Şimdi Ara

Arazi parselleme hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
8.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Deden miras kalan arazi ve tarlayı parsellemeyi düşünüyoruz.Tarla tapulu,arazi tapusuz.Miras olarak paylaşılacak fakat parselleme maliyetleri ne olur?Tapusuz araziye tapu çıkarılabilir mi?

Yardım eden herkeze teşekkür ederim.

• yukarı
  • Bir emlakçıya danış 2 dakika.
  • bu yaz bizimde basimiza boyle bisey geldi.

senelerdir ( cocuklugundan beri,hatta ondan da once) dedemin olan 15 donum topusuz ve 4 donum tapulu araziyi, dedem bana vermek istedi 4 donumde problem cikmadi ama,15 donumu uzerimize alamadik 50 senedir odediyi vergilerin dokumlerini alip hazine ye gittik ordan bizi TOKI ye gitmemiz gerekli diye soylediler.cunku toki Turkiyedeki bircok arazi alanini uzerine almis hazineden.Senelerdir dedemeden alinan vergi kagatlarini adama gosterdik,adamin dediyi aynen su " siz su anda TOKI nin arazisinde isgalcisiniz;istersek sizi mahkemeye veririz" diye soylediler.Ama yinede simdilik ekip bicmemizin sorun olusturmuycagini soyledi yani bizim olan ama tapusu olmayan arazimizin tapusunu alamadik.
  • @fubo

Gerçekten sıkıcı bir durum kendi arazinizi şimdilik ekin biçin diye birde kıyak mı yapıyorlar sanırım aynı durumdayım bende siz gene vergi falan ödemişsiniz ben ödendimi bilmiyorum uzun süre başı boş kalmıştı bu konularda araziler.Peki sen hiç mahkemeye müraacat etmeyi düşündün mü?
  • Tapusu olmayan bir mülk hangi şartlarda sizin olabiliyor ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bfs

Tapusu olmayan bir mülk hangi şartlarda sizin olabiliyor ki?

Ucu 1900'lü yıllara dayanıyorsa bu mümkün
  • arsa deyip geçme ilerde çok para ediyor
    1 karış bile boş bırakma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.