Şimdi Ara

dvd-rom çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dvd-rom'um çalışmıyor kapağını açmak istediğimde ışığı birçok kez yanıp sönüyor. ama kapak açılmıyor.
    Acaba güç kablolarını ters mi taktım diye şüpheleniyorum.
    5V luk girişe 12v verilirse kart yanar mı?
    Bunun sigortası yok mudur.
    Veya sorun başka bir şey olabilir mi ?
    Kart yandıysa servise götürürsem halledebilirler mi ? yoksa tamiri olmaz mı?

• linux mu kullanıyorsun. linux de buna benzer sorunlar olmakta bu durmda bizim windows kullanım alışkanlıklarımızdan kaynaklanıyor. eğer linux kullanıyorsa sağ klik + aygıt ayırt deyip bi 5 sn bekledikten sonra cd çıkart tuşuna basman lazım. windows da böle bi sorun hiç yaşamadım. ama telle açıp cd sıkışıp sıkışmadığına bakabilirsin. cd üzerinde küçük bi delik var oradan bi tel sokup manuel açabilirsin.
  • kapak oturma yapmıştır uzun süre kullanmadıysan. telle aç
    başka çaresi yok. sen zaten ters takamazsın o soketi. girmez zaten dışarıdan o dişlileri makine yağı ile ufacık yağla kapağın yanından kapağı açınca.
  • Benim eski uyduruk creative infra 6000'de de böyle birşey olmuştu.Sanırım kapağın dışarı çıkmasını sağlayan bir parça kopmuştu.Düğmeye basınca ışığı yanıyor ve çıkacak gibi yapıyordu.Ama herhalde birşeye takıldığından tekrar geri dönüyordu.Ben de her düğmeye basışımdan sonra kapak kısmını elle oynatıp zar zor çıkmasını sağlıyordum.Gerçi o baya bir tuhaftı.Çıkartmayı becerip içine cd koysam bile cd'yi okumuyordu.Bu durumda gene elle oynatıp denk getirmeye çalışıyordum.Neyse umarım seninki buna benzer donanımsal bir sorun değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 29 Temmuz 2005, 23:30:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.