Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    direk reno yedek parçacısından veya çıkmacısından bir fiyat al seri numarası ile
    fransada yedek parça ucuz ustalık çok pahalı bir de Türkiye'deki çıkma parça satıcılarını bi araştıralım.
    buluruz merak etme belki biraz zaman alacak.
    bunun pek kronik bir sorun olduğunu zannetmiyorum
    olsa daha yoğun duyduğumuz bir arıza olurdu sanki
    ben yabancı forumları da takip ediyorum bu arıza tek tük geliyor...
    senin için araştırmaya devam ediyorum bilgi edinirsem hemen haber verecem az sabret...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

birader fransada bir tanıdığın varmı?
    direk reno yedek parçacısından veya çıkmacısından bir fiyat al seri numarası ile
    fransada yedek parça ucuz ustalık çok pahalı bir de Türkiye'deki çıkma parça satıcılarını bi araştıralım.
    buluruz merak etme belki biraz zaman alacak.
    bunun pek kronik bir sorun olduğunu zannetmiyorum
    olsa daha yoğun duyduğumuz bir arıza olurdu sanki
    ben yabancı forumları da takip ediyorum bu arıza tek tük geliyor...
    senin için araştırmaya devam ediyorum bilgi edinirsem hemen haber verecem az sabret...

Fransada tanidigim yok ama belki yaza dogru Paris'e gidebilirim. Bizzat kendim arastiririm. Ama orada da cok ucuz oldugunu sanmiyorum. Burada cikmasi 300 - 400 araliginda, yenisi ise sanirim 1006 TL (sadece gosterge) ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 1 Aralık 2009; 13:28:54 >

• fransa da ucuz birader biliyorum hatta çok yakın fiyatlarla almanya belçika hollanda da bulunabilir.
    en azından gümrük kdv lüx tüketim vs vergileri üzerine binmeden almış olacaksın
    ayrıca orada çıkma da satyorlar ve bizdekilerden çok daha cazip ve temiz oluyor bir seyehatimde gezmiştim 2. el malzeme satan yerler var.
    avrupada işçilik çok pahalı ve sigorta da kazalı araçları pek yaptırma taraftarı olmadığından kaza yapan aracı ya hurdaya ayırıyorlar yada 3. ülkelere
    gönderiyorlar dolayısıyla çıkma parça hem bol hem hesaplı oluyor.
    orada bu kadar ucuz olmasa ebay de falan da ucuz olmaz onlar ucuz aldıkları için ucuz satıyorlar.
    ben yurt dışına sık gittiğim için biliyorum

bu arada kendim gidersem bende bakarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Aralık 2009; 13:33:32 >
  • quote:

fransa da ucuz birader biliyorum
    en azından gümrük kdv lüx tüketim vs vergileri üzerine binmeden almış olacaksın
    ayrıca orada çıkma da satyorlar ve bizdekilerden çok daha cazip ve temiz oluyor
    orada bu kadar ucuz olmasa ebay de falan da ucuz olmaz onlar ucuz aldıkları için ucuz satıyorlar.
    ben yurt dışına sık gittiğim için biliyorum

bu arada kendim gidersem bende bakarım...

tesekkur ederim nickozy.. bir gelisme olursa haberdar edersin.
  • merak etme elimden geleni yaparım
    sadece sen şimdilik göstergeyi görmezden gel
    ebayde 10 paunda satılık olanı gördüm ben de
    alıp tamir ettirme yolu denenebilir
    netice sen aracındakinden olmadan bedava ya yakın bir fiyatla parçayı tamir ettirmeyi denersin (ya tutarsa hesabı)
    ingiltere dışına göndermem diyor ama bağlantı kurulduğunda göndermesi sağlanabilir.
  • [Deleted by Admins]
  • evet yanıyor ama senin için yarın bi daha bakayım.
    balans ayarını yaparken arabayı çalıştırdılarmı?
    araç stopta ve vites boşta iken yapılıyordu
    eee stopta iken esp nasıl devreye giriyor anlamadım?
    yanlış mı hatırlıyorum? (laguna II de hiç rot balans yaptırmadım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Aralık 2009; 19:15:10 >
  • Ben 2 hafta önce ustaya rot balans yaptırdım. Hiçte esp me-se-pe aklıma gelmedi daha doğrusu bilmiyordum, usta bodozlama yaptı işte. dönüşlerdeki lakırdılar acaba bundan mı ileri geliyor.
    klima off modunda iken gösterge lambaları yanar.
  • [Deleted by Admins]
  • demekki senin usta işi biliyor birader
    bende yaptırırken söyleyeyim böyle yaptırmış arkadaşım diyeyim bakalım ne diyecekler...

macmaneman,
    ön düzenden gelen seslerin rot balans ile düzelenleri var diye biliyorum iyi bir ustaya baktır istersen.
  • Arkadaşlar ilginize tşk. bugün servise gittim aracın şasi no sundan baktılar ve aracımda far sensörü ile lastik basınç sensörünün olmadığını üzülerek gördüm. ayrıca lastik ebadınında 195 65 15 sac jant olduğunu gördüm. bu araçların bir sıtandardı yok. aynı modelde bir sürü farklılıklar oluyor. yani 2 2004 piri. model arasında temel farklılıklar olabiliyor.

ayrıca sevgili nickozy start lambasındaki araç çalıştıktan sonra yanmaya başlayan lambayı serviste tamir etmelerini istedim. start tuşunu sökemediler. yani servistekileri pekte uzman görmedim.
  • bu sensörlerin yokluğuna çok da üzülme olsa iyi ama yoksa dünyanın sonu değil
    sağlam bir jantın varsa lastik kolay kolay sıkıntı çıkarmaz hava kaçırmaz yılda bir defa belki göreceğin sensör ikazına çok da takılma bence

lamba konusunu biraz açarmısın hangi lamba ve neyi sökemediler ve hangi servis.
    start düğmesini ben sökerim onlar nasıl sökemez :) ayrıca sökemeyene söktürme zaten :) (sökse ne yapacak)
    start düğmesi araç kart takılı iken stop ettiğinizde kırmızı çalışıyorken yeşil yanar yanlış bilmiyorsam.

şu videoya bi bak istersen start tuşunun lambası ile ilgili
    http://www.youtube.com/watch?v=btDw6vNlWKU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Aralık 2009; 23:29:26 >

• benim aracım 2006 privilage prestij paket diye biliyorum. Privilageler arasında farklılık olmasının sebebi opsiyonel olarak aldığınız özellikler. Benim Lastik ebadım 205 60 16 alaşım jant, koltuklar tam deri elektrikli ve ısıtmalı( Ön iki Koltuk) + telefon kiti taktırılmış bu tip opsiyonlar modeller arasında farklılığa sebep oluyor. Lastik basın sensörü varmı bilmiyorum ama far, yağmur, park sensörü, kartsız sitem mevcut benim araçta.
  • abdullah çok saçma ama lagunaların + paketlerinde standart yok malesef.
    mesela benim arabam da tam deri elektrikli koltuk ama ısıtma yok sanırım, çünki ısıtma için düğme yok (ama gösterge panelinde hiç yanıp söndüğünü görmesem de ikaz ışığı sembolü var)
    dolayısıyla tecrübe edilerek öğreniliyor varlığı veya yokluğu
    olanla idare edecek herkes

ayrıntılı olarak varlığından emin olduğum standart donanıma ilave + olarak tabir ettiğimiz donanımı şöyle

elektrikli tam deri koltuk ve deri kaplı kapı içleri (fazladan saklama gözleri var kapılarda)
    yıkamalı xenon farlar (farlar yanıkken cam yıkama kolunu çektiğinizde camlarla birlikte farları da yıkar)
    çift yönlü kademeli hafızalı otomatik sunroof
    cruis kontrol (sabitleyici ve sınırlayıcı mevcut)
    otomatik far yükseklik ayarı (farla ilgili hoşuma giden başka bir ayrıntıyı yazayım; aracın sol farı sanki mercekli gibi karşıdan gelecek şöförlerin
    gözlerini almasın diye ışıması karşı araçların bel seviyesinde kalıyor ama sağ far seyir halinde aracın sağından gelebilecek tehlikeleri net görülebilmesi açısından daha yüksek açılı aydınlatıyor ve sağ tarafı banket röfüj tarla vs gece karanlığında daha net görüyorsunuz çok iyi düşünülmüş bir ayrıntı bence)

aklıma gelirse ilave ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 1 Aralık 2009; 23:59:26 >

• koltuk ısıtmalarının düğmeleri sürücü koltuğunun sol ön köşe, diğerininki ise sağ ön köşede, benimkindede Xenon ve otomatik far ayarı mevcut. ama deiğin gibi bir standartı yok zannedersem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Ben 2 hafta önce ustaya rot balans yaptırdım. Hiçte esp me-se-pe aklıma gelmedi daha doğrusu bilmiyordum, usta bodozlama yaptı işte. dönüşlerdeki lakırdılar acaba bundan mı ileri geliyor.

merhabalar arkadaslar..

Macmaneman donuslerde gelen sesden biraz bahsetmek istiyorum..
    benim arabamda da sadece sag a donerken tikir tikir diye bir ses geliyor. sanki bir yerler de gevsek vidalar varda kasinti yapiyormus gibi.. İki kere ustam soktu biseleri degisti yapamadi. Amortisor bilyalari degisti ama bi turlu sorunu bulamadik.
    Bi kere de calistigim sirketin servisinde bakildi gene bulunamadi..
    simdi 4. kez sorunun bulunup yapilmasi icin arabam 3 gundur calistigim sirketin servisinde bakalim bulabilecekler mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeHuG -- 2 Aralık 2009; 16:05:15 >

• Mehug Sonucuda paylaşmanı bekliyoruz birader bu seslerden bahsedenler olmuştu bir kaç kez. umarım bu sefer bulurlar.
  • quote:

Mehug Sonucuda paylaşmanı bekliyoruz birader bu seslerden bahsedenler olmuştu bir kaç kez. umarım bu sefer bulurlar.

tabi ki hocam umarim cozerlerde sıkıntının ne oldugunu paylasirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeHuG

quote:

Orijinalden alıntı: macmaneman

Ben 2 hafta önce ustaya rot balans yaptırdım. Hiçte esp me-se-pe aklıma gelmedi daha doğrusu bilmiyordum, usta bodozlama yaptı işte. dönüşlerdeki lakırdılar acaba bundan mı ileri geliyor.

merhabalar arkadaslar..

Macmaneman donuslerde gelen sesden biraz bahsetmek istiyorum..
    benim arabamda da sadece sag a donerken tikir tikir diye bir ses geliyor. sanki bir yerler de gevsek vidalar varda kasinti yapiyormus gibi.. İki kere ustam soktu biseleri degisti yapamadi. Amortisor bilyalari degisti ama bi turlu sorunu bulamadik.
    Bi kere de calistigim sirketin servisinde bakildi gene bulunamadi..
    simdi 4. kez sorunun bulunup yapilmasi icin arabam 3 gundur calistigim sirketin servisinde bakalim bulabilecekler mi

Çok az ihtimal ama aks mafsalı olabilir mi? ön tekerleklerin dibindeki körüklü akslar. Eski araçlarda bunlar bozulurdu yağsız kaldığında ama Lagunada hiç duymadım.

• Arkadaşlar,
    benim araçtali sesler, sanki 2 demir boru boşlukta ve sarsıntı olduğunda birbirine değiyormuş gibi. düz yolda değil sadece pürüzlü yollarda sağa ve sola dönerken yapıyor. 1 hafta sonra yıllık izine çıkacağım ve o zaman servise götüreceğim.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.