Şimdi Ara

-Unreal Engine- Artık bedava!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Epic Games Unreal Development Kit'i (UDK) yayınladı...bunun ile artık herkes oyun yapıp satabilecek vede oyun tekbaşına (standalone) çalışabilecek...şu anda oyun dünyası yerinden oynadı ama nedense hiçkimsenin haberi yok...artık yetenekli 2-3 kişi toplanıp para ile satılabilen tek başına çalışan -MOD değil yani- oyun yapıp SATABİLECEK...

hatta bu unreal engine 3.5 yani UT3'deki enginenin dahada gelişmişi(gears of war 2 grafiği)

ama epic games karın %25ini alıyormuş...bence yinede güzel çünkü milyon dolarlık engineyi bedavaya veriyor...ayrıca 5000$ altı karlarda almıyormuş bile...ehh artık Türkiye'de de bi zahmet ciddi ciddi oyunlar yapılsın artık değil mi Unreal Engine ile...

UDK:
    http://www.udk.com/

ayrıca UDK ile yapılan ilk oyunların demoları çıktı bile (bunlar aslında UT3 modlarıydı)

The Ball demo:
    http://www.udk.com/showcase-the-ball.html

Prometheus demo:
    http://www.moddb.com/mods/prometheus/news/prometheus-available-now-as-free-downloadable-game

ne diyeyim seni seviyoruz Epic Games

• yok artık.hani iyi etmişlerde ne bileyim tüm fonksiyonlarıyla beleşe vereceklerini sanmıyorum mutlaka kırpılmış özellikler vardır.Ama yine de ellerine sağlk ne diyeyim
  • İndirme linki falan var mı?

Ekleme : E oha artık.

PC specs
    Minimum:

* Windows XP SP2 or Windows Vista
    * 2.0+ GHz processor
    * 2 GB system RAM
    * SM3-compatible video card
    * 3 GB Free hard drive space

Recommended for Content Development:

* Windows Vista 64 SP2
    * 2.0+ GHz multi-core processor
    * 8 GB System RAM
    * NVIDIA 8000 series or higher graphics card
    * Plenty of HDD space

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FearMaster -- 7 Kasım 2009; 17:39:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: balparmak

yok artık.hani iyi etmişlerde ne bileyim tüm fonksiyonlarıyla beleşe vereceklerini sanmıyorum mutlaka kırpılmış özellikler vardır.Ama yine de ellerine sağlk ne diyeyim

valla hiçbir kırpılmış yanı yok hatta fazlası bile var...inanılmaz birşey bende biliyorum

@furkan yağız o sadece UDK'nın sistem özellikleri...onunla oyun yapıyorsun o yüzden o kadar yüksek...yoksa oyunlar o kadar RAM istemiyor tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _iği_ -- 7 Kasım 2009; 19:00:18 >
  • Bunu kullanmak kolaymıdır bilemem ama 2 sene sonra unreal engine video dersleri veya en basitinden half life 1 tarzında bir oyunun yapımını piyasada bulubiliriz.
  • Hali hazırda müthiş modlar ve şahane fikiler paylaşılıyordu epic forumlarda ama malum sebeplerden dolayı pek çoğu hayat bulamıyordu. Gerçi bizden yine pek bişrey çıkacağını sanmıyorum ama en azından artık daha az bahanemiz var.

quote:

Orijinalden alıntı: muratgun

Bunu kullanmak kolaymıdır bilemem ama 2 sene sonra unreal engine video dersleri veya en basitinden half life 1 tarzında bir oyunun yapımını piyasada bulubiliriz.

O derseler uzun zamandır var zaten, sadece aramak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silver_Sky -- 7 Kasım 2009; 19:43:09 >

• Merak ettim indiriyorum.Yarım saat sonra yüklenecek.Bakalım nasıl birşeymiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: _iği_

Evet Epic Games Unreal Development Kit'i (UDK) yayınladı...bunun ile artık herkes oyun yapıp satabilecek vede oyun tekbaşına (standalone) çalışabilecek...şu anda oyun dünyası yerinden oynadı ama nedense hiçkimsenin haberi yok...artık yetenekli 2-3 kişi toplanıp para ile satılabilen tek başına çalışan -MOD değil yani- oyun yapıp SATABİLECEK...

Hayır satılamayacak, sadece non-commercial bedava... ticari amaçla yapılan oyunlar için adam başı 2500$ ödenmesi gerekiyormuş.

http://www.udk.com/licensing.html

• Güzel iş
  • Sağol kardeş ben indirdim çok ayrıntılı güzel baya
  • indiryorum....Umarım artık Canakkale Wars veya Call of Duty : Gallipoli at War gibi bir oyun yapamak için başka bahane bulamazlar
  • İndi.Kuruluyor.
  • UDK ile yapılmış

oyunun indiroyum 112 mb sonra da UDK yı indircem

• Kurdum ama hiçbirşey anlamadım karıştırıyorum 15 dk dır ama ortaya henüz birşey çıkartamadım en azından genel hatlarıyla birisinin anlatması gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet.Fatih

UDK ile yapılmış

oyunun indiroyum 112 mb sonra da UDK yı indircem

....

Oyunu yükledim gerçekten başarılı ve Program ile yapılmamış sanki Ünlü bir geliştirici tarafından yapılmış gibi oyun...Sıra UDK da

• quote:

Orijinalden alıntı: rextr

quote:

Orijinalden alıntı: _iği_

Evet Epic Games Unreal Development Kit'i (UDK) yayınladı...bunun ile artık herkes oyun yapıp satabilecek vede oyun tekbaşına (standalone) çalışabilecek...şu anda oyun dünyası yerinden oynadı ama nedense hiçkimsenin haberi yok...artık yetenekli 2-3 kişi toplanıp para ile satılabilen tek başına çalışan -MOD değil yani- oyun yapıp SATABİLECEK...

Hayır satılamayacak, sadece non-commercial bedava... ticari amaçla yapılan oyunlar için adam başı 2500$ ödenmesi gerekiyormuş.

http://www.udk.com/licensing.html

Aslında biraz karışık bir iş..şöyle ki Epic Games 5000$ dan az para kazandıysan karışmıyor eğer 5000$ dan fazla kazandıysan 99$ ödeyip lisans alıyorsun ve karının %25ini Epic ile paylaşıyorsun...o 2500$ alma işi karın 99000$ı geçince oluyor sanırım ki birçok indie game (bağımsız oyun geliştiriciliği) 2-3 milyon $ yapıyor (zeno clash) gibi...sen küçük çaplı takılsan bile yine iyi para kırıyorsun...Yinede oyun yapmanın en karlı yolu bu oluyor...düşünsene UnrealEngine ayaklarının altında...milyon dolarlık lisans

yükleyipte pek bişey anlamayan arkadaşlar bu öyle ''game maker''(!) gibi basit birşey değil olmazda zaten...bununla GERÇEK piyasa oyunları yapılıyor...internetten tutorialleri araştırmak lazım ayrıca Modeling/Texturing/Coding bilmek lazım ki zaten her nedense bu yüzden 72 milyonluk ülkemizden 1 adam bile çıkmıyor

ha bu arada engine speedtree denilen bir programla beraber geliyor...çok kısa zamanda istediğin şekilde ağaç tasarlamanı sağlıyor...biraz kötü oldu ama ben bir tane yaptım bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _iği_ -- 7 Kasım 2009; 22:34:38 >

• _iği_ çok saol kardeş..verdiğin bilgiler gerçekten şaşırtıcı mesela Zeno Clash ın indie game olduğunu bilmiyordum 2-3 milyon cidde az para değil hatta servet gibi bişey..şimdi indiriyiroum bişiler yapmaya çalışcam bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet.Fatih

_iği_ çok saol kardeş..verdiğin bilgiler gerçekten şaşırtıcı mesela Zeno Clash ın indie game olduğunu bilmiyordum 2-3 milyon cidde az para değil hatta servet gibi bişey..şimdi indiriyiroum bişiler yapmaya çalışcam bakalım

evet bencede az değil...Epic Gamesin kendi TUTORİALLERİ:
    http://udn.epicgames.com/Three/UDKContentCreationHome.html
    özellikle şuna bakın yeni ışıklandırma sistemi bence daha iyisi yok:
    http://udn.epicgames.com/Three/Lightmass.html

• Bir güzellik edip Jazz Jackrabbit serisini tekrar oyun hayatına kazandırsalar (Seriyi eski Epic Games, daha doğrusu Epic MegaGames yapmıştı.)
  • Editörle değil de Game ile uğraşıyorum ben.Oyun zevkli baya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.