- x
iPhone Arama Yönlendirme Etkin Mesajı Yardım.. ?
42 Cevap10305 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1266 Mesaj
11 Kasım 2009; 16:45:07 

Araştırdm 2 dakika ve sırf ben degilmişim bu mesajı alan birini ararken arama yonlendirme etkin yazısı geliyor ayarlarda kapalı gozukuyor.Cok mühim bişey degil ama kıl oluyo insan nası kaldırabilirim ? Yardım lütfen.

The New Xbox 360 250 GB (Slim) & iPhone 4 32 GB & Sony Vaio EB1S1E & Logitech Z5500 & LG 32LD450 & iPad 2 3G 64GB
Xbox Live GT : LexisOrAlev

Last.FM : lexisoralev
ll Chuck ll Skins ll Shameless(US&UK) ll The Big Bang Theory ll Breaking Bad ll Two and a half men ll How I Met Your Mother ll Weeds ll
ll Dexter ll House M.D ll Testees ll The Sopranos ll The IT Crowd ll Heroes ll Nip Tuck ll Flash Forwad ll Smallville ll True Blood ll Simpsons ll Family Guy ll My Name Is Earl ll Mad Men ll South Park ll Lost ll Leverage ll Californication ll The Tudors ll Prison Break ll The Closer ll Spartacus ll

5249 Mesaj
11 Kasım 2009; 16:53:40 

arayan kişi sana ulaşamadığında sana mesaj olarak gelmesi servisinden kalma bir şey o.şu an o servis çalışmamasına rağmen genede yazı çıkıyor.

kaldırma yöntemi olduğunu sanmıyorum.bende çok sinir oluyorum.birine çağrı bırakacaksam önce o pencereyi kapamam gerekiyor.sonra telefonu kapatıyorum.

1266 Mesaj
11 Kasım 2009; 17:13:14 

Ya çözümler varda iste zahmetli geldi biraz bana ondan başka yontemler soruyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1266 Mesaj
11 Kasım 2009; 19:02:50 

GÜNCEL...

The New Xbox 360 250 GB (Slim) & iPhone 4 32 GB & Sony Vaio EB1S1E & Logitech Z5500 & LG 32LD450 & iPad 2 3G 64GB

ll Chuck ll Skins ll Shameless(US&UK) ll The Big Bang Theory ll Breaking Bad ll Two and a half men ll How I Met Your Mother ll Weeds ll
ll Dexter ll House M.D ll Testees ll The Sopranos ll The IT Crowd ll Heroes ll Nip Tuck ll Flash Forwad ll Smallville ll True Blood ll Simpsons ll Family Guy ll My Name Is Earl ll Mad Men ll South Park ll Lost ll Leverage ll Californication ll The Tudors ll Prison Break ll The Closer ll Spartacus ll

1266 Mesaj
12 Kasım 2009; 18:03:37 

Up..

5186 Mesaj
12 Kasım 2009; 19:00:20 

Hangi operatör kullanıyorsunuz? Ben Turkcell kullanıyorum. Dediğiniz uyarıyı bende vermiyor. Ama KimAramış mesajlarını alabiliyorum.

Ayarlar> Telefon> Arama Yönlendirme'yi kapatın. Düzelmesi lazım...

Pentax K5 | Rokinon 85mm F1.4 | Helios 44K-4 58mm F2
Apple iPhone 5 16Gb iOS 7.1.1 Jailbroken By Pangu
Opel Vectra CD 2.0 16V 136hp Automatic || HP Compaq CQ60 125ET
Flickr | Twitter || Elektrik Öğretmeni

38 Mesaj
24 Ağustos 2010; 0:39:27 

/ System / Library / Carrier Bundles / Turkcell_tr.bundle/carrier.plist dosyasını buluyoruz ve açıyoruz aşağıdaki satırları bulup true varsa false yapıyoruz ve dosyayı kaydediyoruz
<> ShowCallForwarded </ >
<false/>

<> ShowCallForwarding </ >
<false/> avea ise Turkcell_tr.bundle yerine unknown dosyasına bakılmalı vodafone da carier dosyasında var.. tabii dosya sistemine erişebilmek lazım..

MİMAR (dış:)) (3D MODELLEME, AVAN PROJE, UYGULAMAPROJESİ,PHOTOSHO İLE AVAN BOYAMA VE ÖĞRENCİLERE MİMARİ PROJE KONULARINDA YARDIM ALABLİRSİNİZ)

1266 Mesaj
24 Ağustos 2010; 3:25:11 

quote:

Orijinalden alıntı: eomer05

/ System / Library / Carrier Bundles / Turkcell_tr.bundle/carrier.plist dosyasını buluyoruz ve açıyoruz aşağıdaki satırları bulup true varsa false yapıyoruz ve dosyayı kaydediyoruz
<false/>

<false/> avea ise Turkcell_tr.bundle yerine unknown dosyasına bakılmalı vodafone da carier dosyasında var.. tabii dosya sistemine erişebilmek lazım..

çok teşekkür ederim fakat 1 sene önceki konu sanırım çözmüşümdür

128 Mesaj
24 Ağustos 2010; 10:02:25 

Bu sorun ben de jailbreak yaptığım cihazda bir süre sonra kendi kendine çıkmıştı ve yeniden restore ederek ancak kurtulabilmiştim.
Bir daha olursa önce bu yöntemi denerim artık.

1838 Mesaj
20 Ekim 2010; 15:36:52 

Peki arkadaşlar bu bahsettiğiniz System / Library / Carrier Bundles.. diye devam eden yere nerden ve nasıl ulaşabiliriz?.. Ben iPhone'da böyle bir menü görmedim?..

1838 Mesaj
21 Ekim 2010; 19:04:29 

Bu sorunun yanıtını bilen hiçbir arkadaş yok mu ?.. :/

1838 Mesaj
26 Ekim 2010; 11:03:29 

Arkadaşlar bahsettiğiniz menü akışına ulaşabileceğimiz yeri bilen bir allahın kulu yok mu yawf ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur77 -- 26 Ekim 2010; 11:03:58 >

148 Mesaj
26 Ekim 2010; 11:10:51 

Arkadaşın anlattığı yöntemi telefonunuz JB'li ise yapabilirsiniz. Bunun için iFile uygulamasını Cydia'dan kurarsanız belirtilen klasör içindeki dosyaya ulaşabilirsiniz.

348 Mesaj
26 Ekim 2010; 23:56:09 

forumda arasana be kardeşim :)
buyur http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#43905637

C@do

7 Mesaj
6 Şubat 2011; 15:27:17 

İphone 3gs kullanıyorum. Turkcellde iken bir sorun yoktu ancak hattımı Avea ya taşıdıktan sonra arama yaparken
"Arama yonlendirme etkin"; arandığımda "Gelen arama yonlendirildi" yazısı çıkmaya başladı. 
1. ##002# yaptım. Online islemlerden yonlendirme ve herseyi kapattım. ArayanıBil dahil hersey iptal edildi.
Sonuc yok yine yazı çıkıyor.

2. İfile ile system/library/carrier bundles/unknown bundle/carrier.plist dosyasında true yerler false yaptım aşagıdaki gibi yapıp kapatıp açtım.
 <key>ShowCallForwarded</key>
  <false/>
  <key>ShowCallForwarding</key>
  <false/>
Sonuc yok yine yazı çıkıyor.

3. Cydia sources dan ForwardMsgFix uygulamasini kurdum. 

4. İfile ile system/library/carrier bundles/turkcell bundle/ icindeki carrier.plist dosyasını kopyaladım ve system/library/carrier bundles/unknown bundle/ bolumune yapıştırdım. Uzerine yaza evet dedim(daha once eskisinin yedegini almıstım)  kapatıp açtım.
Sonuc başarılı. Artık o yazıdan kurtuldum nihayet. 
Sizlerede yardımcı olabilir diye tecrubelerimi yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erobern -- 6 Şubat 2011; 17:43:16 >

276 Mesaj
6 Şubat 2011; 17:18:59 

Ayni probelm ben de vardi. KİMARAMİS İPTAL yazip 7515'e gonderince duzelmesi gerekiyor. Bende oyle duzelmisti. Bu dedigim Turkcell icin tabi.

2 Mesaj
24 Nisan 2011; 13:53:31 

aynisini denedim ... artik o sacma mesaj bende cikmiyor ..
paylasim icin tesekkurler

quote:

Orijinalden alıntı: erobern

İphone 3gs kullanıyorum. Turkcellde iken bir sorun yoktu ancak hattımı Avea ya taşıdıktan sonra arama yaparken
"Arama yonlendirme etkin"; arandığımda "Gelen arama yonlendirildi" yazısı çıkmaya başladı. 
1. ##002# yaptım. Online islemlerden yonlendirme ve herseyi kapattım. ArayanıBil dahil hersey iptal edildi.

2. İfile ile system/library/carrier bundles/unknown bundle/carrier.plist dosyasında true yerler false yaptım aşagıdaki gibi yapıp kapatıp açtım.
  <false/>
  <false/>

4. İfile ile system/library/carrier bundles/turkcell bundle/ icindeki carrier.plist dosyasını kopyaladım ve system/library/carrier bundles/unknown bundle/ bolumune yapıştırdım. Uzerine yaza evet dedim(daha once eskisinin yedegini almıstım)  kapatıp açtım.

42 Mesaj
18 Mayıs 2011; 5:52:03 

quote:

Orijinalden alıntı: qursad

gevey kullanan arkadaşlar hiç bulaşmasın, burdaki bütün yöntemleri denedim hiçbiri olmuyor çalışan telefonunuzu da bozarsınız sonrasında o yazıyı çıkartsakta normal telefon çekse diye ugraşırsız

978 Mesaj
19 Mayıs 2011; 19:13:08 

quote:

Sayın Erobern,

çözüm için çok teşekkür ederim, ben de sizinle aynı şeyleri denemiştim ve işe yaramamıştı, son öneriniz bende de işe yaradı. Sizin yaptığınızdan farklı olarak üzerine yaz demedim her ihtimale karşılık ilk "carrier.plist" dosyasının ismini "_carrier.plist" olarak değiştirdim, Turkcell klasöründen kopyaladığım dosyanın adı aynı şekilde.

Selamlar, saygılar.

1240 Mesaj
20 Mayıs 2011; 1:30:18 

erobern dostum kısaca soyle soylıyım '' BUYUKSUN'' tesekkurler.....

GALAXY NOTE 3 GALAXY NOTE 10.1 (Wİ-Fİ- GSM-16 GB)MACBOOK PRO

42 Mesaj
21 Mayıs 2011; 19:34:38 

quote:

Orijinalden alıntı: 1megabayt

Sayın Erobern,

çözüm için çok teşekkür ederim, ben de sizinle aynı şeyleri denemiştim ve işe yaramamıştı, son öneriniz bende de işe yaradı. Sizin yaptığınızdan farklı olarak üzerine yaz demedim her ihtimale karşılık ilk "carrier.plist" dosyasının ismini "_carrier.plist" olarak değiştirdim, Turkcell klasöründen kopyaladığım dosyanın adı aynı şekilde.

Selamlar, saygılar.

ben vodafone kullanıyorum dediginz işlemn vodafone_tr klasörürünü kopyalaip yaptm başarılı olmadı turkcell i kullansam basarili olrmu acaba?

1215 Mesaj
21 Mayıs 2011; 19:50:43 

quote:

Orijinalden alıntı: qursad

Gevey kullanıyorum 4.yöntemin aynısını i-funbox programı ile denedim işe yaramadı...sürümüm 4.2.1 fw

978 Mesaj
23 Mayıs 2011; 0:46:52 

quote:

Orijinalden alıntı: roadfix
ben vodafone kullanıyorum dediginz işlemn vodafone_tr klasörürünü kopyalaip yaptm başarılı olmadı turkcell i kullansam basarili olrmu acaba?

Sayın Roadfix,

acaba yazılım sürümünden kaynaklıyor olabilir mi? Ben 4.2.1 kullanıyorum, Greenpoison ile JB uyguladım ve kopyalama işlemini de iFile ile yaptım, operatör ise Avea. Sizden sonra Sayın Bird-hunter i-Funbox ile yaptığını ve işe yaramadığını ve 4.2.1 kullandığını söylemiş sadece tek mesajla değişkenleri elememiz pek mantıklı olmasa da bir 4.2.1 başarılı ve 4.2.1 başarısız acaba iFile farkı olabilir mi? Çok bilmediğim bir sistem Unix ya da türevleri ama yanılmıyorsam dosyaların çeşitli yetkileri var ve bendeki dosyanın özellikleri şu şekilde:

0

Çok bilgili olduğum bir konu değil o yüzden aklıma bir neden gelmiyor, doğal olarak çözüm fikri de üretemiyorum.

Saygılar.

287 Mesaj
23 Mayıs 2011; 11:42:49 

quote:

Orijinalden alıntı: bird-hunter

Gevey kullanıyorum 4.yöntemin aynısını i-funbox programı ile denedim işe yaramadı...sürümüm 4.2.1 fw

benimki 4.1+geveydi. 4.3.3 e geçtim sorun kalmadı. artık o sinir mesaj çıkmıyo

ĐΛяК ЩØяŁĐ βЦяĐΞη

8 Mesaj
3 Haziran 2011; 12:18:22 

quote:

Sayın Erobern,

Selamlar, saygılar.

orjinal dosyayi korumak adina ben de adini degistirerek yaptim..
basarili sonuc tesekkurler erobern ;)

1215 Mesaj
5 Haziran 2011; 22:56:17 

quote:

Sayın Roadfix,

acaba yazılım sürümünden kaynaklıyor olabilir mi? Ben 4.2.1 kullanıyorum, Greenpoison ile JB uyguladım ve kopyalama işlemini de iFile ile yaptım, operatör ise Avea. Sizden sonra Sayın Bird-hunter i-Funbox ile yaptığını ve işe yaramadığını ve 4.2.1 kullandığını söylemiş sadece tek mesajla değişkenleri elememiz pek mantıklı olmasa da bir 4.2.1 başarılı ve 4.2.1 başarısız acaba iFile farkı olabilir mi? Çok bilmediğim bir sistem Unix ya da türevleri ama yanılmıyorsam dosyaların çeşitli yetkileri var ve bendeki dosyanın özellikleri şu şekilde:

0

Çok bilgili olduğum bir konu değil o yüzden aklıma bir neden gelmiyor, doğal olarak çözüm fikri de üretemiyorum.

Saygılar.

iFile ilede denedim hocam işe yaramıyor.turkcell bundle/ dosyasından kopyaladım unknown bundle/ dosyasına yapıtştırdım üstüne yaz dedim daha sonra reboot yaptım işe yaramadı hala o lanet yazı çıkıyor başka çare klamazsa napalım 4.3.3 e yükseltip deniycem

54 Mesaj
6 Haziran 2011; 13:36:10 

Selamlar,
Cydia dan CommCenterPatch worte.. diye bişey indirip, ifile ile carrier bundle ları falan değiştirince oluyor. oldu...

1215 Mesaj
25 Haziran 2011; 14:40:12 

Boşuna uğraşmayın naptıysam düzelmedi bende baseband yükseltmeden direk 4.3.3 e geçtim artık o mesajı almıyorum şimdi geveyle paşalar gibi konuşuyorum

439 Mesaj
26 Ekim 2011; 1:35:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Post-it

Ayni probelm ben de vardi. KİMARAMİS İPTAL yazip 7515'e gonderince duzelmesi gerekiyor. Bende oyle duzelmisti. Bu dedigim Turkcell icin tabi.

iPhone 4 ile İos5 e geçine basıma geldi. Hn olmadıgı için tek yapabildiğim kim aramış iptal mesajı göndermek oldu.
Turkcell sen anında mesaj geldi. Hemen bir arama yaptım ve bu sınır bozucu uyarı mesajından kurtulduğumu gördüm.
Tesekkurler

iPhone5 64GB Beyaz / IPad3 32GB 3G Siyah / IMac 21.5'' 2,8GHz i7 1TB Serial ATA 256GB SSD / Apple TV / Time Capsule 2TB / BMW 2013 116i Sport line Kırmızı / Nikod D90 /Nikon 18-200 VRII/ Nikon 50mm 1,8/ Tokina 10-16

207 Mesaj
4 Kasım 2011; 9:41:30 

iphone4 4.3.3 kullanıyorum hattım vodafone. bu uyarıdan bi türlü kurtulamadım. ifile kullanarak satırları false yaptım,##002# yaptım olmadı. kesin bi çözüm yok mu?

1907 Mesaj
26 Kasım 2011; 20:47:42 

Avea da bu yazi cikiyor. Sinir edici bunu nasil kaldirabilirim. Daha once turkcell de, vodafone da olmadi hic boyle.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği 🔱

5 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:07:17 

Bende çözüm arıyorum

2334 Mesaj
4 Aralık 2011; 22:09:42 

horta gel :)

Temenni vuku-u mutlaktır...

881 Mesaj
15 Aralık 2011; 19:45:08 

quote:

<false/>
  <false/>

Aynen, hatttımı Turkcell'den avea ya geçmiştim ve 4. yü deneyip kapatıp açınca düzeldi. Teşekkürler..

1285 Mesaj
28 Aralık 2011; 20:02:50 

bu sorunu çözemeyen tüm arkadaşlar iblacklisti yükleyin, 10. sırada yanılmıyorsam extras kısmına giriyosunuz. orda 'call forward privacy' i aktif yapıyosunuz. respring yaptığınızda bu problem tarihe karışıyor.

*iblacklistin full crcklisini sinfull reposundan indirebilirsiniz.

496 Mesaj
1 Ocak 2012; 17:05:24 

ios 5.0.1 de kurtulma şansı yokmu bundan

iphone 4 7.1.1
http://twitter.com/MtnKahraman
http://insideios.blogspot.com/

669 Mesaj
1 Ocak 2012; 17:13:21 

quote:

Orijinalden alıntı: hobametin

ios 5.0.1 de kurtulma şansı yokmu bundan

sanırım yok.

2 Mesaj
3 Ocak 2012; 23:02:14 

quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

sanırım yok.

http://www.google.com.t...7d3914&biw=1039&bih=579

25 Mesaj
5 Ocak 2012; 14:04:06 

quote:

<false/>
  <false/>

ios 5.0.1 de gevey kullananlar sakın denemesi sonra gevey çalışmıyor

304 Mesaj
17 Mart 2012; 20:15:35 

Arkadaşlar merhaba konuyu hortlatmak gibi olmasın ama ben sorunun çözümünü buldum.
bu uyarı 4.1 de var 5.01 dede var.

Arkadaşlar benim gördüğüm kadarı ile iphone4 en akıcı en stabil olarak 4.1 de çalışıyor neyse;telime 4.1 yükledim kalsik arama yönlendirme hatası yine var idi benim çözümüm şu şekilde oldu 4.1 yüklü telin carrier bundles klasörünü olduğu gibi silip yerine 4.3.3 versiyonunun içeriğini aktardım işlem tamam.

Yolu: system/library/carrierbundles

üstede yazdığım gibi bunu 4.1 de denedim ama muhtemelen 5.01 de de işe yarayacaktır.
4.3.3 carirerbundles klasörü 4Mbyt civarında isteyen olursa upload edebilirim.
klasörlere erişimi klasik ifunbox programı ile yapıyorum.

2 Mesaj
13 Nisan 2012; 20:01:08 

İfile markette bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

2412 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:54:43 

ifile cydia'dan yükleyebilirsin. Yani jailbreak yapman lazım.

101 Mesaj
28 Mayıs 2012; 17:38:45 

quote:

Orijinalden alıntı: eomer05

<false/>

Buradaki değerler sanırım ekranda gösterip göstermemesiyle ilgili. Yani bunları false yapsanızda yine bu işlem yapılır ama ekranda göstermez yanlış mıyım? Yani bişeyi aslında halletmiş olmuyoruz sadece görmüyoruz.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Donanım sorunları, Aksesuarlar, Yedek parça » iPhone Arama Yönlendirme Etkin Mesajı Yardım.. ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.547