Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1084. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10821083108410851086
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla tesekkurler forum sayesinde insan kendini nerede olursa olsun yanliz hissetmiyor bugun yine kapali heryer yarin icin senin lpgcinin antalya subesiyle irtibata gecebiliriz antalyada ustasi olan arkadasimizada ozel mesaj attim onun ustasiylada gorusuyum neticelendirelim sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    Test icin kullanilan jack olabilirmi? Benim aracin test islemleri icin surekli buraya pc den bir kablo takiyorlar

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Merhaba , lastik olarak bende goodyear efficenrgrip modeli 2 yildir faz 2 aracimda kullaniyorum ve cok memnunum. Daha once honda da michelin ve pirelli kullanan birisi olarak soyluyorum bu lastik bizim yollar icin cok iyi ve de muadillerine gore hesapli.

• alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    Tum forum uyelerinin bayramini kutluyorum. Arkadaslar aracimdaki klima sorununu cozemiyorum. Daha once bahsettigim gibi rolantide ve 2500 devirde calisan klima 2500 devirde devredisi kaliyor. Basinc sensoru ve borular, komprasor ve radyator ve baglantilarin hepsi kontrol edildi.son care klima beynini degistirmek dedik ve onudadenedik ancak sorun devam ediyor. Bu defa motor beynine yoneldik. Bu asamada daha onceki tecrubelerini paylasacak arkadaslardan destek ve yonlendirmelerini rica ederim. Zira mevsimin en sicak gunlerinde tamtafil uzeri klimadan faydalanamiyorum.

• alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    gry soket dogru obd cihazi icin ama benim dedigim disari cikan kahverengi soket
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

Valla tesekkurler forum sayesinde insan kendini nerede olursa olsun yanliz hissetmiyor bugun yine kapali heryer yarin icin senin lpgcinin antalya subesiyle irtibata gecebiliriz antalyada ustasi olan arkadasimizada ozel mesaj attim onun ustasiylada gorusuyum neticelendirelim sonra

Ok haberlesiriz

Cash gecmis olsun 650 tl ye yeni degistirdim. Valeo baski balata set 300 tl renault mais ust merkez 100 tl iscilik 250 tl ust merkezi mutlaka degistir. Gecmis olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: ozdmrrr

Cash gecmis olsun 650 tl ye yeni degistirdim. Valeo baski balata set 300 tl renault mais ust merkez 100 tl iscilik 250 tl ust merkezi mutlaka degistir. Gecmis olsun

İşçilik fiyatı yazmanız iyi olmuş. Yakın zamanda bende değiştirmeyi düşünüyorum. İstanbul da mı değiştirdiniz siz. Ona göre bende bu fiyatı baz alayım maximum

• merak edenler için ;

LPG sorunu bugün halloldu, aslında sorun da yokmuş temelde, LPG montajını yapan "usta" elektrik tesisatını ana sigorta kutusu altından geçirirken bir şekilde kutu içerisindeki/civarındaki elektrik tesisatında gevşeme olmuş. bütün kabloları/sigortaları yerli yerine sıkı sıkı oturtunca sorun halloldu. OBD'yi de yeniden devreye aldık. umarım sıkıntı tekrarlamaz.

olan bayram planlarıma oldu... çünkü sorun yok dikkatsizlik var!

herkese teşekkürler, arabayla ilgili tecrübelerimi merak edenler için aktarmaya devam edeceğim.
  • Merhabalar. Aracımda 17" çelik jant ve 215 45 17 sport lastikler var. Fazla spor görünüyor benim için. Eşim de kullanıyor aracı. 16" sensörlü orjinal jantlarla takas düşünüyorum. Bursa'da önerebileceğiniz bir yer var mı?

• bayramın ilk günü antalyada aracım bozulmuştu burayada yazmıştım yardımcı oldunuz arkadaşlar öncelikle teşekkürler antalyada sağlam bi usta buldum götürdüm aracımın aks segman dişlisi kırılmış mecburen şanzıman söküldü baskı balatada iyi durumda değildi onuda değiştirdik baskı balata valeo marka 400 lira bilyasıda mais 120 lira tuttu ustada 400tl işçilik aldı ama 12 saat dükkanda uğraştı neyse yola çıktım ankaraya gelmek için arabanın direksiyonu birden sertleşti ve aküde sorun var dedi arabayı stop ettim alternatör kayışı kopup krank kasnağını sıyırmış maalesef orjinal kasnak 600liraydı ve bursadaki fabrikadan gelecek dediler yan sanayi aldım 180 liraya acaba sıkıntı olurmu 600km yol yaptım bir sıkıntı olmadı uzun vadede sıkıntı olurmu acaba arkadaşlar
    Geçmiş olsun cashuva, bayramda, tatilde, düğünde böyle işler adamın canını sıkar ama her işte bir hayır vardır. Grank kasnagini ben degistirmistim 560 tl yetkili serviste ama 5- 6 ay olmuştur. Orjinali ile yan sanayi arasında ne fark vardır bilmiyorum ama kayislarin takıldığı her parça hayati parçalar bence. Allah korumuş, motor yenilemeye kadar gidebilirdi bu olay, geçmiş olsun tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

Geçmiş olsun cashuva, bayramda, tatilde, düğünde böyle işler adamın canını sıkar ama her işte bir hayır vardır. Grank kasnagini ben degistirmistim 560 tl yetkili serviste ama 5- 6 ay olmuştur. Orjinali ile yan sanayi arasında ne fark vardır bilmiyorum ama kayislarin takıldığı her parça hayati parçalar bence. Allah korumuş, motor yenilemeye kadar gidebilirdi bu olay, geçmiş olsun tekrar.

teşekkür ederim arabaya ilk defa yan sanayi bir ürün takıldı mecburen, çünkü ankaraya gelip işbaşı yapmam gerekiyordu.. çok kızdım araca daha öncede masraflarım oldu çünkü satıcam dönünce dedim ama direksiyona oturup konforunu oturaklılığını yaşayınca geçti sinirim:)
  • quote:

quote:

teşekkür ederim arabaya ilk defa yan sanayi bir ürün takıldı mecburen, çünkü ankaraya gelip işbaşı yapmam gerekiyordu.. çok kızdım araca daha öncede masraflarım oldu çünkü satıcam dönünce dedim ama direksiyona oturup konforunu oturaklılığını yaşayınca geçti sinirim:)

Gecmis olsun, sansin varmis kopan parca araya girip trigeri siyirmamis yoksa ne subap kalirdi ne de ekzantirik milleri. Yarim motor parasi oderdin valla.Sat kurtul sana guzel bi latitude alalim ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sek0o0 -- 10 Temmuz 2016; 10:50:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

quote:

Gecmis olsun, sansin varmis kopan parca araya girip trigeri siyirmamis yoksa ne subap kalirdi ne de ekzantirik milleri. Yarim motor parasi oderdin valla.Sat kurtul sana guzel bi latitude alalim ;)

tşkürler gerçekten çok ucuz yırttım birde araç hemen arızayı verince hiç zorlamadım olduğum yerde hemen çekiciyi bekledim ustayı aradım kayış kopmuştur dedi...üste para çıkabilsem keşke laguna 3, latitüde gibi güzel seçenekler var ama yaz sonu düğün yapma ihtimalim var masraf çok yani:):)

• quote:

bayramın ilk günü antalyada aracım bozulmuştu burayada yazmıştım yardımcı oldunuz arkadaşlar öncelikle teşekkürler antalyada sağlam bi usta buldum götürdüm aracımın aks segman dişlisi kırılmış mecburen şanzıman söküldü baskı balatada iyi durumda değildi onuda değiştirdik baskı balata valeo marka 400 lira bilyasıda mais 120 lira tuttu ustada 400tl işçilik aldı ama 12 saat dükkanda uğraştı neyse yola çıktım ankaraya gelmek için arabanın direksiyonu birden sertleşti ve aküde sorun var dedi arabayı stop ettim alternatör kayışı kopup krank kasnağını sıyırmış maalesef orjinal kasnak 600liraydı ve bursadaki fabrikadan gelecek dediler yan sanayi aldım 180 liraya acaba sıkıntı olurmu 600km yol yaptım bir sıkıntı olmadı uzun vadede sıkıntı olurmu acaba arkadaşlar

Keşke "antalyada iyi bi usta bulup işinizi gördüğünüzü" hem bana, hem de arayıp "ben size haber vericem cuma günü" dediğiniz size önerdiğim ustama bi zahmet haber verebilseydiniz de ben de mahcup olmamış olsaydım mesela!

• xtedix X kullanıcısına yanıt
    Ben ilgilendiniz icin tekrar tskur ederim persembe gunu akif usta ile telefonda gorustuk dukkana saat 10da gelecegini soyledi bende "eger gelirsem aksam ararim cekiciyi falanda ayarlariz dedim kendisine sonra bana yardimci olan olcay beyin ustasiyla gorustuk ve saat 8de arabayi teslim alacagini soyledi 2 saatlik zaman farki benim icin degerli oldugundan dolayi tercihim bu ustadan yana oldu sizin telefonunuz yoktu bende foruma bakacak zamanimda olmadigi icin donusleri yapamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 11 Temmuz 2016; 8:49:41 >
  • Arkadaşlar merhaba, bir konuda not düşmek istiyorum.
    Dün aracın farını açık unutmuşum. Volt'ta bu sırada 10.5 Voltun altına düşmüş. Renaultlarda Volt 10.5'un altına düşerse çok ilginç bir şekilde araba çalışmıyor. Camlar, radyo, klima herşey çalışıyor fakat start butonuna basınca araba çalışmıyor tık tık tık ses çıkarıp el freni arızası gibi uyarı veriyor. Çözümü ise basit; akü takviyesiyle bu sorunu hemen çözebiliyorsunuz. Not: Otomatik vites arabaları sakın çekmeye veya vurdurmaya kalkışmayın şanzumana ve motora büyük zararı var.
  • quote:

bayramın ilk günü antalyada aracım bozulmuştu burayada yazmıştım yardımcı oldunuz arkadaşlar öncelikle teşekkürler antalyada sağlam bi usta buldum götürdüm aracımın aks segman dişlisi kırılmış mecburen şanzıman söküldü baskı balatada iyi durumda değildi onuda değiştirdik baskı balata valeo marka 400 lira bilyasıda mais 120 lira tuttu ustada 400tl işçilik aldı ama 12 saat dükkanda uğraştı neyse yola çıktım ankaraya gelmek için arabanın direksiyonu birden sertleşti ve aküde sorun var dedi arabayı stop ettim alternatör kayışı kopup krank kasnağını sıyırmış maalesef orjinal kasnak 600liraydı ve bursadaki fabrikadan gelecek dediler yan sanayi aldım 180 liraya acaba sıkıntı olurmu 600km yol yaptım bir sıkıntı olmadı uzun vadede sıkıntı olurmu acaba arkadaşlar

Geçmiş olsun. Baskı Balata benimde değişmesi lazım. Yolda kalmadan yaptırmak farz oldu. Volan değişmediğine göre bir zarar görmemesi iyi olmuş. Yedek parça sıkıntı çıkarmaz. Sadece daha kısa ömürlü oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ekrem121

quote:

Geçmiş olsun. Baskı Balata benimde değişmesi lazım. Yolda kalmadan yaptırmak farz oldu. Volan değişmediğine göre bir zarar görmemesi iyi olmuş. Yedek parça sıkıntı çıkarmaz. Sadece daha kısa ömürlü oluyor

teşekkür ederim aman ihmal etmeyin birde parçaları kendiniz alın iyice takip edin benim ankarada mecburen gittiğim usta baskı balatayı kullanılmış takmış 20bin km sonra beni yolda bıraktı şimdikini kendim aldım parçacıdan orjinal valeo marka

• 
Sayfa: önceki 10821083108410851086
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.