Şimdi Ara

Gelecek nesil iPhone'lar hem CDMA'i hem de UMTS'i destekleyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın Amerika'da AT&T ile çalışmasının nedenlerinden biri de iPhone'un birçok telefonun aksine sadece UMTS iletişim ağlarını desteklemesi. Ancak Amerika'da kablosuz iletişim göz önüne alındığında AT&T'den daha fazla abonesi olan Verizon kullanıcılarına CDMA üzerinden hizmet veriyor. Ünlü Mac sitelerinden AppleInsider'ın yayınladığı OTR Global tarafından hazırlanan rapor Apple'ın Verizon kullanıcılarına sıcak bakmaya başladığını gösteriyor. Rapora göre Apple 2010 yılının 3.çeyreğine doğru CDMA ve UMTS ağlarını birlikte destekleyen iPhone'u satışa sunabilir.

Frekans sorununu çözen Qualcomm'un yeni hibrit CDMA/WCDMA yongası sayesinde Apple iPhone'u çalışma frekanslarına göre ayırmadan birçok iletişim ağıyla çalışmasını sağlayacak ve bu sayede GSM-CDMA model ayrımının önüne geçip, UMTS kullanıcıların yanında CDMA2000 kullanıcılarına ulaşabilecek. Rapor ayrıca Apple'ın hibrit iPhone'u mevcut modellere göre daha küçük olabileceğini de belirtiyor. Ünlü iPod/iPhone sitesi iLounge'da geçen yaz Apple'ın gelecek nesil iPhone'larda kullanılması muhtemel olan 2.8” ve 3.2” lik ekran resimlerini yayınlamıştı.

Bilindiği gibi Apple'ın AT&T ile anlaşmasının 2010'un ilk yarısında bitebileceği söyleniyor. Apple ve AT&T cephesinden bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, Verizon'un ismi bir süredir Apple ile anılıyordu.

• at&t başka gsmler kullanmasın diye sim kilitsiz anlaşmasız telefon satmazken kendinden büyük bir firmanın iphone satmasına izin vereceğini sanmıyorum.
  • AT&T kullanıcıları için çıkarılmış bir alet zaten iPhone hep çok daha ucuza ediniyorlar hem AT&t bandına göre hazırlanmış. Yani millet iPhone ile AT&T ye geçsin diye yaratılmış. Ama tabi AT&T hattı olmayıpda uçuk fiyatlara iPhone alanlarda var genelde bilinçsiz kullanıcılar ama 199$ olan telefonu 1199$ a almak çoğu insanın yapıcağı bişey değil
  • 199$'a satılıyo olamsının nedeni AT&T'nin Appledan satın alıp aynı Türkiye'de olduğu gibi sözleşmeli olarak satıyo olması. Telefonun fiyatı asla 199$ değil-olomadı yani.
  • evet ama 199$ a alınabiliyor sonuçta. Türkiye'deki fiyatları konuşmaya gerek yok. Ona bakılırsa gerçekte telefon Türkiye'deki değeri kadarda değil hatta 3 misli Türkiye'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miasmus

evet ama 199$ a alınabiliyor sonuçta. Türkiye'deki fiyatları konuşmaya gerek yok. Ona bakılırsa gerçekte telefon Türkiye'deki değeri kadarda değil hatta 3 misli Türkiye'de

199$ a nereden aliniyor? Sana telefon basina 399$ vericem. alabildigin kadar al bana. Kamyon dolusu istiyorum!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeLyMaymun

quote:

evet ama 199$ a alınabiliyor sonuçta. Türkiye'deki fiyatları konuşmaya gerek yok. Ona bakılırsa gerçekte telefon Türkiye'deki değeri kadarda değil hatta 3 misli Türkiye'de

199$ a nereden aliniyor? Sana telefon basina 399$ vericem. alabildigin kadar al bana. Kamyon dolusu istiyorum!

Sizde Para Bol Galiba ?
    Biz Bedavaya Alıyoruz Turkcell le ..

Turkcell de Bedava, Amerika da mı 200 Dolar ?

Şunu Bi Anlamadınız ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuray

quote:

Orijinalden alıntı: DeLyMaymun

quote:

Sizde Para Bol Galiba ?
    Biz Bedavaya Alıyoruz Turkcell le ..

Turkcell de Bedava, Amerika da mı 200 Dolar ?

Şunu Bi Anlamadınız ya

Yorumsuz.... Ne adamlar var ya haksız olsa bile su üstüne çıkmaya çalışıyorlar türkiyedede peşin fiyat vermeden sözlesmeli alınıyor onlarda pesin fiyat vermeden yok... Türkiyede daha hesaplı ama 200-300 lira daha fazla bukadardır buda vergi yüzünden Amerikada 199 299 399 diye bi fiyat yok ....

• "amerika'da $299'dı da biz mi almadık." demiş ünlü türk düşünürü ibrahim tatlıses.

ayrıca verizon at&t konusuna gelince de.eğer apple at&t ile anlaşmasını uzatır ama verizon ile de anlaşma yapmak isterse bana göre at&t de yine exclusive bir durum olur.mesela bir sonraki seride 32 gb ve 64 gb'lık modeller olsun diyelim.o zaman apple 64 gb'lık modeli yalnızca at&t kullanıcılarına satabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOOROCK_LP -- 8 Kasım 2009; 10:53:47 >
  • Her yıl yeni iphone modeli çıkarıyor donanımsal olarak 1-2 ekstra birşeyler katıyorlar ve satış rekorları kırıyorlR..helal olsun apple'a
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.