Şimdi Ara

Nvidia üçüncü çeyrekte 903.2 milyon dolar gelir açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
3.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları için çalışmalarını sürdüren Nvidia, 2010 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Firma tarafından yayımlanan resmi bilgilere göre üçüncü çeyrekte tahminlerin üzerinde gelir elde edildi. Bir önceki çeyreğe kıyasla %16 artış ile 903.2 milyon dolar gelir açıklayarak, bir önceki yılın aynı dönemini (897.7 milyon dolar) geride bırakmayı başaran Nvidia'nın kazancı ise 107.6 milyon dolar olarak açıklandı.

FactSet Research tarafından Wall Street analistleri ile gerçekleştirilen ankette, Nvidia'nın hisse başına 10 cent olacak şekilde 835.2 milyon dolar gelir açıklayacağı öngörülmüştü ancak firma tahminlerin ötesinde gelir elde ederek analistleri şaşırtmayı başardı. Nvidia bu çeyrekte gelirlerinde %2 artış yaşayacağını tahmin ediyor.

• kalite herzaman kazanır
  • Nvidia Batıyor diyenlere kapak olur diyorum türkiye gibi orta gelirli ülkeler dışında nvidia çok tutuluyor
  • Nvidia yine iyi iş çıkarmış.
    Tebrikler.
  • adamlar sadece pc ekran kartı piyasasında değilki başka el attıkları birçok sektör var grafik hızladırmayla ilgili
  • Bizim Türkiyedeki Ekonomistler Yalan mı Söylüyorlar Hani Bu Nvidia Batıyordu Yahu :) Pahalı Satıyor Şöle Böle Falan Diyorlardı :) Birde Maket Yapsa Yine Satar Diyen Arkadaşa Söylüyorum Zaten Nvidia Maket Yapıyo ama Dünya Üzerinde Çok Kalabalık Bir Nvidia Tarikatı Var. 8800Gt Üzerine Pentagram Çizip Kedi Kesiyorlar Falan :) Sadece Onlar Alıyo Nvidia Ürünlerini Ondan Nvidia'nın Karlılık Oranları Yüksek Çıkıyo :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihandark -- 6 Kasım 2009; 5:15:18 >
  • Nvidiacilar sagolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhamadko

Nvidiacilar sagolsun

adamlar sadece oyun kartından para kazanmıyor şu sığ bakışları bırakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Nvidia Batıyor diyenlere kapak olur diyorum türkiye gibi orta gelirli ülkeler dışında nvidia çok tutuluyor

Nvidia batıyor diyen kim yahu?
  • Gelir derken kar demek istediniz sanırım? Gelir-gider?

Ekran kartlarından çok kazandıklarını ben de sanmıyorum yoksa gt300 sürecini hızlandırmak için uğraşırlardı.
  • @fx57
    quote:

DirectX 11 destekli yeni nesil ekran kartları için çalışmalarını sürdüren Nvidia, 2010 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı.

hocam bunlar sonuçları 1 yıl önceden mi açıklıyor?
    2010 henüz gelmedi ki...
  • nvidia tabiki batmaya batmaz en kötü dönemlerinde bile atiden hep daha çok kar etmiştir. ama kalite felan bunlar göreceli şeyler satış rakamlarıyla bağdaştırılamaz. gf 5 serisini bile rekor seviye satabilmiş bi firma nvidia.
  • Nvidia batarsa bizim de batacağımızı bilmiyorlar.
  • Intel de AMD den daha fazla gelir elde ediyor. Üstelik segment ürünlerini çok daha fazla pahalıya satmasına rağmen satış oranları iyi.
    neden mi?
    yıllar önce tomshardware de yanan AMD işlemcisinin videosunu göstermişlerdi. O zamandan beri insanların kafasında AMD işlemcileri yanar gibi bir izlenim doğmuştu. Hatta AMD mahkemeye verip davayı da kazanmıştı ama insanların hafızasında ki bu görüntüyü silememişti.
    işte o dönemden beri ülkemizde ki SIĞ bilgisayarcıların tamamı şu söylemi yapar gelen her müşteriye,
    "abi AMD alma yanıyo onlar. sana biz Intel verelim onlar çok iyi"
    işte bilgisayarın B sinden anlamayan çoğu insan da Intel alıyor. peki kazanan ne oluyor? Intel 'in işlemcileri kötü demiyorum. iyi işlemcileri var ve performanslı. ancak F/P oranında başarısızlar ve özellikle ev kullanıcılarının oyun için sistem topladıklarını düşünürsek ki öyle, F/P e hitap etmiyorlar ve AMD işlemcileri oyunlarda yine eşdeğer FPS değerlerini veriyor.

Envidia cephesine gelelim.
    Yıllardır süre gelen bir söylem vardır. ATI driverları çok sorunlu kartları beş para etmez. ki uzaktan yakından alakası yok artık. her ay güncellenen driver paketleri sayesinde hiç bir sorun yaşanmıyor ATI kartlarda. Envidia oyun firmaları ile anlaşarak ATI nin yollarına ne kadar taş koymaya çalışsa da yaramıyor.
    neyse bu söylem yüzünden halen bilgisayarcılar gelen müşterilerine bunu söylerler ve daha pahalı olan Envidia satmaya çalışırlar.
    Satarlarda. Şahsen ben çok kişi biliyorum tanıdığım çevremde ATI almak isteyen ama bilgisayarcıda beyinlerine empoze edilerek Envidia kartı alıp çıkan.

Ticarette bel altı diye bir olay vardır. Bel altını uygulayan her zaman satış yapar ve gelir elde eder.

Diyeceğim şu.şahsen ne Envidia ne INTEL in gelir elde etmesi zerre umurumda değil. İsterler de dünyanın en iyi işlemcilerini veya GPUlarını yapsınlar tek kuruş bağlamam onlara. çok zengin, para sıçan bir insan dahi olsam konu bilgisayar ve ev bilgisayarı ise F/P ürünleri dışında ki bir ürüne de bakmazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 6 Kasım 2009; 17:22:46 >

• Samsung da 30 Milyar Dolar gelir açıklamıştı değil mi o parayı duyduktan sonra bunlar az geliyor insana
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: mhamadko

Nvidiacilar sagolsun

adamlar sadece oyun kartından para kazanmıyor şu sığ bakışları bırakalım.

Geforce, Quadro, Tesla, Tegra her alandaki toplam gelirlerden bahsediliyor. Üstelik Nvidia'nın iş dünyası için ürettiği kartların satışı Ati kartlardan daha fazla. Ama zeka seviyesi düşük kişilerde öyle cevaplar veriyorlar normaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 6 Kasım 2009; 17:44:27 >
  • @mageji tüm dünyayı Türkiye piyasasıyla bir tutman çok saçma... Hollanda da bir arkadaşım var IT manager adam sırf pc de problem cıktıgında ugrasmıyım gelıp halledıyorlar zaten diye dell alıyor. şimdi amd sistem satan şirketlerle anlaşamıyor onlara kendini kabul ettiremiyorsa burada suıç kimin? öyle bir yazmışsın ki sanki herkes dükkana gidip abi yap bakalım ordan bi pc diyor. al kendimden örnek vereyim workstation almak ıcına arastırma yaptım. kendı topladıgım i920 li sistem 1500 cıverı markalı olan 2700-3000 lıra patronuma bunu soyledıgımde markalı al dedi. yanı bu işler hem gecmıs hemde vızyonla alakalı. sen ülkemızde kac yerde amd kac yerde ıntel rewklamı goruyorsun?
  • Fakat Samsung, SSD, HDD, DVD-Rw, LCD, LED TV, Monitör vb. ürünlere el atmış ve başarılı olmuşda bi firma. nVidia ile karşılaştıramazsınız yani bence

Bu arada forum artık Ati-nVidia kavgasından sokak dövüşleri kavgalarına döncek. Çıkışta gel falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IgorStravinsky -- 6 Kasım 2009; 18:00:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

Nvidia Batıyor diyenlere kapak olur diyorum türkiye gibi orta gelirli ülkeler dışında nvidia çok tutuluyor

Nvidia batıyor diyen kim yahu?

- Ben. Ayrıca "Yakında Nvidia'nın ümüğünü sıkarlar." Hep bu cümleyi kurmak istemiştim

Samsung kıyaslamasına gelince kıyaslama pek doğru değil. Samsung da diğer birçok Güney Kore firması gibi ülke Amerikan desteği almaya başladıktan sonra gelişmiş bir şirkettir. Adamların dünyanın 2. büyük tersanesinden(en büyüğü hyundai yine G.Kore) tutun da her birşeyi var. Nvidia ise bir Amerikan şirketidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

- Ben. Ayrıca "Yakında Nvidia'nın ümüğünü sıkarlar." Hep bu cümleyi kurmak istemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DISTURBED -- 6 Kasım 2009; 18:44:11 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.