Şimdi Ara

FORD C-MAX Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
2
Favori
74.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haziranda Allah nasip ederse düğünüm olacak . Düğünden sonra bir araba şart olacak . Geniş huzurlu bir araba istiyorum sizce nasıl olur bu araba 2006-2008 model arası dizel istiyorum fiyatları da fena değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaniyorsunfuatabi -- 15 Kasım 2009; 17:52:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzyouz

Haziranda Allah nasip ederse düğünüm olacak . Düğünden sonra bir araba şart olacak . Geniş huzurlu bir araba istiyorum sizce nasıl olur bu araba 2006-2008 model arası dizel istiyorum fiyatları da fena değil .

haziran mı daha 6 ay var ama cmax güzel araç fiyatıda uygun olacaktır çünkü sanırım 2010 mayısta yeni kasa geliyormuş 2006-208 ler uygun olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

quote:

Haziranda Allah nasip ederse düğünüm olacak . Düğünden sonra bir araba şart olacak . Geniş huzurlu bir araba istiyorum sizce nasıl olur bu araba 2006-2008 model arası dizel istiyorum fiyatları da fena değil .

haziran mı daha 6 ay var ama cmax güzel araç fiyatıda uygun olacaktır çünkü sanırım 2010 mayısta yeni kasa geliyormuş 2006-208 ler uygun olabilir

yeni kasasını görmedim . Ama tabii ki sıfır alacak kadar param yok .. gidip corsa ya da fiesta nın 2.elini alacagıma bunun 2.elini alırım çok daha iyi ..
    1.6 110ps dizel full araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaniyorsunfuatabi

quote:

Orijinalden alıntı: Deep_Blue_1

quote:

yeni kasasını görmedim . Ama tabii ki sıfır alacak kadar param yok .. gidip corsa ya da fiesta nın 2.elini alacagıma bunun 2.elini alırım çok daha iyi ..
    1.6 110ps dizel full araç

Alıntıları Göster
    Ford Cmax e 2 yıl bindim 100000 km yol yaptım

önerim C-max alma

neden dersen

1- değer kaybı çok fazla
    2- 2004-2005 modellerinin kronik sorunları ve arızaları var
    3- ikinci eli çok kötü ben 6 ayda zor satmıştım
    4- 40-50 yaş insanların arabası
    5- motor ve elektronik sistem sorunları çok fazla
    6- yedek parçası anormal pahalı ( mesela ön cam silecekleri 165 lira , fren balataları 95 lira idi )

birde Forumunda Cmax çilerin oluşturduğu bir konu var onu incele istersen .

• quote:

Orijinalden alıntı: _1301217_

önerim C-max alma

neden dersen

1- değer kaybı çok fazla
    6- yedek parçası anormal pahalı ( mesela ön cam silecekleri 165 lira , fren balataları 95 lira idi )

Alıntıları Göster
    Heleki Titanium (Ghia) olursa tadından yenmez.Ayrıca 40-50 yaş grubunun arabası fikrine asla katılmıyorum.Performansı iyi,konfor ve donanım açısından harika yakıt ekonomisi yönünden mükemmel bir araba ...
    NOT : Parça fiyatlarına birşey diyemeyeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Heleki Titanium (Ghia) olursa tadından yenmez.Ayrıca 40-50 yaş grubunun arabası fikrine asla katılmıyorum.Performansı iyi,konfor ve donanım açısından harika yakıt ekonomisi yönünden mükemmel bir araba ...
    NOT : Parça fiyatlarına birşey diyemeyeceğim

Alıntıları Göster
    performans olarak sınıfının en iyilerinden donanım olarak ghia yada titanium tatmin eder.20 yaşındayım 1.5 senedir kullanıyorum öyle yaşlı işi demeyelim ayıp oluyo...Ancak içeri ses alması ve kronik elektrik arızaları yaşıyorum ama hepsinde bole değil tabii ki özellikle 2004 ve 2005 modellerde daha fazla olduğu soleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

performans olarak sınıfının en iyilerinden donanım olarak ghia yada titanium tatmin eder.20 yaşındayım 1.5 senedir kullanıyorum öyle yaşlı işi demeyelim ayıp oluyo...Ancak içeri ses alması ve kronik elektrik arızaları yaşıyorum ama hepsinde bole değil tabii ki özellikle 2004 ve 2005 modellerde daha fazla olduğu soleniyor.

Alıntıları Göster
    @ _1301217_ nıcklı arkadasımız bıraz fazla abartmıs nerden aldın 165 lıraya on sıleceklerını ben degıstırdım orjınal belcıka malı 65 tl .

benım aracım c-max tdci suan 127 bınde mukemmel herseyıyle sony muzık sıstemı harıka dıreksıyon yol tutus yakıt konfor epb daha ne olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: jasberny

@ _1301217_ nıcklı arkadasımız bıraz fazla abartmıs nerden aldın 165 lıraya on sıleceklerını ben degıstırdım orjınal belcıka malı 65 tl .

benım aracım c-max tdci suan 127 bınde mukemmel herseyıyle sony muzık sıstemı harıka dıreksıyon yol tutus yakıt konfor epb daha ne olsun

Alıntıları Göster
    C-Max alınır ama satılmaz...
    İkinci eli zayıf olur, değer kaybı yüksek olur...
    Ama zaten 2. el ve uygun bir fiyata alacaksanız alabilirsiniz, daha sonra fazla değer kaybı yaşamadan satarsınız..
    Sorunsuzluk arıyorsanız c-max ilk tercihiniz olmamalı... Japon arabaları daha sorunsuzdur...

• quote:

Orijinalden alıntı: airea

C-Max alınır ama satılmaz...
    İkinci eli zayıf olur, değer kaybı yüksek olur...
    Ama zaten 2. el ve uygun bir fiyata alacaksanız alabilirsiniz, daha sonra fazla değer kaybı yaşamadan satarsınız..
    Sorunsuzluk arıyorsanız c-max ilk tercihiniz olmamalı... Japon arabaları daha sorunsuzdur...

Alıntıları Göster
    c-max yada baska bır arac yatırım ıcın satarken kar yapmak ıcın alınıyorsa hıc dusunmesın araba almadan altın yada dovız olarak degerlendırsın parasını hangı arac deger kaybetmıyor aldın arabayı bındın kmlerı yaoptın satarken 2-3 bın tl dusugemı satmayı dusunuyorsun benzınlı alacak ıse renault scenıc dızel tercıh sebebı ıse bu sınıfta c-max tektir.

• quote:

165 lira servis fiyatı idi
    2005 yılında yedek parçaları sadece serviste vardı ( en basitinden Valeo bile CMAX için silecek üretmiyordu )

bir örnek daha sol dikiz aynasını 780 liraya değişmişti servis ( Kaskodan)

yaş olayına da gelince ben 25 yaşında 38K ya almıştım Cmax i
    abimde 30K lik 2000 bmw 3.18 vardı
    Örneğin lokanta veya bar girişinde
    Cmax te gördüğüm itibar Bmw de gördüğüm itibarin %20 si değildi :)

• quote:

quote:

165 lira servis fiyatı idi
    2005 yılında yedek parçaları sadece serviste vardı ( en basitinden Valeo bile CMAX için silecek üretmiyordu )

bir örnek daha sol dikiz aynasını 780 liraya değişmişti servis ( Kaskodan)

yaş olayına da gelince ben 25 yaşında 38K ya almıştım Cmax i
    abimde 30K lik 2000 bmw 3.18 vardı
    Örneğin lokanta veya bar girişinde
    Cmax te gördüğüm itibar Bmw de gördüğüm itibarin %20 si değildi :)

Alıntıları Göster
    Değer kaybına bir örnek vereyim

Cmax i 2005 sonunda 38.500 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam
    2008 ortasında 112.000 km yol yapmış olarak 31.000 liraya satmıştım

şimdi 2005 112.000 km deki cmax ghia lar 23.000-25.000 arası

tahminim Cmax te alt sınır 18.000 - 19.000 arası yani şimdi 24K ya alacağın aracı 2 yıl sonra 18 - 19 K ya ancak satarsın .

gerçi değer kaybı neredeyse tüm araçlarda olur ama Cmax -Scenic-Zafira sınıfı araçlarda biraz daha fazla oluyor .

• quote:

Değer kaybına bir örnek vereyim

Cmax i 2005 sonunda 38.500 liraya almıştım yanlış hatırlamıyorsam
    2008 ortasında 112.000 km yol yapmış olarak 31.000 liraya satmıştım

şimdi 2005 112.000 km deki cmax ghia lar 23.000-25.000 arası

tahminim Cmax te alt sınır 18.000 - 19.000 arası yani şimdi 24K ya alacağın aracı 2 yıl sonra 18 - 19 K ya ancak satarsın .

gerçi değer kaybı neredeyse tüm araçlarda olur ama Cmax -Scenic-Zafira sınıfı araçlarda biraz daha fazla oluyor .

Alıntıları Göster
    bende bu ara c-max e sardım 2004 model 23000 tl ye deri koltuklu dizel 7 ileri otomatik vitesli değişen olmayan boya olmayan bi araç buldum extradan deri de var şimdi bu paraya bu araba alınır mı ? değer kaybı desek bu arabanın daha değer kaybı neolabilir

tek sorun 150 000 de olması bilmiorum bu km de c-max ler nasıl durur gidip bakmak lazım.

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: alkoc

bende bu ara c-max e sardım 2004 model 23000 tl ye deri koltuklu dizel 7 ileri otomatik vitesli değişen olmayan boya olmayan bi araç buldum extradan deri de var şimdi bu paraya bu araba alınır mı ? değer kaybı desek bu arabanın daha değer kaybı neolabilir

tek sorun 150 000 de olması bilmiorum bu km de c-max ler nasıl durur gidip bakmak lazım.

teşekkürler

Alıntıları Göster
    benım bıldıgım 2004 lerde cvt yok ama km konusunda hıc sorun olmaz dızel makıne bu ıyı baktıysa yagını suyunu gecırmedıyse hıc bır sey olmaz 150 bınler dızel motorlar ıcın hıc bırsey ama cvt ıcın aynı seyı soylıyemıyecegım bıraz sorunlu dıye bılıyorum manuel bulursan al

• quote:

benım bıldıgım 2004 lerde cvt yok ama km konusunda hıc sorun olmaz dızel makıne bu ıyı baktıysa yagını suyunu gecırmedıyse hıc bır sey olmaz 150 bınler dızel motorlar ıcın hıc bırsey ama cvt ıcın aynı seyı soylıyemıyecegım bıraz sorunlu dıye bılıyorum manuel bulursan al

Alıntıları Göster
    asıl benzinli araçlar dizellere göre daha sağlamdır. bence km çok. otomatik konusuna gelince fordların problem çıkardığı bu forumda çok konuşuldu. bence uzak dur. tamamen kumar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkalog

asıl benzinli araçlar dizellere göre daha sağlamdır. bence km çok. otomatik konusuna gelince fordların problem çıkardığı bu forumda çok konuşuldu. bence uzak dur. tamamen kumar.

Alıntıları Göster
    dızel motor daha saglamdır . eger benzınlı motorlar daha dayanıklı olsaydı tırlar , otobusler benzınlı motorlarla donatılırdı , yakıtı ıyı bakımları duzgun yaptıktan sonra forddakı motor 500 bın yapmazsa kapatıp gıtsınler

• siz 10.000 cc'lik bir benzinli motorla yük veya yolcu taşıdığınızı hayal edebiliyor musunuz?
    kamyonların ve otobüslerin dizel olması yakıt maliyetindendir yoksa daha sağlam olduklarından değil!
    quote:

dızel motor daha saglamdır . eger benzınlı motorlar daha dayanıklı olsaydı tırlar , otobusler benzınlı motorlarla donatılırdı , yakıtı ıyı bakımları duzgun yaptıktan sonra forddakı motor 500 bın yapmazsa kapatıp gıtsınler
  • quote:

Orijinalden alıntı: İlyas KARA

siz 10.000 cc'lik bir benzinli motorla yük veya yolcu taşıdığınızı hayal edebiliyor musunuz?
    kamyonların ve otobüslerin dizel olması yakıt maliyetindendir yoksa daha sağlam olduklarından değil!
    quote:

cok oncelerı otobusler ve kamyonlar benzınlı motorlara sahıplerdı ancak bu motorlar yeterınce guc veremıyor ve uzum omurlu olmadıkları ıcın dıesel'e gecıs oldu ford transıt 'in ılk cıkan modellerı benzınlıydı yıne benzınlı ford kamyonlar tahta kasa benzınlı otobusler .

bu konu tartısmaya acılmalı bence

• quote:

önerim C-max alma

neden dersen

1- değer kaybı çok fazla

Yazdıklarını birdaha oku ve kendi şartlarına değil de genel olarak değerlendir.Ben başlayayım;

1.Değer kaybı fazla değil,sıfırı Focus'la paralel,ikinci elleri de...Normal bir piyasaya sahip ne pahalı ne ucuz.
    2.Ona kesin birşey diyemem...Sorunların ayrıntılarını bikmiyorum.06 ve daha yüksek modeller alınarak bu sıkıntıdan kurtulunur.
    3.Açıkcası ilda defa sizden duydum,acaba küçük bir şehirde yaşamanızdan dolayı satıınız gecikmiş olabilir mi?
    4.Abarttın,4 kişilik bir aile için ideal bir araç.Bence yaş da farketmez açıkcası...
    5.Bunu da ilk defa senden duydum,acaba arabayı doğru kullanıyor musun diye bir soru takıldı aklıma?
    6.Bak işte buna gülerim,ben aklına hayaline gelmeyecek(Senin fiyatına oranla)kadar uyguna alıyorum.Herşeyi servisten almanın mantığı yok.Garanti bittikten sonra güvenilir bir özel servise baktırmak hem cebe hem kafaya uygun.

Ekelem:CVT şanzıman muhabbeti geçmiş,hemen uyarayım dedim,sakın ola CVT dizel alma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Mavi -- 25 Kasım 2009; 10:55:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

önerim C-max alma

neden dersen

1- değer kaybı çok fazla

Yazdıklarını birdaha oku ve kendi şartlarına değil de genel olarak değerlendir.Ben başlayayım;

1.Değer kaybı fazla değil,sıfırı Focus'la paralel,ikinci elleri de...Normal bir piyasaya sahip ne pahalı ne ucuz.
    2.Ona kesin birşey diyemem...Sorunların ayrıntılarını bikmiyorum.06 ve daha yüksek modeller alınarak bu sıkıntıdan kurtulunur.
    3.Açıkcası ilda defa sizden duydum,acaba küçük bir şehirde yaşamanızdan dolayı satıınız gecikmiş olabilir mi?
    4.Abarttın,4 kişilik bir aile için ideal bir araç.Bence yaş da farketmez açıkcası...
    5.Bunu da ilk defa senden duydum,acaba arabayı doğru kullanıyor musun diye bir soru takıldı aklıma?
    6.Bak işte buna gülerim,ben aklına hayaline gelmeyecek(Senin fiyatına oranla)kadar uyguna alıyorum.Herşeyi servisten almanın mantığı yok.Garanti bittikten sonra güvenilir bir özel servise baktırmak hem cebe hem kafaya uygun.

Ekelem:CVT şanzıman muhabbeti geçmiş,hemen uyarayım dedim,sakın ola CVT dizel alma...

Alıntıları Göster
    @derin mavi + 10000000000000

• quote:

@derin mavi + 10000000000000

Alıntıları Göster
    C-max'da değer kaybı çok ve kronik arızalarının olduğunu duydum.
    Benim önerim o sınıfta daha sportif olan Seat altea. İster 1.6 benzinli (lpg) ister 1.9 tdi motorlu. ESP den perde hava yastıklarına full+full bir araç

FORD C-MAX Alınır mı ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.