iPhone'u USB Olarak Kullanmak
17 Cevap14982 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3677 Mesaj
5 Kasım 2009; 1:30:49 

iPhone'unuzu artik USB olarak kullanmak son derece kolay.

Oncelikle Cydia'dan http://apt.dmytro.me source'unu ekliyoruz.
Sorurce'u ekledikten sonra icine girip USBdrive programini yukluyoruz.
Kurulum tamamlandiktan sonra iPhone'u yeniden baslatip USBdrive programini calistiriyoruz.
Create Disc sekmesine tiklayarak istedigimiz kadar bir alani secip (ben 6GB sectim) ikincil disk olarak atiyoruz.
Son olarak Drive+iTunes sekmesine tiklayip cihazi yeniden baslatiyoruz.
Artik cihazinizi USB den PC ye taktiginiza sectiginiz kadar alani USB disk olarak kullanabiliyoruz. Yani surukle birak yontemi ile istedigimiz dosyalari hep yanimizda tasiyabiliyoruz.

Not: 3.0 ve uzeri FW lerde sorunsuz calisiyor. Ancak program halen beta asamasinda oldugundan henuz Appstore'a kabul edilmemis. Aksi bir durumda restore gerekebilir.

Saygilar...

Apple iPhone 5 16GB
Apple Macbook Pro (17") + Time Capsule (1TB)
iPhone 4 Foto-Video-Anten İncelemem

1376 Mesaj
5 Kasım 2009; 11:37:56 

Beta olmasa deniyecektim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

642 Mesaj
5 Kasım 2009; 13:49:50 

Gerek yokki buna jailbreak yaptıktan sonra iFunbox indirin. General storage kısmına istediğiniz dosyaları atarak Iphone'u Usb bellek olarak taşıyabilirsiniz. Tabi takdığınız diğer bilgisayardada ifunbox olacak.

3677 Mesaj
5 Kasım 2009; 18:25:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Esthell

Gerek yokki buna jailbreak yaptıktan sonra iFunbox indirin. General storage kısmına istediğiniz dosyaları atarak Iphone'u Usb bellek olarak taşıyabilirsiniz. Tabi takdığınız diğer bilgisayardada ifunbox olacak.

Bu programin guzel tarafida o zaten. Bu program sayesinde istediginiz bilgisayarda veri alip, veri aktarabilirsiniz. O bilgisayarda herhangi bir program kurulu olmasina gerek yok.

Apple iPhone 5 16GB
Apple Macbook Pro (17") + Time Capsule (1TB)
iPhone 4 Foto-Video-Anten İncelemem

24 Mesaj
12 Aralık 2009; 9:57:29 

bu uygulamayı kesınlıkle yuklemeyın yukledıgım anda telefon artık kendını pc ye gostermemeye basladı akabınde restore vs de yapamadıgım ıcın ıphonun menusunden ıcerıgı sıleyım dedım ve telefon kıtlendı elma logosuna da dfo modada gecıyor hatta itunes yazan modada gecıyor fakaatt pc ye yıne kendını gostermıyor baska pclerdede denedım ıtunesu kaldırtıpta denedım fakat sonuc nafıle sanırım telefonumun ısı bıttı bu arada arkadasımın ıphonunu ıtunesların hepsı goruyor acık ve net sorun telefonda ve bu sorun bu uygulamayı yukledıkten hemen sonra basladı bılgınıze...cozumu bılen bırılerı varsa yardım edebılrlerse sewınırım.

2625 Mesaj
12 Aralık 2009; 12:27:46 

quote:

Orijinalden alıntı: tippex

bu uygulamayı kesınlıkle yuklemeyın yukledıgım anda telefon artık kendını pc ye gostermemeye basladı akabınde restore vs de yapamadıgım ıcın ıphonun menusunden ıcerıgı sıleyım dedım ve telefon kıtlendı elma logosuna da dfo modada gecıyor hatta itunes yazan modada gecıyor fakaatt pc ye yıne kendını gostermıyor baska pclerdede denedım ıtunesu kaldırtıpta denedım fakat sonuc nafıle sanırım telefonumun ısı bıttı bu arada arkadasımın ıphonunu ıtunesların hepsı goruyor acık ve net sorun telefonda ve bu sorun bu uygulamayı yukledıkten hemen sonra basladı bılgınıze...cozumu bılen bırılerı varsa yardım edebılrlerse sewınırım.

millete yanlış bilgi verme o senin beceriksizliğin niye o kadar kastın ki ? usbdrive i açıp default u seçseydin eski haline gelirdi

24 Mesaj
13 Aralık 2009; 11:05:45 

canım kardesım ne alaka becerısızlık??defaultu da sectım merak etme basıma gelen olayı paylasıyorum kullandıgın uslup yanlıs.

2065 Mesaj
12 Ocak 2010; 10:46:40 

bu programı kesinlikle yuklemenizi tavsiye etmiyorum cunku nasıl kaldırılacagına daır hıc bır bılgı yok.
ben yukledım 4gb yer ayırmıstım sımdı nasıl kaldıracagımıda bılmıyorum bulamıyorumda.
wınscb ıle baglanıyorum butun klasorler baktım tek tek hıc bır yerde yukledıklerımı bulamadım sımdı sılemıyorum dısk yazmaya karsı korumalı dıyor.

PSN CYBER76

Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır: Zamanınızı ve neşenizi çalarlar.

16855 Mesaj
27 Ocak 2011; 0:59:21 

calismiyor. PC gormuyor

8600 Mesaj
27 Ocak 2011; 14:29:15 

Bu tip ne idüğü belirsiz programları kullanıp sorun yaşayan çok insan var.Cydiada o kadar repo ve içinde o kadar çok program varki bilmediğiniz repolar size büyük sorunlar yaşatıyor.Garanti ve sorunsuz uygulamaları tercih edin.
Ifunbox denilen program 2mblık bir program ya da 5mb ancak hangi pcde internet yokki? Adam gibi kullanırsınız bu şekilde.

16855 Mesaj
28 Ocak 2011; 15:05:45 

calisti beyler Drive Only secince PC usb olarak algiladi

188 Mesaj
28 Ocak 2011; 21:58:41 

quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

calisti beyler Drive Only secince PC usb olarak algiladi

bendede çalıştı

38 Mesaj
31 Ocak 2011; 1:46:25 

Peki yarattiginiz partitiona ihtiyaciniz kalmadi ve kaldirmak istediniz, nasil kaldirilacak? Ben denedim ama beceremedim.

476 Mesaj
2 Ekim 2011; 22:06:02 

Beyler bende drive only bastim usb olarak gordu sonra drive+itunes a bastim itunes gordu ancak kamera olarak gormedi bende programi actim 2gb olarak actigim yeri sildim sonra programi kaldirdim sonra repoyu kaldirdim simdi fotolarimi nasil bilgisayarima atacagim birde en son cozum restoreyse su anda surumum 4.3.3(8J2) ipsw bilgisayarimda mevcut ben bilgisayarima baglayinca shift e basip ipsw yi secsem surumum yine 4.3.3 olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dyhh.. -- 2 Ekim 2011; 22:06:49 >

1425 Mesaj
2 Ekim 2011; 23:20:06 

Uygulama insanelyi repoda vardı yükledim.

Uygulamada 3 mod var.
1. si default denilen mod. iPhone'un normal hali.
2.si Drive+iTunes modu. Bu modda bilgisayarımdaki resim klasörü yerine usb sürücü geliyor. Usb gibi kullanabiliyorsunuz. Ama bu modun kötü tarafı itunes kurulu olan bilgisayarlarda ( iphone sürücüleri bulunan bilgisayarda ) bilgisayarımda herhangi birşey gözükmemesi. iTunes'i aynı şekilde kullanabiliyorsunuz.
3.sü Drive only modu. Bu modda itunes ve bilgisayarımdaki resim klasörü iptal olup yerine usb sürücü geliyor. Driverlar önemli değil. Her türlü flash disk olarak görüyor. Ama itunes iphone'u görmüyor. Görmesi için default moda almanız gerekiyorç

Ben 3. modda cihaza dosya attım. Hız 2 MB/sn idi. iFunbox'ın hızı 10 MB/sn civarında olduğunu düşünürsek bence hız çok düşük.

Bu arada ifile ile arama yaptım. Attığım dosyayı bulamadım. Dosyayı telefonda göremeyeceksem ne anlamı var bu programın.

Uygulamayı kaldırmak isteyenler;
Sorun yaşamamak için uygulamayı default moda aldıktan sonra kaldırın.

iPhone 5S 16GB Gold | iPad 4 32GB WiFi+4G White | Apple TV3
Synology DS213 with WD 2x4TB Red IntelliPower™
SAMSUNG NP530U4C-S01TR

1854 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:00:00 

Arkadaslar burdaki bilgiler ne kadar yeni bilmiyorum.

Simdi ben iphone 4 usb ile tv ye taktigimda icindeki dosyalari gormesini, resimleri ya da videolari muzikleri felan gormek istiyorum.

Boyle bi program var mi?

Yukarda bahsedilen program, disk alani actigimizda icine dosya atinca onu goruyor sanirim.
Tlf u usb yapmak icin ve dedigimi gerceklesirmek icin ne yapmam lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği 🔱

371 Mesaj
23 Şubat 2012; 0:11:08 

quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Arkadaslar burdaki bilgiler ne kadar yeni bilmiyorum.

Simdi ben iphone 4 usb ile tv ye taktigimda icindeki dosyalari gormesini, resimleri ya da videolari muzikleri felan gormek istiyorum.

Boyle bi program var mi?

Yukarda bahsedilen program, disk alani actigimizda icine dosya atinca onu goruyor sanirim.
Tlf u usb yapmak icin ve dedigimi gerceklesirmek icin ne yapmam lazim

ya bunu bende meark ediyorum cevabını.biri yardımcı olursa sewinirim.ama jailbreaksiz telefonları nasıl usb yaparız söylerseniz daha güzel olur. jb yaptırmadık sanırım yaptırmıcamda ne bilim.

iPhone 4, iPad 4, PS3 ama yakında oda 4 olacak:)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Temmuz 2012; 14:59:51 

bu arada arakdaslar bende yükledim ama kaldıramıyoruz bes gb alanımı yedi lanet olsun şimdi kullanamıyorum programıs silsem de olmuyor alanı sildim gene olmuyor...
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat