- x
WİNDOWS 7 usb sorunu
26 Cevap52743 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

9 Mesaj
7 Kasım 2009; 22:24:19 

Merhaba arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var.
asus a6vm laptopuma windows 7 yi kurduktan sonra usb portlarım çalışmaz oldu.
harici hdd, flash bellek, usb mouse, mp3 player denedim ama hiçbirisini görmüyor.
ancak herhangibiri takılıyken bilgisayarı kapatıp açarsam o zaman görüyor.
aygıt yöneticisinde de kod:43 diye bi hata görünüyor.
daha önce win 7 beta kullanıyordum ve böyle bir sorun yoktu.
ne yapabilirim, bi fikri olan varmı?

0

Ekteki dosya (1)

9 Mesaj
8 Kasım 2009; 3:01:27 

aygıt yöneticisinden sorunlu usb portunu kaldırıp tekrar kurunca düzeldi, aynı sorunu yaşayan varsa duyurulur

56 Mesaj
17 Aralık 2009; 21:08:14 

kytrk

Bende de şu anda ayı sorun var ama usb portu kaldırdım sonra donamım değişiklerini tara deyince bi değişiklil olmuyor.
Tekrar kurunca düzeldi demişsin tekrar kurdan kastınız donanım değişikliklerini tara mı yoksa başka bişey mi ?

5 Mesaj
18 Aralık 2009; 16:34:06 

merhaba. bende de aynı sorun var ve bu yöntem tam olarak işe yaramıyor
ama görmediği flash belleği, bellek takılıyken usb portunu kaldırıp donanım değişikliklerini tara diyince görüyor. hiç olmazsa yeniden başlat demekten kurtuldum kesin çözümü bilen birileri varsa yardımınızı bekliyoruz

2007 TOYOTA YARİS 1.3 TERRA YAKAMOZ GÜMÜŞ

5 Mesaj
20 Aralık 2009; 1:02:53 

benim sorun belli oldu. entegre bison 1.3 webcam için win7 driverı bulamamıştım ve vista driverı kurmuştum, sorun ondaymış şimdi aygıt yöneticisinden webcamı devredışı bıraktım ve sorun kalmadı ama webcam da gitti

2007 TOYOTA YARİS 1.3 TERRA YAKAMOZ GÜMÜŞ

4 Mesaj
16 Şubat 2010; 23:01:10 

arkadaslar bende de aynı sorun war 250gb harıcı dıskımı taktım yukleyemdı we wındows kod43 hatasını werdı baska pc de denedım olmadı aynı hatayı werdı (wın7) donanım kaldırdım we kurdum bısey degısmedı aradım forumda ama tek burası uygun geldı bana yardımcı olurmusnuz acıl lutfen saolun ...

616 Mesaj
9 Mart 2011; 9:20:52 

bu sorun bendede başladı çözümünü bilen var mı ?

Sen susta gözlerin konuşsun

14 Mesaj
11 Mart 2011; 11:44:45 

aynı problem bende de var. çok ilginç bişey. usb mouse başta çalışıyordu birkaç hafta kullandım sonra windows hata vermeye başladı diğer usb porta taktım orda çalıştı bir süre şimdi o da çalışmıyor. saçma ötesi bişey. çözümü bilen var mı?

The most dangerous thing in the world is an idea. The most dangerous person in the world is the one with an idea.

278 Mesaj
12 Mart 2011; 21:20:15 

arkadaşlar aynı sorun bende de var yardımlarınızı bekliyorum

14 Mesaj
13 Mart 2011; 10:31:06 

Arkadaşlar bu sorunla karşılaşan ve çözen kimse yok mu? 2 gündür deli oldum resmen, ne yapsam olmuyor. Forrmat bile attım makineye ama hiçbir faydası olmadı.

Ben bu sorunla Casper CNQ.2630-8M37P model Windows 7 işletim sistemli 1 aylık laptopda karşılaştım. Alet 1 ay sorunsuz çalıştı. Bir gün makineyi uyku modunda bıraktım ve ertesi sabah baktığımda USB mouse ve aynı zamanda hiçbi USB aygıtı çalışmaz oldu. Mouse'a ışık geliyor ama imleç hareket etmiyor. TÜm bunlar dediğim gibi durduk yere oldu yani hiçbir müdahale ya da donanıma zarar verecek en ufak bişey olmaksızın.

Ekteki resimlerde görülceği üzere aygıt yöneticisinde USB kısmında "Unknown Device" olarak gözüküyor. Kaldırıp tekrar eklemesini istedğimde "Başarısız" uyarısı dönüyor. Sürücüyü güncelle dediğimde zaten en güncel yazılım yüklü diyor. Tüm bunları bir kenara bırakalım tüm diski silip tekrar format atmak bile çare olmadı. Hani windows kurulumu sırasında bile USB mouse çalışır normalde next next dersiniz o da yok yani çalışmıyor, sanki sistem USB yi donanımdan kapatmış gibi ama değil ışık geliyor sözde. Ayrıca Biostan kontrol ettim USB ile ilgili herşy enabled. Disabled'a çekip tekrar enabled'a getirmeyi felan denedim faydası yok. Formlarda araştırdım, birrçok yabancı sitede "Aleti kapatın, tüm elektriği bataryayı çekin alet birr 20 dakka dinlensin, hardware reset'i oluyormuş, düzelir" tarzındaki tavsiyelerin de hiç yararı olmadı. Off offf yardım edin ey dostlar!..sıyırmak üzereyim bugün pazar olmasa teknik servisin yolunu çoktan tutmuştum donanımsal bir arıza mı var acaba diye ama bahsettiğim gibi çok saçma durduk yere olan birşey bu, donanımın üzerinden rüzgar bile esmedi yani o derece:P

local://upfiles/583595/814D300111A64C0694D8A11F91C11123.jpg

local://upfiles/583595/F9355B967B904916AE6F09311CE8AF60.jpg

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mali_karabulut -- 13 Mart 2011; 10:41:50 >

The most dangerous thing in the world is an idea. The most dangerous person in the world is the one with an idea.

349 Mesaj
11 Mayıs 2011; 8:14:38 

Büroda birbirinin aynısı olan 3 pc den 2 tanesine aynı cd ile windows XP den sonra Windows 7 kurdum. Hatasız olarak kullanırken 3. bilgisayara da Windows 7 kurdum. Fakat bu bilgisayar da usb'lerin hiç birisi çalışmıyor. Enerji geliyor. Mesele usb den telefonu şarz edebiliyorum ama ne yazıcıyı ne flash diski ne de telefonları görüyor. Tekrar format atıp Windows 7 yi kurmama rağmen sorunu düzeltemedim. Bende çözüm arıyorum ama yok malesef bulamadım :(

Mutluluk çok basit aslında. Eşini sev. Yaptığın herşeyde kendini yerine koy ve öyle hareket et. Çocuklarını sev. Evinde mutlu ol. Sağlığın yerinde olsun. İşte bu kadar. Gerisi hikaye... Benim mutluluğum ise beni kapıda karşılayan eşim ve kızım. Kızımın BABAM demesi herşeye değer.

6709 Mesaj
2 Temmuz 2011; 14:44:54 

quote:

Orijinalden alıntı: kytrk

aygıt yöneticisinden sorunlu usb portunu kaldırıp tekrar kurunca düzeldi, aynı sorunu yaşayan varsa duyurulur

Çok teşekkür ediyorum. Aynı sorun bende de vardı. Bu şekilde çözüldü.

728 Mesaj
28 Ağustos 2011; 16:58:07 

Bu sorun sadece ipod touch ı bağladığımda karşıma çıkıyor. Sizce sorun ipod tan mı yoksa usb lerden mi kaynaklanıyor?

117 Mesaj
21 Şubat 2012; 17:55:30 

Sistem geri yükleme yapın arkadaşlar düzeldi

DONANIM HABER PLAYSTATION 3
ORİJİNAL OYUN DESTEKÇİLERİ KULÜBÜ

3267 Mesaj
3 Ağustos 2012; 1:52:29 

Aynı sorun bende var, windows 7 yükleyeli bi iki gün oldu. Iphone'u bilgisayara bağlayınca telefon kafayı yiyor, harici hard disk'i okumuyor. Windows 7 ingilizce şuan aygıt yöneticisinden nasıl ne yaparım hiç bilemiyorum o yüzden, yardımcı olabilecek yok mu?

Nikon D90 - 18-105mm VR - MacBook Pro Retina 15"
Ibanez SA120EX

3267 Mesaj
3 Ağustos 2012; 17:27:10 

Yardım edebilecek kimse yok mu?

Nikon D90 - 18-105mm VR - MacBook Pro Retina 15"
Ibanez SA120EX

605 Mesaj
24 Ağustos 2012; 22:09:06 

Mouse takılıyken "unknown device" modundayken aygıt yöneticisinden donanımı kaldırırsanız; tak ve kullan aygıtları yeniden tara deseniz bile sonuç alamazsınız arkadaşlar.. Önce unknown device olarak geçen donanımınızı (örneğin usb mouse) usb den çıkartın; arkasından tam onun takılı olduğu USB yolunu aygıt yöneticinizden kaldırın..Sonrasında yeni tarama yaptırın ve o USB portunu bilgisayarınız tanısın..Arkasından tekrar USB mouse ınızı takın; düzgünce çalıştığını göreceksiniz, bize de bir "Allah razı olsun" diyeceksiniz inşaallah.. :)

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

292 Mesaj
5 Eylül 2012; 15:49:15 

unknown device donanım bulunamdı hatası.
turkcell 3g winn modemde böyle bir sorun vardı. usb modemi 2mm geri çekerek yada modemin usb ucun dibine paket lastiği taktığımda sorun düzelmişti.
takıp çıkarmaktan aşınma veya gevşememi olmuştu tam incelemedim. sorunu, bu şekilde çözmüştüm.

274 Mesaj
7 Eylül 2012; 23:34:46 

Chipseti baştan yükleyin yada driver pack solulition indirin chipsetleri yükleyin.

164 Mesaj
21 Ekim 2012; 11:31:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mali_karabulut

Arkadaşlar bu sorunla karşılaşan ve çözen kimse yok mu? 2 gündür deli oldum resmen, ne yapsam olmuyor. Forrmat bile attım makineye ama hiçbir faydası olmadı.

Ben bu sorunla Casper CNQ.2630-8M37P model Windows 7 işletim sistemli 1 aylık laptopda karşılaştım. Alet 1 ay sorunsuz çalıştı. Bir gün makineyi uyku modunda bıraktım ve ertesi sabah baktığımda USB mouse ve aynı zamanda hiçbi USB aygıtı çalışmaz oldu. Mouse'a ışık geliyor ama imleç hareket etmiyor. TÜm bunlar dediğim gibi durduk yere oldu yani hiçbir müdahale ya da donanıma zarar verecek en ufak bişey olmaksızın.

Ekteki resimlerde görülceği üzere aygıt yöneticisinde USB kısmında "Unknown Device" olarak gözüküyor. Kaldırıp tekrar eklemesini istedğimde "Başarısız" uyarısı dönüyor. Sürücüyü güncelle dediğimde zaten en güncel yazılım yüklü diyor. Tüm bunları bir kenara bırakalım tüm diski silip tekrar format atmak bile çare olmadı. Hani windows kurulumu sırasında bile USB mouse çalışır normalde next next dersiniz o da yok yani çalışmıyor, sanki sistem USB yi donanımdan kapatmış gibi ama değil ışık geliyor sözde. Ayrıca Biostan kontrol ettim USB ile ilgili herşy enabled. Disabled'a çekip tekrar enabled'a getirmeyi felan denedim faydası yok. Formlarda araştırdım, birrçok yabancı sitede "Aleti kapatın, tüm elektriği bataryayı çekin alet birr 20 dakka dinlensin, hardware reset'i oluyormuş, düzelir" tarzındaki tavsiyelerin de hiç yararı olmadı. Off offf yardım edin ey dostlar!..sıyırmak üzereyim bugün pazar olmasa teknik servisin yolunu çoktan tutmuştum donanımsal bir arıza mı var acaba diye ama bahsettiğim gibi çok saçma durduk yere olan birşey bu, donanımın üzerinden rüzgar bile esmedi yani o derece:P

local://upfiles/583595/814D300111A64C0694D8A11F91C11123.jpg

local://upfiles/583595/F9355B967B904916AE6F09311CE8AF60.jpg

merhaba,

sorunu çözebildiniz mi? birebir aynı sorun bende de var. çözüm bulamıyorum

44 Mesaj
17 Ocak 2013; 23:01:13 

Merhabalar,
Konuyu Hortlatmak istemem ama Sonuçta herkes çözüm için birşeyler denemişler. Ayni Problem ile bende karşılaştım.iyi bir araştırmam sonucu Win 7 System Update'lerine Pekte Güvenilmeyeceği Kanatina Vardım. Kimi Arkadaş aksam calisiyordu sabah calismiyor usbler gibisinden yazmiş. o arada windows update yaptığı için driverlar değişmiş.sözde güncellemiş.

1-Solutions
Sistem Geri Yüklemek. (Çalıştığı Zamana) Daha sonra Updateleri Kapatmak
2-Solutions
Yeniden Kurmak ( Updateleri Kapatmak )
3-Solutions
Driver Bulma Programlari ile tüm driver güncellemelerini yapmak.

Geçmiş Olsun

Hp ipaq / Notebook / Thin Client Yardim-Orjinal Yedek Parça Merkezi
www.hpyardim.com
Destek ve Satış icin E-Mail : info@hpyardim.com

1 Mesaj
24 Mart 2013; 0:35:53 

senin ben diline kurban.Okadar forum gezdim.Tek cmleyle bu işi çözmeme yardımcı oldun ya allah sevdigine kavuştursun..

zzz

3 Mesaj
27 Mayıs 2013; 23:21:24 

KESİN ÇÖZÜM.Telefonununuzu kapatın, download moduna alın (kamera+ ses arttırma+power tuşu)ve bilgisayara bağlayın.
Sürücüler hatasız yüklenecektir.
Daha sonra Windows Phone için geliştirilmiş olan Zune driver programını yükleyip istediğiniz işlemi yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

75 Mesaj
24 Ağustos 2013; 16:46:50 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanasrav

merhaba,

sorunu çözebildiniz mi? birebir aynı sorun bende de var. çözüm bulamıyorum

aynı sorun bende de var çözüm bulamıyorum.klavye ve mouse çalşmıyor. biosta ise çalşıor

21 Mesaj
24 Kasım 2013; 20:44:37 

bendede benzer bi sıkıntı var usb mouse ve klavye çalışıyo tel sarj dahi olmuyo hiç bir usb donanım cvp vermiyo acaba power gücü yetersiz kalıp önce usb den kesebilirmi elektriği eğer böyleyse anakartıda yakında elimize alırız demek

3 Mesaj
26 Mart 2014; 23:29:00 

arkadaşlar şimdi burayı dikkatlice okuyun sırf bunları yazabilmek için yeni şifre şu bu çok uğraştım. pc ye sanal pc programı vmwareworkstationu kurdum usb portlar sanal pc de çalışmıyodu ara dım falan derken bi video izlediö çok çok korkum olmadığı için denilenleri yaptım altta verdiğim linkte videoda bişiiler anlatıyo onları yapmıştım... ama windows system32 driver klasöründen bi dosya sil die anlatıyo videoda .. ben silmeyip masaüstüne kes yapıştır yapmıştım.
regeditten silinecek şeyleride al ver yöntemi ile masa üstüne 1 ve 2 diye çıkartmıştım. pc yi kullanırken tak biş ii oldu usb ler yok . kalvyeyle uğraş uğraş burayı buldum denilenleri yaptım olmadı ama sonra aklıma bu video geldi silmemiştim ve her şeyi geri aldım usbfilter mi ne var systm32 de driver de onu yükledim geriye reg kayıtlarınıda yaptım sonra AYGIR yöneticisinden yüklenemeyen usbleri kaldırdım . sonra tekrar tarattım ve tak ok .. zahmet edip okuyanlara teşekkürler..

3 Mesaj
26 Mart 2014; 23:30:04 

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453