Şimdi Ara

Tronixweb.com Hızlı ve Güvenilir Alışveriş (Yeni Nesilde En İyi Adres)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
30
Favori
51.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Tronixweb.com Hızlı ve Güvenilir Alışveriş (Yeni Nesilde En İyi Adres)

Merhaba arkadaşlar. Yeni nesil konsolların çıkışıyla birlikte yükselen oyun fiyatlarından dolayı hepimiz farklı kanallara yöneliyoruz. Fahiş fiyatlara oyun satan ARAL, Sony Türkiye ve spotçulara karşı birçok alternatifimiz var. Bu konuda en iyisi olduğunu düşündüğüm Tronixweb.com hakkında geniş bir rehber hazırladım. İncelemenizi tavsiye ederim.

Tronixweb Kimdir? Neyin Nesidir?

Amerika'nın New York şehrinde bulunan; oyun, konsol, aksesuar pazarlama şirketidir.

Neden Tronixweb?

- Global en iyi kargo firmalarından Fedex'le anlaşmaları olup ülkemize ortalama 3 iş günü içerisinde teslimat yapmaları.

- Hızlı ve güvenilir olmaları.

- Her türlü aksesuarı sipariş verebilirsiniz.

- Sanal kart ve Paypal kullanarak alışveriş yapabilirsiniz.

- Tecrübe edilmiş kaliteli müşteri hizmeti.

Bilmeniz Gerekenler (Sormadan Önce Okuyunuz)

- 3 parça ve altındaki siparişlerde kargo ücreti 16$'dır. Dualshock 4, kamera gibi aksesuar siparişlerinde fazladan 2-3$ daha eklenir.

- Birden fazla sipariş verirken gümrükten çekiniyorsanız Trobixweb'e düşük fatura göstermesi için mail atabilirsiniz ya da sipariş sırasında notlar bölümüne yazabilirsiniz. Aslında Tronix bu konudan haberdar. Gümrük sıkıntısını biliyorlar ve kendileri faturayı düşük gösteriyorlar. Özel olarak yazmanıza gerek yok. Yine de takılma durumunda bir şey diyemem. 50 kişi sipariş verdiyse 3 kişinin takıldı ve vergisini ödeyip aldılar.

- 3D secure yok. Bu yüzden encard olayını baştan unutun.

- Oyunların bölge kodu 1. Bölge (U-NTSC) dir. Yeni nesil konsollarda bölge kilidi yoktur. Sorun yaşamazsınız ama PSN adresiniz Avrupa bölgesiyse DLC yükleyemezsiniz. USA hesabınız varsa DLC yükleyebilirsiniz.

- Fedex'in ülkemizdeki distribütörü MNG kargo'dur. Merkeze yakın yerlere 3 iş günü içerisinde teslimat gerçekleştirilir. Merkezi olmayan yerlerde bu süre 4-6 iş gününe çıkabilir.

- Fiyatlar genel olarak sabittir. Çok eski bir oyun olmadıkça indirim olmaz.

- E-postalara Türkiye saatine göre 21.00 ile öğlen 12.00 arası geri dönüş yapıyorlar.

Tronixweb'e Nasıl Ulaşabilirim?

Tronix
    77 Seventh Avenue, #17V
    New York, NY 10011
    USA

- E-mail adresleri: customersupport@tronixweb.com

Tronixweb'e Kayıt Olma

Tronixweb ana sayfasındaki "Click here to Register" seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza resimde görüldüğü gibi kayıt bölümü geliyor. Neyi, nasıl doldururuz? Bunun cevabı için aşağıyı inceleyelim:

Üye olduktan sonra "Click here to Sign" seçeneğine tıklayarak giriş yapıyoruz.

Üye Kontrol Paneli

Giriş yaptık, karşımıza kontrol paneli geliyor. Burada 7 tane seçenek var. Bunlar neymiş bakalım:

Orders: Siparişlerin detayını gösterir.
    Preferences: Kullanıcı bilgilerini düzenleme.
    Ship To: Teslimat adresi düzenleme
    Password: Şifre değiştirme.
    Payment: Ödeme, ödeme geçmişi.
    Logout: Çıkış.
    Continue Shopping: Alışverişe devam etme.

Oyun Satın Alma

Sipariş vereceğimiz oyuna tıklıyoruz ve karşımıza oyunla ilgili bilgiler geliyor. Sağ köşede ''Add to Card'' seçeneğine tıklıyoruz. Eğer bilgiler arasında ''Out of Stock'' yazıyorsa bu oyunun stokta olmadığı anlamına geliyor. "Available for Pre-Order" yazıyorsa ön sipariş alındığı anlamına geliyor.

"Add to Cart" seçeneğine tıkladıktan sonra sayfanın aşağısına iniyoruz ve karşımıza ürünle ilgili bilgiler ve kargo seçenekleri çıkıyor. Shipping (Kargo seçeneğini): ''International Fedex Europe, Asia, Australia, NZ, Mexico, Canada, Mid-East.:16.00$'' olanı seçiyoruz. "Select Tax" mutlaka ''I live outside of New York State'' seçeneğinde işaretlenmiş olmalı. Siparişiniz ile ilgili herhangi bir not bırakmak istiyorsanız ''Ordering Instructions'' kutucuğuna yazabilirsiniz.

Eğer sepeti boşaltmak isterseniz ''Empty Card'' seçeneğine tıklayın. Toplam ücret ödemesini tekrar hesaplamak için Recaculate kutucuğuna tıklayın. ''Choose a Payment option'' kutucuğundan ödeme şeklini seçin (Master Card, Visa, Paypal). Son olarak da Checkout'a tıklayın.

E-mail: Mail adresinizi yazın.
    Email Validation: E-posta adresinizi doğrulayın.
    First: Adınızı yazın.
    Middle: Varsa göbek adınızı yazın.
    Last: Soy adınızı yazın
    Adress 1: Teslimat adresini yazın.
    City: Şehir
    State/Province: İlçe
    Zip Code: Posta kodunuzu yazın.
    Country: Turkey
    Phone Number: +9053...

Name of Bank which issues your credit card: Kredi kartınızına ait bankanin adını yazın. (Zorunlu)
    Phone Number of Bank which issues your credit card: Kredi kartınızın ait bankanın telefon numarasını yazın. (Zorunlu)

Select Payment Type: Kart türünü seçin.
    Card Number: Kart numarasını yazın.
    Card Verification Value: Kartınızın arkasında yazan doğrulama kodunu yazın.
    Name on Card: Kart sahibinin adını yazın.
    CPF#: Boş bırakın.
    Expiration Date: Kartın bitiş tarihini seçin.

Son olarak ''Confirm Oder'' kutucuğuna tıklayın. Siparişimizi tamamladık. Üye kontrol panelinden ''Orders'' seçeneğine tıklayarak satın almış olduğunuz ürünün detaylarına bakabilirsiniz. Maillerinizi sık sık kontrol edin. Kargoya verildiği zaman takip numarası gönderiliyor. Fedex'in sitesinden postanızı takip edebilirsiniz.

Fedex Kargo Takibi İçin Tıklayın

Ayrıca;

ZeuS. 'un hazırladığı Oyun Satın Alma Rehberini de okumanızı tavsiye ederim.

http://forum.donanimhaber.com/m_50876292/tm.htm

Tronix dışındaki diğer konular ise şöyledir;

Shopto için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_28326594/tm.htm

Zavvi, The Hut, Sendit için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_36395456/tm.htm

Mariio128 için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_54495111/tm.htm

HKOfferhouse için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_65608151/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daxteroy -- 19 Ocak 2014; 18:02:10 >

• Çok güzel klavuz olmuş. Ellerine saglık.
  • Güzel olmuş eline sağlık
    Paypal geçerlimi?
  • Eline sağlık, rehber için teşekkür ederiz.
  • Çok ama çok teşekkürler dostum.

Bu site için rehbere ihtiyacım vardı uzun zamandan beri hemde...

Birçok arkadaşa yararı olacak bu rehberin. Ellerine sağlık.
  • Rica ederim arkadaşlar. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Cod4-tevezgdk-Cod4

Paypal var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daxteroy -- 24 Ekim 2012; 21:53:08 >
  • Çok faydalı bir rehber hazırlamışsın kardeşim,çok işimize yarıycak bu rehber . eline sağlık
  • Hocam öncelikle emeğin için teşekkürler ... Benim bi sorum olacak sanal kartla alışVeriş yapmak için neler yapmamız gerekiyo ??
  • Bu arada rehbere; paketi bize kimin teslim ettiğini de eklersen kafada ki soru işaretleride silinir diye düşünüyorum.

Başka bir konuda bir arkadaş Fedex ile yollanan paketleri TR içinde MNG Kargo'nun teslim ettiğini söylemişti.

Eğer bu doğruysa ki doğrudur diye düşünüyorum ilk mesaja eklenmeli bu bilgide...
  • kargo ne kadar tutuyor Doodlez ?bir bilgin var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mıstıkv

kargo ne kadar tutuyor Doodlez ?bir bilgin var mi ?

15 dolar diye biliyorum.
  • bu sitenin en büyük sorunu kargo... shopto.net de olduğu gibi ucuz bir seçeneğiniz yok. o yüzden 4-5 arkadaş birleşip oyun almak en mantıklısı. biz geçen sene 1 kutuda 4 adet oyun getirtmiştik. sorunsuzca 4 günde yanılmıyorsam fed-ex ile elimize geçmişti. ama ben shopto.net i tavsiye ederim. bana 8 günde ulaşıyor paketlerim. 2 tane oyun aldım bugüne kadar.
  • Shopto Gibi İlk 3 Alışveriş Kredi Kartının Kayıtlı Olduğu Adrese mi Gidiyor ?
  • uncharted 2 almıstım.3 gunde elıme gectı.fedex dırek kapıma kadar getırdı.shoptodan alıyoruz 3 gunde ıstye gelıyor ama geldıkten 1 hafta sonra ptt getırıyor kargo ucretı bıraz pahalı oyuzden 2 kısı alın ya da 2 tane oyun alın sıze tavsıyem.

buarada gow collection kasımda sadece us cıkacagı ıcın bu sıteden alıcaz ya da ıst dustugunde..ancak benım tavsıyem tronixtir.cunku kargo dahıl 80 lıraya gelıyor oyun..burada kac para cekerle kım bılır..nıtekım son zamanlarda gelen saglam oyunlar 110dan asagı gelmıyor ne yazık kı.onlarda sucu toptancılara atıyorlar..malıyetı pahalı falan muhabbetı..oyuzden yurt dısı en ıyı tercıhtır..bunun ıcınde bır arkadasınızla bırlıkte alırsanız kargoda uygun gelır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

Shopto Gibi İlk 3 Alışveriş Kredi Kartının Kayıtlı Olduğu Adrese mi Gidiyor ?

shopto böyle bir uygulamamı başlattı ? benim bildiğim böyle bir uygulama yok shoptoda
  • sağol güzel rehber olmuş god of war Collection burdan alırım bi terslik olmazsa.
  • Hocam eline sağlık güzel bir rehber hazırlamışsın. Eminim ki birçok kişinin işine yarayacaktır. Ancak şunu söylemeliyim ki Shopto'dan almak Tronix'e göre daha avantajlı. Şu anda Shoptoda olan grev vs. bunları düşünmeyin. Eskisi gibi oyunlarınızın sorunsuz bir şekilde adrese teslim edildiğini düşünün. Örneğin; Borderlands oyunu Tronix'te 58$. Kargoylan beraber 71$'a geliyor. TL'ye vurursak bu rakamı 106 TL gibi bir rakam elde ediyoruz bugünün kuruylan. Şimdi bir de Shopto fiyatına bakalım. Oyunun fiyatı 34.85£. Buna bir de 3.50£ kargo fiyatı ekleyince 38.35£ gibi bir rakam elde ediyoruz. Aynı şekilde bunu da TL'ye vurunca 96 TL'ye geliyor. Yani iki site arasında 10 TL gibi bir fiyat farkı var. Tabi isteyen istediği yerden alır buna karışamayız ama bilgilendirmek amacıylan söylemek istedim. Hocam sana tekrardan teşekkür ediyorum bu rehber için.

• güvenilir demişsin. ben burdan çok kez alış veriş yaptım çokta memnundum. yaz başı son alış verişimden sonra kredi kartımdan ebayden 1.200 tl alış veriş yaptı birisi. hala banka araştırıyomuş! tabi bu olayın sitedenmi kendi bilgisayarımdanmı kaynaklandığını bilmiyorum :) onun dışında gerçekten iyi bi site. ben bu duruma rağmen gow collection ı ordan alıcam :D
  • İLK SİPARİŞTE BANKANIZIN BİLGİLERİNİ GİRMENİZ GEREKİYOR,YOKSA SİPARİŞİNİZ ASKIDA KALIYOR.BENİM BAŞIMA GELMİŞTİ 3 GÜN BOŞUNA BEKLEMİŞTİM.

İLK SİPARİŞTE DİYELİM BONUS CARD KULLANIYORSUNUZ, BANKA ADI GARANTİ,44400000 TEL NOSU VE İNTERNET SİTESİNİN LİNKİNİ ORAYA YAZIN,YAZMADIYSANIZ CUSTOMER SERVICE E MAİL ATIN.SADECE İLK SİPARİŞ İÇİN GEÇERLİ BU.

AMA ÇOK İYİ BİR SİTE,1 DEN FAZLA OYUN ALIN DERİM YADA ARKADAŞINIZLA OYUN ALIN KARGO 2 YE BÖLÜNSÜN
  • aynı kargoda birden fazla oyun alınabiliyorsa avantajlı shoptoya göre,rehber için teşekkürler
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.