Şimdi Ara

ölü konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
10.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 8 Haziran 2012; 6:06:27 >

• Ben bu programi calistiramadim. Hata nedir ?
    -
     ölü konu

-
    Amd phenom 550BE var bende ama bu virtualizasyon olayi mevcut diye biliyorum bu islemcide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xakar -- 8 Kasım 2009; 19:06:33 >
  • amaç zaten sanallaştırma olmayan bilgisayarda xp mode u çalıştırmak siz acaba neden bu yöntemi denediniz ki 1inci adımdaki linkten dosyaları sisteminize indirip kurun yeterli virtualbox kurmanıza gerek yok...

virtual box forumlarında karşılaştığınız sorun içi çözümler şunlar :

1. ram miktarınızı 512 - 796 arası bir şey yapın.

2. seçeneklerde VT-x/AMD-v desteklendiğini ve aktif olduğunu kontrol edin

3. olmazsa programı tamamen sistmenizden kaldırın windowsunuzu tekrar başlatın programı tekrar kurun windowsunuzu tekrar başlatın ardından tekrar deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 8 Kasım 2009; 19:45:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xakar

Ben bu programi calistiramadim. Hata nedir ?

-
    Amd phenom 550BE var bende ama bu virtualizasyon olayi mevcut diye biliyorum bu islemcide.

Senin 3.party program kullanmana gerenk yokki direk Linkteki beşyüz küsür mb lık xp yi ve onu çaliştıran yamayı çekip işletim sistemine göre kur yeterlidir hemne xp mode e çalışır

belki anakarttan virtual desteği kapalıdır ona bir bak bazı anakrtlarda kapalı geliyor die biliyorum.

• Diger yolu bilmedigimden bunu denedim :) 500 kusur mb dosya-program indirmek de hos degilmis ayrica. Peki o programi indirip kurunca hersey tamam mi olacak ? Sanal makinamda bir xp'ye mi sahip olacagim ? Yardimlariniz icin tesekkurler... Ayrica xp degild e sanal makinada linux calistirmak istesem ne yapacagim ? Bu VirtualBox'a bu durumda ihtiyacim yok mu ?
  • XP mode kurmaya gerek yokki virtual box da, istediğiniz elinizde olan XP, vista, linux v.s. sürümlerini normal pc ye kurulum yapar gibi yapabilirsiniz.
  • Daha basit anlatmak gerekirse;

1.Virtualbox u çekin kurun
    2.Çalıştırın
    3.Kurmak istediğiniz işletim sistemi ve donanım özelliklerini seçin(ram, hdd boyutu(genelde 10gb yeter), ekran kartı rami gibi)
    4.Kuracağınız işletim sistemi dvd sini takın
    5.virtualbox a başlat komutunu verin
    6.Pencere içinde kurulumunuz başlayacak
    7.Bundan sonrası zaten bildiğiniz kurulum.
  • E yukaridaki ekran goruntusunde yaptigim o, sadee CD yerine CD imaj dosyasini gosterdim, Baslat dedim programa hata veriyor. Hatam nerede ?
  • işlemcin VTX destği vermiyor olabilir.
  • peki bunda sanaldaki bir programı win7nin masaüstüne attıgımızda sanal kapalı olsa bile calistira bilecekmiyiz yoksa sıradan bir sanal windowsmu kuruyor
  • 44Serkan44 işte çalışıyorum henüz kastettiğin şeyi deneyemedim ancak bende ençok onu merak ediyorum yani m.v.pc 2007 gibi çalışıcakmı henüz deneyemedim...

not : denedim olmadı malesef :(

jiddi diğer yolu bilmediğimden bunu denemek istemişim demişsin zaten 500mb lık dosyayı çekmeden bu yolu yapamazsın kaldıki 500 mblık dosyayı çekip m.v.pc 2007 kurdunmu burdaki işlemleri zaten yapmana gerek yok, burdaki sistemi değilde xp mode u kullanmak için gereken adımları yaparsan yeterli olur bir xp kurmuş olursun ancak m.v.pc 2007'ye linux veya başka bir işletim sistemi kuruluyormu bilmiyorum ama eski sürümüne kurabiliyorsun ha illa ki virtualbox kullanarak linux yada başka bir işletim sistemi kurmak istersen burdaki anlatımla onu yapamazsın. Ama sen napıyorsun veya ne yapmak istiyorsun ben sorularından birşy anlamadım...

2smoke abi xp mode u kurmaya gerek yok ben sadece xp mode u merak edipde işlemcisi desteklemeyen varsa onun için anlattım bu yöntemi yoxa virtualboxla istenilen her işletim sistemi kurulup kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 9 Kasım 2009; 0:44:15 >

• bunun Desteklemeyen Islemciler icin olan kismi nerde ?? ben goremedim de!
    baslikla alakasi yok verdigin bilginin.!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leoness
    bunun Desteklemeyen Islemciler icin olan kismi nerde ?? ben goremedim de!
    baslikla alakasi yok verdigin bilginin.!

nasıl bir başlık yazabilirim peki, tavsiyen nedir
  • Peki soyle sorayim... Ben bu sanal makinada VirtualBox programinin imkan verdigi herhangi bir isletim sistemini kullanmak istiyorum. Bu durumda neden mikrosoftun 500 mb.lik dosyasini indirim sanal makinada bir xp sahibi oluyorum ? Ben bunu istemiyorum belki. VirtualBox isimli program da su isletim sistemlerini kullanabilecegimizi soyluyor. Buyrun bakin...
    -
    http://www.virtualbox.org/wiki/Guest_OSes
    -
    Anlasilmayan bir sey var mi peki simdi ?
    -
    Bu arada bir bilgi edindim.
    AMD islemciler icin suradan
    http://support.amd.com/us/Pages/dynamicDetails.aspx?ListID=c5cd2c08-1432-4756-aafa-4d9dc646342f&ItemID=177
    bir ufak program indiriyorsunuz ve program sisteminiz fiziken bu isleme uygun mu degil mi size bildiriyor. Bana Bios'tan Virtualization ozelligini acmam gerektigi uyarisini verdi. Bu baslikta programi anlatan arkadas sanirim bu detayi es gecmis.
    -
    Surada detayli bir aciklama mevcut
    http://mshowto.org/client-ailesi/windows-vista/634-windows-7-xp-mode

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 9 Kasım 2009; 2:22:15 >

• jiddi lütfen yazıları kontrol edin son mesajınıza istinaden yukarda zaten cevap vermişim

quote:

Orijinalden alıntı: jiddi
    Peki soyle sorayim... Ben bu sanal makinada VirtualBox programinin imkan verdigi herhangi bir isletim sistemini kullanmak istiyorum. Bu durumda neden mikrosoftun 500 mb.lik dosyasini indirim sanal makinada bir xp sahibi oluyorum ?Ben bunu istemiyorum belki. VirtualBox isimli program da su isletim sistemlerini kullanabilecegimizi soyluyor. Buyrun bakin...
    -
    http://www.virtualbox.org/wiki/Guest_OSes
    -
    Anlasilmayan bir sey var mi peki simdi ?
    -
    Bu arada bir bilgi edindim.
    AMD islemciler icin suradan
    http://support.amd.com/us/Pages/dynamicDetails.aspx?ListID=c5cd2c08-1432-4756-aafa-4d9dc646342f&ItemID=177
    bir ufak program indiriyorsunuz ve program sisteminiz fiziken bu isleme uygun mu degil mi size bildiriyor. Bana Bios'tan Virtualization ozelligini acmam gerektigi uyarisini verdi. Bu baslikta programi anlatan arkadas sanirim bu detayi es gecmis.
    -
    Surada detayli bir aciklama mevcut
    http://mshowto.org/client-ailesi/windows-vista/634-windows-7-xp-mode

quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee
    amaç zaten sanallaştırma olmayan bilgisayarda xp mode u çalıştırmak siz acaba neden bu yöntemi denediniz ki 1inci adımdaki linkten dosyaları sisteminize indirip kurun yeterli virtualbox kurmanıza gerek yok...
    virtual box forumlarında karşılaştığınız sorun içi çözümler şunlar :
    1. ram miktarınızı 512 - 796 arası bir şey yapın.
    2. seçeneklerde VT-x/AMD-v desteklendiğini ve aktif olduğunu kontrol edin
    3. olmazsa programı tamamen sistmenizden kaldırın windowsunuzu tekrar başlatın programı tekrar kurun windowsunuzu tekrar başlatın ardından tekrar deneyin.

eğer yukarda alıntı yaptığım 2inci soruma cevap verseydiniz size amd ile ilgili bilgi vermeye hazırdım.

ayrıca illa xp mode u kullanın yada sadece xp mode u kullanabilirsiniz diye bir şey demedim zaten sizin son mesajınıza üstte yine cevap verilmiş işte alıntısı

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke
    XP mode kurmaya gerek yokki virtual box da, istediğiniz elinizde olan XP, vista, linux v.s. sürümlerini normal pc ye kurulum yapar gibi yapabilirsiniz.

Leoness xp mode u çalıştırmaktan bahsediyorum xp mode gibi çalıştırın hiçbir zaman demedim zaten çalışmadığını 44Serkan44'ın sorusuna istinaden vermiştim

• quote:

2smoke abi xp mode u kurmaya gerek yok ben sadece xp mode u merak edipde işlemcisi desteklemeyen varsa onun için anlattım bu yöntemi yoxa virtualboxla istenilen her işletim sistemi kurulup kullanılabilir.

Tamam kardeşim kızma :), yok forumda bir XP mode dalgası türedi de o na kıl oldum, normal XP kurunca olmuyor gibi. Bide bu olay Win7 ile çok birleştirildi ne alakası varsa.

Sanal pc kapalı iken sanal pc ye yüklediğiniz programı çalıştırmazsınız. Bunu tek yapan parallels desktop yazılımı ama oda mac için :), çünkü extradan parellels explorer diye bir dalga yüklüyor, normal sanal pc kapalı ikende o yazılımla sanal hdd yi açıp içinden istediğinizi yapıyosunuz.

Sanal diski ZIP dosyası gibi düşünün, yazılım bunu açıyor kullanırken, ekrana getiriyor, dolayısı ile yazılım kapalı iken ZIP ın içinden program çalıştırmanız pek mümkün değil decompress edilmediği için.

• Eğer işemciniz vt-x destekli değilse Virtualbox'u nasıl kullanıcaz

Programı çalıştırıp sihirbaz yardımı ile kuracağınız işletim sistemine göre tüm adımları takip edip bitirdikten sonra Virtualbox programından çıkın. Muhtemelen Belgelerim içinde Virtualbox klasöründe sihirbazla ayarladığınız işletim sistemini bulun. İçinde bir adet XML dosyası göreceksiniz. O dosyayı açın "HardwareVirtEx enabled" yazan yerdeki "True" değerini "False" yapın kaydedin. Daha sonra virtualbox u çalıştırıp setup a başlayın.

Bu şekilde istediğiniz işletim sistemine istediğiniz işletim sistemini, kasılmadan çakılmadan rahatça kurabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 9 Kasım 2009; 14:54:14 >
  • yok kızmadım abi :) birde bilion macten xpye herşeyi geçiriyorlar xp mode ile parellels explorer'ıda geçirmişler inan ilk kez senden duyuyom bu programı bununda çakması yokmu xp mode tan başka bu arada bide xp mode diyip duruyom aslında asıl iş microsoftun virtual pc 2007 programıda :) buyüzden merak ettiğim acaba bu yazılıma linux mac falan yüklesek aynısı olurmu ki :P kşke öle bişi olsa

ayrıca bir dip not Leoness için araştırma yapmıştım bu araştırmalar sonucunda vmlite diye yapım aşamasında bir program buldum bu programla sanallaştırma olmadanda olabilecekmiş miş

murat abi dediğin şey şu

<HardwareVirtEx enabled="true"/>

ancak bende sanallaştırma yok bu niye böle aktif kafam karıştı uykulu uykulu :P
  • Tamam :) cok tesekkur ederim ilginiz ve yardimlariniz icin...
  • quote:

murat abi dediğin şey şu

<HardwareVirtEx enabled="true"/>

ancak bende sanallaştırma yok bu niye böle aktif kafam karıştı uykulu uykulu :P

Doğrudur düzeltiyim bende.

Standart aktif geliyor o özellik, kendi içinden de kapanmıyor eğer işlemci desteklemiyorsa. Pasif gözüküyor yani listede tıklanmıyor. Öle oluncada çalışınca hata veriyor. Ellen manuel kapamak gerekiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.