Şimdi Ara

LG 42SL9000 LED TV ??? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
22.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu şekilde bağlantı yapabilmek için iki ucuda rgb ve iki ucuda kulaklık girişli kablolar almam gerekir doğrumu ? herhangi bir kablo olurmu yoksa tavsiye ettiğiniz bir marka varmı yani koblonun kalitesi görüntü ve ses e etki edermi ?

Birde ben notebookdan tv ye bağlantıyı film izlemek için (özellikle dvd film) yapmayı düşünüyorum tvnin usb girişinden dvd yada mkv filmleri direk izlemem mümünmü yoksa notebook a ihtiyaç varmı ?
  • Kablo resimdeki gibi yani dediğiniz gibi... Ses içinde dediğiniz gibi iki ucu kulaklık girişli olacak. Galiba bunlarda görüntü kalitesini etkileyecek farklı bir kablo yok ama tam bilgim yok.

LG 42SL9000 LED TV ???

TV'nin USB girişine herhangi bir USB bellek veya (güçü usb'den almayan) harici harddiskten mkv dahil birçok formatta filmi izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 11 Mart 2010; 14:04:36 >
  • şimdiye kadar standart ayarda kullanıyordum. ama şimdi uzman modunda kendi ayarlarımı girdim görüntü daha pürüzsüz oldu ekipmanlarda iyi olunca sd kanallar nerdeyse hd kalitesine yakın oldu.
    uzman 1 modundaki kendi ayarlarımı uygulamak isteyenler varsa uygulayabilir
    tvim 42sl9500
    arka ışık:56
    kontrast :80
    parlaklık:65
    yatay keskinlik:65
    dikey keskinlik:65
    renk:50
    ton:0
    diğer ayarlar uzman 1in kendi ayarında bıraktım
    daha önce verdiğim üstteki fotolardan daha kaliteli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 14 Mart 2010; 21:00:20 >
  • arka ışık 56
    kontrast 80
    parlaklık 60
    y.kesklk 50
    d.kesknlk 50
    renk 50
    ton 0

Benim ayarlarda böyle ancak senin değerleri deneyeceğim phoenix ama dobratech'te renk ayarları özelliği olması doğru değerleri bulmada zorluyor bizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: polatz

arka ışık 56
    kontrast 80
    parlaklık 60
    y.kesklk 50
    d.kesknlk 50
    renk 50
    ton 0

Benim ayarlarda böyle ancak senin değerleri deneyeceğim phoenix ama dobratech'te renk ayarları özelliği olması doğru değerleri bulmada zorluyor bizi

polatz yakınmış ayarlarımız demekki zevkler aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 14 Mart 2010; 20:59:05 >
  • Arka ışığı ve kontrastı tutturmuşuz, arka ışığı 60'a düşürürken çok bastım 56'ya denk geldi vardır bir hayır dedim
  • quote:

Arka ışığı ve kontrastı tutturmuşuz, arka ışığı 60'a düşürürken çok bastım 56'ya denk geldi vardır bir hayır dedim

polatz lg ingiltere sitesinde garantiyi 5yıla çıkarma başvurusu var. bunu araştırmak lazım. burda niye yok diye aramalı bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phoenix -- 15 Mart 2010; 0:28:41 >
  • Günde 6 saat kullanımla beş aşağı beş yukarı 13 yıl ömrü olduğu varsayılan bir tv için 5 yıl garanti olması daha mantıklı, LG'nin Türkiye disbiratör firmasının LG ile anlaşmasına bağlı ama LG istese disbiratör firma uygulaması gerekir, LG'nin taktiri bu yönde demek ya da ülke ülke belli zaman dilimlerinde çıkartırlar. Tabi bunun şu an LG sahibi olanlara faydası dokunur mu muamma, bense zaten disbiratöre bağlı değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 15 Mart 2010; 0:44:11 >

• uzman1 SD yayın iyileşti uzman2 HD yayın iyileşti, şimdi uyguladım güzel ayarlamış tv'sini
  • quote:

uzman1 SD yayın iyileşti uzman2 HD yayın iyileşti, şimdi uyguladım güzel ayarlamış tv'sini

Polatz yukarda verdiğim sayfada yabancı forumdaki ayarlarımı yaptın bende akşam deneyeceğim baya farkettimi
    ayarlarını tam olarak banada yazarmısın uzman1 uzman 2 ayarlarını uyguladığın.
  • adamın ayarları gerçekten iyi SD yayınlar dahada iyi oldu. yanlız keskinlikleri 75 parlaklık 50yi ayarladım gerisi adamın ayarlı aynen. deneyin SD yayınlarınız daha iyi oluyor

Risparmio Energetico: MEDIO Enerji Tasarrufu: ORTA
    Modalità Immagini: ESPERTO1 Görüntü modu: uzman1
    ______________________________ ______________________________

CONTRASTO: 95 Kontrast: 95
    LUMINOSITA': 45 Parlaklık ': 45 ben50yaptım
    NITIDEZZA ORIZ.: 85 KESKİNLİK ORIZ.: 85 ben75yaptım
    NITIDEZZA VERT.: 85 KESKİNLİK VERT.: 85 ben75yaptım
    COLORE: 55 RENK: 55
    TINTA: 0 Tint: 0
    CONTROLLO ESPERTI: UZMAN KONTROL

Contrasto Dinamico: MEDIO Dinamik Kontrast: ORTA
    Riduzione del Rumore: SPENTO Noise Reduction: OFF
    Gamma: MEDIO Aralığı: ORTA
    Cinema Reale: SPENTO Royal Sinema: KAPALI
    TruMotion 100Hz: BASSO TruMotion 100Hz: DÜŞÜK
    Standard Colore: SD Standart Renk: SD
    Gamma Colore: WIDE Color Aralığı: GENİŞ
    Ottimizzatore Bordi: ALTO Doktoru Sınırlar: YÜKSEK
    OPC: ACCESO OPC: ON
    Motivo Esperto: SPENTO Nedeni Uzman: KAPALI
    Filtro Colore: SPENTO Renk Filtresi: KAPALI
    Temperatura Colore: MEDIO Renk Sıcaklığı: ORTA
    Modalità: 2 PUNTI Mode: 2 puan
    Motivo: ESTERNO Nedeni: DIŞ
    Contrasto Rosso: 15 Kontrast Kırmızı: 15
    Contrasto Verde: 30 Yeşil kontrastı: 30
    Contrasto Blu: 25 Kontrast Mavi: 25
    Luminosità Rosso: 10 Parlaklık Kırmızı: 10
    Luminosità Verde: 35 Parlaklık Yeşil: 35
    Luminosità Blu: 40 Parlaklık Mavi: 40

Colore Rosso: 5 Kırmızı: 5
    Tinta Rossa: -5 Kırmızı Tonlama: -5
    Colore Verde: 25 Yeşil renk: 25
    Tinta Verde: -10 Yeşil Tint: -10
    Colore Blu: 20 Renk Mavi: 20
    Tinta Blu: -5 Blue Tint: -5
    Colore Giallo: 15 Renk Sarı: 15
    Tinta Gialla: 0 Sarı Tint: 0
    Colore Ciano: 5 Mavi: 5
    Tinta Ciano: -5 Mavi Tonlama: -5
    Colore Magenta: 10 Renk Kırmızı: 10
    Tinta Magenta: -5 Magenta Tint: -5

• phoenix gercektende dedıgınız gıbı yaptım ayarları bariz bir değişme oldu eskiden normal ayarlarda bıle ıyı dedıgımıız 42sl9000 tvmizde şimdi oha falan olduk :)
    araştırmalarınız ve paylaşımınız için tşk

42SL9000 ile ilgili yeni şeyleri sabırsızlıkla beklıorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatesk

phoenix gercektende dedıgınız gıbı yaptım ayarları bariz bir değişme oldu eskiden normal ayarlarda bıle ıyı dedıgımıız 42sl9000 tvmizde şimdi oha falan olduk :)
    araştırmalarınız ve paylaşımınız için tşk

42SL9000 ile ilgili yeni şeyleri sabırsızlıkla beklıorum ...

hd yayın içinde(mkv-ps3 ) orda ayar var ama. işler çok yogun ugraşamıyorum gelecek cumadan sonra rahatım hd yayın olan içinde yaparım ayarlara bakarım tutarsam burda yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

quote:

uzman1 SD yayın iyileşti uzman2 HD yayın iyileşti, şimdi uyguladım güzel ayarlamış tv'sini

Polatz yukarda verdiğim sayfada yabancı forumdaki ayarlarımı yaptın bende akşam deneyeceğim baya farkettimi
    ayarlarını tam olarak banada yazarmısın uzman1 uzman 2 ayarlarını uyguladığın.

Kusura bakma cevap yazamadım, sende bir güzel uygulamışsın hayırlı olsun Çok fark algılamadım ama mevcut ayarlardan daha iyi hissi uyandırdı, belki de iyileşecek hissiyle ayarları uyguladığım içindir

Şimdi o verdiğin linkteki siteyi iyice bir inceleyeceğim, imzasına da kocaman modeli yazmış arkadaş güzel çalışmalara imza atmış olabilir

Bu İtalyanlar LG'nin led modellerini çok seviyor lh9000 için araştırırken de en çok bilgiyi İtalyan sitelerinde bulmuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi polatz -- 16 Mart 2010; 9:03:10 >

• saol dediğim gibi aynen uyguladım sadece parlaklık ve keskinlikler iyi gelmedi bana onu kendime göre ayarladım gerçekten farketti. sanki önceki uzman modunda sis varmış bununla kalkmış gibi oldu
  • Çok ince ayarlara giremiyorum değiştiriyorum değiştiriyorum bir fark göremiyorum, Allah razı olsun senden phoenix hem güzel ayarlıyorsun hemde sıkı bir araştırmasın sayende görüntüm güzelleşiyor
  • rica ederim kardeşim. diğer ülkelerdeki forumları okudum saolsun googla translate sayesinde. çok araştırdım almadan önce. şükür çokta memnunum. iyi birşeyler buldukça paylaşırım her zaman. burdaki insanlardan çok şey öğrendim. paylaştıkça herşey daha güzel
  • arkadaslar bende bugun bu sl9000 e takildim. yalniz bu parlama olayi dusunduruyor yoksa hemen alicam. parlama cok etkiliyor mu. fikir verirseniz bugun en gec yarin almak istiyorum. ve sizin yaptiginiz ayarlari da yapicam tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: titizemrah

arkadaslar bende bugun bu sl9000 e takildim. yalniz bu parlama olayi dusunduruyor yoksa hemen alicam. parlama cok etkiliyor mu. fikir verirseniz bugun en gec yarin almak istiyorum. ve sizin yaptiginiz ayarlari da yapicam tabi

SL9000 değil de SL9500 daha başarılı, diğer parlak panelli TV'lerden farkı yok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.