Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Biraz sertlik var, seste yapar ama araç bu sekilde, bir problem yok...

quote:

Orijinalden alıntı: laguna2004

BU ARAÇTA BİRAZ ÇUKURLARA GİRİNCE BAYAĞI Bİ SERTLİK HİSSEDİYORUM.AMORTİSÖRCÜYE GİTTİM SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİ ÖN TAKIMDADA PROBLEM YOKMUŞ GALİBA ORJİNALİNDE VAR GALİBA SERTLİK
    BİRAZ RAHATSIZ EDİCİ GELDİ.
  • Merhaba dostlar,

Bizim araçlarda AUX girişi var diye düşünüyorum ama nerededir

Mp3 player ı AUX kablo ile araca baglamak istiyorumda.

Tşk...

NOT : Aracım FAZ 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba dostlar,

Tşk...

bende aynı istekle mais teki ustaların önerdiği bir radyocuya gittim orda aux girişini bulamadılar hem torpido hem radyonun arkası hatta faz 2 olmasına rağmen bagaja bile baktılar ama yok sonra radyocuyla burayı bana öneren maisteki ustanın yanına gittik maiste de aradılar aux u onlarda bulamadı en son mais fransaya şase numarasıyla mail attı iş öylece kaldı ne bir mesaj ne bir haber benim hikayem böyle başlamadan bitti, ama sitede de bir arkadaş bu işi yapmış bir başlık halinde anlatmış hatta büyük ihtimal aynı arkadaşın youtube da videosu var nasıl bağlandığına dair, arkadaşınki 2006 faz 2 aux girişi torpidonun arkasında benimki 2007 aux yok nasıl bir iş ben anlamadım

• Selam arkadaşlar geçen gün arabamla giderken 2003 laguna faz II 1.6 16 valf hafif yokuştan sonra sola viraj vardı.Normalde 5. vitesteydi yaklaşırken 3 e aldım arabayı .Birden stop etti araba ve direksiyon kitlendi.
    Allahtan kartlı idi.Direk tekrar çalıştırdım direksiyon çözüldü.
    Bu olay daha öncede başıma gelmişti.Hemde düz yolda.Benim sorum şu her ikisindede klima açıktı.Acaba fark edermi. Bide kart yuvasında iken direksiyon neden kitlensin.Normalde kitlenmemesi lazım...
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Selam arkadaşlar geçen gün arabamla giderken 2003 laguna faz II 1.6 16 valf hafif yokuştan sonra sola viraj vardı.Normalde 5. vitesteydi yaklaşırken 3 e aldım arabayı .Birden stop etti araba ve direksiyon kitlendi.
    Allahtan kartlı idi.Direk tekrar çalıştırdım direksiyon çözüldü.
    Bu olay daha öncede başıma gelmişti.Hemde düz yolda.Benim sorum şu her ikisindede klima açıktı.Acaba fark edermi. Bide kart yuvasında iken direksiyon neden kitlensin.Normalde kitlenmemesi lazım...
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Kilit değil de motor + hidrolik pompası durduğundan taş gibi ağırlaşmış olabilir panikten kilitlendi sanmış olabilirsin?
  • Benimki de 2007

2006 da varda 2007 de bulamadıysak yerini değiştirdikleri için olabilir.

Araştırmaya devam edelim bakalım, ne cıkacak.

Tşk...

quote:

Orijinalden alıntı: doa7

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba dostlar,

Tşk...

bende aynı istekle mais teki ustaların önerdiği bir radyocuya gittim orda aux girişini bulamadılar hem torpido hem radyonun arkası hatta faz 2 olmasına rağmen bagaja bile baktılar ama yok sonra radyocuyla burayı bana öneren maisteki ustanın yanına gittik maiste de aradılar aux u onlarda bulamadı en son mais fransaya şase numarasıyla mail attı iş öylece kaldı ne bir mesaj ne bir haber benim hikayem böyle başlamadan bitti, ama sitede de bir arkadaş bu işi yapmış bir başlık halinde anlatmış hatta büyük ihtimal aynı arkadaşın youtube da videosu var nasıl bağlandığına dair, arkadaşınki 2006 faz 2 aux girişi torpidonun arkasında benimki 2007 aux yok nasıl bir iş ben anlamadım

• Yok eminim kilitlendiğinden çünkü viraj dönmek zorundaydım.Doğal olarak direksiyonu baya çevirmem lazımdı yani.Anlamadım ne iş 2 kez oldu hemde.

Birde normalde araç hareket ettikten 10 km/h saat hızdan sonra araç kapıları kitleniyor.Bu normal.
    Ama inerken bazen ben veya yanımdaki kişi yani ön kapıyı açınca diğer kapılarda çözülüyor.Bazende açılmıyor.El alışkanlığı iniyom arkada kapıyı açacam açılmıyor.Bende kol dayamanın ordaki kilitten acıyorum.

Acaba hangi pozisyonda bırakmalıyımki ben veya ön kapıdan biri açılınca arka kapılarda açılsın.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Yok eminim kilitlendiğinden çünkü viraj dönmek zorundaydım.Doğal olarak direksiyonu baya çevirmem lazımdı yani.Anlamadım ne iş 2 kez oldu hemde.

Birde normalde araç hareket ettikten 10 km/h saat hızdan sonra araç kapıları kitleniyor.Bu normal.
    Ama inerken bazen ben veya yanımdaki kişi yani ön kapıyı açınca diğer kapılarda çözülüyor.Bazende açılmıyor.El alışkanlığı iniyom arkada kapıyı açacam açılmıyor.Bende kol dayamanın ordaki kilitten acıyorum.

Acaba hangi pozisyonda bırakmalıyımki ben veya ön kapıdan biri açılınca arka kapılarda açılsın.?

Kol dayamanın ordaki bahsettiğiniz tuş çocuk kilidi olması lazım. Faz 2 lerde o tuşta ufak bir kırmızı ışk vardır, eğer ışık yanıyorsa arka kapılar ön kapılar açılsa bile kendiliğinden açılmaz ama ışık yanmıyorsa arka kapılar ön kapıların açılmasıyla açılır. Faz 1 lerde de tahminimce durum böyledir

• arkadaşlar merhaba. Bende aranıza yeni katıldım. Benide aranıza eklerseniz sevinirim. Aracım 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege +(Atiker)
    birde bir sorum olacak benim aracta servis lifterlerde problem var dediler ve 3350 tl masraf çıkarttılar. (her valte 1 tane varmış ve hesi değişmesi gerekiyormuş)Bu arızayı bir süre daha yaptırmasam sizce bana çok daha büyük maseaflar açarmı. (Benim su an motorla ilgili bir sorunum yok)
  • herkese merhaba. hataydan cem. bugün bir çılgınlık yapıp 2003 laguna 3.0 initial Ov aldım. aslında öğretmenim benim için oldukça dazla bir araç ama aracı gördüm ve kullanınca aşık oldum. sanki fabrikadan çıkmış gibiydi. 130000 km. bende gözümü kararttım İstanbuldan aldım. ama aslen hataylıyım, tatil için bi müddet buradayım. şuan bişe gözükmüyo araçta. tavsiyeleriniz varsa dinlerim.
  • arkadaşım iyi akşamlar benim laguna 2004 1.6 bunun debriyaj balatasını ve bilyasını ankarada ucuza alacağım yer varmı bilgin varmı.birde megane 2 lerinki ile aynı motor diyolar acaba baskı balata ve bilyada aynımı bilgisi olan varmı.teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: redcheek99

herkese merhaba. hataydan cem. bugün bir çılgınlık yapıp 2003 laguna 3.0 initial Ov aldım. aslında öğretmenim benim için oldukça dazla bir araç ama aracı gördüm ve kullanınca aşık oldum. sanki fabrikadan çıkmış gibiydi. 130000 km. bende gözümü kararttım İstanbuldan aldım. ama aslen hataylıyım, tatil için bi müddet buradayım. şuan bişe gözükmüyo araçta. tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

Hayırlı olsun.. kazasız ,belasız günlerde kullanın inşllah
  • Hayırlı olsun, güle güle ve sorunsuz kullanın Inşaallah...

Sağ ayaga dikkat diyerek ilk tavsiyemizi yapalım.

Sürüş izlenimlerinizi aktarırsanız memnun oluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: redcheek99

herkese merhaba. hataydan cem. bugün bir çılgınlık yapıp 2003 laguna 3.0 initial Ov aldım. aslında öğretmenim benim için oldukça dazla bir araç ama aracı gördüm ve kullanınca aşık oldum. sanki fabrikadan çıkmış gibiydi. 130000 km. bende gözümü kararttım İstanbuldan aldım. ama aslen hataylıyım, tatil için bi müddet buradayım. şuan bişe gözükmüyo araçta. tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

• leonheart ve alperen arakadaşlar tebrikleriniz için teşekkürler.
    evet sağ ayak sorunu yaşıyorum :)) ama her geçen dakika alışıyorum. sahibinin yanında almadan önce biraz oturmuştum, beni koltuğa defalarca yapıştırmıştı, ama ben hala, öyle kullanamıyorum, nazikçe basıyorum. yarın istanbuldan safranboluya geçicem. bide uzun yol performansına bakıcam. bu arada hız sabitleyici nasıl kullanılır bilen varmı?
  • Hız sabitleme butonuna basın(sol tarafta direksiyonun arkasında tuş) ardından istediğiniz hıza ulaştıkdan sonra direksiyonda bulunan +veya - tuşlarından birine basın, hız sabitlenmiş olucak. Hız sabitleyiciği devre dışı bırakmak için pedallardan birine dokunmanız yeterli
  • arkadaşlar bende kullanım klavuzu yok türkçe kullanum klavuzu yok. nereden ulaşabilirim. bide esp yazan tuşun yanında saat şekline benzeyen bi düğme var. acaba onlar ne işe yarıyor. bide ayriyeten direksiyonun sağ rataında R ve O yazan tuşlar var onlar ne işe yarar. son olarak aracı parkta mı çalıştırmamız ve aracı durdururken parktamı durdurmamız lazım. bide aracı göstergelerinin yanın şimdilik aklıma bunlar geldi. çok soru oldu ama kusura bakmayın. napıyım araba uçak gibi, heryerde bi düğme var.
  • Hayirli olsun yeni araclariniz... yeni gelen arkadaslar yazmadan once foruma soyle bir goz atarlarsa aradiklari sorularin cevabini hatta kullanim kitaplarini bile (1. sayfada ) bulabilirler... Yada konu ici ara kutucugunu kullanabilirler
    Yoksa burada ayni seyleri tekrar edip durmanin bir anlami yok...
  • dün aldıktan gece saat 12 den 4 e kadar laguna ilgili hem bu forumu hemde bi tane daha var onu okudum baya bilmediğim yeni şey öğrendim. ama baktıklarım arasında bunlara rastlayamadım, yada uyku haliyle gözden kaçırmışım. ama bakmadan önce soru sorsaydım en az 25 soru sorardım bilen için tüm sorduklarımın cevabı 2 satır etmez. yine ben bulmaya çalışırım, ama buradan cevap veren olursada teşekkür ederim.
  • bide 1 saat sonra şehirlerarası yolculuğa çıkıcam, gitmeden öğrenmek istedim.
  • redchek99
    aracınız hayırlı olsun kardeşim elbette her istediğinizi sorabilirsiniz. dostlarımızın ikazı ne olduğunu görerek merak ettiklerinizin yanında
    hiç bilgi sahibi olmadığınız konularda da bilgi ednebilmeniz içindir elbette...

cevaplarınız (yolculuğunuza yetişememişim üzgünüm)
    saat gibi dediğiniz şey cruiz kontrol o butonun üstüne basarsanız hızınızı sabitlersiniz.
    altına basarsanız hızınızı sınırlandırırsınız.
    şöyle çalışır;
    sabitleme için düğmeye bas gösterge panelinin sağ tarafında ve ortadaki bilgisayarda ışık ve bilgi ekranını göreceksin.
    direksiyonunun solundaki artı eksi (el gazıdır bu aynı zamanda) butonlarıyla gitmek istediğin hızını ayarla otomatik olarak araba
    senin hız ayarına tepki vererek hızlanır ve yavaşlar (tabi bütün bu söylediklerimi seyir halinde yapacaksın dikkatli ol)
    ayarladığın hızda da araba devam eder bu hız butonlarını ayarlarken gaza basmayacaksın yada frene. pedallara bastığında ayarladığın hızdan çıkarsın
    ve cruiz kontrolden elbette direksiyonun sağındaki R tuşuna bastığın zamanda en son ayarladığın hıza ulaştırır seni yani cruizi tekrar devreye sokar R butonu
    ve O butonu da cruizden çıkartır.

aracı parkta ikne terkedin ve şu sıra ile yapın
    binerken, kartı takın aracı çalıştırın (start) el frenini indirin aracı d (ileri) ye yada r (geri) ye alın ve aracınızı hareket ettirin.
    inerken, aracı p ye alın (bu esnada ayağınız frende olsun çekmeyin) yol yokuşmu değilmi diye bakmayın el frenini çekin mutlaka.
    sonra aracınızı stop ettirin kartınızı alın.

araba ancak P de ve N de çalışır başka türlü çalışmaz.

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.