Şimdi Ara

NOTEBOOK PİLİNİN DAHA ÇOK DAYANMASI İÇİN NELER YAPMAM GEREKİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PİLİN DAHA ÇOK GİTMESİ İÇİN EKRAN VE DİĞER AYGITLAR İÇİN YAPMAM GEREKEN AYARLARI PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM.

• BILG. NE KADAR COK IS YAPTIRISAN O KADAR COK ENERJI HARCAR ARKA PLAN DA CALISAN PROG. KAPAT.
  • ekranla ilgili yapmam gereken ayar var mı peki?
  • VALLA ONU BILMIYORUM ARKADASIM ISLEMCI NEY ONU SOYLERSEN...BIRZ BEKLE AMA BENDEN DAHA IYI BILGIYE SAHIP BIR ARKADAS CIKAR SIMDI ACELE ETME..
  • kardeş benim makine pentium m 1.6. yalnız centrino değil. o yüzden biraz fazla enerji harcar diyorlar. pil de 3 saati bumuyor.
  • 3 SAAT IYI GENEDE...ZATEN CENTRINO ISLEMCILERIN OZELLIGI BU NB ICIN URETILMISLERDIR DAHA AZ ENERJI HARCARLAR VE ISINMA SORUNLARI DIGERLERINE GORE AZ DIR...SEN BENIM DEDIKLERIMI GENE DE YAP ARKA PLANDA CALISAN PROG RAM VESAIRELERI WIN XP DE CALISAN GEREKSIZ EKLENTILERI YARDIMCI PROGRAM LARI KAPAT..
  • Evde oldugum zaman pili cikariyorum,sadece pirize bagli olarak calisiyor.
    Ama dikkat et kabloya takilma

Okula giderken pili takiyorum,suana kadar bi problem olmadi...sükür
  • ekranin parlakligiyla oynayabilirsin ama bilgisayara gore degisiyo bunun ayar yapilacagi yer ama benimkinde Fn tusu ile ok tuslarini kullanarak oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: sukber

kardeş benim makine pentium m 1.6. yalnız centrino değil. o yüzden biraz fazla enerji harcar diyorlar. pil de 3 saati bumuyor.

pentium m ler direk olarak centrino platformunda oluyor zaten. fazla enerji harcıyanlar pentium 4 m ler. pil 3 saat gidiyorsa gayet normal bu değer.
  • suiceder +1
    daha ne istiyon? daha fazla süre istersen ikinci pil alıp taşıyacaksın. o zaman süre 6-7 saati bulur. kolay gelsin.
  • centrino hardware cotrol programıyla cpu çalıshma voltajlarını biraz dushurerekte pil ömrünü çok az bir miktar arttırabilirsiniz. normal çalıshma voltajı 1.340v olan centrino 1.6 işlemciyi shu anda 1.276v de kullanıyorum ve pil süresi yaklashık 40 dakika kadar arttı normal kullanımda. bence bunuda bir dushunun.
  • pentium M işlemci kullanıyorum ve 1.2 v ile çalışıyor şarj süresi yapılan işleme göre değişiyor mesela cd rom cd writer kullanırsan bu süre daha da kısalır yada müzik vs gibi artık olayı çözersin fakat pili evde çıkarıyorum demişsin elektrikler kesilmesi gibi bi durumda pc ye ne gibi zararalar verecek düşünsene bi ikinciside ac güçte takılıyken pilin sürekli şarj edildiği de yanlış direk ac den kullanıyo bildiğim kadarıyla tabi notebokkun özelliklerine göre değişirmi bilemem bu konuda daha bilgili bi arkadaş yardımcı olursa daha iyi olacaktır
  • güç seceneklerinde güç ayarlarından en çok pil kısmına çek. ondan sonra da ekran parlaklığını kıs bataryada iken. başla yapılacak bişey yok. 2 saat gidiyorsa öpte başına koy. bendeki centrino yu full performansa çektiğim zaman bile 1 saat gidiyor. hemde yeni makine. en düşük güç moduna da çekince 5 saat gidiyor. ama sonuç olarak ta o modda aferdersiniz ama microsoft word bile zor çalışıyor. i hate centrino diyorum ve amd ve li on pilli laptopları tercih edin diyorum.
  • - Dusuk guc modunda calistir.
    - Masaustunu siyah renk yap
    - Wireless veya Bluetooth varsa kullanmadigin anlarda kapali hale getir
    - Uzun sure evde calisacaksan birkac gun gibi o zaman pili tamamen cikar o sekilde kullan. Pilin omrunu uzatirsin..
  • ya leptap ın markasına göre değişir ancak güç yönetiminde monitörünü minimum konfig de kullan en fazla elektrik ceken aletlerden biri ve cpu ile oynama derim tecrübeli değilsen tabi....

toshibalarda bu durum cok iyi ayarlanmıs aslında direk güç yönetim panelinde hertürlü ayarı kıtıra biliyorusn ama en öenmlisi monitörü ne kadar canlı kullnırsan okadar kısalır pilin ömrü...

ve arkadasın dediği gibi ekstra aletlerini kullanmadığın zamanalrda pasif yap kapat yani (blootooth falan ).....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codur -- 30 Temmuz 2005, 1:13:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.