Şimdi Ara

Sigma 70-300 mm f/4-5.6 DG OS'un Pentax ve Sony versiyonları geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• D-SLR kamera pazarının güçlü oyuncularının en yakın partneri niteliğindeki Sigma firması, OS (Optical Stabilizer) desteği sunan 70-300 mm DG'nin Sony ve Pentax uyumlu versiyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

126.5 x 76.5 mm boyutlarında ve 610 gram ağırlığında tasarıma sahip Sigma 70-300 mm DG, 70 mm'de f/4, 300 mm'de ise f/5.6 açık diyafram değeri sunuyor. 16 element ve 11 gruptan oluşan mimarisi, 1:3.9 büyütme oranı, 62 mm filtre çapı ve Sigma'nın özel görüntü stabilizasyon teknolojisiyle öne çıkan objektifin Sony versiyonu 27 kasımda, Pentax versiyonu 4 aralıkta gün yüzüne çıkacak. Fiyatın ise 59.000 Yen civarında olması bekleniyor.

• 650 dolar gibi bir miktara denk geliyor sanırım. Biraz pahalı bence bu objektif için.
  • Sony ve Pentaxta zaten titreşim engelleme mekanizması var bodyde neden böyle birşey yapmışlar ki
  • SLR Makinelerde titreşim önleme objektifte olur diye biliyorum. Ayrıca birşeyi body'ye koyduklarını sanmam.
  • @sertdemiry ne demek istediğini anlayamadım ama :)
    Aslında Nikon ya da Canon için bu özelliğe sahip bir lense ihtiyaç vardı... Gerçi hem body hem de lenste titreşim engelleme mekanizmasının olması belki mükemmel bir sonuç da doğurabilir o ayrı konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: sugarboy

Sony ve Pentaxta zaten titreşim engelleme mekanizması var bodyde neden böyle birşey yapmışlar ki

hem lenste hem bodyde olursa daha fazla stop kazanılır, daha etkin bir sabitleme sağlanır diye mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertdemiry

SLR Makinelerde titreşim önleme objektifte olur diye biliyorum. Ayrıca birşeyi body'ye koyduklarını sanmam.

pentax dslr makinelerde SR (Shake Reduction) sarsıntı giderme sistemi adı verilen; canon ve nikoncuların bunu sadece bu özelliği taşıyan objektifler aracılığı ile giderebildiği özelliği bulunmaktadır. birazcık araştırma yaparsanız sizde göreceksinizdir

pentax için oldukça gereksiz bir objektif bana kalırsa, stop kazandırsa bile o paraya kesinlikle değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇAĞ -- 13 Kasım 2009; 23:20:02 >

• @sertdemiry
    persona'nın dediklerine ek olarak Sony body'lerde de Super Steady Shot adlı titreşim engelleme mekanizması vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phm

@sertdemiry
    persona'nın dediklerine ek olarak Sony body'lerde de Super Steady Shot adlı titreşim engelleme mekanizması vardır.

phm tamam sonycisin anladık
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

Var ama, yalan mı?
    Hem persona da pentaxçı o zaman.
  • quote:

quote:

Var ama, yalan mı?
    Hem persona da pentaxçı o zaman.

biz kendimize pentaxian diyoruz ltfn :P
  • @persona, Tamam sayın pentaxian. Bunu daha önce de duymuştum aslında.

Peki ama Sigma, neden sabitleme sistemi olduğunu bildiği halde öyle objektif yapsın? Fazladan maaliyet en basitinden.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sugarboy

Sony ve Pentaxta zaten titreşim engelleme mekanizması var bodyde neden böyle birşey yapmışlar ki

hem lenste hem bodyde olursa daha fazla stop kazanılır, daha etkin bir sabitleme sağlanır diye mi acaba?

bu işe yarıo olabilir belki ama dedimya o kadar para verebilmem için aylık kazancımın 10bin tl falan olması lazım :D

• Bu pentaxian olayı da Nikonian'dan direk (ç)alıntı he
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Bu pentaxian olayı da Nikonian'dan direk (ç)alıntı he

hangisinin önce çıktığını nerden biliyorsun hocam ikisininde resmi web adresleri var ben nikonian sözcüğünü ilk defa duyuyorum, ne o öle nokia gibi

• Google'a sordum, Canonian da varmış.

http://www.itusozluk.com/goster.php/canonian
  • quote:

Google'a sordum, Canonian da varmış.

http://www.itusozluk.com/goster.php/canonian

mıhabbet kopmuş gidiyor gene
  • Profesyonel değilim, SLR benzeri alacağım.Bu fiyata CAnon SX20 var nerdeyse, olmadı Fuji S1500...
  • Sen pahalı lens görmemişsin
  • gövdede titreşim engelleme sistemi olan makinalarda,hem gövdedeki hemde lensteki titreşim engelleme sistemi rezonans nedeni ile açılamaz.yani iki os sistemi birbiri ile senkronize hareket etmeyeceği için gördüklerini netlemeye çalışacaktır.yani sony ve pentax için gereksiz bir lens olmuş,sigma gövdedeki os'den daha iyi çalışacağını düşünerek çıkarıyor herhalde.ama pentax'ta zaten 4 stop engelliyor.pentax ve sony sahipleri;aynı lensin os'siz olanı 400 TL,os'lisi 1000 TL.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.