VESTEL LED TV
87 Cevap42369 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1 Mesaj
11 Kasım 2009; 16:38:41 

Arkadaşlar VESTEL 42 PF 8020 LED TV hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim? Kullananlar varmı?

141 Mesaj
11 Kasım 2009; 21:43:53 

led tv yeni bir teknoloji bu teknolajiye bence vestelden daha iyi bir markayla giriş yapmalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pezuk -- 11 Kasım 2009; 21:45:30 >

7 Mesaj
11 Kasım 2009; 22:08:49 

Bende kararsız kaldım ya bu vestel i alacağım yada sony 40W5710. Vestel in özellikleri daha ii ama işte biri vestel biri sony. Bilmiyorum bakalım...

474 Mesaj
13 Kasım 2009; 0:02:13 

Dostum bence vestel i bi mağaza da iyice incele ürün iade garantileri falan var. Vestel de fiyat çok uygun gerçekten

İntel Q6600 - Msi 975X Platinum Power Up Ed. - A-data Vitesta + Twinmos Twister 6 Gb ddr2 cl4 - Sparkle 9800 gt 1 GB - 500 GB Samsung HDD - Feel Hurricane II + High Power 500W

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Kasım 2009; 6:36:52 

Vestel al kafan karışmasın sonucta LG panelleri kullanıyor ve Türkyede satılan LGlerle arasında nerdeyse %100 fiyat farkı var.Vestel diye sakın düşünme bile herşeyiyle avantajlı.forumda konuları oku anlayacaksın Vestel şuanda bana göre Türkiyede satılan bir çok yabancı markadan daha kaliteli ürünleri montajlıyor sizi yanıltan sadece adının VESTEL olması.
Saygılar

306 Mesaj
13 Kasım 2009; 8:31:09 

quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Vestel al kafan karışmasın sonucta LG panelleri kullanıyor ve Türkyede satılan LGlerle arasında nerdeyse %100 fiyat farkı var.Vestel diye sakın düşünme bile herşeyiyle avantajlı.forumda konuları oku anlayacaksın Vestel şuanda bana göre Türkiyede satılan bir çok yabancı markadan daha kaliteli ürünleri montajlıyor sizi yanıltan sadece adının VESTEL olması.
Saygılar

Vestelin adamımısın sen Boşuna nefes tüketme Vestelin ne kadar kalitesiz ürünler çıkardığı ortada Birde LG Samsungla kıyaslamışsın Vestel hala elindeki uyduruk LCdleri 2000in altında satmıyor

Samsung 32B530 ,Digiturk Plus,Philips HTS3270 5.1,WD Media Player Xbox 360
DH XBOX 360 TOPLULUĞU

748 Mesaj
13 Kasım 2009; 15:22:44 

superslim 42850 kullanıyorum ve çok memnunum....led tv sinide inceledim harika bir tv ye benziyor...5.000.000 :1 kontrast-local dimming-200 hz çok iyi özelliklere sahip bence almalısın.

2011 1.6 HONDA CIVIC ELEGANCE 125 PS FÜME

// Avuç İçi İle Direksiyon Çevirenler Kulübü \\

107 Mesaj
13 Kasım 2009; 17:25:30 

Vestelin tüm TV'Lerinde sadece divx 700 MB'lık filmleri onyatıyor, AC3 desteklemiyor, MKV oynatmıyor.

z5500

Uzaklaştırılmış
13 Kasım 2009; 20:57:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Shevchenco

Vestelin adamımısın sen Boşuna nefes tüketme Vestelin ne kadar kalitesiz ürünler çıkardığı ortada Birde LG Samsungla kıyaslamışsın Vestel hala elindeki uyduruk LCdleri 2000in altında satmıyor

Keşke Vestelin adamı olsaydım ucuza LED tv alırdım.Peşin konuşlmadan önce vestel paneli incele hangi paneli kullanıyor öğren hala anlmadığınız birşey var !!!Vestel üretiyor sanıyorsunuz oysaki Vestel sadece montajlar!!!Sony Lg jvc vs vs vs si avrupada fason olarak ürenlerini üretir montajlatır satar yani kabaca dersek Sony Samsung Panasonic Avruapaya dahi üst sınıf panellerini pazarlama gereği duymaz!!!Vestel JVC panelleride montajlıyordu şimdi finlux vestel montajlıyor aklına gelen bir çok markayıda!!!Sen LG al 4000 TL Vestelde 2000TL aynı paneli alırsın sadece isim farklıdır kasa ve birkaç teferruttan ibarettir ama detaylı incelersen Vestelin daha kaliteli montajladıgını emin ol görürsün!!!

Kendi İsteğiyle Uzaklaştırılmış
30 gün cezanın,
7 gün 8 sa. 15 dk. kadarı kaldı.
13 Kasım 2009; 21:35:45 

Evet Andy Vestel in adamıdır!!

Aslında kendisi Vestel in "gizli ortağıdır"

++
LGE/Samy nin içini açarsın,işçilik/malzeme dökülüyor özellikle Entry/Mid-Level panellerinde!!
Bu olayda en kötü şöhret bu iki uyanık Koreli dedir!!

Dökülüyorlar H/W olarak+İşçilik yine aynen öyle!!

Aman sakın panelinizi yatırıpta içine bakmayın!!ne var diye,sonra toplıyamazsınız
Ayrıca çoğu marka panellerinde içleri böyledir,heleki 2007 den sonra olanlar!!!
Bütün işi Çin e yıkmışlar ama maliyeti minimumda tutabilmek için yapmadıkları atraksiyon yok bu çekik gözlülerin!

++

6 Mesaj
13 Kasım 2009; 23:52:35 

ben memnunum vestel'den. babamlar sony almıştı fakat görüntü kalitesi açısından da bir farkı yok. iade garantisi de var sevmezsen iade edersin :) sonuçta büyük markalar dünya çapında reklam & pazarlama harcaması yapıp bu parayı da bir yerden çıkartmaya çalışıyor. yoksa kalite açısından vestelin daha kötü olduğunu sanmıyorum, daha pahalısı daha iyisi diye düşündüğüm sony'i de görmüş oldum

9 Mesaj
27 Kasım 2009; 22:59:29 

Ben Vestel 42'' LED TV aldım.Bundan önceki 37'' normal lcd tv idi.LED aldıktan sonra kontrasta acaip yükseklik gördüm.Sihaylar daha siyah ve beyazlarda daha beyaz.Herşey çok güzel.Sony 40W400 kullanan arkadaşımda ,görüntüde bariz canlılığı farketti.Ben aslında SONY veya PHİLİPS düşünüyordum,LED olarak.Fakat fiyat farkı çok fazla . 3 yıl garanti,3 ay iade hakkı,TÜRK malı,İçerisinddeki bir çok parça dışarıda yapılıyor.Ben elektronikçiyim ve bunların iç yapılarını biliyorum.Artık ne Sony eski sony,Ne philips eski Philips.Kime sorarsanız sorun.Bunları hepsi çinde imal ediliyor ve kıyasıya bir rekabet var ve bundan dolayı eski kalite bir çok köklü markada yok.Bir Türk olarak, bu yabaancılar bizi bir kaşık suda boğmak isterken,(rüyalarında birle göremezler)ben niye gidip aynı kalite olan TÜRK malini almayayım dedim.LCD teknolojisi tüplü gibi değil.Bu panellerde bozulma diğer eski tüplü lere göre ,çok daha fazladır.Bunun için, en fazla garantiyi vereni almak lazım.Ama sony ye de okadar fark verilmez bence.Ayrıca Vestelin servis anlayışı çok güzel.Kurulum yapıldıktan sonra, fabrikadan aranıyorsunuz ve gerek tv den ve gerekse servisten sorununuz olup olmadığını söruyorlar.15 bin çalışanı olan Vestel in ana merkezi Türkiyede.Bir sorun olduğunda,ana merkeze gidebilir, derdinizi Müşteri hizmetlerine değilde,bir müdüre anlatabilir,sorununuza da çözüm bulabilirsiniz.Bu imkan başka yerli marka hariçi olmayan,hangisinde var.Sony de ,LG de,samsung ta,vb, bunlarda varmı.
Ben Vestel hepisinden iyidir demiyorum.Ama aralarında görüntü farkını, farkedemiyorum sadece ve farkedemiyoruz.
Vestelede akrabam vb çalışmıyor.Ama bir elektronikçi olarak Vesteli bilerek aldım, hiç pişman değilim.Bir sorun olur veya beğenmesemde 3 ay içerisinde iade ederim.3 ayda az bir zaman değil.Bazen demiyormuyuzki,şu bende 1 gün kalsa, altından girer üstünden çıkarım(test ederim manasında).Vestel 3 ay bu şansı veriyor ve bu bir kampanya.Yani 3 ay sonra bitecek.(belki uzatırlar).TV yi, 2.830 Tl ye aldım ve şimdilik pişman değilim.Aksine çok memnunum.Bu kaçırılmıyacak bir fırsattır.
Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batihan -- 27 Kasım 2009; 23:02:03 >

474 Mesaj
1 Aralık 2009; 20:16:44 

quote:

Orijinalden alıntı: batihan

Ben Vestel 42'' LED TV aldım.Bundan önceki 37'' normal lcd tv idi.LED aldıktan sonra kontrasta acaip yükseklik gördüm.Sihaylar daha siyah ve beyazlarda daha beyaz.Herşey çok güzel.Sony 40W400 kullanan arkadaşımda ,görüntüde bariz canlılığı farketti.Ben aslında SONY veya PHİLİPS düşünüyordum,LED olarak.Fakat fiyat farkı çok fazla . 3 yıl garanti,3 ay iade hakkı,TÜRK malı,İçerisinddeki bir çok parça dışarıda yapılıyor.Ben elektronikçiyim ve bunların iç yapılarını biliyorum.Artık ne Sony eski sony,Ne philips eski Philips.Kime sorarsanız sorun.Bunları hepsi çinde imal ediliyor ve kıyasıya bir rekabet var ve bundan dolayı eski kalite bir çok köklü markada yok.Bir Türk olarak, bu yabaancılar bizi bir kaşık suda boğmak isterken,(rüyalarında birle göremezler)ben niye gidip aynı kalite olan TÜRK malini almayayım dedim.LCD teknolojisi tüplü gibi değil.Bu panellerde bozulma diğer eski tüplü lere göre ,çok daha fazladır.Bunun için, en fazla garantiyi vereni almak lazım.Ama sony ye de okadar fark verilmez bence.Ayrıca Vestelin servis anlayışı çok güzel.Kurulum yapıldıktan sonra, fabrikadan aranıyorsunuz ve gerek tv den ve gerekse servisten sorununuz olup olmadığını söruyorlar.15 bin çalışanı olan Vestel in ana merkezi Türkiyede.Bir sorun olduğunda,ana merkeze gidebilir, derdinizi Müşteri hizmetlerine değilde,bir müdüre anlatabilir,sorununuza da çözüm bulabilirsiniz.Bu imkan başka yerli marka hariçi olmayan,hangisinde var.Sony de ,LG de,samsung ta,vb, bunlarda varmı.
Ben Vestel hepisinden iyidir demiyorum.Ama aralarında görüntü farkını, farkedemiyorum sadece ve farkedemiyoruz.
Vestelede akrabam vb çalışmıyor.Ama bir elektronikçi olarak Vesteli bilerek aldım, hiç pişman değilim.Bir sorun olur veya beğenmesemde 3 ay içerisinde iade ederim.3 ayda az bir zaman değil.Bazen demiyormuyuzki,şu bende 1 gün kalsa, altından girer üstünden çıkarım(test ederim manasında).Vestel 3 ay bu şansı veriyor ve bu bir kampanya.Yani 3 ay sonra bitecek.(belki uzatırlar).TV yi, 2.830 Tl ye aldım ve şimdilik pişman değilim.Aksine çok memnunum.Bu kaçırılmıyacak bir fırsattır.
Saygılarımla.

İyi günlerde kullan dostum. Bu tv ile ilgili tecrübelerini paylaşmaya devam edersen sevinirim. Birde gerçekten çok ilginç LG nin herşeyiyle aynı özelliklere sahip led tv si vestel in çektiği fiyatın 2 katından fazla:) Bence hesap ortada bi tane LG led alacağıma 2 tane vestel alırım birini saolna birini yatak odasının duvarına monte ettiririm(tv seyrederken uyuma huyum var da )

İntel Q6600 - Msi 975X Platinum Power Up Ed. - A-data Vitesta + Twinmos Twister 6 Gb ddr2 cl4 - Sparkle 9800 gt 1 GB - 500 GB Samsung HDD - Feel Hurricane II + High Power 500W

35 Mesaj
1 Aralık 2009; 21:12:04 

benim esim vestelde calisiyor arkadaslar...
ve en cok sikayetin TV lerden geldigini söylüyor...
LED TV leri kullanan nerdeyse hic kimse memnun degil...
ben sahsen Sony KDL32s2000 kullaniyorum ve coook memnunum...
TV konusunda SONY den sasmam...
LED TV yi indirimli alma sansim olsa da ( ki bu ciddi 1 indirim ) esim kesinlikle buna karsi...

tabi karar yine senin...

saygilar

Sony KDL 32s2000 + Sony HT-DDWG800 5+1 + Next 18500 HD + WD HD TV Media Player + WD 8TB External HDD
Toshiba Satellite R630-14J 13,3" Intel Core i5 460M, 2,5GHz, 4GB RAM, 120GB SSD, Intel X4500HD , DVD, Win7 x64 Ultimate

9 Mesaj
1 Aralık 2009; 21:57:18 

Tekrar Merhaba .vestel 42''led ekranı alalı 10 gün gibi oldu ve izlenimlerime devam etmek istiyorum.Bu arada herkesin tercihi farklı olabilir ve kim ne alırsa alsın, saygı duyarım,duymakta zorundayız. üründe,3 ay koşulsuz iade olduğundan, doğruya doğru izlenimlerimi anlatmaya devam etmek işstiyorum.Çünkü canım isterse veya bir şekilde yazılanlar haricinde bir şey çıkarsa,anında iade edeceğim.
Veslet yetkilileri,ürünlerine güvenmeseler, böyle bir iade kampanyası yapmaya cesaret edemezlerdi.Televizyona 2.850 tl verdim ve iade edersem bu para tekrar cebime girecek.Bundan dolayı,bu 3 ay içerisinde tüm testleri yapmaya çalışıyorum.Açıkçası kusur arıyorum.Film seyretmeyi bir yana bırakın,normal tv olarak ta kullanıyorum,bir sorun varsa, iade edeyim diye.Fakat aldığımdan beri,sadece HZ yani movi sence olayına biraz takılmıştım.Tam farkedemiyorum.Sanki bu özellik yeterli olmuyor.Ama bir başka tv ile aynı yayını seyretmedikten sonrada, karar vermek veya hata bulmak doğru olmaz.
LED in farklılığını gören herkes anladı hemen hemen.En doğal tarafı, karanlık sahneler, gerçekten karanlık.Bir diğer küçük ekran lcd tv ye baktığımda, her sahnedekiışıklandırma neredeyse aynı.Çünkü arkada tek aydınlatma var.Fakat ledlerde kullanılan bağımsız led aydınlatma dan dolayı,sadece beyaz olan yerdeki ledler yanıyor ve ışık olmayan yerdeki ledler yanmadığından, o kısımlar simsiyah.Bir akşamüstü dışarıyı nasıl görüyorsak, bu ledlerdede aynı karanlığı görüyoruz.Bazı sahneler karanlık oluyor ve ekran karanlık olduğundan,tv nin ışıkları minimumda gibi hissediyorum,ama bir normal sahne geldiğinde bu sefer,bakıyorsunuz çok fazla bir aydınlık var, bu seferde kontrası kısmak istiyorsunuz.Açıkçası,bu LED tv ye alışmam bayağı zaman alacak gibi gözüküyor.Bu tv den önce yine vestel in 37'' 100 hz olan modelini 1680 TL ye almıştım.normalolarak evimde 15'' lcd tv var ve bu 37 yi aldığımda sadece ekran boyutu büyümüştü ve 25 gün bende kaldı.Neredeyse her gün aldığıma pişman oldum.o zaman 1680 TL bile bana fazla gelirken, bu LED tv ye 2850 vermeme rağmen, hiç aklımdan gereksiz yere aldım diye birşey geçmedi.BU karanlık yerler karanlık,aydınlık yerlerde aydınlık farkı, led almanıza sebep sadece.Yoksa diğer tüm özellikler normal tv lerle aynı.Ama bence değer.TV deki filimleri bile seyrederken bir zevk almaya başladım.
Hangi marka olursa olsun, led olduktan sonra aynı durum mevcut elbette.Benim evimde her şeyim sony,philips,jws.bosch.Her şeyin en iyisini almaya çalışıyorum(bana göre).Fakat, markasını belirtmeyeceğim, iki köklü ve eski marka servislerinde çalışan arkadaşlarıma sorduğumda, her ikiside, o kalite eskidendi,şimdi eski kalite yok,hepsi aynı.cevabını aldım.Bence tanıdığınız varsa servislere sorun.Normalde eskiden aldığımız bütün sony ler kaliteli idi.AMa şimdi öyle olmuyor artık.En iyiş serisinden başlayarak, aşağıya doğru kalitesize kadar iniyor.Yani bir sony s serisi.Bu seri düz bi,r seri ve kalıtesi düşük.ALan kişi o eski sony aldığını düşünerek alır.Ama sony nin birde W serisi var.buda kaliteli seri.Ama bu sony o eski bildiğimiz sony değil malesef.
Burada görüntüler hemen hemen aynı.Bunlara aynı şekilde aynı kaynaktan, kablosu ,mesafesi vb, her şeyi aynı olmak üzere, görüntü verip, değişik testleri bu şekilde yapmak lazım.Örneğin,bir philips,bir sony, bir samsung ,lg veya diğerleri.Bunlarda şukadar zaman koşulsuz iade olsa. o zaman alıp evine getireceksin ve aynı testleri uygulayıp iyisi varsa onu alacaksın.Ama bu şu an mümkün değil ve vestell led i görmeye gelen arkadaşlar ki, birinde sony var diğerindede samsung; görüntüde hiç bir fark bulamadılar.Yanyana olsa belki bulacaklar veya bulamıyacaklar,ama ayrı ayrı ,fark anlamak çok çok zor.Mademki bukadar yakın görüntüler, işte o zamanda ben niye okadar fark vereyim demek geliyor insanın içinden.
Sonuç olarak mjarka takıntısı için uçuk paralar veren ben, LED tv de vestelde gözle görülür fark bulamadığımdan şu an çok memnunum.Bu arada az fark bile bulsam başka bir marka ile arasında, fiyat farkından dolayı yinede iade etmem.
Şunu belirtmek isterimki,bu LED tv de bir kusur görürsem, bu sayfalarda paylaşmak isterim.Hatta anında yazarım.ki insanların haberi olsun.
Ama buradada bakılacak tek tey, özelliklerine yazan maddelerin bu TV de gerçekten olup olmadığıdır.Yoksa bir özellik bu tv nin kitapçığında yazmıyorsa, ,o zamanda bu cihazda yok diyemeyiz.Bu arada tv ler MKV oynatıyor veya oynatmıyorra bakmıyorum.Çünkü WD HD MEDİA var ve onda hangi diski ve ne kapasiteyi takarsan tak , hiç sorun yaşamıyorum.Yoksa vestel MKV yi şu anda desteklemiyor ama, destekleyenlere acaba istediğimiz büyüklükte diski takabilirmiyiz.Ama benim böyle birsorunum olmadığından, MKV olmaması hiç sorun olmuyor.
Saygılarımla.

9 Mesaj
1 Aralık 2009; 22:24:37 

Bu arada bu led TV yi almadan forun sayfalarında ciddi bir şikayet olup olmadığına baktığımda her hangi bir sorunu olana raslamadım.Sonuçta bu bir elektronik cihaz.Elbette bozulabilir.Ama şu amrka çok iyidir,şuda yerli o alınmaz demek de haksızlık olur.Bu markaların hiç birisi benim babamın oğlunun değil.Sadece milleti gaza getirip , boşu boşuna yabancı bir markaya, hemde bayağı bir fark vererek aynı özelliklerde TV yi niye alalım.
Benim bir yakınım vestelde çalışsa, ben omarkayı alırımki,çok para kazansın ve o yakınım şirket zarar ediyor diye işten çıkarılmasın.Üsteik, şu an vestel de bu koşulsuz 3 ay iade garantisi var.BU garanti, bildiğim kadarıyla diğer bir markada yok.Diğer bir marka alındığında, pişman olsan ne yazar, bozulmadığı sürece o da 30 iş günü içerisinde, iade edemessin.Ama burada adamlar 3 ay koşulsuz iade kampanyası düzenlemşler.Al kullan beğenmesen 3 ay içerisinde iade et.Ben elektronikçiyim,bu cihazların tamirinide yapıyorum.Ama yinede başka bir marka almadım.Bu özellikler ve bu avantajlar olduğu sürede almamda.Bu benim düişüncem tabiki.Fakat her hengi bir markayı kötüleyerek, insanları yanıltmakta doğru olmaması gerek.BUrada insanlara bilgi verilir.Cihazın artıları eksilewr ,avantajları ,dez avantajları söylenir, sonrada insanlar kararlarını kendileri verir.Yoksa biriler,i buada çıkıpta belli markaları yerden yere vurursa, okuyucuların kafaları allak bullak olur.Zaten birürünü araştırırken, o ürünü almamak için adeta samanlıkta iğne arıyoruz.Hele bir olumsuzluk duyunca, bu gerçek olmasa bile, hemen vazgeçiyoruz.Bu ledi tv yialmakiçin, yurtdışında çalışan arkadaşlarıma bişle sordum.Servislerde satışta olan arkadaşlareımı defalarca aradım,onumu alsam bunumu alsam.Birini arıyorum,bunların hepsiaynı diyor,diğerini arıyorum, eski kalite yok artık diyor.Alacaksan özelliklerine bak, fiyatına bak,garantisine bak, ne alırsan al diyorlar.Bende elektronikçi olarak ve genel tamirci olarak,en mantıklısı vestel diye düşündüm.Ama vurada arçelik veya bekoyu hiç bakmadım.Belki onlardada avantaj olabilir.Ama onlarda avantaj olsa bile bu 3 ay istersen iade , zaten kararı vermemde en büyük sebep.Artık paralarımızı gerekmedikçe yabancılara niye verelim.Fırsat bulsalar bir avuç suda boğarlar.
sonar, dünyada kaçtane panel üreticisi var.Bu yerli markalar kendilerimi bu panelleri yapıyorlar.Yapsalar bile pahallıya malolur diye , yine gider bu bir kaçtane olan panel üreticisinde alırlar panelleri.
Bu cihazlara az para verilmiyor.Bunun için her hangi bir fikirden etkilenmeden,ve objektif bakarak, doğru kararı vermemiz lazım.Gerçi Vestel alımında doğru kararı vermediğiniz kanısına kapılırsanız, 3 ay içerisinde zaten iade edebilirsiniz.
Umarım birilerinin kesin hükümlerine takılmadan, kendiniz ve bu sayfalardaki yazıları bağımsız gözle kuyup doğru karar verir alıcılar.Çünkü bu 3 milyar, 4 milyar vs paralar, bu okadar gerekli olmayan cihazlar için çok fazla para.
Saygılarımla.

359 Mesaj
9 Aralık 2009; 18:36:00 

Batihan merhaba. 37 7014 96 ekran 100 HZ Vestel lcd tv almayı düşünüyorum. Siz daha önce bu tv'yi kullanmışsınız. Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Uzaklaştırılmış
9 Aralık 2009; 18:49:01 

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Evet Andy Vestel in adamıdır!!

Aslında kendisi Vestel in "gizli ortağıdır"

++
LGE/Samy nin içini açarsın,işçilik/malzeme dökülüyor özellikle Entry/Mid-Level panellerinde!!
Bu olayda en kötü şöhret bu iki uyanık Koreli dedir!!

Dökülüyorlar H/W olarak+İşçilik yine aynen öyle!!

Aman sakın panelinizi yatırıpta içine bakmayın!!ne var diye,sonra toplıyamazsınız
Ayrıca çoğu marka panellerinde içleri böyledir,heleki 2007 den sonra olanlar!!!
Bütün işi Çin e yıkmışlar ama maliyeti minimumda tutabilmek için yapmadıkları atraksiyon yok bu çekik gözlülerin!

++

senin yazdıklarında ne kadar mantıklı ya,

sende vestelle samy ve lg aynı tuttun şimdi oda dökülüyor buda dökülüyor ama farkındasın arada ya hiç degilse lg ve samy bir,iki şeyi kendi üretiyor,
ama sana kalsa diyeceksin al al gerçi az sonra başka telden çalarsın ya

924 Mesaj
11 Aralık 2009; 13:26:07 

quote:

Orijinalden alıntı: schneider17

Batihan merhaba. 37 7014 96 ekran 100 HZ Vestel lcd tv almayı düşünüyorum. Siz daha önce bu tv'yi kullanmışsınız. Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Söylediğin üründen bende yeni aldım. 2-3 haftadır kullanıyorum. Daha önce 32" lg vardır. Görüntü kalitesi ve ses kalitesi lg'den iyi geldi bana. Dokunmatik ön tuşlar ve panel hoş olmuş. Ama menüye biraz daha önem verip garfikli bir menü yapabilirdi.

359 Mesaj
11 Aralık 2009; 18:20:04 

Vestel 37 7014 96 ekran lcd tv'yi aldık. Servis yarın kurmaya gelecek. Next 8000 xcamplus receiverle Vestel bayiinde denedim. Normal scart kabloyla görüntüler gözümüze iyi geldi. Daha sonra aldık.

39 Mesaj
10 Aralık 2010; 10:59:39 

arkadaşlar ben vestel 37 pf 7014 aldım. altın uçlu scart kullanıyorum. cihazım digiturk. görüntü felaket kayıyor ve gerçekten kötü. servis cihazı geri aldı ama bana bu büyük ihtimal digiturk cihazından dedi. çünkü normal recevir da bu sorunun olmadığını söyledi. dsmartta görüntü daha güzel ama normal recevırda kullanmadım. geçen bi arkadaş 100Hz led lg almış onu izleme fırsatımda oldu. inanınki LG nin netliği ve renk kalitesi çok daha kötü. mağazada yüksek çözünürlüğü dayayıp geçiyorlar. cihazlar evde iyi göstermiyor. lg daha kötüydü bu arada. alırsanız belki eski teknoloji ama çözünürlüğü yüksek plazma alın. bizler gibi pişman olmayın. kayınpederde eski bi plazma var marka hyundai inanın lg nin 100Hz led tv sine on basar.

1755 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:11:38 

VESTEL BET tv

SONY 40W4000 FullHD LCDtv, SUNNY 4002 DivX, NextStar YE-7600 SKY, SONY STR-DH520 AVR, PlayStation2, PlayStation3, XBOX360, WDTV Live HD Media player & WD Elements 1TB External HDD, SONY MDR DS1000 Digital Surround Headphone System , Monster Power HTS800, canon PowerShot A2200 Digital Camera
PC: SAMSUNG SyncMaster B2230H Monitor, Dark Mini-ITX 200W Case, ZOTAC GeFORCE 9300-ITX WiFi Motherboard, intel Core2 Quad 8400 CPU 2.66GHZ, Kingston 2GB DDR2 800MHZ RAM, 1TB Western Digital Cavier Green HDD, SAMSUNG SH-S223C DVD-RAM, RAZER Lycosa Backlight Keyboard, TEAC X-20 2.1, HP Scanjet G2710

103 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:29:28 

arkadaslar bir kaç gündür bende bu konuyu araştırıyorum hatta bu vestel bile düşündüm konu açtım nasıldır vestel diye ses cıkmadı kimseden düzgün. şimdi alan arkadaslar ne diyor samsung 40c650 alacağım yoksa. VESTEL 42 PF 8230 mi samsung 40c650 mi son cırpınış yardımı istiyorum :)

|| MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ ||

MONSTER® MS-16F11 ve MS-16F12 15.6" Kullanıcı Testleri

MONSTER® MS-16F11 15.6'' 1920x1080 Full Hd Led Parlak Ekran - Exclusive TDE Technology - İntel Core i7 720QM 1.60 Ghz 6 mb L3 Cache Turbo Boost 2.80 Ghz
ATI Mobility Radeon HD 5870 1 GB GDDR5 128 Bit - 4 GB DDR3 1333 Mhz - 500 GB Seagate 7200 RPM 16 MB - Dahili 720p HD Kamera

1755 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:35:15 

quote:

Orijinalden alıntı: sirseri61

arkadaslar bir kaç gündür bende bu konuyu araştırıyorum hatta bu vestel bile düşündüm konu açtım nasıldır vestel diye ses cıkmadı kimseden düzgün. şimdi alan arkadaslar ne diyor samsung 40c650 alacağım yoksa. VESTEL 42 PF 8230 mi samsung 40c650 mi son cırpınış yardımı istiyorum :)

VESTEL BEKO ARÇELİK PROFİLO vs..... gibileri yokmuş gibi düşün. işten anlayan kaç kişi bu markaları kullanır sence ? fiyatlarıda kalitelerinin üzerine zaten.

SONY 40W4000 FullHD LCDtv, SUNNY 4002 DivX, NextStar YE-7600 SKY, SONY STR-DH520 AVR, PlayStation2, PlayStation3, XBOX360, WDTV Live HD Media player & WD Elements 1TB External HDD, SONY MDR DS1000 Digital Surround Headphone System , Monster Power HTS800, canon PowerShot A2200 Digital Camera
PC: SAMSUNG SyncMaster B2230H Monitor, Dark Mini-ITX 200W Case, ZOTAC GeFORCE 9300-ITX WiFi Motherboard, intel Core2 Quad 8400 CPU 2.66GHZ, Kingston 2GB DDR2 800MHZ RAM, 1TB Western Digital Cavier Green HDD, SAMSUNG SH-S223C DVD-RAM, RAZER Lycosa Backlight Keyboard, TEAC X-20 2.1, HP Scanjet G2710

103 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:46:22 

dostum ya bir şey alırken de bu kadarda zorlanmıyordum . ne kada sıkıcı bir şey bu saolun ama yardımlarınız için samsung diyosunuz c650 alırım artık

|| MONSTER® || MS-16F11 (HD5870) || MS-16F12 (GTX 460M) || KULLANICILARI DERNEĞİ ||

MONSTER® MS-16F11 ve MS-16F12 15.6" Kullanıcı Testleri

MONSTER® MS-16F11 15.6'' 1920x1080 Full Hd Led Parlak Ekran - Exclusive TDE Technology - İntel Core i7 720QM 1.60 Ghz 6 mb L3 Cache Turbo Boost 2.80 Ghz
ATI Mobility Radeon HD 5870 1 GB GDDR5 128 Bit - 4 GB DDR3 1333 Mhz - 500 GB Seagate 7200 RPM 16 MB - Dahili 720p HD Kamera

1755 Mesaj
10 Aralık 2010; 11:52:20 

quote:

dostum ya bir şey alırken de bu kadarda zorlanmıyordum . ne kada sıkıcı bir şey bu saolun ama yardımlarınız için samsung diyosunuz c650 alırım artık

SAMSUNG'un o modelini incelemedim ama leşi bile VESTEL'den iyidir.

Koskoca Türkiye'nin malesef adam gibi bir teknoloji markası yok, uyduruk parçaları birleştirip üzerine etiketlerini koyup Türk malı diye satıyorlar.

Küçücük Danimarka'nın bile Bang&Olusen gibi bir markası var, kullananları parmakla gösteriyorlar, koskoca Türkiye Cumhuriyetinin VESTEL BEKO ARÇELİK ve PROFİLO'su var, kalite ve sağlamlık adına sıfırlar, çok yazık

3 Mesaj
27 Aralık 2010; 15:45:46 

Arkadaşlar bırakın bu marka takıntısını falan. Bu ürünü kullananlar yorumlasın.Vestel led (40pf 8230) kullanan benim nacizane fikrim iyiki vestel almışım.Bende önceleri samsung mu lg mi diye çok gittim geldim ama sonuçta ne samsung ne lg ne bilmem ne.Aralarındaki fark sadece önündeki marka yazan yerleri(Aynı kategorideki tv ler için söylüyorum). Hareketli sahneler olsun futbol maçlarındaki görüntü performansı olsun çok çok iyi.Daha ne olsun.Renk olarak samsung ve lg den çok daha doğal renkleri aşırı canlı bir renk yok her şey normal + 3 yıl garanti.Servis ağı olarak hepsinden daha yaygın.

4 Mesaj
17 Mart 2011; 10:57:33 

mrb arkadaşlar ben bi serviste devamlı tv montajı yapıyorum arçelik beko sony vestel ve diğer markaları ben fiyat listesi 2500 tl'lik vestel led tv 102 ekran aldım. gerçi sıkı bi pazarlıkla1800+10 taksitle aldım benim görüşüme göre tabi o 200 hz 5,000,000, pikselli tvler kadar olmasada kendi sınıvının bence en iyisi ve 1,5 tb kadar hard diskte takıla biliyor full hd filimlerde muhteşem. maçlarda çok net çimlerde çok minimum kırıklık olsada çok iyi hatta gelen misafirler bile full hd filim izlediklerinde hayran kalıyorlar. kısacası şu azda olsa ekran altında karıncalamalar yok temiz bi ekran servis o kadarda iyi olmasada zor bozulan bi tv bence bu diyer tvlere yeterde artar. saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mizgin2573 -- 17 Mart 2011; 11:06:53 >

LOSSHEART

4 Mesaj
18 Mart 2011; 18:26:52 

Vestel INNO-HIT 24'' 61cm Monitör + Full HD LED TV aldım. Hem monitör hem tv olarak kullanacağım. Yaklaşık 1 metre mesafeden izleyeceğim için özellikleri uygun geldi.(400 tl.)

2994 Mesaj
18 Mart 2011; 19:01:48 

ufak ekranlar için bir şey demem ama
samsung lcd
panasonıc plazma
vestel tüplü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 18 Mart 2011; 19:03:24 >

584 Mesaj
24 Mart 2011; 10:44:00 

quote:

Orijinalden alıntı: arb73

Arkadaşlar bırakın bu marka takıntısını falan. Bu ürünü kullananlar yorumlasın.Vestel led (40pf 8230) kullanan benim nacizane fikrim iyiki vestel almışım.Bende önceleri samsung mu lg mi diye çok gittim geldim ama sonuçta ne samsung ne lg ne bilmem ne.Aralarındaki fark sadece önündeki marka yazan yerleri(Aynı kategorideki tv ler için söylüyorum). Hareketli sahneler olsun futbol maçlarındaki görüntü performansı olsun çok çok iyi.Daha ne olsun.Renk olarak samsung ve lg den çok daha doğal renkleri aşırı canlı bir renk yok her şey normal + 3 yıl garanti.Servis ağı olarak hepsinden daha yaygın.

Servis olarak en iyisi Vestel. 3 yil garanti avantaji hicbir markada yok. Ozellikle samsung ve LG servis olayinda maalesef cok kotu.

177 Mesaj
27 Mart 2011; 5:02:18 

quote:

Samsung 40C650

INTEL CORE i5 4570 - GIGABYTE Z87X-D3H - ZOTAC GTX660 - KINGSTON 8GB (2x4GB) HYPER-X - SAMSUNG 128GB 840 PRO - WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 500GB - WESTERN DIGITAL CAVIAR BLUE 1TB - WESTERN DIGITAL CAVIAR GREEN 2TB - ENERMAX Revolution85+ 1050W PSU - SAMSUNG 2333SW+ MONİTÖR - THERMALTAKE TSUNAMİ DREAM kasa +CREATIVE 5+1 SES SİTEMİ + MICROSOFT BLACK VALUE PACK 2.0 klavye seti + SAMSUNG DVD-RW

23 Mesaj
17 Haziran 2011; 12:42:13 

MERHABA ARKADAŞLAR,

42" Vestel 7014 100 LCD TV sahibiyim. Görüntü güzel olmakla birlikte MKV ve MP4 filmleri oynatmıyor.

Bunun için yapabileceğim firmware güncellemesi var mı?

VESTEL 42 PF 8020 LED TV önerirmisiniz ? Bu model MKV filmleri oynatabiliyor mu?

Haziran ayında çıkacak olan Vestel İnternet Led TV si hakkında bilgisi olan var mı ?

23 Mesaj
11 Ocak 2012; 15:45:39 

Arkadaşlar bende dün yani 10 Ocak 2012 Salı günü Zonguldak Merkezdeki Vestel bayisinden 42PF8219 42" model 3D Tv aldım.4 adet pasif gözlük verdiler yanında.Bayiye giderken 2 TB harici Harddsikimide getirdim.En az 30-35 adet 3D Half SBS fil var içinde.Bazı şarkı klipleri önemli 3D markalarına ait Demo 3d Half SBS filmler var.Bazıları MP4 formatında bazıları Mkv
formatında.Bir kaç tanesini denedik sesi ve görüntüsü ile çok güzel çalıştı.Ben LG nin LW4500 model 42" lik modelini teknosa ve Gold da inclemiştim.Orda her iki firmada sadece ayı yogi filmi ile tanıtım yaptılar.LG ayı yoği ile yapılan tanıtımında çok güzel görüntü kalitesine tanık olmuştum.Aynı film bendede vardı.Vestel bayisinde bende Vestel 3D tv yi Ayı yoği ile denedim.LG deki ile aynı kalitede olduğuna karar verdim.Tabiki 2 Tv de yan yana olsa aynı anda görsek daha iyi bir sonuca varacaktım.Ama bariz bir görüntü kalitesi farkı olacağı kanaatinde değilim.3 yıl garantili olması ve Servis ağının (Zonguldak için söylüyorum) sağlam olması beni Vestel' e yönlendirdi.
LG de zonguldak için servis sıkıntısı var.Benim imkanlarımla öğrendiğim 3 farklı servisi var.Bir tanesi LG Türkiyenin servis ağına dahil.Diğer ikisi parelel ithalat yapan ayrı iki ithalatçıya ait servisler.Belkide başka LG servis ağı daha vardır.LG Türkiye tarafından getirilen LG 42LW4500 Tv Teknosada 2.400 TL. ESS elektronik tarafından getirilen ve ayrı bir servis ağı olan aynı model TV Gold bilgisyarda 1.179 TL. Başka bir ithalatçı tarafından getirilen ve Zonguldakta benim tesbit ettiğim servisi olan LG 42LW4500 yani teknosa ve Gold daki aynı model Her tür TV satan yerel bir mağazada 1.950 TL ve Zonguldak'ta Servisi olmayan ve Sorun olduğunda ancak istanbulda müdahale edilebilecek aynı model Bir LG ise 1.746 TL.
Bende bu yüzden LG yi istememe ragmen alamadım.Tereddüt ettim.Vestel 42PF8219 42" model 3D Tv aldım.Vestel Tv nin yanında 4 Adet LG ise 7 adet pasif gözlük veriyor.Ama Vestelin gözlükleri LG ye göre çok daha güzel.Görsel açıdan tabiki.Neticede ikiside pasif gözlük.Vestel bayisi ektra gözlük almak istersek elimizde şu an yok ama tanesi 20 TL den fiyatı var dedi .LG nin gözlüklerininde o civarlarda bir fiyatı var bildiğim kadarı ile...

Başta dedimya Harddisk film dolu.Bayide hepsini test edemedim.Test ettiğim 2-3 film oynayınca tamam dedim.Evde bakayım dedim dün akşam.Harddsiki USB den takıyorum tabiki.Bazılarını oynatmadı.Mesela Final destination 4 ve 5 USB den oynamadı.Bende ayrıca EGREAT medya tank var.Bende Harddiski ona bağladım onuda HDMI dan tvye bağladım.Final destination 4 oynadı ama 5 oynamadı.Ayrıca internetten indirdiğim Türk filmi Av Mevsimi var 720p .Onuda USB ve EGREAT aracılığı ile oynatamadım.Tabiki diğerlerine de bakacam.TV yi merak eden eş dost baskını vardı dün akşam fazla da bişeye bakamadım.

3D TV kullanıpta MKV veya diğer formatlarda film oytamamayan ama bunun bir çaresini bulen arkadaşlar varsa bana yardımcı olsunlar diye bu kadar ayrıntılı yazdım.Bende burda bulduğum bildiğim çözüm önerilerini paylaşacağım.Vestel yetkili servisine buğün bizzat gittim ve bu durumu ilettim.TV yi kuran arkadaş ben merkezle görüşeyim yapılacak bir güncelleme varsa yardımcı olurum dedi.Hepinzi şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyotocu -- 11 Ocak 2012; 16:16:47 >

256 Mesaj
11 Ocak 2012; 22:56:10 

quote:

Orijinalden alıntı: kyotocu

Arkadaşlar bende dün yani 10 Ocak 2012 Salı günü Zonguldak Merkezdeki Vestel bayisinden 42PF8219 42" model 3D Tv aldım.4 adet pasif gözlük verdiler yanında.Bayiye giderken 2 TB harici Harddsikimide getirdim.En az 30-35 adet 3D Half SBS fil var içinde.Bazı şarkı klipleri önemli 3D markalarına ait Demo 3d Half SBS filmler var.Bazıları MP4 formatında bazıları Mkv
formatında.Bir kaç tanesini denedik sesi ve görüntüsü ile çok güzel çalıştı.Ben LG nin LW4500 model 42" lik modelini teknosa ve Gold da inclemiştim.Orda her iki firmada sadece ayı yogi filmi ile tanıtım yaptılar.LG ayı yoği ile yapılan tanıtımında çok güzel görüntü kalitesine tanık olmuştum.Aynı film bendede vardı.Vestel bayisinde bende Vestel 3D tv yi Ayı yoği ile denedim.LG deki ile aynı kalitede olduğuna karar verdim.Tabiki 2 Tv de yan yana olsa aynı anda görsek daha iyi bir sonuca varacaktım.Ama bariz bir görüntü kalitesi farkı olacağı kanaatinde değilim.3 yıl garantili olması ve Servis ağının (Zonguldak için söylüyorum) sağlam olması beni Vestel' e yönlendirdi.
LG de zonguldak için servis sıkıntısı var.Benim imkanlarımla öğrendiğim 3 farklı servisi var.Bir tanesi LG Türkiyenin servis ağına dahil.Diğer ikisi parelel ithalat yapan ayrı iki ithalatçıya ait servisler.Belkide başka LG servis ağı daha vardır.LG Türkiye tarafından getirilen LG 42LW4500 Tv Teknosada 2.400 TL. ESS elektronik tarafından getirilen ve ayrı bir servis ağı olan aynı model TV Gold bilgisyarda 1.179 TL. Başka bir ithalatçı tarafından getirilen ve Zonguldakta benim tesbit ettiğim servisi olan LG 42LW4500 yani teknosa ve Gold daki aynı model Her tür TV satan yerel bir mağazada 1.950 TL ve Zonguldak'ta Servisi olmayan ve Sorun olduğunda ancak istanbulda müdahale edilebilecek aynı model Bir LG ise 1.746 TL.
Bende bu yüzden LG yi istememe ragmen alamadım.Tereddüt ettim.Vestel 42PF8219 42" model 3D Tv aldım.Vestel Tv nin yanında 4 Adet LG ise 7 adet pasif gözlük veriyor.Ama Vestelin gözlükleri LG ye göre çok daha güzel.Görsel açıdan tabiki.Neticede ikiside pasif gözlük.Vestel bayisi ektra gözlük almak istersek elimizde şu an yok ama tanesi 20 TL den fiyatı var dedi .LG nin gözlüklerininde o civarlarda bir fiyatı var bildiğim kadarı ile...

Başta dedimya Harddisk film dolu.Bayide hepsini test edemedim.Test ettiğim 2-3 film oynayınca tamam dedim.Evde bakayım dedim dün akşam.Harddsiki USB den takıyorum tabiki.Bazılarını oynatmadı.Mesela Final destination 4 ve 5 USB den oynamadı.Bende ayrıca EGREAT medya tank var.Bende Harddiski ona bağladım onuda HDMI dan tvye bağladım.Final destination 4 oynadı ama 5 oynamadı.Ayrıca internetten indirdiğim Türk filmi Av Mevsimi var 720p .Onuda USB ve EGREAT aracılığı ile oynatamadım.Tabiki diğerlerine de bakacam.TV yi merak eden eş dost baskını vardı dün akşam fazla da bişeye bakamadım.

3D TV kullanıpta MKV veya diğer formatlarda film oytamamayan ama bunun bir çaresini bulen arkadaşlar varsa bana yardımcı olsunlar diye bu kadar ayrıntılı yazdım.Bende burda bulduğum bildiğim çözüm önerilerini paylaşacağım.Vestel yetkili servisine buğün bizzat gittim ve bu durumu ilettim.TV yi kuran arkadaş ben merkezle görüşeyim yapılacak bir güncelleme varsa yardımcı olurum dedi.Hepinzi şimdiden teşekkür eder kolaylıklar dilerim.

özelliklerinde ses çıkışı diğer tvlerde 2x10w iken bunda 2x8 w.. bu film izlerken veya kalabalık ortamda sorun olur mu? aldığınız tvnin özellikle maçlardaki görüntüsü hakkında bilgi verebilir misiniz... bir de renklerde samsung gibi aşırı canlı tonların (biraz yapay kaçan ) olup olmadığını belirtirseniz sevinirim. ha bir de fiyatı elbette :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I_tech -- 11 Ocak 2012; 23:03:14 >

23 Mesaj
11 Ocak 2012; 23:09:57 

Fiyat 9 Ocak günü nakit ödeme yaptım 1,940 verdim.Salı günü kurulumu yaptırmak için bayiye gidince önceki gün olan fiyat tabelasını göremedim görevliye sordum Zam geldi Yeni tabela hazırlıyoruz dedi. 2.200 TL olmuş sanırım.Ama Ben 1.940 TL verdim.Renkler bana doğal geldi.HD uydu cihazım yok.Ama înternetten 3d Maç indirmiştim TV yi almadan.O görünü 1080p 3D bir görüntü.Onu 3D ve Normal 2D izledim renkler çok doğal geldi.Yien Final Destination 4 Filmini 3D ve 2D olarak izledim o da çok güzeldi.Ama tam anlayabilmek için aynı boyutta başka markaları yan yana koyup izlemek gerekiyor.Belki fark o zaman ortaya çıkar.SD yayınları beğenmedim.Ama bazı tanıdıklarımda Hemen hemen aynı boyutta Philips Beko Panasonic Tvlerde de SD yayınlar hoş gelmemişti bana.Sözkonusu aradaşların hepsinde HD uydu alıcısı var ve HD yayınlar mükemmel.Ama benim HD cihazım olamdığı için bişey deyemeyeceğim.

Ses olayına gelince Stereo Biraz eski model ama güzel bir ses sistemim var.Tüplü Tv varkende uydu alıcımı bu ses sistemine bağlamıştım şimdide .Ama dediğiniz gibi ses yetersiz olabilir.Zaten ses sistemimdeki kalite bambaşka.Tv nin sesi 10W olasada ses sistemini tutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyotocu -- 11 Ocak 2012; 23:15:50 >

28 Mesaj
2 Şubat 2012; 23:43:52 

arkadaşlar vestel bu led tvisini almayı düşünüyorum işten anlayan arkadaşlaradan yardım bekliyorum

TEKNİK ÖZELLİKLER VE FONKSİYONLAR :
Çözünürlük : 1920 X 1080
Dinamik Kontrast : Ultra Dynamic Contrast
hd : Full HD
Pixellence : Pixellence FHD
HDMI Bağlantısı : 4
usb Bağlantı : 2
USB Video : Var
Desteklenen Video Formatları : avi, mpg, mpe, mpeg, dat, mkv, mp4
Pc Girişi : Var
Dokunmatik Tuşlar : Var
Super Motion Rate : SMR 400 Hz
Slim : Var
DVB : HD DVB-T/C (MPEG4)
CI+ : Var
PVR Ready : Var
PIXELLENCE ÖZELLİKLER :
Renk İyileştirme Algoritması : Var
Kontrast İyileştirme Algoritması : Var
Keskinlik Artırma Algoritması : Var
Ten Rengi Algılama ve Düzeltme : Var
Full HD Görüntü Algılama ve Gelişmiş Düzenleme : Var
BAĞLANTILAR :
USB : Müzik,Fotoğraf,Video
PC Girişi(VGA) : Var
Komponent Girişi : Var
Scart Girişi : 2
Audio Video (AV) Girişi : Var
Kulaklık Çıkışı : Var
DİĞER :
Ekran Boyutu (cm) : 82
Combfilter : Var
Hem Televizyon Hem Bilgisayar Monitörü Olma Özelliği : Var
Bilgisayar Olarak Çalışırken TV'den Ses Alabilme : Var
Program Hafızası : 1000
Teletext : Evet/1000
Top Text : Var
Görüntü Sistemi : PAL SECAM B/G D/K I/I' L/L'
Resim Formatı : Otomatik / 16:9 / 4:3 / Panoramik / 14:9 / Sinema / Altyazı / Zoom
Programlar Arası Otomatik Ses Seviyesi(AVL) : Var
Çocuk Kilidi : Var
Kablolu Yayınlara Uyum : Var
Otomatik Kanal Bulma(PLL) : Var
Otomatik Kayıt ve Program Arama : Var
OSD(Komutları Ekranda Görerek Verme) : Var
Bir Önceki Programa Tek Tuşla Geçebilme : Var
Zaman Ayarlı Kapanma : Var
Yayın Bittiğinde Otomatik Kapanma : Var
İsim Verme : Var
GÜÇ TÜKETİMİ :
Stand-By Güç Tüketimi : 0,5W
Voltaj Aralığı : 220V-240V AC 50Hz
Güç Tasarruf Modu : Var
SES :
Ses Kalitesi : SRS TRUSURROUND HD
Ses Çıkış Gücü : 2 x 8W
ÖLÇÜLER :
Yükseklik : Ayaklı 526mm / Ayaksız 493mm
Genişlik : Ayaklı 783mm/ Ayaksız 783mm
Derinlik : Ayaklı 203mm/ Ayaksız 40mm
Ağırlık : Ayaklı 10,10kg/ Ayaksız 9,70kg

88 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:06:35 

Gözün kapalı al (bende vestel kullanıyorum 2010 da almıştım LCD pixellence süper) Yerli bir firma olarak Vestel derim. Bildiğim kadarı ile Türkiye'de satılan bir çok marka Vestel fabrikasında üretiliyor.

mystical

14117 Mesaj
3 Şubat 2012; 13:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: kyotocu

Filmlerde sorun vardır demekki ,zira egreat te oynatamadığınızı söylemişsiniz . Muhtemelen MKV de ya sorun var , ya da tv ve media playere yazılım güncellemesi gerekecek .
Bilgisayarda ise VLC niz olması yeterli , o yüzden rahatça oynatıyorsunuz . Bence sorun burada TV nin playerinde değil

24 Mesaj
4 Şubat 2012; 2:45:47 

arkadaşlar konu ile ilgili başlık açtım kimse yardımcı olmadı aşağıdaki tv nin fiyatı epey uygun geldi özelliklere göre ne dersiniz alınırmı bu tv????

http://www.istanbulbili...uz-fiyatlari,32768.html

cihan85 adlı kullanıcı dolandırıcı dikkat edin

5503 Mesaj
3 Haziran 2012; 14:31:42 

quote:

Keşke Vestelin adamı olsaydım ucuza LED tv alırdım.Peşin konuşlmadan önce vestel paneli incele hangi paneli kullanıyor öğren hala anlmadığınız birşey var !!!Vestel üretiyor sanıyorsunuz oysaki Vestel sadece montajlar!!!Sony Lg jvc vs vs vs si avrupada fason olarak ürenlerini üretir montajlatır satar yani kabaca dersek Sony Samsung Panasonic Avruapaya dahi üst sınıf panellerini pazarlama gereği duymaz!!!Vestel JVC panelleride montajlıyordu şimdi finlux vestel montajlıyor aklına gelen bir çok markayıda!!!Sen LG al 4000 TL Vestelde 2000TL aynı paneli alırsın sadece isim farklıdır kasa ve birkaç teferruttan ibarettir ama detaylı incelersen Vestelin daha kaliteli montajladıgını emin ol görürsün!!!

merhaba vestel smart tv aldımda.sizce nasıl arcelik alsaydım dahamı ıyıydı?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2 Mesaj
23 Eylül 2012; 11:03:24 

Selamun Aleyküm Arkada$Lar,
Geçen Gün Vestel 82 Ekran Led Tv 10.000.000 Pixel FuLL HD 400HZ Bir Tv Ayırttırdım Kısmet Olursa Bir 10 Gün Sonra Alacağım Modelini tam Bilmiyorum Ama Özellikleri ve Fiyati Çok Uygun Geldi. 900TL
Bu Tür Ürünler Bir Kere Alınacagı İçin Sizlerinde Fikirlerini Almak İstiyorum.
Ben Aynı Zamanda Bilgisayarcıyım ve Dünyada Ekranları Sadece Samsung ve LG Üretiyor Yani Vestelin İçerisindeki Ekranda Samsungun Yada LG nin Ürettiği Bir Üründür. Sadece Montaj'ını Vestel Yapıyor + 3 YIL Garanti + Servis Olanagı İyi + Bozuk Çıkması Halinde 1'e 1 Değişim Yapılıyor.

Sizce Almalımıyım ?

Yorumlarmısınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikopattt -- 23 Eylül 2012; 11:08:27 >

786 Mesaj
27 Ocak 2013; 10:41:18 

kısa zaman önce sony de panel üretmeye başladı diye duydum..ama daha bence bebek...

vestel-regal-seg aynı fabrika üretimi birde nexon var o da aynı yerde üretim...
ben 2009 da regal full hd,2010 da vestel hd lcd, 2012 de nexon full hd led televizyon aldım ve kullanıyorum...ayrıca buzdolabım 1998 medel vestel no frost çamaşır makinem 2009 model regal bora ....
şuana kadar hiçbirinden en ufak bir problemim olmadı servis le tanışıklığımız yoktur....
vestel uygun fiyata kalite sunmaktadır....çok marka takıntınız varsa alın bir bozuk tv yada müzik setinden lg-samsung-sony-phılıps-jvc-sharp vb.. marka yazısını yapıştırın vestel-regal-seg yazısının üstüne bakın ozaman daha net gösterdiğini göreceksiniz tv nizin...
firmalar bu marka takıntısını bildikleri için fiyatlarınında ona göre şekillendiriyorlar...arçelik de iyi fakat fiyat/performans çizgisi vestel'e göre daha aşağıda...
karar bizlerin hangisi işimize geliyorsa o nu alalım.....ama parayıda boşuna harcamayalım çünki zor kazanıyoruz....

2011 volvo s60 advance
2013 octavia a7 1.6 tdi dsg

5503 Mesaj
27 Ocak 2013; 14:10:15 

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

kısa zaman önce sony de panel üretmeye başladı diye duydum..ama daha bence bebek...

ben 2009 da regal full hd,2010 da vestel hd lcd, 2012 de nexon full hd led televizyon aldım ve kullanıyorum...ayrıca buzdolabım 1998 medel vestel no frost çamaşır makinem 2009 model regal bora ....
şuana kadar hiçbirinden en ufak bir problemim olmadı servis le tanışıklığımız yoktur....
vestel uygun fiyata kalite sunmaktadır....çok marka takıntınız varsa alın bir bozuk tv yada müzik setinden lg-samsung-sony-phılıps-jvc-sharp vb.. marka yazısını yapıştırın vestel-regal-seg yazısının üstüne bakın ozaman daha net gösterdiğini göreceksiniz tv nizin...
firmalar bu marka takıntısını bildikleri için fiyatlarınında ona göre şekillendiriyorlar...arçelik de iyi fakat fiyat/performans çizgisi vestel'e göre daha aşağıda...
karar bizlerin hangisi işimize geliyorsa o nu alalım.....ama parayıda boşuna harcamayalım çünki zor kazanıyoruz....

EVDE HERŞEY VESTEL BUZDOLABI HARIC MEMNUNUM

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
27 Ocak 2013; 21:33:02 

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Toshiba, Finlux eklemek istedim, İzmir Cobot fabrikalarında yazılımda dahil üretilp Avrupaya çıkarlar, Cobot,Vestel'e aittir, Dünyanın tartışmasız yazılımlarda en saygın Markalarının en başındadır, merkezi İngiltere Londradır, bir çok İnsan Türk firması olduğunu dahi bilmez !

Vestel-Cobot Chip üretiminde aynı şekilde Dünyanın en saygın marklarından birisidir Amerikada chip üretimmleri yapar, ve made in Turkey kaşelidir bugün chip üretimi yapabilen firma sayısı ise bellidir, tam manasıyla inanılmaz bir başarıdır !

Detay vermek istiyorum, Chip üretimi yapabilmek için asla abartsız Nasa uzay araştırma merkezi kadar inanılmaz bir AR-GE kadrosuna ve tesislere sahip olmak gerekir, yani Milyar Dolarlık bir yatırımdır !

Diyebilirsiniz Vestel madem bu kadar iyi neden halen panellerini kendisi üretmiyor ?

Sebebi ise Vestel üretime bundan 6-7 sene önce geçme kararı aldı herşeyi ile üretilen Lcd paneller bunu üretecek teknolojiside alt yapısıda var hemde fazlası ile !

Bu konuda Devletten kredi için yardım istediler 4 Milyar Dolarlık bir yatırım olacaktı, hatta Vestel diğer firmlarıda bu rotaklığa dahil etmek istedi, firma isimlerini yazmıyorum polemik olmasın diye herkesçe bilinen en büyük firmlardan birisi Devlet destekli bu işe karşı çıktı, gereksiz yatırım diye !

Sonuç panel üretimide gerçekleşmemiş oldu !

Şuna bilmelisiniz, Vestel Avrupada Fason panel üretiminde ilk 2 markadan birisidir ve en büyük pazar payına sahip 4 firmadır, nerdeyse fason olarak üretmeyeceği hiç bir marka yok !

Yazılımlarını ise Dünya devi üreticiler kullanmaya devam ediyor, Sony,Panasonic,Samsung,Sharp Vestel Cobot yazılmları kullanırlar yani %100 Made in Turkey ibareli orjinal Cobot yazılımlarıdır !

Bu konuya cevap yazdım, halen Türk firmlarını malesef Türkiyede yaşayanlar bilmiyorlar !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 26 Ocak 2013; 21:35:33 >

786 Mesaj
28 Ocak 2013; 22:43:09 

http://www.sahibinden.c...-led-tv-110420676/detay

bugün bu tv yi 450 tl ye aldım...full hd reciever ile mükemmel görüntüye sahip...iyiki varsın vestel....

2011 volvo s60 advance
2013 octavia a7 1.6 tdi dsg

5503 Mesaj
28 Ocak 2013; 23:51:05 

quote:

Toshiba, Finlux eklemek istedim, İzmir Cobot fabrikalarında yazılımda dahil üretilp Avrupaya çıkarlar, Cobot,Vestel'e aittir, Dünyanın tartışmasız yazılımlarda en saygın Markalarının en başındadır, merkezi İngiltere Londradır, bir çok İnsan Türk firması olduğunu dahi bilmez !

Vestel-Cobot Chip üretiminde aynı şekilde Dünyanın en saygın marklarından birisidir Amerikada chip üretimmleri yapar, ve made in Turkey kaşelidir bugün chip üretimi yapabilen firma sayısı ise bellidir, tam manasıyla inanılmaz bir başarıdır !

Detay vermek istiyorum, Chip üretimi yapabilmek için asla abartsız Nasa uzay araştırma merkezi kadar inanılmaz bir AR-GE kadrosuna ve tesislere sahip olmak gerekir, yani Milyar Dolarlık bir yatırımdır !

Diyebilirsiniz Vestel madem bu kadar iyi neden halen panellerini kendisi üretmiyor ?

Sebebi ise Vestel üretime bundan 6-7 sene önce geçme kararı aldı herşeyi ile üretilen Lcd paneller bunu üretecek teknolojiside alt yapısıda var hemde fazlası ile !

Bu konuda Devletten kredi için yardım istediler 4 Milyar Dolarlık bir yatırım olacaktı, hatta Vestel diğer firmlarıda bu rotaklığa dahil etmek istedi, firma isimlerini yazmıyorum polemik olmasın diye herkesçe bilinen en büyük firmlardan birisi Devlet destekli bu işe karşı çıktı, gereksiz yatırım diye !

Sonuç panel üretimide gerçekleşmemiş oldu !

Şuna bilmelisiniz, Vestel Avrupada Fason panel üretiminde ilk 2 markadan birisidir ve en büyük pazar payına sahip 4 firmadır, nerdeyse fason olarak üretmeyeceği hiç bir marka yok !

Yazılımlarını ise Dünya devi üreticiler kullanmaya devam ediyor, Sony,Panasonic,Samsung,Sharp Vestel Cobot yazılmları kullanırlar yani %100 Made in Turkey ibareli orjinal Cobot yazılımlarıdır !

Bu konuya cevap yazdım, halen Türk firmlarını malesef Türkiyede yaşayanlar bilmiyorlar !

ÇOK GÜZEL ACIKLAMISSIN USTAD.PEKI BENDEKI VESTEL NIYE YOU TUBE YI ACMIYOR.DONUYOR.YAZILIMSAL OLABILIRMI?BIDE WEB TARAYICI NIYE YOK?

Uzaklaştırılmış
29 Ocak 2013; 23:41:31 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

ÇOK GÜZEL ACIKLAMISSIN USTAD.PEKI BENDEKI VESTEL NIYE YOU TUBE YI ACMIYOR.DONUYOR.YAZILIMSAL OLABILIRMI?BIDE WEB TARAYICI NIYE YOK?

Cihazınızın serialini bilmiyorum fakat, servise sormanız faydanıza olur bazen kullanıcılar sadece ilk gün aldıkları fabrika ayarları ile bakmadan 1-2 senedir kullanıyorlar, oysaki yazılımları takip edemeseniz dahi, Vestel.tr adresinden cihazınız hakkında yenilikleri öğrenebilirsiniz !

Bahsettiğiniz sorun bir çok farklı markada yaşanıyor, ama firmalar soruna göre güncel yazılım üretip yardımcı oluyorlar, takip etmeniz şart !

Tavsiyemse Vestel.tr adresine telefonla sorabilirsiniz ve sormanızda şart zaten !

Youtube hiç açmıyorsa ya özelliği yoktur yada kullanıcı bilgisinden kaynaklıdır ki panel özelliklerinde bağlantı-erişim belirtilmişse, cihaz sorunludur eğer erişim sağlanamıyorsa !

Sizdeki sorunsa, ya bağlantı kablolarınızda ve erişim ayarlarında bir hata yapıyorsunuz yada yada cihaz gerçekten bazı yabancı markalardaki gibi belli sitelerde sorunludur, bunuda yazılımla hallediyorlar, tvnizi full güncelleştirme yapın, yazılım varsa otomatik yükleyecektir !

5503 Mesaj
30 Ocak 2013; 0:46:29 

quote:

Cihazınızın serialini bilmiyorum fakat, servise sormanız faydanıza olur bazen kullanıcılar sadece ilk gün aldıkları fabrika ayarları ile bakmadan 1-2 senedir kullanıyorlar, oysaki yazılımları takip edemeseniz dahi, Vestel.tr adresinden cihazınız hakkında yenilikleri öğrenebilirsiniz !

Bahsettiğiniz sorun bir çok farklı markada yaşanıyor, ama firmalar soruna göre güncel yazılım üretip yardımcı oluyorlar, takip etmeniz şart !

Tavsiyemse Vestel.tr adresine telefonla sorabilirsiniz ve sormanızda şart zaten !

Youtube hiç açmıyorsa ya özelliği yoktur yada kullanıcı bilgisinden kaynaklıdır ki panel özelliklerinde bağlantı-erişim belirtilmişse, cihaz sorunludur eğer erişim sağlanamıyorsa !

Sizdeki sorunsa, ya bağlantı kablolarınızda ve erişim ayarlarında bir hata yapıyorsunuz yada yada cihaz gerçekten bazı yabancı markalardaki gibi belli sitelerde sorunludur, bunuda yazılımla hallediyorlar, tvnizi full güncelleştirme yapın, yazılım varsa otomatik yükleyecektir !

hocam sagol servisi aradim oglene gelecekler serial modelimi modeliyse 42pf7017

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazpanyol -- 30 Ocak 2013; 0:47:23 >

Uzaklaştırılmış
30 Ocak 2013; 1:13:42 

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

hocam sagol servisi aradim oglene gelecekler serial modelimi modeliyse 42pf7017

Sorunu çözerler yeniden kurulum ve güncelleştirme yapılır, eskisenden çok daha iyi performans alacağından emin olabilirsiniz, Vestelin sevdiğim yanı yazılımlardaki muhteşem kalitesidir !

Geçmiş olsun.

5503 Mesaj
30 Ocak 2013; 1:21:01 

quote:

Sorunu çözerler yeniden kurulum ve güncelleştirme yapılır, eskisenden çok daha iyi performans alacağından emin olabilirsiniz, Vestelin sevdiğim yanı yazılımlardaki muhteşem kalitesidir !

Geçmiş olsun.

Innsallah sagol hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

175 Mesaj
2 Mart 2013; 22:59:02 

Arkadaslar İyi Aksamlar
Ben Vestel Led tv almayı dusunuyorum
urun ozellıklerı sunlardır

Görüntü Çözünürlüğü:1366 x 768
Kontrast Oranı:Ultra Hıgh Contrast
Görüntü Tarama Hızı:50 Hz
Diğer Özellikler
Garanti Süresi:2 Yıl
3D Özellik:Yok/Hayır
Tipi:LED TV
Ekran Boyutu:26'' (66 cm)
HDMI Giriş:1 Adet
Video Formatı:HD
Marka:Vestel
PC Bağlantısı:Var
Smart TV:Hayır / Yok
Tipi:LED TV
USB Girişi
Resim - Müzik - Video Oynatıyor
Dahili HD Uydu Alıcılı:Hayır / Yok

http://www.hizlial.com/...vestel-as-garantisi-alt
urun 470 tl dır şu an ne diyorsunuz değer mi bu ürün için , ürünü tv ve konsol bağlamak için kullanacam

Görüşlerinizi bekliyorum

902 Mesaj
7 Mart 2013; 9:49:38 

quote:

Orijinalden alıntı: demir72

Arkadaşlar VESTEL 42 PF 8020 LED TV hakkındaki görüşlerinizi alabilirmiyim? Kullananlar varmı?

hey dostum vestel gerçekten iyi lg ve samsungla karşılaştırdım 1 adım önde onlardan kalite görüntü.

herşey ortada fazla söze gerek yok.

34 Mesaj
15 Nisan 2013; 11:10:37 

Vestel 40PF7014 Led TV...

Aldım... ve tavsiye ederim....
3D hariç ne istersen mevcut.. ve yabancı markalara göre bir fark da yok.. Hatta artıları var...
Smart TV + Kayıt özelliği + HD Uydu alıcısı .. vs.. Servis avantajı en büyük artısı bence....

1250 TL .. 10 taksite aldım.. Bu şartlarda aynı özellikte araştırın bakalım......

Şunu unutmamak gerekiyor... Elektronik alet bir şans işidir.. İstisnalar kaideyi bozmaz bence..
Yerli Malı Yurdun malı.. Onu kullanmak lazım....

ibrahim

16 Mesaj
23 Nisan 2013; 22:35:52