Şimdi Ara

Radyatör Arkası Paneli (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
11
Favori
112.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de araştırmalarım sonucunda aşağıdaki ürünü buldum. Kendiliğinden yapışkanı var. Bunun aynı zamanda PE olanı ve XPE olanı var. Fiyat farkları belirgin. Hangisini almalıyım?

Almayı planladığım ürün:

Mastercare XPE Yapışkanlı Aliminyum Plaka Yansıtıcı Plaka 8 mm Kalınlık 50 cm x 1 Mt 091243

http://www.hepsiburada.com/mastercare-xpe-yapiskanli-aliminyum-plaka-yansitici-plaka-8-mm-kalinlik-50-cm-x-1-mt-091243-p-HRMAR091243

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende şu ürünü gördüm acaba bunu alsak işe yarar mı ? en olmadı folyo olması gerekiyorsa bir tarafına folyo yapıştırırım. fikir verirseniz memnun olurum.
    https://www.tekzen.com.tr/isi_yalitim_levhasi_eps_karbonlu_gri_3__/845748
  • yakopsi Y kullanıcısına yanıt
    tekzen bazen isi sapitiyor yahu.
    bu urunu imkaniniz varsa yalitim malzemesi satan yerlerden alin..tanesi 1 2 lira ancadir.

gecenlerde 12 dansite 2 cm lik normal eps yi 50 kurustan aldim..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

tekzen bazen isi sapitiyor yahu.
    bu urunu imkaniniz varsa yalitim malzemesi satan yerlerden alin..tanesi 1 2 lira ancadir.

gecenlerde 12 dansite 2 cm lik normal eps yi 50 kurustan aldim..

eğer radyatör arkasına koyunca işe yarayacaksa başka yerden de bakarım o zaman. diğer ürünler folyolu falan ve daha pahalı diye ben bunun işe yarayıp yaramayacağını kestiremedim çünkü.
    Peki bu üründen alsam folyo kaplamam gerekir mi yoksa direk böyle koysam yeter li olur mu ?
    eps levhalar biraz dayaniksiz oluyor, ben uyguladim yillardir iyi is cikartti.eskiden petegin arkasi cok sicak olurdu.bu malzemeyi koyunca duvar buz gibi oluyor..yalniz 2 cm lik alirsan arkadaki bosluk birazdaha fazla oluyor, 3 santimlikte alinabilir hem daha saglam durur..folyo yapmana gerek yok.siyah karbonlu eps petegin radyan isisini daha iyi yansittigi soyleniyor, yalitimcilarda bulamadim.koliyi bozmak istemiyorlar o yuzden daha basit olan beyaz eps levhayi tercih ettim..
    size tavsiyem 16 20 dansiteli olanlardan alin hem daha saglam hemde iyi is cikartiyor, 50 kurusa aldigim 12 dansite istedigim yalitimi saglamadi.
    saglik acisindan bir zararida varmidir bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isnuerog -- 3 Ocak 2016; 20:35:49 >
  • isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim dedikleriniz doğrultusunda bir yalıtımcıya uğrayıp alırım artık kış geldi çabuk halledersem iyi olur

Bu arada radyatör ile malzemenin arasında boşluk bırakmamak daha doğrusu oluyor heralde diğer arkadaşların yazdığı da öyleydi. o yüzden 3 cm almamı tavsiye ediyorsunuz dimi ? radyatör aralığı 4 cm . 3 cm olursa tam kapatmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakopsi -- 3 Ocak 2016; 21:04:44 >
    hayir arka tarafi tam kapatmayin ben 2 cm lik tercih ettim aradaki bosluktan ortama isi aktarildigi icin acik kalmasi gerekli.3 cm likte alinsa tam kapanma olmadigi icin sakinca yok..

• isnuerog İ kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim iyi geceler.
  • bu panelleri koyunca sıcaklık ne kadar oynuyor? Somut rakamlar verirmisiniz

• Malum petekler yanmaya başladı, kullanan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşır mısınız
  • Tecrube ile sabit..radyatorun arkasina yalitim malzemesi koyun..ben normal 2 cm kalinlikta 12 dansite eps levhalar ile is gordum..size tavsiyem eger goruntuye takilmaz iseniz siyah karbonlu, en az 16 dansite eps levha ile bu isi ucuza kapatmis olursunuz..saglik yonunden eps levhalar iyi degil denmekte, gunumuz yasantisinda hangi urun sagliga faydaliki.

• Bu ürünü nerelerden temin edebilirim?
  • koçtaş ta 17 tl ye var insertte, kullanıp da önerisi olan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tas yunu olanlar lceriye zehirli gaz salmiyor. 1.5-2 cm yi de gecmesin kalinligi.

• Radyatör arkası için mümkün olan en ince ısı transferi düşük malzemeler secmeye özen gösterin 3 cm lik malzeme alttan gelip üste ısınarak cıkan hafa akışını engeller yada depisini artırıp radyatör performansını azaltırsınız ,izocam ve karbon takviyeli eps malzemelerini tercih etmeye özen gösterin xps malzeme gazı zararsızda olsa yapısı oksijenle yer değiştirip zamanla ısı transferi ilk günkü performansını vermez

• arkadaşlar linklerdeki bilgiler faydalı olabilir.
    eps ve xps arasındaki farklar
    http://www.pakboard.com.tr/index.asp?action=pakboard_eps_xps_karsilastirma
    http://www.cepheuzmani.com/alo_mantolama.aspx
    https://www.gnyapi.com.tr/eps_xps_karsilastirmasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirita -- 17 Kasım 2016; 15:40:1 >

• ee napıcaz hangisini alacağız
  • mmo.org'daki akademik çalışmayı okudum. Çalışmadaki en önemli grafik sanırım Şekil 5. Radyatörle duvar arasındaki mesafe 4cm'den fazla olmadıktan sonra, dilerseniz yansıtıcı, dilerseniz yayıcı yüzey kullanın, değişen bir şey olmuyor. Neşretme katsayıları arasındaki fark ancak radyatörle duvar arasındaki mesafe 4cm'yi geçtikten sonra ortaya çıkıyor.

Ben evimdeki peteklerin duvarla olan mesafesine baktım, 3cm bile yok. Bu durumda kendimi yorup bir çözüm uygulamaya da gerek yok. Her durumda petekle duvar arasındaki havayı ısıtarak ortamın daha fazla ısınmasını sağlayamayacağım. Tesisatçı çağırıp peteklerle duvarlar arasındaki mesafeyi artırmanın maliyetini öğreneceğim.
  • Konunun başında yalıtım malzemesi duvar tarafında olacak, peteğe değil denirken konunun sonunda petek ile yalıtım malzemesi arasında boşluk kalmaması doğru olandır deniyor.

Sonuç olarak hangi malzemeyi alırsak alalım duvara yapıştırılmayacak mı? "petek ile yalıtım malzemesi arasında boşluk kalmaması doğru olandır" ne demek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 26 Eylül 2017; 20:43:26 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.