Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ingbaronchugon

tekrar:

yolda esp tuşuna bastığınızda esp devre dışı diyor tekrar bastığınızda esp devrede diyor mu?

sürücü kapısı kilit motoru ne kadardır?

kilit motorunun alternatifi var mıdır?

hareket halinde iken esp yi fazla kurcalamayın devreye girdiğini bilgisayar bildirdiği herşei çıktığı zamanda bildirir (tecrübe etmedim)
    megane II ler ile laguna II lerin kilit motoru mekanizması aynı sadece kutuları farklı imiş Megane II ninki 40 tl orjinali 140 civarı
    megane II nin mekanizmasını Laguna II nin kutusuna taktırmış bir arkadaşım bu forum dan 2. ve 3. sayfalara bir göz atın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aldeg

Bilgi için belki ilerde arkadaşlara lazım olur.
    Benim sağ arka kapı kilit motoru bozulmuştu açıp kaparken ses yapıyordu laguna orjinal pahalıydı servisdeki arkadaşım megan la aynı olduğunu söyledi kutusunu açıp içinden motoru aldı bire bir aynıydı 1 yıldır kullanıyorum.

bak konu ile ilgili mesajı buldum aldeg isimli arkadaşımın mesajı
  • [Deleted by Admins]
  • deneyeceğim...teşekkürler...
  • teşekkürler nickozy...dediklerini deneyeceğim.
  • sonuçları da paylaşırsanız mutlu oluruz
  • sanmıyorum fark olduğunu varsa bile isterken kapı türünü de belirtirsiniz ki benim de işaret ettiğim şekilde hallederseniz zaten kapı sorun olmaz zira diğer mekanizmadan söktüğünüz motoru lagunadan söktüğünüz mekanizmaya takacaksınız

lütfen sonucu paylaşınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 15 Kasım 2009; 23:22:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

Orijinalden alıntı: KARACERKEZ

ANKARADAN YAZIYORUM LAGUNA II İÇİN ÇIKMA GÜVENEBİLECEĞİM ENJEKSİYON BEYNİNİ NEREDE BULABLİLRİM. SAYGILAR

sevgili kardeşim geçmiş olsun (maalesef hiç tecrüe etmediğimiz bir arıza)
    yanlış usta maalesef bilmediğini anlamadığını söylemeden başka model araçlarda gördükleri sorunlarla çözmeye çalışıyorlar ve hep bu tip sonuçlar oluyor
    sen artık neticede parçaları 0 ladım diyeceksin çare yok
    problemine gelince
    araç daha öncede bu başlıkta söylediğim gibi
    eğer elektronik sistem ve beyin arızası var ise bilgisayara bağlandığında mutlaka gösterir
    bir yetkili serviste bilgisayara bağlat en fazla 50 tl ödersin
    benim kafama takılan da senin araçla bende ki araç aynı olduğ için söylüyorum
    arabanın hızı 90 km de sabitleniyor diyorsun ve bu genelde hız sabitleyicisinin ayar hızıdır
    acaba hız sabitleyicinde bir problem olabilirmi yani kendi kendine devreye girip aracını 90 km hıza çıkarmak isteyebilir ve o sürate varıncaya kadar gaz verecektir normal olarak 90 km den sonra daha hızlanıyormu yani gaz vermeye devam ediyormu bir dene bakalım
    eğer baktırmadıysan bir de hız sabitleyiciye baksınlar (cruis control) baksınlar inş çözülür

Enjeksiyon beyninde bazen sapıtma olduğunda bilgisayar bağlandığında net anlaşılmadığı oluyormuş, istanbuldaki ana mais serviste söylemişlerdi, beyni çıkarıp test bile edilse sağlam görünüyor, normal çalışırken sorun yok bir anda sapıtıp tekrar düzelebiliyor, bozulduğu anda otomatik vites esp asr gibi tüm sistemlerde arıza var mesajı verdiriyor, tek çare değiştirme tamir falan olma imkanı yok sanıyorum.

Bu tip arızaları bu modele özgü gibi düşünmeyin avrupa üretimi markaların çoğu bosch marka enjeksiyon, ESP, ASR vs.. beyni kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 16 Kasım 2009; 9:03:30 >

• abi 90 km de sabitliyor diyor
    demek ki enj beyni arızası cruis i de etkliyor
    beyin tamiri yapan yerler duymuştum bir araştırmakta fayda var
    bir de çıkmasını bulma ihtimali araştırılmalı bence
  • Arkadaşlar, başımda bir sorun var,
    Aracımın (2005 exp) SERV ışığı Airbag ışığı ile birlikte yanıp duruyor.
    Üç kez servise gittim, her seferinde bilgisayarın sağ arkadaki hava yastığında sorun gördüğünü, bu nedenle SERV ışığını yaktığını söylüyorlar.
    Bir kaç kez araca arıza veren hava yastığı yokmuş gibi tanıtıldı ve ışık söndü, her seferinde tekrar yandı.
    En son cumartesi bu işlemi 3.kez tekrarladık, pazar günü SERV ışığı ile birlikte airbag ışığında yandı yine.
    Bu sorunun bağlantı kablolarından olduğunu duydum, ancak bu işlerden pek anlamadığım için koltuğun altındaki kabloları oynamaya tırsıyorum.
    Serviste koltukları birkaç kez ileri geri yaptılar, ışıkta bir değişiklik olmayınca burdan değil beyinden deyip çıktılar.
    Bu konuda bilgisi olan varsa tecrübesini paylaşırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mserhatarslan

Arkadaşlar, başımda bir sorun var,
    Üç kez servise gittim, her seferinde bilgisayarın sağ arkadaki hava yastığında sorun gördüğünü, bu nedenle SERV ışığını yaktığını söylüyorlar.
    Bir kaç kez araca arıza veren hava yastığı yokmuş gibi tanıtıldı ve ışık söndü, her seferinde tekrar yandı.
    En son cumartesi bu işlemi 3.kez tekrarladık, pazar günü SERV ışığı ile birlikte airbag ışığında yandı yine.
    Bu sorunun bağlantı kablolarından olduğunu duydum, ancak bu işlerden pek anlamadığım için koltuğun altındaki kabloları oynamaya tırsıyorum.
    Serviste koltukları birkaç kez ileri geri yaptılar, ışıkta bir değişiklik olmayınca burdan değil beyinden deyip çıktılar.

farklı servislerle görüştünmü yoksa hep aynı yermi baktı?
    muhtemel elektrik arızası olabilir yani kabloları uçtan uca bir ölçtür en azından kablolar ile ilgili bir soru işareti kalmasın kafanda
    son çare airbag beynine müdehale ettirirsin

• benim aractada aynı sorun var. benim servisten ayrılma arkadaşım var. Kendi bilgisayarına bağladı aracı. bir şey yapmaya gerek almadığını, kablolarda meydana gelmiş bir oksitin neden olabileceğini söyledi. bence çok takılma. beyinlede oynattırma derim..
  • abdullah senin suroof meselesi ne oldu? varmı bi gelişme?
  • ne güzel kimseden ses çıkmadığına göre
    hiç kimsenin sorunu yok veya herkes problemini çözdü
  • merhaba arkadaslar.. kimse yok mu hu hu
  • merhaba birader kimsenin problemi yok anlaşlan
    ama biz burada hasbihal de edelim istiyoruz
    dostlarımızı görelimki hanemiz şenlensin dimi
  • Hocam demekki sorun kalmadı dediğin gibi, Herkez aracının keyfini sürüyor.

Aşağıda Ingiltere Renault forumlarının linkini veriyorum, bari okuyup kendimize yoktan iş çıkaralım, adamlar bizden çok daha teknik ve bilgili, işçilik çok pahalı olduğundan her işi kendileri yapmanın bir yolunu araştırıyorlar.

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?p=471027
  • birader ben önceki mesajlarda yazdığım resetleme ile ilgili bilgileri buradan almıştım gerçekten çok iyi ve teknik bir forum dil bilenlere tavsiye ederim
  • Selam arkadaşlar,
    Laguna arayışım sürüyor, ancak henüz birşey bulamadım. En son ASF Renault İstanbul'da buldum. Burası hakkında fikri olan var mı? Araç şirketin üst düzey yöneticilerine verilen arabalardanmış, şimdi elden çıkarıyorlar. Ben İzmir'de olduğum için gidip görmem biraz zor. Niyetlenirsem gidip görüp alacağım. Ne yazık ki bu civarlarda hiç Laguna bulamadım. Bu arada dizel sevdamdan vazgeçmek üzereyim, Privilege 1.6 bezinliye de talibim artık ( faz II ). Yakınlarında olup temiz olduğunu bildiğiniz var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mserhatarslan

Arkadaşlar, başımda bir sorun var,

arkadaşlar, bu sorunumu bugün hallettim, buraya paylaşayım ki, başına gelen olursa işine yarasın
    Aracımı sanayideki tanıdık bir elektrikçiye götürdüm, durumu anlattım, onun bilgisayarına bağladık, aynı arızayı (yolcu tarafı cam hava yastığı arızası) verdi.
    Diğer hava yastıkları 2,9 ohm değer verirken arızalı olan hava yastığının direnç değeri 12,5 gibi çıkıyordu.
    Ustam, bağajın ordan sağ arkadaki hava yastığının altına ulaştı ve oradaki soketi çıkartıp kablo uçlarını yeniledi.
    Sonuç: Arıza ışığı söndü ve sorun düzeldi.
    Maliyet: 0 TL

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.