Şimdi Ara

ATi Catalyst 9.11 sürücüsü 25 Kasım'da kullanıma sunulabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı sürücü güncellemelerini düzenli olarak aylık periyotlar halinde gerçekletiren AMD-ATi'nin 9.11 sürüm numaralı Kasım ayı Catalyst paketini 25 Kasım'da kullanıma sunacağı belirtiliyor. Daha önce rapor edilen sorunların (boyutu değişen fare imleci gibi) giderileceği belirtilen yeni sürücü paketinde performans arttırıcı güncellemelerin yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor. Ancak gelen bazı bilgilere göre, ATi Radeon HD 5000 serisinin henüz gerçek potansiyelini ortaya koymadığı, AMD'nin Aralık ayında yayımlayacağı Catalyst 9.12 sürücüsü ile ciddi performans güncellemeleri yapacağı konuşuluyor.

• inşallah dedıklerı gıbı olurda bızımde atinın driver vakalarından sonra bı nebze olsun yüzümüz güler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dthbrn

inşallah dedıklerı gıbı olurda bızımde atinın driver vakalarından sonra bı nebze olsun yüzümüz güler

Ne tür vak'a?
  • vallahi opencl beta4 driverı 9.11 isminde şuanda 9.11 whql ile opencl'de tam sürüme yükselir stream bana göre video islemede cuda'dan üstün birde opencl'yi tam otursa gpgpu işleri hızlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

inşallah dedıklerı gıbı olurda bızımde atinın driver vakalarından sonra bı nebze olsun yüzümüz güler

Ne tür vak'a?

sende biliyosun ki atinin driver uzmanlıgı nvidia kadar ıyı degıl,bunu kastedıyorum vak`a olarak...
  • nedense 9.10 driverı muhteşem çalışıyor crysis ve gta4 te yaşadıgım sorunların hepsi gitti birde cod4 te yaşanılan bazı yerlerdeki sorunlarım gitti(hd4800 serisi için konuşuyorum)
  • quote:

sende biliyosun ki atinin driver uzmanlıgı nvidia kadar ıyı degıl,bunu kastedıyorum vak`a olarak...

kulaktan dolma bilgilerle burda gelip saçmalamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiesTorN -- 7 Kasım 2009; 11:37:39 >
  • Atı drıver konusunda eskisi gibi değil 9.10 ile 4670 kartımda baya bi performans artışı oldu
    1024 high aa2x 9.6 9.10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trecc11 -- 7 Kasım 2009; 11:55:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

sen bu cumleyı kullanarak zaten kafadan sacmaladın zeki arkadaşım.Bu zamana kadarki yapılan görulen şeylerı yazdım.Ne aticiyim nede nvidiacı ıkısıde babamın fırması degıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: tımestop

Atı drıver konusunda eskisi gibi değil 9.10 ile 4670 kartımda baya bi performans artışı oldu
    1024 high aa2x 9.6 9.10

ben Bugunden bahsetmıyorum zaten atinin HD2xxx ve HD3xxx serisindeki driver sorunlarını hepimiz biliyoruz...Şu ankı durumunu zaten eskisinden çok daha iyi

• @Dthbrn

bence hiç girme arkadaşım bu tartışmaya ben çok girdim ve gördüğüm şey tarafsız bi ortamda olmadığımdı..
  • Arkadaşlar driver konusunda haklı. Ati eskiye oranla daha iyi ama yazılıma donanım kadar destek vermeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 575m -- 7 Kasım 2009; 13:42:33 >
  • @Wanted

sana daha öncede bana cevap verme demiştim he ordan engellerim görmem tabi ama önemli olan senin anlayabilmen bunu.

neye göre nvidia fanı diyosun bna? konu açık ve net ben arkadaşa uyarıda buldum ki

"senin gibi biri çıkıp saldırmasın diye"

anlamışsındır umarım. her konuyu mahvediyosun ve bundan şikayetçi olan tek kişide ben değilim üstelik
  • quote:

Orijinalden alıntı: 575m

Arkadaşlar driver konusunda haklı. Ati eskiye oranla daha iyi ama yazılıma donanım kadar destek vermeli.

biz farklı bişey mi söledik yukarda dostum?
  • Arkadaşlar Bende Windows 7 işletim sistemi kurulu.
    Ati HD 3850 AGP kartına bir türlü driver yükeleyemedim. Cataliyst yüklüyorum ama bir türlü olmuyor? Hangi sürücüyü yüklemeliyim. Bu cataliyst denilenin içinde ekran kartı driver'ıda bulunuyor mu? Hep Nvidia kullandığım için ATİ konusunda bilgi ve tecrübem yok.
  • Ati son yıllarda biraz akıllandı hem kartları hemde driverları sağlam gelmeye başladı.
    Elbetteki driver konusunda hala istenilen seviyelerde değil ati ancak yeni kartların getirisi ile 2010da daha sağlam driverlar çıkaracağı kesin.
  • 9.11 ve 2010 daki sürücülerde büyük değişiklikler olacak. ati steam sdk ve open cl sürücülere eklenecek.
    şu an bunların bir araya getirilmiş beta hali olan enzyme 1.0 sürücüleri kullanıyorum özellikle AA performansı çok arttı. beta olmasına rağmen bir sorun da yaşamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Ne tür vak'a?

ATI'nin bana kalırsa gözle görülür tek eksiği (o da kimine göre eksik değil bilemiyorum) oyunlara geç driver çıkarması. Yani Mirror's Edge oyununa driver çok sonra gelmişti diye hatırlıyorum ki Mirror's Edge çok abartı bi oyun değildi. Daha somut örnek vermek gerekirse GTA IV olabilir. Sonradan çıkan pachler ile düzeltilmişti baya buglar filan. Fakat Rockstar Games'in yaptığı hataların çoğunu ATI firmasına yükledi herkes

• @eserguzel

Doğrudan en güncel Catalyst sürücülerini yüklemek yerine kartın üreticisi olan firmanın (Sapphire, HIS vs.) sitesine girip AGP kartınıza uygun sürücüleri yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

quote:

Dediğinize katılmıyorum. Bu kulaktan dolma bilgi değil, gerçektir. Neden?
    GNU/Linux kullanıyorum ve en büyük sorunlar ATI'de oluyor.
    Bir ay öncesine kadar elimde ATI X550 kart vardı. Örneğin çok fazla Flash içerikli site açtığımda(Bu site gibi) tarayıcı donup kalıyordu. Bazen efektler donuyordu. Windows'ta oynadığım oyunlarda da durum pek iç açıcı değildi. Şimdi ise anakart üzerindeki Intel ekran kartını kullanıyorum ve şu ana kadar ATI ile yaptığı sorunların hiç birini yapmadı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.