Şimdi Ara

Askerliği Uzatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
15.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 yıllık Üni mezunuyum. 2 yıl erteleme hakkımı kullandım ve 20 gün sonra tecilim bitiyor. 1 sene daha uzatmak istiyorum çünkü şu andaki işimi bırakamam ve aileme destek oluyorum. 1 yıl daha nasıl uzatırım ? Böyle bişi mümkün mü ?

• 1. Yüksek lisansa başlarsan kafadan 2 yılın olur. 20 günde çok zor olduğu için bu seçeneği eleyebiliriz.
    2. Rapor alabilirsin 25 30 gün alman gerekir sınav günlerini kapsayan. Bu seferde bu dönemde değilde gelecek sevk dönemine kalırsın. O da şubat sanırım. Şubatta bi rapor daha alırsan ondan sonraki sevk dönemine kalırsın. Böyle böyle bi yılı doldurursun.
    3. Asker kaçağı olursun 1 yıl yakalanmamak için dua edersin
    Başkada aklıma bişi gelmiyor.

Beraber gidelim işte hacı. Bende aralık başında asker olacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 4 Kasım 2009; 21:03:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

1. Yüksek lisansa başlarsan kafadan 2 yılın olur. 20 günde çok zor olduğu için bu seçeneği eleyebiliriz.
    2. Rapor alabilirsin 25 30 gün alman gerekir sınav günlerini kapsayan. Bu seferde bu dönemde değilde gelecek sevk dönemine kalırsın. O da şubat sanırım. Şubatta bi rapor daha alırsan ondan sonraki sevk dönemine kalırsın. Böyle böyle bi yılı doldurursun.
    3. Asker kaçağı olursun 1 yıl yakalanmamak için dua edersin
    Başkada aklıma bişi gelmiyor.

Beraber gidelim işte hacı. Bende aralık başında asker olacağım.

Hacı ben gitmiyim şimdi ya başka yolu yok mu ?
  • 1 yıl daha uzatamıyor muyum ? Özel Üni de yüksek lisans yapacak param yok. Parasız a vaktim yok çalıştığım için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafasıGüzel -- 5 Kasım 2009; 10:06:41 >
  • gidiciyim galiba
  • Yüksek lisans yapmak için zaten ales ten yeterli puan alman gerekiyor. Girdin mi ales sınavına 2 sene içerisinde?
    Çalışmana gerek yok zaten yüksek lisans için ales önemli. Kaydını yaptırdıktan sonra sorun kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

Yüksek lisans yapmak için zaten ales ten yeterli puan alman gerekiyor. Girdin mi ales sınavına 2 sene içerisinde?
    Çalışmana gerek yok zaten yüksek lisans için ales önemli. Kaydını yaptırdıktan sonra sorun kalmaz.

ales e kayıt yaptırmadım süresi geçti mi acaba bir bakayım internetten

eğer geçtiyse asal ın sınav tarihinde 30 günlük rapor alıp 2010 için başvuru yapabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KafasıGüzel -- 5 Kasım 2009; 12:01:16 >
  • benım tecılım bıtmıstı
    gıttım askerlık subesıne sınava carta curta gırcem dedım 1 sene daha tecılı uzatabılırmıyız dedım olur dedıler bastım 1 yıllık tecılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

benım tecılım bıtmıstı
    gıttım askerlık subesıne sınava carta curta gırcem dedım 1 sene daha tecılı uzatabılırmıyız dedım olur dedıler bastım 1 yıllık tecılı

çok ilginç nerde yaptırdın bunu yaw ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: einhander

benım tecılım bıtmıstı

bu yığılma yüzünden falan mı oldu nasıl oldu ? cevabını bekliyorum
  • Sağlık raporu alıp bir 6 ay askerlikten yırtabilirsin.

Bence öyle ya da böyle gidilecek bir müessese olduğundan,en kısa sürede gitmelisin,çzel durumun gereği sen de haklısın ama bence bir an önce gitmende fayda var.

Üstelik kısa dönem yaparsın kısa sürede biter,belki bir ihtimal yedek subay olursun,o zaman da yaklaşık 1700 tl maaş veriyorlar,yattığın yerden hava parası alıyorsun.Ailene destek de olursun böylece.
  • Peki nasıl olacak sağlık raporu devlet hastanesinden mi almam gerekiyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: faho

Sağlık raporu alıp bir 6 ay askerlikten yırtabilirsin.

Bence öyle ya da böyle gidilecek bir müessese olduğundan,en kısa sürede gitmelisin,çzel durumun gereği sen de haklısın ama bence bir an önce gitmende fayda var.

Üstelik kısa dönem yaparsın kısa sürede biter,belki bir ihtimal yedek subay olursun,o zaman da yaklaşık 1700 tl maaş veriyorlar,yattığın yerden hava parası alıyorsun.Ailene destek de olursun böylece.

• quote:

Orijinalden alıntı: KafasıGüzel

Peki nasıl olacak sağlık raporu devlet hastanesinden mi almam gerekiyor ?

quote:

Orijinalden alıntı: faho

Sağlık raporu alıp bir 6 ay askerlikten yırtabilirsin.

Orasını bilemiyorum,ama bir sağlık kurulundan geçmen lazım gibi hatırlıyorum.

• Valla senin durumunu bilmiyorum ama ben 89/2 idim 89/3 gittim sevk kağıdımın üstünde bakaya felan yazıyordu mahkemeye verileceksin diyorlardı inan gittiğimde bir Allahın kuluda sen niye 3 ay geç geldin demedi herkes bir şey söylüyor bu konuda sen kendi tertiplerinle yani 89 lularla gittiğin için sana bir şey demediler diyor askerlik şubesinde mahkemeye verileceğimi felan söylemişti kadın acemliği bitirdim daha mahkemeye verilecem ama sülüsü alırsan askere sevk edilirsen ondan sonra işte kaçışın yok o konuda emin olabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neonight

Valla senin durumunu bilmiyorum ama ben 89/2 idim 89/3 gittim sevk kağıdımın üstünde bakaya felan yazıyordu mahkemeye verileceksin diyorlardı inan gittiğimde bir Allahın kuluda sen niye 3 ay geç geldin demedi herkes bir şey söylüyor bu konuda sen kendi tertiplerinle yani 89 lularla gittiğin için sana bir şey demediler diyor askerlik şubesinde mahkemeye verileceğimi felan söylemişti kadın acemliği bitirdim daha mahkemeye verilecem ama sülüsü alırsan askere sevk edilirsen ondan sonra işte kaçışın yok o konuda emin olabilirsin

kadıköy askerlik şubesi ne mi gittin peki ?
  • Yüksek lisans çare. Ama senin zaman bitmiş. Rapor için bir aya gerek yok. Sınav günlerini kapsayan bir rapor almalısın. Raporu da resmi bir kurumdan alırsan iyi olur. Daha sonra şubene gideceksin. Savunma isteyecekler. "Hastaydım. Raporum var" falan yazacaksın ve raporunu da vereceksin. Sana bir sonraki celp dönemi tarihini belirtip "o zaman gel" diyecekler. Bu arada yokluğunda askeri mahkemede yargılanman başlayacak. Eğer raporun savcı tarafından kabul edilirse dava açılmaz. Kabul edilmez ise dava açılacak. Bir süre sonra sana çağrı pusulası gelecek. Mahkemeye çıkacaksın. İfade vereceksin. Kabul edilirse yırttın. Edilmez ise hapis cezası, iyi halden bakaya kaldığın gün kadar para cezası. Bu süre tabiki 1-2 aylık bir süre değil. 1-2 yıl sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _@lperen_

Yüksek lisans çare. Ama senin zaman bitmiş. Rapor için bir aya gerek yok. Sınav günlerini kapsayan bir rapor almalısın. Raporu da resmi bir kurumdan alırsan iyi olur. Daha sonra şubene gideceksin. Savunma isteyecekler. "Hastaydım. Raporum var" falan yazacaksın ve raporunu da vereceksin. Sana bir sonraki celp dönemi tarihini belirtip "o zaman gel" diyecekler. Bu arada yokluğunda askeri mahkemede yargılanman başlayacak. Eğer raporun savcı tarafından kabul edilirse dava açılmaz. Kabul edilmez ise dava açılacak. Bir süre sonra sana çağrı pusulası gelecek. Mahkemeye çıkacaksın. İfade vereceksin. Kabul edilirse yırttın. Edilmez ise hapis cezası, iyi halden bakaya kaldığın gün kadar para cezası. Bu süre tabiki 1-2 aylık bir süre değil. 1-2 yıl sürüyor.

Mahkeme falan pek hoş değil. Kaç lira ceza veriliyor peki bilgin var mı ?

Başka bir çözüm yolu yok mu ? Yığılma var diyolar almıyorlarmış ama ne kadar doğru bilmiyorum.

• en temizi git askerlik şubesine sor ne yapabilirim diye insan olan bi memura denk gelirsen yardımcı olur gelmezsende kıllık yapar mesela ben eskişehir şubede 9numarada duran adamı dövecektim her sefer nese başımı belaya sokmayayım diye vazgeçtim

sadece memurlar.net te okumustum seninle benzer durumda olan birini sanırım dilekçe veriyormussun çok önemli ailevi ve işle ilgili durum oldugunu belirtiyormussun uygun görülürse 1sene civarı tecil ediliyormuş
  • arkadaşım yanıltmak istemiyorum fakat sanırım belgeyi askerlik şubesine veriyorsun kararı asal yada ankara veriyor olabilir belkide şubeden halledilebilir emin değilim yukarıda yazdıgım şeyi memurlar.net te okudum biri böyle yapıldıgında genelkurmayın anlayışla karsıladıgını söylüyorlar

yanlız genelde sivil memurlar kıl tüy oluyor bulursan asker birine yada güleç yüzlü birine sor
  • eger bir kere tecil hakkını kullandıysan 1 senelige mahsus yeniden tecil hakkın var diye biliyorum bugun askerlik subesindeydim haftaya yine gidicem sorarım olmazsa
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.