düştü ( sözüm meclis dışına )

Ekleme: İmza falan yaparsan imzama koyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2shae -- 15 Kasım 2009; 15:53:29 >

447 Mesaj
16 Kasım 2009; 6:43:27 

Sonunda aradığımı buldum.
Geçen hafta kitap siparişlerini verdim.
Dövüş Kulübü , Gösteri Peygamberi ve Tıkanmayı aldım.
Dövüş kulübü gerçekten çok güzeldi.
Şimdi Gösteri Peygamberini okuyorum.
Yazılı haftası bitsin kesinlikle devamını getireceğim.

447 Mesaj
16 Kasım 2009; 6:47:33 

Bir de kitapları bulması çok sorun oluyor.
Mesela Görünmez Canavarları sipariş verdim bulamamış adamlar.
Sizin önerdiğiniz bir site var mı ?

1269 Mesaj
16 Kasım 2009; 13:24:03 

Alkım Kitapevi'nde hepsi var, Görünmez Canavarlar bence Palahniuk'un en sağlam kitabı, onu okuyunca Dövüş Kulübü de neymiş diyeceksiniz. Dövüş Kulübü popüleritesi nedeniyle bir nevi giriş kitabıdır ama devamını getirip de daha derinlere daldığınızda aslında çok da basit bir kitap olduğunu anlayacaksınız

447 Mesaj
16 Kasım 2009; 18:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

Alkım Kitapevi'nde hepsi var, Görünmez Canavarlar bence Palahniuk'un en sağlam kitabı, onu okuyunca Dövüş Kulübü de neymiş diyeceksiniz. Dövüş Kulübü popüleritesi nedeniyle bir nevi giriş kitabıdır ama devamını getirip de daha derinlere daldığınızda aslında çok da basit bir kitap olduğunu anlayacaksınız

İstanbulda oturmuyorum.Neyse bir şekilde bulurum ben konuyu dağıtmayalım.

Ne büyük savaşı yaşadık.Ne de büyük buhranı...Bizim savaşımız ruhani bir savaş.En büyük buhranımız hayatlarımız...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Kasım 2009; 19:27:04 

...çünkü ancak kendimi mahvederek ruhumun gerçek gücünü keşfedebilirim.

0

447 Mesaj
17 Kasım 2009; 7:25:38 

Sizler işiniz değilsiniz... Sizler paranız kadar değilsiniz... Bindiğiniz araba değilsiniz... Kredi kartlarınızın limiti değilsiniz... Sizler iç çamaşırı değilsiniz.. Sizler dünyanın şarkı söyleyip dans eden pisliklerisiniz..Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz...

Uzaklaştırılmış
20 Kasım 2009; 23:27:55 

Amerika Mektupları nasıl bir kitap? Okuyan varsa tavsiye eder mi?

447 Mesaj
27 Kasım 2009; 15:10:40 

Gösteri peygamberi bitti çok güzeldi.
*Amacım, ileride geleceğim noktayla keskin tezat oluşturacak düşük bir alt taban belirlemek.Öncesi ve sonrası...

447 Mesaj
1 Aralık 2009; 17:11:00 

Başkaları için çalışıp, başkalarının hayatını yaşıyoruz. Herhangi birşeyin başlangıç noktası değiliz, sadece dahil oluyoruz ve mutlu etmek misyonunu taşıyoruz. Okuyoruz, çalışıyoruz her noktada karşılıksız hizmet veriyoruz ve bunu dile getirdiğimizde, mevcut totaliter kaosun içinde hakir görülüp burun kıvırılıyoruz. Tüm
can...lılarla eşit şartlarda nefes aldığımızı hissetmemiz isteniyor ve gerçeğin bu olduğuna inanmamız isteniyor. Bir gün hepimiz elimizi eteğimizi çekeceğiz ve o sabah altlarının bezlenmemiş olduğunu farkedecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jerilyas -- 1 Aralık 2009; 17:12:23 >

3866 Mesaj
1 Aralık 2009; 23:43:05 

Kitapları listeme ekledim sizi un çuvalları...

305 Mesaj
2 Aralık 2009; 0:10:42 

Zar Adam ' da benim için bir yeraltı edebiyatı. Bunuda okuyun. Birde Otostopçunun galaksi rehberi, bu yeraltı edebiyatı değil ama çok komik bir kitap.

0

3866 Mesaj
3 Aralık 2009; 13:28:41 

Beyaz Zenciler ve Acemi Pezevenk'i aldım. Chuch Usta'nın kitaplarını bulamadım. Bi de Otomatik Portakal isimli kitabıda listeye ekleyebiliriz...

305 Mesaj
5 Aralık 2009; 13:02:00 

Ben şu anda Tekinsizi okuyorum. Bazı yerlerinde öyle iğrençlikler var ki içim gidiyor ama yinede gülüyorum. Hayal gücü çok zengin bir kitap.

1793 Mesaj
5 Aralık 2009; 18:45:56 

Gösteri Peygamberi , Dövüş Kulübü mükemmeldi , Ninni de fena değildi ama Tıkanma gerçekten kötüydü , Palahniuk'un kitapları genelde modern insanın sorunları ve hiçlik üzerine ama bu kitapta sadece cinsellik görebildim ve de iğrenç bir cinsellik . Chuck ' ın sevdiğim yanı arada güzel şeyler söylemesi "Hani şu Dövüş Kulübü'ndeki felsefi lafları seviyorum . Tıkanma'da hiç böyle şeyler yoktu ama diğerleri güzel anlatmak istediğini anlatan kitaplar , yeraltının en sağlam yazarı sanıyorum .

447 Mesaj
6 Aralık 2009; 10:33:23 

Tekinsiz i almayı düşünüyorum.
Ana tıkanma gibiyse almayacağım.
Okuyan arkadaşlar bir yoru myapabilir mi tekinsiz hakkında ?

1793 Mesaj
6 Aralık 2009; 11:50:41 

Tekinsiz güzel diye duydum ama çok pahalı

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2009; 13:36:52 

Yeraltı Edebiyatı nedir biraz bilgi verebilir misiniz? Neden adı Yeraltı?

305 Mesaj
6 Aralık 2009; 14:18:09 

quote:

Orijinalden alıntı: jerilyas

Tekinsiz i almayı düşünüyorum.
Ana tıkanma gibiyse almayacağım.
Okuyan arkadaşlar bir yoru myapabilir mi tekinsiz hakkında ?

Tekinsize ben geçen hafta başladım, derslerden dolayı 60 sayfa falan okuyabildim. Okuduğum kadarını söyliyeyim. Korkunç bir hayal gücünün içinde bulucaksın kendini. İğrençlikler çok fazla yok. Ama olduğu zamanda iç gıdıklıyıcı ve komik. Kesinlikle tavsiye ederim, okunması gereken bir kitap, sürükleyici...

305 Mesaj
6 Aralık 2009; 14:26:39 

[font="Arial"]Yeraltı edebiyatı, edebiyatın kılcal damarlarıdır. Popüler edebiyatın el atmaktan çekindiği, uzak durduğu ayrıksı konulara kucak açar, mesela cinselliğe, mesela insan psikolojisinin gizli kapaklı yanlarına, mesela inanca, mesela genel geçer ahlaki kabullere, sorgulanmadan kabul edilen etik ve estetik değerlere, mesela hayatın karanlık derinliklerine döner yüzünü ve bunlara kafa tutar. Buralarda gezinip dolaşır, edebiyatı buralarda arar. Tedirgin edici mecralarda dolanır. Popüler, ana akım edebiyatın sığ sularında oyalanmaktansa, neredeyse korkutucu ve irkiltici bir eleştirellikle ‘uçlara’ doğru ilerler. Yeraltı edebiyatı, hayatın ve gerçekliğin öylesine bakan gözlerine, gizli kalmış bölgelerini sızdırır. Verili gerçeklikte gedikler açar ve insanın gerçekliği kavrama yetisini geliştirir.

Alıntıdır. (osman çakmakçı-milliyet)

1269 Mesaj
6 Aralık 2009; 14:44:15 

Bu arada yeraltı edebiyatı Ayrıntı Yayınları'ndan ibaret değildir, kitapçılarda yeraltı edebiyatı diye ayrı bir bölüm vardır bazı Türk yazarlarının da çok önemli eserleri vardır bu konuda

305 Mesaj
6 Aralık 2009; 14:54:16 

İstanbul'da, kadıköyde İmge kitapevi var.(kedi logosu var.) Ankara'da var mı bilmiyorum. Burası kredi kartı olmadan da taksit yapan biyerdir. Gidip hesap açtırıyorsunuz oraya ve aldığınız her kitap 8 taksite bölünüyor. Özellikle kitap kurdu öğrenciler için mükemmel bir yer. Yeraltı edebiyatı kitaplarını buradan bulabilirsiniz ve tabiki hemen hemen çoğu kitabı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 6 Aralık 2009; 14:55:03 >

Uzaklaştırılmış
6 Aralık 2009; 15:23:12 

The Narrator, Teşekkürler, ekleyecek olanlar varsa buyursunlar lütfen

1793 Mesaj
6 Aralık 2009; 23:06:59 

Benim de duyduğum kadarıyla , Ayrıntı Yayınları'nın Cağaoğlu'ndaki yerinden 10 ve üzerinde kitap alırsanız %50 indirim oluyormuş , ama bilgi kesin değil . Arayın sorun derim .

1052 Mesaj
7 Aralık 2009; 19:41:12 

adamın Fight Club'dan sonraki kitapları o kadar iyi değil,ama yine de okuyorum..tekinsizi çıktığı gün aldım ama hiç zaman olmadı okumak için,başlarım bi ara..

üstteki arkadaşa katılıyorum,aradaki lafları çok güzel.

ben jack'in kabarmış öfkesiyim.

"yardımsever" doğru kelime değil ancak ilk akla geleni..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _R3sp3cT_!LL3g4L_ -- 7 Aralık 2009; 19:48:23 >

ne oldum dememeli! , noluyo ... demeli!

bütün umutların kaybolması özgürlüktü.

3866 Mesaj
7 Aralık 2009; 20:24:19 

Beyaz Zenciler, Norveç'te yaşayan bir yazarın hikayesini anlatıyor. 2 yakın arkadaşı, yakın çevresi ve geçmişiyle tam bir "Yeraltı Edebiyatı". O kadar berbat bir hayat ama kahraman (anti-kahraman)'ınımız öyle bir anlatıyor ki sanki çok olağan şeyler. Benden bu kadar, gerisini siz okuyun...

447 Mesaj
10 Aralık 2009; 16:44:44 

-Hayatla seks arasında ne fark vardır ?
-Biri orgazmla başlar diğeri orgazmla biter.

1745 Mesaj
11 Aralık 2009; 17:07:00 

quote:

Nerden alıntı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

447 Mesaj
12 Aralık 2009; 17:07:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Nerden alıntı?

Gösteri Peygamberi.Ama tam olarak böyle değildi aklımda kalanı yazdım.

3866 Mesaj
12 Aralık 2009; 23:52:42 

quote:

Twitter'da paylaştım...

3866 Mesaj
13 Aralık 2009; 19:41:58 

quote:

Orijinalden alıntı: 2shae

Bu arada yeraltı edebiyatı Ayrıntı Yayınları'ndan ibaret değildir, kitapçılarda yeraltı edebiyatı diye ayrı bir bölüm vardır bazı Türk yazarlarının da çok önemli eserleri vardır bu konuda

Örnek?

1269 Mesaj
13 Aralık 2009; 20:49:08 

Piç (2003)

0

Piçlerin çocukları olmaz.

Piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. Oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.

Piçlere sır verilebilir. Ölümleriyle son bulan sırdaşlıkları vardır.

Piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.

Piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. Onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.

Piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. En yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. Bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur. Piçler düzensiz hayatlarında düzenli olarak içki içerler. Belli sayıdaki kadehten sonra sarhoş olup sızarlar. Sızdıkları yerin adı huzurdur.

Piçlerin babalarıyla olan ilişkileri mezar taşı kadar soğuk, yeni dökülmüş kan kadar sıcaktır.

Piçler insan öldüremedikleri, ağır suçlar işleyemedikleri, korkak ve hain oldukları için yaşadıkları yerleri zorunlu kalmadıkça terk edemezler.

Piçin davranış ve tercihlerini sadece bir başka piç kabul edilebilir olarak değerlendirir ve "Neden?" diye sormaz. "Neden" sorusu piçliği yok eder.

Kinyas ve Kayra (2000)

0

Hiç uykum yok. Hiç uyuyamıyorum. Domuz gibi içiyorum. Ama gözlerimi kapalı bile tutamıyorum. Sabaha beş saat var. Annemi düşünüyorum. Nerededir şimdi? Aynada kendime bakıyorum bazen. Ve tek kelime etmesem bile vücudum yaşadıklarımı, hayattan ne anladığımı anlatmaya yetiyor. Sağ omzuma kendi çizdiğim kelebek, beğenmediğim için üzerine attığım çarpı işareti ve altında aynı kelebeğin bir Japon tarafından çok daha iyi işlenmişi. Sol dirseğimin iki parmak yukarısındaki kurşun yarası. Bileklerimdeki otuz dört dikiş. Medeniyeti bir aralar, herkes gibi yaladığımı kanıtlayan apandist ameliyatımın izi. Ve sırtımı çok, hızlı yaşlandım! Ancak hayattayım.
Kayra, bir gün bana 'Mutsutluğuna hiçbir çare aramıyorsun' demişti.

Hakan Günday'ın bu 2 kitabını okudum ve çok beğendim hatta Piç'i zaman olursa bir daha okumak istiyorum

Hakan Günday Site

Yusuf Atılgan - Anayurt Oteli
Metin Kaçan - Ağır Roman ( herkesin bildiği )

daha fazla örnek verebilirim ama bunlar okuyup da çk beğendiklerim

3866 Mesaj
18 Aralık 2009; 16:47:29 

Beyaz Zenciler'i bitirdim sonunda, sürükleyici bir kitap değil. Roman kahramanı olayları kendi ağzından aktarıyor. Kendisi alkolik ve uyuşturucu müptalası. Yakın arkadaşları Charlie ve Rita'da aynen onun gibi. Bu 3 arkadaşın çocukluktan 20'li yaşların sonlara kadar başlarından geçen hikayaler anlatılıyor.

Son olarak, yaşınız 20'nin altındaysa, hayatınızda düzen yoksa bu kitabı OKUMAYIN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 18 Aralık 2009; 21:42:32 >

447 Mesaj
1 Ocak 2010; 10:29:04 

Kendinizle ilgili bilmediğiniz bir sey vardır.İnkar edeceğiniz bir şey...Varlığını,onunla ilgili bir sey yapmak için çok geç olana kadar sürdürse bile.Sabahları uyanmanızın tek sebebi budur.Aşağılık patronunuzdan acı çekmenizin sebebi.Kan,ter ve göz yaşları.Tüm bunlar,insanların,aslında sizin ne kadar iyi,çekici,cömert,kom...ik ve akıllı olduğunuzu bilmelerini istediğiniz içindir."Benden korkun yada bana saygı duyun.Ama lütfen özel olduğumu düşünün."Bağımlılığımız aynı...Hepimiz onaylanmış keşleriz.sırtımızın sıvazlanmasına bayılırız.Ve altın saate...ya ya ya şa şa şa...ödülünü parlatan şu akıllı çocuğada bakın.Parılda çılgın elmas!çünkü bizler sadece maymunuz,takım elbiseli sıçanlar...diğerlerinin tasvip etmesi için yalvaran.Bunu bilseydik böle yapmazdık.Birileri bunu bizden saklıyor.Ve ikinci bir şansınız olsaydı şöyle sorardınız...neden?

2305 Mesaj
1 Ocak 2010; 14:27:20 

İlgimi çekti. Takip edicem bu konuyu.

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
bniem sdaık yriam kraa tporktaır

305 Mesaj
3 Ocak 2010; 3:25:53 

quote:

Doğru söze ne denir ?

447 Mesaj
8 Ocak 2010; 22:09:06 

Bizler bu dünyanın kirli noktalarıyız....Zamanın esir alamadığı yitikleriz...Uçup giden sigara dumanı tadında yaşarız.......Sıkılmalarımız; bu sürüp giden akışa,bu metaforsal yokoluşa direncimiz.....Boşver...yak bir sigara...

765 Mesaj
9 Ocak 2010; 0:25:19 

quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Yav biz bu özellikle Chuck Palahniuk okuyanlar yavaş yavaş kafayı yeme noktasına koşuyoruz gibime geliyor. Sanki herşeyin farkında olmak , her empatiyi kurabilmek beynimiz için faydalı değil.

Chuck bu konuyu okuyup, bu yazdıklarını görse.

"Bir kitapla gaza gelip ömrü boyunca düşünmemiş insanlar, aldıkları gazın etkisiyle dünyayı farklı bir açıdan gördüklerini veya her şeyin farkında olduklarını düşünüyorlardı.

Yemeğin biraz daha tuza ihtiyacı var.

Oysa bilmiyorlardı ki mühim olan farklı açıdan gördüğünü zannedip, sağda solda laf ebeliği yapmak değil; sessiz sedasız hayatına geçirebilmekti gerçeklik.

Tuzu fazla kaçırmışım.

Olsun onlar da bir gün öğrenirler."

Tarzı bir şeyler yazardı sanırım.

305 Mesaj
9 Ocak 2010; 1:05:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bigknife

Chuck bu konuyu okuyup, bu yazdıklarını görse.

"Bir kitapla gaza gelip ömrü boyunca düşünmemiş insanlar, aldıkları gazın etkisiyle dünyayı farklı bir açıdan gördüklerini veya her şeyin farkında olduklarını düşünüyorlardı.

Yemeğin biraz daha tuza ihtiyacı var.

Oysa bilmiyorlardı ki mühim olan farklı açıdan gördüğünü zannedip, sağda solda laf ebeliği yapmak değil; sessiz sedasız hayatına geçirebilmekti gerçeklik.

Tuzu fazla kaçırmışım.

Olsun onlar da bir gün öğrenirler."

Tarzı bir şeyler yazardı sanırım.

Bunu asla bilemiceksin.

Ama güzel yazmışsın . '' Chuck '' da senin gibi '' ZANNEDEREK '' yazı yazsaydı ; muhtemelen yazdığın şeyin aynısını yazardı. Belki de o da '' ZANNEDEREK '' yazı yazıyordur. Kim bilir ? Belki o da '' MIŞ ZANNEDEREK '' kişileri analiz ediyodur. Ama güzel yazmışsın. Yine de güzel yazmışsın. Ne kadar güzel yazmışsın. Bizlere iyi bir ders verdin. Artık akıllandık. Şekere ihtiyacı olanlara tuz katmışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Narrator -- 9 Ocak 2010; 8:36:00 >

305 Mesaj
12 Ocak 2010; 12:01:36 

Araya vizeler falan girdi.
Şu 'Tekinsiz' bitmedi gitti.
Şimdi bi inatla okuyacağım.
Sonunda bi bakıcam : bitti.

bu ne biçim şiir.

1675 Mesaj
12 Ocak 2010; 13:06:52 

Hayatın manasını keşfetmek için çıkmıştı yola o'da diğerleri gibi... Ve sonunda diyordu buldum aradığım kişiyi.. Soruyordu soruları, kaçırmıyordu anlatılan hiçbirşeyi..

- Manasız sözlerin ve insanoğlunun kendi yaşamını doldurması için türettiği duyguların birleşimidir hayat..
~ Hakikati ögrenmem için ne yapmam lazım ?
- Sen evlat; acı cekerek doğdun ve acı çekerek yaşıyorsun.. Açı cekerek ölüceksin. Önce bunları kabul edicek ve acının içinde acıyı bularak mükafata ericeksin... Fiziksel ve kimyasal acıları üzerinde deniyecek, yeteri miktara gediğini hissettiğin anda hakikati sırrınla beraber gömüceksin.. Çünkü hayatın amacı Tanrı'nın her insanın sol gögsünün iki parmak üzerinde verdiği sır bölgesini doyurmaktır ve sen sır bölgeni doyurmuş amacına ulaşmış olucaksın..
~ Pekala bu sır nedir ? neyle ilgilidir? asıl ben bunları merak ediyorum ve şuanda kendimi bunun cevaplarıyla doyurmak istiyorum...
- Sır evlat; hiçliktir.. Var olan herşeyin aslında yok olduğudur.. Boşluğa bırakılan bir maddenin yere çakılma serüvenidir.. Ve yere çakılma anı sırrı ögrenmendir.. Herşey tuz ve buz olucak kafandaki.. Herşey seni senden soğutucak ve bi nebze sonra alışıcaksın.. Ve bi nebze sonra " demek herşey serbestmiş " deyip yoluna koyulucaksın.. Ta ki yere çakılan ve kırılan parçalarını biri toplayasıya kadar... İşte o zaman ermiş olucaksın.. Yaşarken ölümü tadıcaksın... Yaratıcıyı anlıyacaksın...

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.

15 Mesaj
16 Ocak 2010; 2:25:42 

Arkadaşlar Chuck Palahniuk'un Guts'unu okuyan varsa ya da dinleyen, nasıl buldular? Kustular mı, bayıldılar mı, o kadar etkilenen var mı?

1143 Mesaj
23 Ocak 2010; 0:14:47 

Bende gruptanım artık Gösteri Peygamberi , Görünmez Canavarlar ve Dövüş Kulübü'nü okudum gösteri peygamberi muheşem bi kitaptı.
Ayrıca elimde Acemi Pezevenk kitabıda var ama pek sevmedim biri kitap hakkındaki görüşlerini söyleyebilirse belki devam ederim.

3392 Mesaj
23 Ocak 2010; 2:29:22 

bir ara yine uğrayacağım konuya.

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

491 Mesaj
23 Ocak 2010; 10:25:27 

Konuyu yeni farkediyorum ancak bu forumda böyle konuların da olması beni sevindirdi. Demek ki her zaman faydasız şeyler yapmıyoruz.

Yeraltı edebiyatı kitapları popüler kitapları aksine gerçek anlamda ve özellikle sosyal hayatta düşünce gücünüzü daha çok kullanabilmenizi ve fight club zirvesindeki gibi maddenin hayatınızdaki önemini size daha az hissettirmesini sağlar. Şüphesiz chuck amcamız bunu size en iyi yaşatan şahıstır.

Benim de bu konulardaki arayışlarımın başlangıcı 99-00 yılı fight club çılgınlığıdır ve bu filmi izleyip benimseyen insanların her zaman diğerlerine göre daha gelişkin olduklarına inanırım.

Yalnız dikkat, bu akım sizi toplumdan soyutlayabilir, asi ve düşüncesiz biri de yapabilir. Asıl amaç bu değildir. O sebeple zayıf karakterli ve çabuk yönlendirilebilen insanlarsanız bu kitapları okumanız zararlı olacaktır.

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..

447 Mesaj
26 Ocak 2010; 12:26:39 

Fotoğrafçı bana bağırırdı, Bana şehvet ver bebek.
Flaş.
Bana muziplik ver.
Flaş.
Bana tarafsız varoluşçu can sıkıntısı ver.
Flaş.
Bana başa çıkma mekanizması olarak başıboş enteklektüalizm ver.
Flaş.

305 Mesaj
4 Şubat 2010; 16:50:14 

'' Anlatamayacağım şeylerin bazılarını anlatayım isterseniz... Nefret ve kıskançlık ; içinde yaşarsınız ama uzun bir süre fark etmezsiniz. Aşk ve sevgi ; genelde hep yanılırsınız. Aslında hayır.Kısa sürsede aşk ; aşktır. Umutsuzluk ve pişmanlık ; ikiside aynı şeydir. Bu iki duyguda beyine aynı sinirlerden ulaşırlar. Ama bilmeyiz farketmeyiz. Uzun sürerse intihar edebiliriz. İntihar etmek ve ya etmemek ; işte bütün mesele bu. Ölümünü kendin mi seçmek istiyorsun ? Yoksa bunu senin yerine , sana herşeyi verip , istemediğin bir anda senden o her şeyi geri alan zaman mı üstlensin bu görevi ? Hayır , aslında zamanı tam burada durdurabilirim. ''

1143 Mesaj
6 Şubat 2010; 14:13:00 

quote:

Fotoğrafçı bana bağırırdı, Bana şehvet ver bebek.
Flaş.
Bana muziplik ver.
Flaş.
Bana tarafsız varoluşçu can sıkıntısı ver.
Flaş.
Bana başa çıkma mekanizması olarak başıboş enteklektüalizm ver.
Flaş.

Görünmez Canavarlar. Muhteşem bi kitaptı...

Arkadaşlar elimde çok temiz
Ola Bauer'in yazdığı Acemi Pezevenk kitabı var. Kitap takası yapmak isteyen olursa söylesin.

1745 Mesaj
6 Şubat 2010; 22:17:02 

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, Zar Adam-The Dice Man (Luke Rhinehart) yeraltı edebiyatının bir ürünü mü?

edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sayeh-eh Khodah -- 6 Şubat 2010; 22:18:09 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3866 Mesaj
6 Şubat 2010; 23:54:48 

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, Zar Adam-The Dice Man (Luke Rhinehart) yeraltı edebiyatının bir ürünü mü?

edit: imla.

Değil. Katılmıyorum.

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2010; 23:59:05 

BEYAZ ZENCİLER NASIL OKUSAM MIIIII SİZCE

3866 Mesaj
7 Şubat 2010; 15:54:23 

quote:

Orijinalden alıntı: GÜNAHSIZ_LORD

BEYAZ ZENCİLER NASIL OKUSAM MIIIII SİZCE

Yukarıda yorumladım.

not: Büyük harfle yazmazsan ve noktalama işaretlerine dikkat edersen iyi olur.

305 Mesaj
9 Şubat 2010; 1:26:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Değil. Katılmıyorum.

Bende eh diyorum. Bence biraz giriyor. Yani neden olmasın ?

447 Mesaj
21 Şubat 2010; 11:38:32 

Bir kitap varmış içinde hiç e harfi yokmuş banada öğretmenim söyledi ama kitabın adı aklına gelmedi bilen var mı ?

3866 Mesaj
21 Şubat 2010; 12:06:58 

quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

Bende eh diyorum. Bence biraz giriyor. Yani neden olmasın ?

Yeraltı Edebiyatına, popüler kültür kitapları ters.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Büyük İskender -- 21 Şubat 2010; 12:07:53 >

202 Mesaj
21 Şubat 2010; 15:15:00