Şimdi Ara

Asus'un Formula serisi Radeon HD 5750 modeli göründü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanım dünyasının önde gelen oyuncularından Asus, soğutucu tasarımlarında Formula 1 otomobillerinden esinlendiği Formula serisi ekran kartlarına DirectX 11 destekli yeni modeller eklemeye başladı. Firmanın detayları beliren yeni modeli, EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5 kod adını taşıyan HD 5750 tabanlı çözüm oldu.

AMD-ATi'nin 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı Juniper LE GPU'sundan güç alan ekran kartı, 128-bit bellek veri yolu desteğine, 720x paralel işlem birimine ve 1GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip. Grafik işlemci frekansı 700MHz olarak belirlenen DirectX 11 destekli ekran kartında bellek frekansının ise 4600MHz olduğu belirtildi.

Özel tasarım soğutucusu ile referans tasarımlı ATi Radeon HD 5750'den %13 daha serin çalıştığ belirtilen kart, destek veren anakartlarda Crossfire X kurulumlarına da olanak tanımakta . UVD 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma yapabilen yeni modelde D-Sub, DVI ve HDMI ara birimlerine yer verildiğini görüyoruz.

Satışına önümüzdeki günlerde başlanması beklenen Formula serisi Asus Radeon HD 5750'nin ön-sipariş listelerine 117 Avro seviyesinden giriş yapmış durumda.

• iyi güzelde 58xx serileri için çıksa daha iyi olurdu
  • Bunun soğutucusu referanstan çok daha güzel olmuş ama çıkışlardaki zenginlik azalmış.
  • tasarımı gayet güzel ayrıca %13 daha iyi soğutmasıda cabası

ekran kartına dört tane de tekerlek taksalar tam formula aracı olucakmış
  • tasarımı çok iyi
  • matrix modellerini bekliyoruz 5xxx serisine.
  • asus böle güzel tasarımlarını yapsın 58xx yada 59xx serisi kartını direk alırım :)
    Asus yapınca güzel yapıyor :) (6600gt extreme sonrası gtx275 asus marka aldım:) )
  • soğutucu tasarımı oyuncak araba gibi olmuş
  • Vallahi F1 arabasına benzetmeyi hiç düşünemezdim. Helal olsun
  • Türkiye de en ucuz 5750 165, 170 dolar iken bu kart 180, 190 dolar civarı gelecektir. Bu fiyat ile kimsenin tasarımı takacağını zannetmiyorum. Bizdeki ithlatçıların karını cidden merak ediyorum, diğer ülkelere kıyasla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hökela

Türkiye de en ucuz 5750 165, 170 dolar iken bu kart 180, 190 dolar civarı gelecektir. Bu fiyat ile kimsenin tasarımı takacağını zannetmiyorum. Bizdeki ithlatçıların karını cidden merak ediyorum, diğer ülkelere kıyasla.

Haklısın.

Bu adam asussa sadece %13 soguk diye, %25 fiyat koyar öyle satar.
  • şekil,marka ve kalite takıntısı olanlar için 20 dolar onemlı olmaz.....

asus için 160 yerıne 180 dolar verırım...eger fark bu kadar az olacaksa tabııı
  • adına yakışır bir tasarım olmuş
  • çok beğendim.ama biraz daha geliştirilebilirmiş :) alt kısmı full kapalı yapsalarmış renk önemli değil kırmızı siyah vs. üstünede bu gri fan iyi gidermiş.kartın bağırsakları gözüküyor şimdi :D
  • asus işi biliyor
  • dış görüntüsü bi yana ekran kartını özellikleri için alıyosun ve bit işlem veri hızı 128 bnce son çıkan ekran kartlarına göre oldukça vasat en düşük 256 olmalıydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

dış görüntüsü bi yana ekran kartını özellikleri için alıyosun ve bit işlem veri hızı 128 bnce son çıkan ekran kartlarına göre oldukça vasat en düşük 256 olmalıydı...

çok doğru misal bende 5870 var 256 bit kart... 2900 XT'den daha düşük performans verio neden çünkü 2900XT 512 bit'ti. Anlamıyorum bu ati'yi walla kartları hızlanacağına yavaşlıo.
  • Şimdi casper bunu koyar oyuncu bilgisayarlarına sonra formula serisi diye +200 tl koyar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

dış görüntüsü bi yana ekran kartını özellikleri için alıyosun ve bit işlem veri hızı 128 bnce son çıkan ekran kartlarına göre oldukça vasat en düşük 256 olmalıydı...

çok doğru misal bende 5870 var 256 bit kart... 2900 XT'den daha düşük performans verio neden çünkü 2900XT 512 bit'ti. Anlamıyorum bu ati'yi walla kartları hızlanacağına yavaşlıo.

Şaka di mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

Türkiye de en ucuz 5750 165, 170 dolar iken bu kart 180, 190 dolar civarı gelecektir. Bu fiyat ile kimsenin tasarımı takacağını zannetmiyorum. Bizdeki ithlatçıların karını cidden merak ediyorum, diğer ülkelere kıyasla.

bizdekiler keneyi falan geçti kardeşim kanımızı emmede sen ne diyorsun.

5850 yi bayisine ithalatçı firma 250-260 dolardan veriyor.bayilerin de bize sattıkları fiyat ortada.

adamlar kart başı 50 dolar kar yapmadan kesinlikle satmıyorlar kartları.

zaten donanım haber ve diğer birkaç sitede bunun zeminini hazırladı.yok efendim kart yok,yok efendim tsmc de problem var falan filan her haberde.

bu işler malesef böyle ama yapacak bişey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 29 Aralık 2009; 15:13:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.