LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
15314 Cevap719979 Görüntüleme117 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     40 [42] 44 45 46 47 48 49      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

27 Mesaj
21 Temmuz 2010; 0:20:39 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: tuccar01

merhabalar; arkadaşlar aracımı satıyorum. ilgilenen arkadaslara duyrulur.

http://www.sahibinden.c...m-servis-bakimli/detay?

arkadaşlar linkteki araç benim gerçekten çok temiz. ev işine girdiğim için satmak zorundayım. sadece bayramlarda ve yıllık izin kullanırken kullandım. yetkili serviste tüm kayıtları mevcut. genellikle şehir dışında olduğum için galeriye bıraktım. zaten galerinin sahibi çok değerli bir arkadaşım. niyeti olan arkadaşlara duyrulur.

Laguna 2004 1.6 16v 110ps e.plus
le32B651
AMD turion64*2

953 Mesaj
21 Temmuz 2010; 8:56:57 

Biraz sertlik var, seste yapar ama araç bu sekilde, bir problem yok...

quote:

Orijinalden alıntı: laguna2004

BU ARAÇTA BİRAZ ÇUKURLARA GİRİNCE BAYAĞI Bİ SERTLİK HİSSEDİYORUM.AMORTİSÖRCÜYE GİTTİM SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİ ÖN TAKIMDADA PROBLEM YOKMUŞ GALİBA ORJİNALİNDE VAR GALİBA SERTLİK
BİRAZ RAHATSIZ EDİCİ GELDİ.

Laguna III 2.0T Privilige Business Paket, İyot mavi, Prins lpg
Memleket : Antalya

953 Mesaj
21 Temmuz 2010; 9:04:32 

Merhaba dostlar,

Bizim araçlarda AUX girişi var diye düşünüyorum ama nerededir

Mp3 player ı AUX kablo ile araca baglamak istiyorumda.

Tşk...

NOT : Aracım FAZ 2

141 Mesaj
21 Temmuz 2010; 12:55:34 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba dostlar,

Tşk...

bende aynı istekle mais teki ustaların önerdiği bir radyocuya gittim orda aux girişini bulamadılar hem torpido hem radyonun arkası hatta faz 2 olmasına rağmen bagaja bile baktılar ama yok sonra radyocuyla burayı bana öneren maisteki ustanın yanına gittik maiste de aradılar aux u onlarda bulamadı en son mais fransaya şase numarasıyla mail attı iş öylece kaldı ne bir mesaj ne bir haber benim hikayem böyle başlamadan bitti, ama sitede de bir arkadaş bu işi yapmış bir başlık halinde anlatmış hatta büyük ihtimal aynı arkadaşın youtube da videosu var nasıl bağlandığına dair, arkadaşınki 2006 faz 2 aux girişi torpidonun arkasında benimki 2007 aux yok nasıl bir iş ben anlamadım

____2007 Laguna 1.6 Privilege____

_______Ankara - Ümitköy________

16 Mesaj
21 Temmuz 2010; 14:26:16 

Selam arkadaşlar geçen gün arabamla giderken 2003 laguna faz II 1.6 16 valf hafif yokuştan sonra sola viraj vardı.Normalde 5. vitesteydi yaklaşırken 3 e aldım arabayı .Birden stop etti araba ve direksiyon kitlendi.
Allahtan kartlı idi.Direk tekrar çalıştırdım direksiyon çözüldü.
Bu olay daha öncede başıma gelmişti.Hemde düz yolda.Benim sorum şu her ikisindede klima açıktı.Acaba fark edermi. Bide kart yuvasında iken direksiyon neden kitlensin.Normalde kitlenmemesi lazım...
Yardımcı olursanız sevinirim.

2003 Laguna II 1.6 16V Expression

2034 Mesaj
21 Temmuz 2010; 14:43:48 

quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Selam arkadaşlar geçen gün arabamla giderken 2003 laguna faz II 1.6 16 valf hafif yokuştan sonra sola viraj vardı.Normalde 5. vitesteydi yaklaşırken 3 e aldım arabayı .Birden stop etti araba ve direksiyon kitlendi.
Allahtan kartlı idi.Direk tekrar çalıştırdım direksiyon çözüldü.
Bu olay daha öncede başıma gelmişti.Hemde düz yolda.Benim sorum şu her ikisindede klima açıktı.Acaba fark edermi. Bide kart yuvasında iken direksiyon neden kitlensin.Normalde kitlenmemesi lazım...
Yardımcı olursanız sevinirim.

Kilit değil de motor + hidrolik pompası durduğundan taş gibi ağırlaşmış olabilir panikten kilitlendi sanmış olabilirsin?

Tosh 55SV685

953 Mesaj
21 Temmuz 2010; 14:44:21 

Benimki de 2007

2006 da varda 2007 de bulamadıysak yerini değiştirdikleri için olabilir.

Araştırmaya devam edelim bakalım, ne cıkacak.

Tşk...

quote:

Orijinalden alıntı: doa7

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Merhaba dostlar,

Tşk...

bende aynı istekle mais teki ustaların önerdiği bir radyocuya gittim orda aux girişini bulamadılar hem torpido hem radyonun arkası hatta faz 2 olmasına rağmen bagaja bile baktılar ama yok sonra radyocuyla burayı bana öneren maisteki ustanın yanına gittik maiste de aradılar aux u onlarda bulamadı en son mais fransaya şase numarasıyla mail attı iş öylece kaldı ne bir mesaj ne bir haber benim hikayem böyle başlamadan bitti, ama sitede de bir arkadaş bu işi yapmış bir başlık halinde anlatmış hatta büyük ihtimal aynı arkadaşın youtube da videosu var nasıl bağlandığına dair, arkadaşınki 2006 faz 2 aux girişi torpidonun arkasında benimki 2007 aux yok nasıl bir iş ben anlamadım

16 Mesaj
21 Temmuz 2010; 14:58:14 

Yok eminim kilitlendiğinden çünkü viraj dönmek zorundaydım.Doğal olarak direksiyonu baya çevirmem lazımdı yani.Anlamadım ne iş 2 kez oldu hemde.

Birde normalde araç hareket ettikten 10 km/h saat hızdan sonra araç kapıları kitleniyor.Bu normal.
Ama inerken bazen ben veya yanımdaki kişi yani ön kapıyı açınca diğer kapılarda çözülüyor.Bazende açılmıyor.El alışkanlığı iniyom arkada kapıyı açacam açılmıyor.Bende kol dayamanın ordaki kilitten acıyorum.

Acaba hangi pozisyonda bırakmalıyımki ben veya ön kapıdan biri açılınca arka kapılarda açılsın.?

2003 Laguna II 1.6 16V Expression

1798 Mesaj
21 Temmuz 2010; 15:48:46 

quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

Yok eminim kilitlendiğinden çünkü viraj dönmek zorundaydım.Doğal olarak direksiyonu baya çevirmem lazımdı yani.Anlamadım ne iş 2 kez oldu hemde.

Birde normalde araç hareket ettikten 10 km/h saat hızdan sonra araç kapıları kitleniyor.Bu normal.
Ama inerken bazen ben veya yanımdaki kişi yani ön kapıyı açınca diğer kapılarda çözülüyor.Bazende açılmıyor.El alışkanlığı iniyom arkada kapıyı açacam açılmıyor.Bende kol dayamanın ordaki kilitten acıyorum.

Acaba hangi pozisyonda bırakmalıyımki ben veya ön kapıdan biri açılınca arka kapılarda açılsın.?

Kol dayamanın ordaki bahsettiğiniz tuş çocuk kilidi olması lazım. Faz 2 lerde o tuşta ufak bir kırmızı ışk vardır, eğer ışık yanıyorsa arka kapılar ön kapılar açılsa bile kendiliğinden açılmaz ama ışık yanmıyorsa arka kapılar ön kapıların açılmasıyla açılır. Faz 1 lerde de tahminimce durum böyledir

102 Mesaj
22 Temmuz 2010; 14:35:06 

arkadaşlar merhaba. Bende aranıza yeni katıldım. Benide aranıza eklerseniz sevinirim. Aracım 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege +(Atiker)
birde bir sorum olacak benim aracta servis lifterlerde problem var dediler ve 3350 tl masraf çıkarttılar. (her valte 1 tane varmış ve hesi değişmesi gerekiyormuş)Bu arızayı bir süre daha yaptırmasam sizce bana çok daha büyük maseaflar açarmı. (Benim su an motorla ilgili bir sorunum yok)

laguna III Executive 1.5 dCi 2010 siyah 35000km

473 Mesaj
22 Temmuz 2010; 20:15:46 

herkese merhaba. hataydan cem. bugün bir çılgınlık yapıp 2003 laguna 3.0 initial Ov aldım. aslında öğretmenim benim için oldukça dazla bir araç ama aracı gördüm ve kullanınca aşık oldum. sanki fabrikadan çıkmış gibiydi. 130000 km. bende gözümü kararttım İstanbuldan aldım. ama aslen hataylıyım, tatil için bi müddet buradayım. şuan bişe gözükmüyo araçta. tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

2012 ford fiesta 1.4 tdci titanium x pack

4 Mesaj
22 Temmuz 2010; 20:45:12 

arkadaşım iyi akşamlar benim laguna 2004 1.6 bunun debriyaj balatasını ve bilyasını ankarada ucuza alacağım yer varmı bilgin varmı.birde megane 2 lerinki ile aynı motor diyolar acaba baskı balata ve bilyada aynımı bilgisi olan varmı.teşekkürler

1798 Mesaj
22 Temmuz 2010; 21:17:21 

quote:

Orijinalden alıntı: redcheek99

herkese merhaba. hataydan cem. bugün bir çılgınlık yapıp 2003 laguna 3.0 initial Ov aldım. aslında öğretmenim benim için oldukça dazla bir araç ama aracı gördüm ve kullanınca aşık oldum. sanki fabrikadan çıkmış gibiydi. 130000 km. bende gözümü kararttım İstanbuldan aldım. ama aslen hataylıyım, tatil için bi müddet buradayım. şuan bişe gözükmüyo araçta. tavsiyeleriniz varsa dinlerim.

Hayırlı olsun.. kazasız ,belasız günlerde kullanın inşllah

953 Mesaj
22 Temmuz 2010; 22:09:43 

Hayırlı olsun, güle güle ve sorunsuz kullanın Inşaallah...

Sağ ayaga dikkat diyerek ilk tavsiyemizi yapalım.

Sürüş izlenimlerinizi aktarırsanız memnun oluruz.

quote:

Orijinalden alıntı: redcheek99

473 Mesaj
23 Temmuz 2010; 0:32:48 

leonheart ve alperen arakadaşlar tebrikleriniz için teşekkürler.
evet sağ ayak sorunu yaşıyorum :)) ama her geçen dakika alışıyorum. sahibinin yanında almadan önce biraz oturmuştum, beni koltuğa defalarca yapıştırmıştı, ama ben hala, öyle kullanamıyorum, nazikçe basıyorum. yarın istanbuldan safranboluya geçicem. bide uzun yol performansına bakıcam. bu arada hız sabitleyici nasıl kullanılır bilen varmı?

1798 Mesaj
23 Temmuz 2010; 0:57:13 

Hız sabitleme butonuna basın(sol tarafta direksiyonun arkasında tuş) ardından istediğiniz hıza ulaştıkdan sonra direksiyonda bulunan +veya - tuşlarından birine basın, hız sabitlenmiş olucak. Hız sabitleyiciği devre dışı bırakmak için pedallardan birine dokunmanız yeterli

473 Mesaj
23 Temmuz 2010; 12:25:38 

arkadaşlar bende kullanım klavuzu yok türkçe kullanum klavuzu yok. nereden ulaşabilirim. bide esp yazan tuşun yanında saat şekline benzeyen bi düğme var. acaba onlar ne işe yarıyor. bide ayriyeten direksiyonun sağ rataında R ve O yazan tuşlar var onlar ne işe yarar. son olarak aracı parkta mı çalıştırmamız ve aracı durdururken parktamı durdurmamız lazım. bide aracı göstergelerinin yanın şimdilik aklıma bunlar geldi. çok soru oldu ama kusura bakmayın. napıyım araba uçak gibi, heryerde bi düğme var.

977 Mesaj
23 Temmuz 2010; 12:47:08 

Hayirli olsun yeni araclariniz... yeni gelen arkadaslar yazmadan once foruma soyle bir goz atarlarsa aradiklari sorularin cevabini hatta kullanim kitaplarini bile (1. sayfada ) bulabilirler... Yada konu ici ara kutucugunu kullanabilirler
Yoksa burada ayni seyleri tekrar edip durmanin bir anlami yok...

2008 Laguna III Dynamique 2.0T
Samsung Galaxy Note III

473 Mesaj
23 Temmuz 2010; 13:05:09 

dün aldıktan gece saat 12 den 4 e kadar laguna ilgili hem bu forumu hemde bi tane daha var onu okudum baya bilmediğim yeni şey öğrendim. ama baktıklarım arasında bunlara rastlayamadım, yada uyku haliyle gözden kaçırmışım. ama bakmadan önce soru sorsaydım en az 25 soru sorardım bilen için tüm sorduklarımın cevabı 2 satır etmez. yine ben bulmaya çalışırım, ama buradan cevap veren olursada teşekkür ederim.

473 Mesaj
23 Temmuz 2010; 13:09:31 

bide 1 saat sonra şehirlerarası yolculuğa çıkıcam, gitmeden öğrenmek istedim.

1526 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:02:17 

redchek99
aracınız hayırlı olsun kardeşim elbette her istediğinizi sorabilirsiniz. dostlarımızın ikazı ne olduğunu görerek merak ettiklerinizin yanında
hiç bilgi sahibi olmadığınız konularda da bilgi ednebilmeniz içindir elbette...

cevaplarınız (yolculuğunuza yetişememişim üzgünüm)
saat gibi dediğiniz şey cruiz kontrol o butonun üstüne basarsanız hızınızı sabitlersiniz.
altına basarsanız hızınızı sınırlandırırsınız.
şöyle çalışır;
sabitleme için düğmeye bas gösterge panelinin sağ tarafında ve ortadaki bilgisayarda ışık ve bilgi ekranını göreceksin.
direksiyonunun solundaki artı eksi (el gazıdır bu aynı zamanda) butonlarıyla gitmek istediğin hızını ayarla otomatik olarak araba
senin hız ayarına tepki vererek hızlanır ve yavaşlar (tabi bütün bu söylediklerimi seyir halinde yapacaksın dikkatli ol)
ayarladığın hızda da araba devam eder bu hız butonlarını ayarlarken gaza basmayacaksın yada frene. pedallara bastığında ayarladığın hızdan çıkarsın
ve cruiz kontrolden elbette direksiyonun sağındaki R tuşuna bastığın zamanda en son ayarladığın hıza ulaştırır seni yani cruizi tekrar devreye sokar R butonu
ve O butonu da cruizden çıkartır.

aracı parkta ikne terkedin ve şu sıra ile yapın
binerken, kartı takın aracı çalıştırın (start) el frenini indirin aracı d (ileri) ye yada r (geri) ye alın ve aracınızı hareket ettirin.
inerken, aracı p ye alın (bu esnada ayağınız frende olsun çekmeyin) yol yokuşmu değilmi diye bakmayın el frenini çekin mutlaka.
sonra aracınızı stop ettirin kartınızı alın.

araba ancak P de ve N de çalışır başka türlü çalışmaz.

Şimdiki: 2012 Kia Ceed Consept Plus 1.6 dizel otomatik
Önceki: 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege + (BRC LPG'li)
Samsung Galaxy S3, LG HS201 Led Projektör

1526 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:13:27 

quote:

Orijinalden alıntı: candiroglu81

arkadaşlar merhaba. Bende aranıza yeni katıldım. Benide aranıza eklerseniz sevinirim. Aracım 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege +(Atiker)
birde bir sorum olacak benim aracta servis lifterlerde problem var dediler ve 3350 tl masraf çıkarttılar. (her valte 1 tane varmış ve hesi değişmesi gerekiyormuş)Bu arızayı bir süre daha yaptırmasam sizce bana çok daha büyük maseaflar açarmı. (Benim su an motorla ilgili bir sorunum yok)

kardeşim sizde hoş geldiniz hanemize.
ben sorunuzu anlayamadım açıkçası?
daha açık yazarsanız belki yardımcı olunabilir.

1526 Mesaj
23 Temmuz 2010; 21:27:20 

ve bir paylaşım
sağ arka kapı kilidimdeki o sinir bozucu ciyyyyk sesinden kurtuldum çok şükür.
arkadaşlarımızında belirttiği üzere megane II nin kilit (50 tl) iç mekanizmazı laguna II (350 tl) ile aynı (dikkat edin dışı değil içi)
benim arabamın kapı kilidni söktük. (kendinizin yapabileceği birşey asla değil uğraşmayın)
sökünce gördüm ki kesinlikle ustanız işini bilmeli (içi biraz karışık) yada problem çıkarsa
meselenin ne olduğunu anlayacak ve üstesinden gelecek kadar usta olmalı benim ustalarım öyle neyse ki
problem olan dişli meganın ki ile değişti (dikkat edin kapılar aynı olmak zorunda).
ve huzurlu sessizlik.
şayet bu problemi olan ve hallettiremeyen arkadaşım varsa bana yaza bilir sizi yönlendiririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 23 Temmuz 2010; 22:35:17 >

977 Mesaj
24 Temmuz 2010; 0:32:11 

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

ve bir paylaşım
sağ arka kapı kilidimdeki o sinir bozucu ciyyyyk sesinden kurtuldum çok şükür.
arkadaşlarımızında belirttiği üzere megane II nin kilit (50 tl) iç mekanizmazı laguna II (350 tl) ile aynı (dikkat edin dışı değil içi)
benim arabamın kapı kilidni söktük. (kendinizin yapabileceği birşey asla değil uğraşmayın)
sökünce gördüm ki kesinlikle ustanız işini bilmeli (içi biraz karışık) yada problem çıkarsa
meselenin ne olduğunu anlayacak ve üstesinden gelecek kadar usta olmalı benim ustalarım öyle neyse ki
problem olan dişli meganın ki ile değişti (dikkat edin kapılar aynı olmak zorunda).
ve huzurlu sessizlik.
şayet bu problemi olan ve hallettiremeyen arkadaşım varsa bana yaza bilir sizi yönlendiririm.

Aynı mantıkla benimde sağ ön kapı açıldığında yanmayan araç içi tavan lambaları ve göğüs ekranındaki çalışmayan kapı açık uyarı ikazı, Megane II kapı kilidinin içindeki switch takılarak onarıldı ve çalışıyor... Ama hala daha önce fotosunuda koydugum sensoru çıkma bulamadıgım ıcın sag on kapı eller bosta acılması calısmıyor, Bilgilerinize ...

Samsung Galaxy Note III

473 Mesaj
24 Temmuz 2010; 9:03:27 

tşkrlr nickozy. yolda deneme yanılma yoluyla hız sabitleyiciyi kullandım, fakat r ve o ya hiç kullanmamıştım.
dün safraboludan istanbula geldim.400 km. yol kalabalıktı o yüzden fazla hızlı gitmedim ki zaten fazlada hız yapmam. aracı yarı yoldan fazla hız sabitleyici ile kullandım 110-120. yol bilgisayarından yola çıkmadan önce yakıt ortalamasını sıfırladım öyle çıktım. 7.9 litre ortalama ile gelmişim. buda 300 kr/km eder ki beklentim doğrultusunda çıktı.

102 Mesaj
24 Temmuz 2010; 9:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

quote:

Orijinalden alıntı: candiroglu81

kardeşim sizde hoş geldiniz hanemize.
ben sorunuzu anlayamadım açıkçası?
daha açık yazarsanız belki yardımcı olunabilir.

lifter dedikleri hidrolik subap iticileri imiş. motor üst kısmında bulunuyormuş. 16 adet. bunlardan birkaçı arızalı olabilirmiş. Ama değiştirildiğinde tamamı değişiyormuş. ben şu an için motordan biraz yüksek ses çıkmasından başka şikayetim yok. bir süre daha bunları değişdirtmesem motorda daha büyük problemler oluştururmu acaba onu merak ediyorum.

laguna III Executive 1.5 dCi 2010 siyah 35000km

187 Mesaj
24 Temmuz 2010; 13:57:04 

arkadaşlar sağ kapı camım kapanınca hafif ses veriyor acaba yağlanması filnmı lazım nasıl yapabilirm ilerde sorun açmaması için şimdiden yağlanması filanmı lazım yukarı çıkınca bazen hafif ses veriyor

ohayyam sana zahmet o kapı ışık olayını nasıl hallettirdin nekadara mal oldu zor mu yapması yani uğraştırıyormu bide nerde yaptırdın tavsiye edeceğin bi yer varmı

2005 Laguna 2 privilage 1.6 yıldız grisi (atiker LPG)

977 Mesaj
24 Temmuz 2010; 16:16:15 

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

ohayyam sana zahmet o kapı ışık olayını nasıl hallettirdin nekadara mal oldu zor mu yapması yani uğraştırıyormu bide nerde yaptırdın tavsiye edeceğin bi yer varmı

Oto sanayisi Şaşmaz da yaptırdım Megane II kapı kilidinin içindeki switchi söküp Lagunanınkine uydurdu. Önce açtı tamir etmeye çalıştı tamam dedi 80 TL verdim gidiyordum ki son kontrolde baktım çalışmıyor bazen tutukluk yapıyor gene... Sonra gidip yeni Megane II kilidi aldı 50TL ye, içindeki switchi değiştirip uydurdu... Kilidinde yarı parasını da istedi ve toplamda 100 TL ye mal oldu. Bakalım ne kadar sağlıklı oldu onuda zaman gösterecek... işçilikleri çokta hoşuma gitmediğinden tavsiye edebileceğim bir yer değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 25 Temmuz 2010; 3:32:40 >

Samsung Galaxy Note III

187 Mesaj
25 Temmuz 2010; 12:30:22 

arkadaşlar sağ kapı camım kapanınca hafif ses veriyor acaba yağlanması filnmı lazım nasıl yapabilirm ilerde sorun açmaması için şimdiden yağlanması filanmı lazım yukarı çıkınca bazen hafif ses veriyor

1526 Mesaj
25 Temmuz 2010; 18:12:36 

quote:

getir konya da yaptıralım birader...

candiroğlu
birader sorununuz hakkıda bir tecrübem yok maalesef ama ustalarıma bir soracağım öğrenince yazarım
sıkıntı yok ise kullanmaya devam et...

kapı açık ikazı konusunu benim ustam uğraşarak çözdü nasıl yaptığını bende anladım ama tarif etmem zor tarif için kilit mekanızmasının
içinin resminin olması lazım

187 Mesaj
25 Temmuz 2010; 21:11:07 

konya ya gelme imkanım olursa tabi olmassa ama ustanı arasak burda bi ustaya tarif edemezmi acaba bide bu cam için nedersin mekanizma yağlanıyormu

2 Mesaj
25 Temmuz 2010; 21:17:20 

Arkadaşlar laguna 2.0 tiptronik privilege araç buldum.155.000.km.de.Bazı forumlarda yazdım.Gelen cevaplarda bu aracın viteslerinde problem olduğu sıkca arıza yaptığı,lpg takılınca sıkça uyumsuzluk sorunu olduğu ve aracın arıza yaptığı söyleniyor.Bende bu işi erbabına yani sizlere sormaya karar verdim.Siz bu araca ne dersiniz.Bu aracın özellikleri nelerdir,söylenen kadar masraf çıkartırmı.Sonra ocağımıza incir ağacı dikmesin

2034 Mesaj
25 Temmuz 2010; 21:31:51 

quote:

Daha sık sağ ön cam çoğunlukla kapalı kaldığından camı kaldıran çelik teller paslanıyor ses yaptıktan sonra hemen yağlanmazsa tel pastan kopabiliyor

cam telleri asansör gibi çalışıyor cam tam üstte iken öndeki telin kapının alta gelen kısmı sürekli kapının en dibinde suyun aktığı kısma denk geliyor kapı alt delikleri tıkanırsa su teli paslandırıyor cam da uzun süre hareket etmiyorsa pasa davetiye çıkıyor,

Benim sağ ön kapı camı yukarı kısımda ses yapıyordu kapı içi döşemesini söküp telleri pas çözücü ile temizleyip gresle yağladım oldu, birbirine bağlı hareket eden 3 adet tel var sadece kapı altına yakın olanı pas olabiliyor diğerlerinde bişey olmuyor.

Fakat kapı içleri sürekli suya temas ettiği halde hiçbir paslanma yok galvanizleme çok iyi olduğundan kaportanın hiçbir yeri pas olmuyor

elinizde döşemeyi sökmek için altıgen yıldız uç seti varsa ve elyatkınlığı varsa yapabilirsiniz döşeme söküldüktan sonra motor asansör mekanizmasını da iyi yağlamak için sökmek gerekiyor yapamam derseniz bir ustaya baş vurmak gerekir çok kolay bir iş değil.

servisler döşemeyi sökmeden üstten spray sıkıyorlar ama bu şekilde alt kısmı yağlanmıyor tam sonuç için kapı dşemesinin sökülmesi gerekiyor

Arka kapıların asansörleri farklı onlar tek rayda çalışıyor ve suya temas etmedikleri için kolay kolay bir şey olmuyor

Tosh 55SV685

977 Mesaj
26 Temmuz 2010; 0:57:55 

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Daha sık sağ ön cam çoğunlukla kapalı kaldığından camı kaldıran çelik teller paslanıyor ses yaptıktan sonra hemen yağlanmazsa tel pastan kopabiliyor

cam telleri asansör gibi çalışıyor cam tam üstte iken öndeki telin kapının alta gelen kısmı sürekli kapının en dibinde suyun aktığı kısma denk geliyor kapı alt delikleri tıkanırsa su teli paslandırıyor cam da uzun süre hareket etmiyorsa pasa davetiye çıkıyor,

Benim sağ ön kapı camı yukarı kısımda ses yapıyordu kapı içi döşemesini söküp telleri pas çözücü ile temizleyip gresle yağladım oldu, birbirine bağlı hareket eden 3 adet tel var sadece kapı altına yakın olanı pas olabiliyor diğerlerinde bişey olmuyor.

Fakat kapı içleri sürekli suya temas ettiği halde hiçbir paslanma yok galvanizleme çok iyi olduğundan kaportanın hiçbir yeri pas olmuyor

elinizde döşemeyi sökmek için altıgen yıldız uç seti varsa ve elyatkınlığı varsa yapabilirsiniz döşeme söküldüktan sonra motor asansör mekanizmasını da iyi yağlamak için sökmek gerekiyor yapamam derseniz bir ustaya baş vurmak gerekir çok kolay bir iş değil.

servisler döşemeyi sökmeden üstten spray sıkıyorlar ama bu şekilde alt kısmı yağlanmıyor tam sonuç için kapı dşemesinin sökülmesi gerekiyor

Arka kapıların asansörleri farklı onlar tek rayda çalışıyor ve suya temas etmedikleri için kolay kolay bir şey olmuyor

Hocam simdi icime kurtlari dusurdun bak ))) Bu ses, dedigin gibi kapi ici cam kaldirma telinin paslanmasindan mi yoksa kapi icindeki camin oturdugu lastik fitilden, kapanirkenki surtunmeden dolayimi geliyor ??? Merak ettim iyicesimdi... Benim sag on kapi cam fitili degismisti servisteve ve o ses kaybolmustu. Ama simdi sol kapida tam iyice kapanirken ses var, en iyisi kendim sokup bi bakayim su islere artik... Hele su en son kapi kilitcisinden yedigim kaziktan sonra

Samsung Galaxy Note III

447 Mesaj
26 Temmuz 2010; 8:22:56 

Selamlar,

Ben de yaklaşık 1 aydır Laguna Faz 2 1.6 Privelege kullanıcısıyım. Araçlar ilgili 3 sıkıntım var:

1- Sizlerde de özellikle sıcak günlerde klimanın gerçekten soğuk üflemeye başlaması zaman alıyor mu? Bir de belli bir zaman sonra saki klima ben kapatmışım gibi (aslında açık olmasına rağmen) soğuk yerine normal hava vermeye başlıyor. Özellikel sıkışık trafiğe denk geldiğimde. DAha sonra tekrar soğuyor. Acaba otomatik'de tutuyor olmamdan mı diye de düşündüm ve otomatiğe almadan da denedim ama farketmedi. Sanki aralıklarla klimayı devre dışı bırakıyor gibi.

Klima gazını da kontrol ettirdim bir klimacıya normal dedi. Polen filtresini de değiştirdim.

2- Motor ısındıktan sonra (yaklaşık 20-30 km) arabayı birinci viteste (ve geri viteste) kullanırken ayağımı gazdan çektiğimde sanki hala gaza basıyormuşum gibi kaba tabirle "vıııııııIIIIn" gibi bir ses çıkıyor. Fakat bunu sadece çok düşük vitesteyken ve geri vitesteyken yapıyor. Arabanın kendi rölanti sesi değil çünkü rölantiye bakıyorum ibrede ben ayağımı gazdan çektikten sonra yükselme filan yok.

Bu iki sorunun da kaynağı (eğer ikinci sorun motorun fanı ile ilgiliyse) acaba aküden kaynaklı olabilir mi? Dün akşam bir şey farkettim. Araç dururken fakat motor çalışırken, Farlar açıkken camı açmak için tuşa bastığımda farın çok azda olsa parlaklığının düştüğünü ve aracın hafif titrediğini gördüm. O yüzden aklıma akü geldi.

3- Araba özellikle fazlaca güneş altında kaldığında camların açıp kapanmasında cam lastiklerinden fazlaca ses geliyor. Bu sorun için cam lastiklerini mi değiştirmek gerekli? Eskimiş olmasında mı kaynaklıdır.

Bilgi sahibi arkadaşların yorumları için şimdiden teşekkürler.

2034 Mesaj
26 Temmuz 2010; 8:45:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Hocam simdi icime kurtlari dusurdun bak ))) Bu ses, dedigin gibi kapi ici cam kaldirma telinin paslanmasindan mi yoksa kapi icindeki camin oturdugu lastik fitilden, kapanirkenki surtunmeden dolayimi geliyor ??? Merak ettim iyicesimdi... Benim sag on kapi cam fitili degismisti servisteve ve o ses kaybolmustu. Ama simdi sol kapida tam iyice kapanirken ses var, en iyisi kendim sokup bi bakayim su islere artik... Hele su en son kapi kilitcisinden yedigim kaziktan sonra

quote:

Orijinalden alıntı: nevz@t

3- Araba özellikle fazlaca güneş altında kaldığında camların açıp kapanmasında cam lastiklerinden fazlaca ses geliyor. Bu sorun için cam lastiklerini mi değiştirmek gerekli? Eskimiş olmasında mı kaynaklıdır.

Yukarı kapanırken özellikle en sonda cıyırtı şeklinde ses varsa telin paslanmasındandır %90

%10 luk bir pay her zaman bırakmak gerekir uzaktan gerçek durumu bilemeyiz her arabanın şartları biraz farklı olabilir

Daha çok sıcak havalarda ortaya çıkıyor nedense belki tel sıcakta iyice gevredikten sonra ortaya çıkıyordur. Ben de cam fitili sanmıştım çok benziyor olabilir ama bu arabada cam fitilleri ses yapmıyor cam fitil ses yapsa silikon spreyi falan ile düzelir bu ses %90 teldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 26 Temmuz 2010; 9:03:41 >

Tosh 55SV685

447 Mesaj
26 Temmuz 2010; 10:29:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

quote:

Yukarı kapanırken özellikle en sonda cıyırtı şeklinde ses varsa telin paslanmasındandır %90

%10 luk bir pay her zaman bırakmak gerekir uzaktan gerçek durumu bilemeyiz her arabanın şartları biraz farklı olabilir

Daha çok sıcak havalarda ortaya çıkıyor nedense belki tel sıcakta iyice gevredikten sonra ortaya çıkıyordur. Ben de cam fitili sanmıştım çok benziyor olabilir ama bu arabada cam fitilleri ses yapmıyor cam fitil ses yapsa silikon spreyi falan ile düzelir bu ses %90 teldir.

Teşekkürler bilgi için ustama gidip kapı döşemesini gerekirse söktürüp bahsettiğiniz işlemi yaptıracağım.

Bir de şu iki konu hakkında yorumu olan var mıdır?

1- Sizlerde de özellikle sıcak günlerde klimanın gerçekten soğuk üflemeye başlaması zaman alıyor mu? Bir de belli bir zaman sonra saki klima ben kapatmışım gibi (aslında açık olmasına rağmen) soğuk yerine normal hava vermeye başlıyor. Özellikel sıkışık trafiğe denk geldiğimde. DAha sonra tekrar soğuyor. Acaba otomatik'de tutuyor olmamdan mı diye de düşündüm ve otomatiğe almadan da denedim ama farketmedi. Sanki aralıklarla klimayı devre dışı bırakıyor gibi.

Klima gazını da kontrol ettirdim bir klimacıya normal dedi. Polen filtresini de değiştirdim.

2- Motor ısındıktan sonra (yaklaşık 20-30 km) arabayı birinci viteste (ve geri viteste) kullanırken ayağımı gazdan çektiğimde sanki hala gaza basıyormuşum gibi kaba tabirle "vıııııııIIIIn" gibi bir ses çıkıyor. Fakat bunu sadece çok düşük vitesteyken ve geri vitesteyken yapıyor. Arabanın kendi rölanti sesi değil çünkü rölantiye bakıyorum ibrede ben ayağımı gazdan çektikten sonra yükselme filan yok.

Bu iki sorunun da kaynağı (eğer ikinci sorun motorun fanı ile ilgiliyse) acaba aküden kaynaklı olabilir mi? Dün akşam bir şey farkettim. Araç dururken fakat motor çalışırken, Farlar açıkken camı açmak için tuşa bastığımda farın çok azda olsa parlaklığının düştüğünü ve aracın hafif titrediğini gördüm. O yüzden aklıma akü geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevz@t -- 26 Temmuz 2010; 10:30:40 >

2034 Mesaj
26 Temmuz 2010; 11:16:49 

Cam motorunun şekli ve sökülümünü servis kitabında bulabilirsiniz bilgi için resim ekliyorum

Teldeki paslanan kısım alttaki D harfi şeklindeki telin alt ucudur (cam tam olarak yukarda iken)

Ufaltılmış ön izleme resmi

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 26 Temmuz 2010; 11:28:52 >

Tosh 55SV685

2 Mesaj
26 Temmuz 2010; 12:22:58 

Arkadaşlar sormuş olduğum konuda bilgisi olan arkadaş yokmu

2034 Mesaj
26 Temmuz 2010; 13:15:32 

quote:

Orijinalden alıntı: davut1972

Arkadaşlar laguna 2.0 tiptronik privilege araç buldum.155.000.km.de.Bazı forumlarda yazdım.Gelen cevaplarda bu aracın viteslerinde problem olduğu sıkca arıza yaptığı,lpg takılınca sıkça uyumsuzluk sorunu olduğu ve aracın arıza yaptığı söyleniyor.Bende bu işi erbabına yani sizlere sormaya karar verdim.Siz bu araca ne dersiniz.Bu aracın özellikleri nelerdir,söylenen kadar masraf çıkartırmı.Sonra ocağımıza incir ağacı dikmesin

davut

bu konudaki çoğunluk bahsettiğin araçtan kullanıyor ve lpg takılmış olarak bir sorunları yok ama senin alacağın aracın durumu nedir nasıl hor mu kullanılmıştır bakımı yapılmış mıdır bunlar önemli masraf çıkarsa hor kullanılmış bakımsız araçtan çıkar

Tosh 55SV685

1526 Mesaj
26 Temmuz 2010; 15:18:15 

quote:

Selamlar,

Ben de yaklaşık 1 aydır Laguna Faz 2 1.6 Privelege kullanıcısıyım. Araçlar ilgili 3 sıkıntım var:

Bilgi sahibi arkadaşların yorumları için şimdiden teşekkürler.

birade birinci sorunuzun cevabı büyük ihtimalle termostat arızasıdır dahili sıcaklı ölçüp otomatik klimanın çalışma şeklini belirleyen parça.
ayrıca göğüste ortada ki siyah nokta da dış hava şartlarına göre klimanın çalımasına yön verir oradan da olabilir.

akünüzde problem olma ihtimali çok yüksek voltajı düşükse sistemler birbirine girebiliyor hatta bazılarının öncelik sırasına göre durduruyor aracın beyni.
akünüzü hemen değiştirin en az 72 A olsun

1526 Mesaj
26 Temmuz 2010; 15:20:23 

quote:

Orijinalden alıntı: davut1972

Arkadaşlar sormuş olduğum konuda bilgisi olan arkadaş yokmu

kardeş
emailinize cevap yazdım

187 Mesaj
27 Temmuz 2010; 23:15:10 

bugün sağ kapının camını ve tüm camlarının mekanizmasını wd40 la yağladım sağ kapıdan pas aktı yanlız döşemeleri sökemedim bende hopörlörü söktüm oluşan delikten sıktım güzelce ses kesildi tüm camlaraın mekanizmalarına uyguladım

447 Mesaj
28 Temmuz 2010; 15:16:14 

Klima ile ilgili sorunum devam ediyor. Gazını doldurttum ve tavsiyeleriniz üzerine 72amper Mutlu akü bağlattım.

Fakat halen klima belli bir mesafe katedildiğinde (5-10km) çok iyi soğutur duruma gelmesine rağmen ne zamanki bir ışıkta durduğumda ya da yavaşladığımda bir anda sanki klimayı kapatmışım gibi biraz daha sıcak bir hava üfelemeye başlıyor. Tekrar gaza basmamla birlikte sıcaklık yine düşüyor, soğuk ve güzel üflemeye başlıyor.

Bu arada iç sıcaklık sensorunun doğru çalışmama ihtimalini göz önüne alarak otomatikten çıkarıyorum.

En son bir deneme yaptım. Işıkta durduğumda yine ılık üflemeye başladı. Kapattım kimayı ve otomatikten tekrar 16 derecede başlattım bu sefer soğuk üflemeye başladı.

Nasıl bir sorundur anlamadım gitti.

910 Mesaj
28 Temmuz 2010; 19:01:25 

arkadaşlar merhaba

2012 AVEO 1,3 LTZ 95 HP

1526 Mesaj
28 Temmuz 2010; 19:59:22 

merhaba arkadaşım

nevzat
termostat arızası olduğunda otomatikten çıkarsanız bile belli bir dereceye göre ayaryaptığınızda benzer sorunlar devam edecektir.

447 Mesaj
28 Temmuz 2010; 22:19:38 

Termostat derken iç sıcaklık sensörünü kastediyorsunuz zanndersem değil mi hocam? (Dikiz aynasının bağlı olduğu kutunun içinde yer alan)

Bu sensörün arızalı olup olmadığını anlamanın yolu nedir? Bir renault servisine gidip, çalışanların işin içinden çıkamayıp sensordendir diyip aslında sensörden olmayan bir arızadan dolayı cebimden bir sürü para çıkmasını istemiyorum inanın.

Zaten bu sensörün de pahalı olduğunu tahmin ediyorum.

Yurtdışında satılan şu sensör zanndersem değil mi?

http://cgi.ebay.co.uk/R..._SM&hash=item3cae6f5ae8

447 Mesaj
28 Temmuz 2010; 22:22:25 

quote:

Orijinalden alıntı: dionysos-59

herkeze merhaba;

abimde benden özenerek bundan 2-3 ay kadar önce bir laguna almıştı. yalnız arabada bir kaç sorun var bunlardan birtanesi ön sağ cam açılmıyor. düğmeye bastığınızda cam 1-2 mm kadar aşağıy arkaya doğru iniyor o şekilde kalıyor bunun sebebi ne olabilir. diğer bir sorunda otomatik klimayla ilgili. klima şoför tarafına çok iyi soğutma yapıyor ancak ön yolcu tarafına soğutma apmıyor derecesi 26 da takılı kalmış sanırım o tarafı hep kızdırıyor bunun sebebi ne olabilir. tahmini olarak ne kadar patlar acaba

saygılarla.

Klima ile ilgili baktığım forumlardan birinde klima kontrol panelinin bağlantısını 30snliğine söküp takıp sistemi resetlediklerinde, bu "bir taraf sıcak bir taraf soğuk" hadisesini çözenler olduğunu gördüm.

187 Mesaj
28 Temmuz 2010; 23:04:42 

kntrol paneli dediğin ayar yaptığımız yermi benmde sağ tara sol taraftan daha fazla soğuk üflüyor nedendir

447 Mesaj
29 Temmuz 2010; 0:24:10 

Evet klima kontrol paneli dediğim ayar yaptığımız kutu.

Sökülmesi ile ilgili çeşitli forumlarda bilgiler mevcut. Önce kül tablasını sökmek gerekiyor ardındna klima kontrol panelini çıkarıyorsunuz. Ben denemedim ama anlatıldığına ve deneyenlere göre çok zor gözükmüyor.

İki tarafa eşit üflememesi (soğukluk olarak değil hız olarak) belki havayı sürücü ve yolcu tarafına ayıran kulakçıklarının birinin çalışamaz durumda olduğunu gösteriyor olabilir. Böyle yorumlarda okumuştum. Ama forumdaki özellikle bu konuya yazan daha bilgili arkadaşlarımız var. Onlar sağlıklı yorum yapacaklardır.

1526 Mesaj
29 Temmuz 2010; 13:57:35 

önce kül tablası
sonra kart okuyucu
sonra klima paneli

evet sensörden bahsediyorum. arızalı ise tamiri denenebilir.

klimanın nasıl resetlendiğini de söylüyor mu site?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 29 Temmuz 2010; 13:59:05 >

187 Mesaj
29 Temmuz 2010; 15:05:48 

arkadaşlar bi taraf bitarftan neden daha sıcak üfler

447 Mesaj
29 Temmuz 2010; 16:25:02 

Klima kontrol ünitesini resetlemek için arkasındaki soketleri çıkarın ve 30 sn sonra tekrar takın diyorlar.

Bana çok mantıklı gelmedi ama sonuç alanlar olmuş. Bu sıcak soğuk sorunu yaşanması bir kaç başlık halinde var renault'un ingiltere forumunda.

Klimadaki problemler için ilk bakılacak olanlara genelde

1- dış sıcaklık sensörü (yan aynanın altında)
2- iç sıcaklık sensörü (dikiz aynasının orada)
3- içerde dışardan gelen havayla içerde soğuttuğu havanın karışımını dengeleyen kulakçıklar
4- klima kontrol panelinin daha önce ışığının gitmesi sebebiyle sökülüp takılması sırasında bazı pinlerin eğilmiş olabileceği.
5- son olarak da klima kontrol panelinin arızalı olması.

Ebay'de klima kontrol panellerinin çıkmaları mevcut ama çoğunlukla 2001-2005 yazılmış. Her ne kadar dış aksamı (ön tasarım) klimalarda farklı olsa da 2006 sonrası makyajlanmış kasada da aynı klima kontrol ünitesinin kullanıldığını tahmin ediyorum bilmiyorum yanılıyor muyum?

Yedek parça listesini bulabielceğimiz bir yer var mıdır? Örneğin klima kontrol ünitesinin 2006 1.6 privelege da parça numarası nedir? İlla söküp bakmam mı gerekir.?

977 Mesaj
29 Temmuz 2010; 22:13:25 

quote:

Klima kontrol ünitesini resetlemek için arkasındaki soketleri çıkarın ve 30 sn sonra tekrar takın diyorlar.

Bana çok mantıklı gelmedi ama sonuç alanlar olmuş. Bu sıcak soğuk sorunu yaşanması bir kaç başlık halinde var renault'un ingiltere forumunda.

Klimadaki problemler için ilk bakılacak olanlara genelde

1- dış sıcaklık sensörü (yan aynanın altında)
2- iç sıcaklık sensörü (dikiz aynasının orada)
3- içerde dışardan gelen havayla içerde soğuttuğu havanın karışımını dengeleyen kulakçıklar
4- klima kontrol panelinin daha önce ışığının gitmesi sebebiyle sökülüp takılması sırasında bazı pinlerin eğilmiş olabileceği.
5- son olarak da klima kontrol panelinin arızalı olması.

Ebay'de klima kontrol panellerinin çıkmaları mevcut ama çoğunlukla 2001-2005 yazılmış. Her ne kadar dış aksamı (ön tasarım) klimalarda farklı olsa da 2006 sonrası makyajlanmış kasada da aynı klima kontrol ünitesinin kullanıldığını tahmin ediyorum bilmiyorum yanılıyor muyum?

Yedek parça listesini bulabielceğimiz bir yer var mıdır? Örneğin klima kontrol ünitesinin 2006 1.6 privelege da parça numarası nedir? İlla söküp bakmam mı gerekir.?

Sag kapi diregindeki OVAL plakanin resmini koyabilirsen yada oradaki yazi ve rakamlari yazabilirsen istedigin parca numarani verebilirim )))
yada google dan renault dialogys diye aratirsaniz ilgili programi kurup kendinizde bakabilirsiniz

Samsung Galaxy Note III

676 Mesaj
29 Temmuz 2010; 23:05:53 

quote:

Klima ile ilgili sorunum devam ediyor. Gazını doldurttum ve tavsiyeleriniz üzerine 72amper Mutlu akü bağlattım.

Fakat halen klima belli bir mesafe katedildiğinde (5-10km) çok iyi soğutur duruma gelmesine rağmen ne zamanki bir ışıkta durduğumda ya da yavaşladığımda bir anda sanki klimayı kapatmışım gibi biraz daha sıcak bir hava üfelemeye başlıyor. Tekrar gaza basmamla birlikte sıcaklık yine düşüyor, soğuk ve güzel üflemeye başlıyor.

Bu arada iç sıcaklık sensorunun doğru çalışmama ihtimalini göz önüne alarak otomatikten çıkarıyorum.

En son bir deneme yaptım. Işıkta durduğumda yine ılık üflemeye başladı. Kapattım kimayı ve otomatikten tekrar 16 derecede başlattım bu sefer soğuk üflemeye başladı.

Nasıl bir sorundur anlamadım gitti.

Klima gazı basılırken gramına baktınız mı. Bağlanan makina BOSCH marka ise bizim araçlar için direk 650 gr gaz ayarlıyor. Ve bu fazla geliyor. Bizi araca doldurulması gereken gaz miktarı 600-605 gr dır. Tekrar makinaya bağlatın o zaten gazı çekip tekrar gazı pompalıyor. Bu kez söyleyin 600-605 gr arası gaz doldursunlar.
% 100 demiyorum ama %99 işe yarar. Tecrübeyle sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhncnk -- 29 Temmuz 2010; 23:20:09 >

SATILIK Specta Fixed Frame Perde Kargo Bedava ve Taksit Seçeneği
2003 Laguna 1.6 Privilege

18 Mesaj
30 Temmuz 2010; 0:14:07 

Arkadaşlar İstanbul'dan merhaba...
Listeye beni de eklerseniz sevinirim...
2006 1.6 16V 115 HP Laguna II Privilege (Lpg'li)

Aranıza kabul ederseniz artık ben de varım

2006 1.6 16V 115 HP Laguna II Privilege (Lpg'li) Antik Bej

187 Mesaj
30 Temmuz 2010; 0:27:25 

arkadaşlar bi taraf bitarftan neden daha sıcak üfler

1526 Mesaj
30 Temmuz 2010; 0:48:33 

Takara
hoş geldiniz kardeşim ekledim memnuniyetle

18 Mesaj