Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (997. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kosat

quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

quote:

Arkadaşlar merhaba.
    Cumartesi günü kaporasını verdiğim Laguna-2 2.0 2003 prilivege otomatik bir arabaya talip oldum.
    Tabi ilk defa 2000 motor bir arabaya bineceğim için ilk aklıma gelen yakıt konusu oldu. Prins lpg var araç üstünde. Acaba yakıt konusunda korkularımda haklı mıyım yoksa beklediğimin tersinde bir performans alır mıyım bilemedim.
    Düşünce ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yoğun şehiriçi trafikte 15lt/100 km. sakin ve normal hızlarda kullanırsanız uzun yolda 9-10lt/100 km. sert ve süratli (130 km. üzeri) kullanırsanız 12lt/100 km. civarı yakar. Yazdığımız değerlerin değişkenlere göre %10'dan fazla da sapma yapacağını sanmıyorum.

Motor bakımliysa yakıttan korkmayın, Lordplanett arkadaşın verdiği veriler benim araçta da aynı. Hatta klima açık uzun yolda 120 km'yi geçmemek şartıyla 100 km de 10 lt lpg yakiyorum. Ayrıca prins çok verimli ve performans alabileceğiniz bir markadır, montajı düzgün yapildiysa tabi.

Hayırlı ugurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin ...

Melo teşekkür ederim.

Motor konusunda pek emin değilim. 140hp lik bir motor için biraz hayal kırıklığı oldu duğrusu. Şimdi iyi bir mekanik ustası bulmak lazım

forumdan bir arkadaş satıyor lagunasını hemde ankarada manuel vitesli ısrarla bakmanızı öneririm sahibinden.comda ilanı var

• quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.
    Cumartesi günü kaporasını verdiğim Laguna-2 2.0 2003 prilivege otomatik bir arabaya talip oldum.
    Tabi ilk defa 2000 motor bir arabaya bineceğim için ilk aklıma gelen yakıt konusu oldu. Prins lpg var araç üstünde. Acaba yakıt konusunda korkularımda haklı mıyım yoksa beklediğimin tersinde bir performans alır mıyım bilemedim.
    Düşünce ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yoğun şehiriçi trafikte 15lt/100 km. sakin ve normal hızlarda kullanırsanız uzun yolda 9-10lt/100 km. sert ve süratli (130 km. üzeri) kullanırsanız 12lt/100 km. civarı yakar. Yazdığımız değerlerin değişkenlere göre %10'dan fazla da sapma yapacağını sanmıyorum.

Motor bakımliysa yakıttan korkmayın, Lordplanett arkadaşın verdiği veriler benim araçta da aynı. Hatta klima açık uzun yolda 120 km'yi geçmemek şartıyla 100 km de 10 lt lpg yakiyorum. Ayrıca prins çok verimli ve performans alabileceğiniz bir markadır, montajı düzgün yapildiysa tabi.

Hayırlı ugurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin ...

Melo teşekkür ederim.

Motor konusunda pek emin değilim. 140hp lik bir motor için biraz hayal kırıklığı oldu duğrusu. Şimdi iyi bir mekanik ustası bulmak lazım

forumdan bir arkadaş satıyor lagunasını hemde ankarada manuel vitesli ısrarla bakmanızı öneririm sahibinden.comda ilanı var

Rakam beni fazlasıyla aşıyor... Yine de teşekkür ederim

• Bir aydir genellikle araci s.disi ve ıçi karma kullaniyorum.25 lt lpg ile 290 km (300 km de benzine gecti )
    Varmi daha az yakani :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

Bir aydir genellikle araci s.disi ve ıçi karma kullaniyorum.25 lt lpg ile 290 km (300 km de benzine gecti )
    Varmi daha az yakani :))

Masallah diyelim gercekten cok iyi degerler ben 300km yi 35litre lpg ile yapiyorum genelde:)

• 75 tl lpg ile tamamen şehir içi 290 km lpg fiyatı 2.24 tl Otomatik 2.0 motor :)))
  • Arkadaşlar gelen ses nedendir bilgisi olan var mı ?

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Aracın triger, ve kayısı ne zaman değişti bilginiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdmrrr

5/03/2015 de 113 bin km de değişti araç şuan 123 bin civarı
  • Arkadaşlar bu şanzıman sarsıntısı türbin devir hatası sıkıntısından sonra hem ciddi zaman hem de o miktarda para harcadığım aracımdan vazgeçmek üzereyim. Hatta fotoğrafsız bir ilan bile verdim. Revizyon için 2-3 bin TL isteniyor. bunun 1000 TL'sinin yeni balatalarla ilgili olduğunu hesap edip 2,000 TL'sini fiyattan düştüm ve 25000 TL getirene aracı vereceğim. Ne kadar ilgilendiğimi aldığımdan beri yaklaşık 8,000-9000 TL harcadığımı çoğunuz kolayca hesaplayabilirsiniz. Laguna III, Octavia öncelikli düşündüğüm araçlar veya takasta hanım için uygun küçük otomatik birşeyler gelirse onları da değerlendireceğim. Eşinize dostunuza lazımsa size de bilgi vermek istedim. İlgilenen olursa detayları görüşürüz.
  • Arkadaşlar öncelikle ıyı akşamlar çok severek kullandıgım 2004 laguna2 1.6 lpg li aracım var. Aracı 4-5 ay oldu alalı bii sorun var bu formda bilgisi olan varsa çok sevinirim . Araç 2 . vitese düşdügüm zaman her zaman degil bazen göstergelerdeki işiklar bii gidip geliyor hatta km ölçmek için sıfırladıgımda bile km tekrar sıfırlanıyor bilgisi olan varsa .... Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

aklıma başka bir sey gelmiyor...ayarı doğru yapıldıysa henüz cok erken ... çözüm bulursanız paylaşmanızı rica ediyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

aklıma başka bir sey gelmiyor...ayarı doğru yapıldıysa henüz cok erken ... çözüm bulursanız paylaşmanızı rica ediyorum.

Bu sabah ustaya götürdüm götürmeden önce baktığımda ses ciddi azalmıştı zor fark ettim yine de ustaya götürdüm baktı hafif ses var dedi suya girdin mi diye sordu ilk.

Pazar günü 150km yol yapmıştım yoğun yağış altında ara ara su birikintisine girdiğimde olmuştu tamponda sesini duymuştum.

Usta rulmanlara su gelmiştir ses çoğalırsa tekrar getir dedi yarın yine kontrol edeceğim aynı ses az da olsa duruyorsa farklı bir ustaya götüreceğim

İlginiz için çok teşekkürler.

• Arkadaşlar bir aksilik olmazsa Laguna'mla vedalaşmak üzereyim. Galeride çalışan bir yakınım vasıtasıyla 1.6 dizel otomatik fiat bravo emition ile takas konusunda anlaştık araca bugün ekspertiz yapılıyor. Olumsuz bir durum çıkmazsa Laguna bu haftasonu evin önündeki park yerini yerini bravo'ya terkedecek. Yine konuyu ziyaret ederim ama bu sıklıkla ilgilenebileceğimi düşünmüyorum. Kendinize ve Laguna'nıza iyi bakın.
  • quote:

Arkadaşlar bir aksilik olmazsa Laguna'mla vedalaşmak üzereyim. Galeride çalışan bir yakınım vasıtasıyla 1.6 dizel otomatik fiat bravo emition ile takas konusunda anlaştık araca bugün ekspertiz yapılıyor. Olumsuz bir durum çıkmazsa Laguna bu haftasonu evin önündeki park yerini yerini bravo'ya terkedecek. Yine konuyu ziyaret ederim ama bu sıklıkla ilgilenebileceğimi düşünmüyorum. Kendinize ve Laguna'nıza iyi bakın.

foruma katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim size arabamdaki rölanti dalgalanma sorununu sizin sayenizde araba yap boza dönmeden en ucuz şekilde halletmiştim...alacağınız bravo 120beygir olan versiyonsa tadından yenmez performansı :)
  • Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Arkadaşlar bir aksilik olmazsa Laguna'mla vedalaşmak üzereyim. Galeride çalışan bir yakınım vasıtasıyla 1.6 dizel otomatik fiat bravo emition ile takas konusunda anlaştık araca bugün ekspertiz yapılıyor. Olumsuz bir durum çıkmazsa Laguna bu haftasonu evin önündeki park yerini yerini bravo'ya terkedecek. Yine konuyu ziyaret ederim ama bu sıklıkla ilgilenebileceğimi düşünmüyorum. Kendinize ve Laguna'nıza iyi bakın.

foruma katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim size arabamdaki rölanti dalgalanma sorununu sizin sayenizde araba yap boza dönmeden en ucuz şekilde halletmiştim...alacağınız bravo 120beygir olan versiyonsa tadından yenmez performansı :)

Evet emition 120 hp F1 dualogic olan camtavanlı versiyonu. Şanzımanı ve iç mekanı Laguna'dan sonra biraz tuhaf geldi ama alışırız inşallah. Herkese saygılar.

• hayirli cumalar
    mondeo 3 dusunuyordum ancak butce en fazla 20 bin
    laguna 1 ve 2 arasinda ne farklar vardir otmatik laguna 2 alabilir miyim
    1.6 mi 2.0 mi tavsiye edersiniz
    tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: yabancı34

hayirli cumalar
    mondeo 3 dusunuyordum ancak butce en fazla 20 bin
    laguna 1 ve 2 arasinda ne farklar vardir otmatik laguna 2 alabilir miyim
    1.6 mi 2.0 mi tavsiye edersiniz
    tesekkurler...

20 Bin bütçe ile Laguna 2 Bulabilirsiniz ama bıçak sırtı bir fiyat biraz zorlanabilirsiniz.Bütçeyi 23-24 çıkarsanız daha temiz araçlar bulma imkanınız var otomatik hariç.

Laguna 1 ile 2 arasında tabiki ciddi bir tasarım farkı var.

Ben 1.6 Motor kullanıcısıyım yakıt olarak istanbul trafiğin de maximum 9LT görüyorum genelde 8.0 ile 8.5 arası oluyor şehirler arası sakin kullanımda minimum 7.2LT gördüm. klima açık 4 kişi 140km hızdan aşağı düşmeden şehirler arası gidişte ise maximum 9.3 gördüm

1.6 Motor kalkışta biraz hantal kalsada 5 vitesi bence canlı sol şeritte Lüks segment araçlar dışında selektör yediğim olmadı.

2.0 Motor almadığıma hiç bir zaman pişman olmadı 1.6 motor bana fazlası ile yeterli geliyor.

Otomatik şanzımanı ben eski araçlarda hiç bir zaman tavsiye etmem 4 yaştan sonra otomatik şanzıman hep riskdir.

Buda hızlanma testim fikir sahibi olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 16 Ekim 2015; 13:08:20 >

• hocam tesekkur ediyorum degerli bilgileriniz icin ancak otomatik vites sart oldu ist trafiginde malum butcede kisitli olunca arayistayiz iste ayni parayi alti yere surten golf 4e boraya eski kasa civiclere vermektense laguna 2 mantikli gibi geldi siz kullanicilardan da biseyler ogrenebilirsek cok iyi olur

• Mrb. Arkadaslar bende bugun 2006 laguna2 privgele 1.6 benzun&lpg. aldim.
    Kullanim kkavuzu olan varmi? Varsa mail atarsaniz sevinirim. (ay565@hotmail.com( İlgili olan formlara eklerseniz sevinirim..Hekese selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ay565 -- 16 Ekim 2015; 23:52:56 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 995996997998999
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.