Şimdi Ara

KİA SORENTO NASIL BİR ARAÇ VE YAKIT TÜKETİMİ NASILDIR YARDIM !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
83
Cevap
1
Favori
375.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben 1 ay içinde sorento almaya kesin karar verdim 2003-2005 model arası olcak tahminen km side 80.000 ile 140.000 km arası olcak yakıt tüketimi istanbul da şehir içi ne kadar ?full depo ile nekadar yol yapar ? 2.5 dizel motoru şehir içinde çok yaktığını ve kasayı çekmediğini performansı düşük ve aracın amortsörlerinin kötü olduğunu duydum nekadar doğrudur ? çok memnun olanlarda var tabi ben burda aksini söğliyenleri belirtiyorum ve aracın parça fiyatı ne oranda ve arıza konusunda ne derece sağlam bi araç ?bu araç hakkında bi bilgim yok yardımcı oluranız sevinirim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isa-80 -- 12 Kasım 2009; 4:24:37 >

• :) Öncelikle hayırlı olsun.

Sorentoyla ilgili daha fazla bilgi için şu iki konudaki yorumları incelemenizi tavsiye ediyorum.

1-http://forum.donanimhaber.com/m_22764428/tm.htm

2-http://forum.donanimhaber.com/m_22212714/mpage_14/tm.htm

Sorularınıza bilgim yettiğince cevap vereyim

Deposu 80 litre, şehir içi (istanbul için o trafikte,agresif kullanımda ) 650-770 km yol yaparsınız. Şehirler arası ise yaklaşık olarak 750-850 km arası yol yaparsınız.

2.5 Motor olduğu için aracı fazla zorlanmadan yani düşük devirde gidebiliyorsunuz aracı kasmadan..Kasayı çekmeme gibi durumu yok asla, şehirler arasında açıkcası biz aracımızı tutamıyoruz. Ankara'yı bilirmisiniz bilmiyorum ama o şaşmaz yolunda araçla 120-140'la gidiyoruz aracın gaz pedalına çok az bastığınızda araç anında yanıt veriyor.Fazla yakıt yakma gibi bir durumu da yok,şehirler arası yollarda 90-110 a hızınızı sabitlerseniz normal bir dizel araçtan farkının olmadığını anlarsınız. Tabi aracın bakımına,motor durumuna,lastik havalarına herşeyine de bağlı bu durum.

Amortisörlere gelirsek, dediğiniz gibi biraz yumuşak ama çok sert bir viraj olmadıkça asla bir güvensizlik vermiyor bize. Hele bir de deneyimli bir şoförseniz asla sorun yaşamazsınız sadece virajlara temkinli girmekte yarar var ama pamuk gibi de değil yani çok abartılıyor. Bize bir sorun yaşatmadı şuana kadar virajlarda.

Parça fiyatları normalin altında geldi bize :) bizim bu 15.arabamız oldu..Bir ara cliomuz vardı renault onun parçasından gerçekten ucuz. Sahibinden.comda araştırırsanız anlarsınız zaten.

Arıza konusunda da zaten bu araç %60 70 oranında araziye göre tasarlanmıştır, ondan dolayı parçaları sağlam ve dayanıklı kolay kolay arıza çıkartmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trsadasda -- 12 Kasım 2009; 10:47:14 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.