Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (1081. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar Arkadaşlar, oncelikle islerimdeki yogunlugum nedeniyle foruma pek giremedigimi belirtmek isterim. 2007 faz 2 1.6 previlge aracin sahibiyim.3 senedir zevkle bindigim ve ciddi sorun yasamadigim aracim ile bu gunlerde cok ciddi bir klima sorunu ile karşı karşıya kaldim.buna bir türlü çözüm uretemedigimden konu hakkindaki tecrubeli arkadaslarin gorusune ihtiyacim var.Sorun tam olarak su; aracimda 2500 devirden sonra klima kompresör devre disi kaliyor. Rolantide beklerken yada bu devirin altinda sürüş sirasinda klimada sorun yok.Aracimin klima bakimini 1 ay once daha oncede yaptirmis olduğum guvendigim bir yerde yaotirmistim. Ustam komprasorun saglam oldugunu soyluyor.bu konuda tecrubelerinizi paylasir misiniz. Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hfazla kullanıcısına yanıt
    Arkadasim sorunun tam olarak nedir? Asagida penim paylastigim sorun gibi birsey mi? Tesbit edebildin mi?

• suleyman727272 S kullanıcısına yanıt
    Hocam aracın kullanım kitapçığında aracınızın modeline göre hangi yağı kullanmanız gerektiği yazar.Kullanıcı kitabındaki yağın dışında başka bir yağ kullanmamanızı tavsiye ederim.Eğer kitapçık elinizde yoksa aracınızda hangi motor var söyleyin ben kitapçıktan bakıp söyleyeyim.

• zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Bütçenize göre 2005 modele kadar temiz 1.6 Privilege araçlar var malum sitede.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2006-otomatik-vites-bayrama-ozel-fiyatlar-kacirmaaaaaaaa-288840193/detay

Birde bu var..

Merhaba ;

Laguna arayışınız devam ediyorsa görüşebiliriz sahibinden ilan numaram: 288722230 dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aceka -- 22 Haziran 2016; 11:55:36 >
  • alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    3 aylık laguna kullanıcısıyım ben daha önce hiç ustaya göstermedim sıkıntım soğuk üflemiyor sıcak üflüyor
    benim tahmınım klima gazı yada okuduğum kadarıyla bildiğim kapakcık problemı
    ankarada kıme gostermeliyim

senin soruna gelince forumun önceki sayfalarında okuduğuma eminin aynı 2500 devir sıkıntısıını
    kasnakların ömrü bitmiş olabilir tam çözüm neydi hatırlamıyorum

eski üyeler eminim hatırlar
  • suleyman727272 S kullanıcısına yanıt
    Aracinin triger ve v kayisi ne zaman degistigine bakarak 5 yil ya da benzinli 1.6 motor icin 60000 km de bir der kitapcik. eger rutin bakimsa polen filtresi hava filtresi yagi degisir. Bujiler ve rutin kontrol ile farkli bir sorunu yoksa bunlar yeterlidir.

Hocam benim aracında kliması yeteri kadar soğutmuyordu bunu Adana'da hava sıcaklığı 45 derece olana kadar anlamamıştım.Bugün yetkili servise gittim önce bi gaz ölçümü yaptılar içinde ne kadar gaz var diye 450gr gaz kalmış normalde 725 gr olması gerekiyor.Vakumla içerideki özelliğini kaybetmiş gazı çektiler ve 725 gr gaz doldurdular.Şu an klima içeriyi anında buzzz gibi yapıyor

• Islemi ne kadara yaptirdiginizida belirtirmisiniz lutfen

• ozdmrrr O kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araç alındığı günden beri yetkili servis bakımlı,bütün ağır bakımları normal bakımları yetkili serviste yapılmıştı bende aldığımdan beri yetkili servise götürürüm,bu sebepten ekstra Bi indirim uyguladılar ve 50₺ ödedim.Geçen ayda ön göğüsteki kabarma vardı üretim hatası lagunalarda biliyorsunuz,ön göğüsü komple yenisiyle değiştirdiler,Renault müşteri memnuniyetini kapsamında ücretsiz değiştirdi,parça fiyatı 700₺ idi ben sadece 250₺ işçilik ücreti ödedim

Kesinlikle yetkili servise gitmenizi oneririm

• Selamlar Arkadaşlar, oncelikle islerimdeki yogunlugum nedeniyle foruma pek giremedigimi belirtmek isterim. 2007 faz 2 1.6 previlge aracin sahibiyim.3 senedir zevkle bindigim ve ciddi sorun yasamadigim aracim ile bu gunlerde cok ciddi bir klima sorunu ile karşı karşıya kaldim.buna bir türlü çözüm uretemedigimden konu hakkindaki tecrubeli arkadaslarin gorusune ihtiyacim var.Sorun tam olarak su; aracimda 2500 devirden sonra klima kompresör devre disi kaliyor. Rolantide beklerken yada bu devirin altinda sürüş sirasinda klimada sorun yok.Aracimin klima bakimini 1 ay once daha oncede yaptirmis olduğum guvendigim bir yerde yaotirmistim. Ustam komprasorun saglam oldugunu soyluyor.bu konuda tecrubelerinizi paylasir misiniz. Tecrubeli arkadaslarin yonlendirmesini rica ediyorum.Tesekkurler

• Hocam bu göğüs değişimini ne zaman yaptırdınız ve hangi serviste bende de aynı sorun var eger yaparlarsa hemen 250 ye raziyim

• hknn05 H kullanıcısına yanıt
    1-1.5 ay önce göğüs değişimini yaptırdım.İlk önce airbagçilere gittim hocam onlarda 250 ₺ fiyat verdiler göğüs onarımı için.Sonrasında yetkili servise gittim Adana'da 2 tane var.İlk gittiğim yetkili servis beyfendi hiç uğraşma mais bunu değiştirmez dedi.Başvuru yaptı ve gönderdi 2 gün sonra aradılar red edildi talebim.Sonra diğer yetkili servise gittim ve orada işini çok iyi bilen bi hanımefendi hemen aracın fotolarını çekti,göğüsteki kabarmayı fotoladı,km bilgisi fotoladı,araç bakımlarını Alındıgı ilk günden itibaren listeledi Renault maise öyle gönderdi.2 gün sonra talebim kabul edildi ve değişim yapıldı.Ben bu işlemleri Adana'da Renault İsotlar servisinde yaptırdım.Sonuçta bu değişim yetkili servisin elinde olan Bi şey değil ama yetkili servis çalışanının başvuru yaparken tüm detayları girmesi,ilgilenmesi olayın akışını tamamen değiştirdi.o gün bugün aracımı hep isotlara götürüyorum çokta memnunum.

• hknn05 H kullanıcısına yanıt
    Eğer mais değiştirmeyi kabul etmezse bu iş için airbagçilere gidin onlar göğüsü komple sökül yeniden takıyorlar 250₺ ye.

• Genel merkez beni yalancilikla acikca itham etmisti terbiyesiz herifler renault olarak kullanacagim son aracim lagunam olacak sonrasinda daha da adim atmam

• Tesekkur ederim bilgiler için hocam sagolun

• alex-de-souza A kullanıcısına yanıt
    Merhaba bizim araçlarda motor güç istediğinde klimayı devredışı bırakan elektro mekanik vakumla çalışan bir sistem var. Motora yüklendiğinizde vakumu arttığı için klimayı devredışı bırakıyor ki istediğiniz güç pedala gelsin. Önce bu sistem sağlıklı çalışıyor mu ona bakmak lazım. 2500 devirde kestiğini söylüyorsunuz da acaba kompresör ve gergi rulmanları sağlam mı? Araçtaki vantilatör kayış sistemi rahat çalışıyor mu yoksa bir kasıntı mı var bu da kontrol edilmeli. Kompresör içine haddinden fazla gaz konduğunda sıcakta genleşme etkisiyle de basınç oluşup klima gaz yoğunlaştırma tüpü üzerindeki basınç ölçme valfi yüksek basınçtan dolayı kesiyor da olabilir. Benim aracım dizel ve toplam 4500 devir 3500 devirde kompresör kesiyor ise sizinki de 5500 civarında kesmeli. Bir de tam olarak bilmiyorum ama bu devredışı bırakma sistemi içine girilip yeni kesme devri yüklenip renault clip cihazıyla ayarlanıyor olabilir. Elinde clip cihazı olan bir yere sorabilirsiniz.

• Selamlar. 2003 Laguna 2 Faz 1 araç sahibiyim. Klima hiç bir şekilde soğutmuyor sıcak hava üflüyor. Gaz dolduruldu kompresörden bir süre ses geldi ve şu anda gaz boşalmış. Ustam bütün sistemin değişmesi gerektiğini, değişse bile verim alamayacağımızı söylüyor. Anakaradayım acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. İlgilenen arkadaşlara şimdiden Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burerek06 -- 24 Haziran 2016; 9:17:30 >
  • Merhaba
    Tamamiyle merak ettiğim için soruyorum. Yüksek devirde klima vakumla çalışıyor demişsiniz, peki bu yüksek devirde vakuma geçtiği zaman yakıt tasarrufu oluyor mu?

• 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.