Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (928. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
248
Favori
1.644.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok teşekkür ederim.sağolun.
  • kışın klimadaki auto modunu kullanıyor musunuz?auto modu ac açılmadığı takdirde yakıt tüketimine etki eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavırasar_48

merhaba arkadaşlar.aracı lpg rağmen benzinden eksildi gösteriyor.usta yarım deponun üstünde tut benzini biraz benzin al sorun olmaz dedi.bu nasıl bir sorun arkadaşlar benzin kullanmadığım halde gösterge düşüyor ve usta 20tl lik benzin al bak nasıl gösterge geri geliyor diyor.anlamadım neden bu şekilde?çözümü var mı?

bizim araçlarda 250kmde bir sistem kendini resetler bundan dolayı yarım deponun üstünde benzininiz olsun zaten sistem kendini resetleyecektir ve azalan benzin miktarı belli bi kilometre yaptıktan sonra eski haline gelecektir sıkıntı yok
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim hocam sağolun.birde klima kullanımını anlatırmısınız? ben şuan auto modunu acıyorum 24 derece ayarlıyorum.sorum AC açılmadığı halde auto modunda kullanmam yakıtı arttırır mı?saygılar
  • arkadaşlar şu klima olayını anlatır mısınız?kafam takıldı.
  • Ac kapalıyken Klima açııkkenki gibi fazladan tüketim olmaz. Fakat çalışan elektirikli donanım olduğu için bi miktar yakıtı arttırır, buda tüm farları müzik sistemini açıp yük bindirmek gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

çok teşekkür ederim hocam sağolun.birde klima kullanımını anlatırmısınız? ben şuan auto modunu acıyorum 24 derece ayarlıyorum.sorum AC açılmadığı halde auto modunda kullanmam yakıtı arttırır mı?saygılar

bende şimdi forumda soracaktım auto modunu 24 derece bende sıcaklık auto modunda bende sadece camlara ve bacaklara veriyor yüze hiç vermiyor bunun sebebi nedir acaba..diğer sorumda bugün 1.5 saat şehir içinde kullandım kaloriferi yüze verdim ilk başta sıcak üfledi bi yarım saatten fazla ,sonra sanki ılık üflüyo gibiydi bunun sebebi sıcaklığı ayarladığı içinmi acaba ??
  • mave-rick kullanıcısına yanıt
    auto modu açık ama AC kapalı iken klima komprasörü çalışıyor mu?çalışıyorsa yakıt tüketiyordur diye düşünüyorum.n dersiniz auto modunu kullanmalımıyım?
  • quote:

auto modu açık ama AC kapalı iken klima komprasörü çalışıyor mu?çalışıyorsa yakıt tüketiyordur diye düşünüyorum.n dersiniz auto modunu kullanmalımıyım?

klima kompresörünü küllanmıyor araç AC kapalı iken, max. varya camın buzları hızla erisin diye onu açarsanız klima devreye giriyor sadece
    hocam o zaman auto modu kullanmamız yakıt üzerinde etkili değil.bu tez doğrumu dur?
  • quote:

hocam o zaman auto modu kullanmamız yakıt üzerinde etkili değil.bu tez doğrumu dur?

kesinlikle öyle hocam yakıta etkisi yok siz 24derece yapın o ayarlıyor sıcaklığı arabanın içine göre
    çok teşekkür ederim cevabınız için hocam.klima konusu açıklığa kavuşmuş oldu.araç çalışır vaziyette iken konsoldan gelen elektriksel sesler nedir?
  • Arkadaşlar yarımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Temiz tek parça boyalı 2005 privilege Laguna km. yaklaşık 90.000 civarında 26 bine alınırmı? lpg si yok. Değerinde midir? Faz 1!
  • eklemeyi unutmuşum lpg'nin bana maliyeti ne olur. BRC Atiker Lovato...
    bu benide korkutmuştu aracımı ilk aldığım da depomda gideceğim yere fazlasıyla yetecek kadar lpg varken 100 tl lik benzin almama sebep oldu neden oldugunu yasayan birinden öğrendim bizim araçların yakıt tüketimini gösteren alet ön tekerdeymiş sanırım ve yol bilgisayarı lpg yi tanımadığı için sen lpg de gittiğin zaman araba seni benzinde gidiyo olarak algılıyomuş bu yüzdende benzini eksiliyo olarak gösteriyomuş mesela giderken minimum seviye dediğinde bi yerde mla ver bi 5-10 dk benzin seviyesi göstergede tekrar eski halini alıyo ben bu şekilde test ettim

Bu arada aracım 2006 PRİVİLEGE
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep2024

Arkadaşlar yarımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Temiz tek parça boyalı 2005 privilege Laguna km. yaklaşık 90.000 civarında 26 bine alınırmı? lpg si yok. Değerinde midir? Faz 1!

Faz2 ise alinir 2007lere falan 30-32bin fiyat veriyolar sizin baktiginizin fiyati gayet iyi kilometreside dusukmus ama teste mutlaka sokun almadan once

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

130 lira triger seti 150 lira işçilik, eğer istersen 150 lirayada davir daimi hazır o kısım açılmışken extra bir ücret ödemeden sanayide bir ustaya taktırabilirsin, parçaları reno parçaları satan parçacıdan kolaylıklıkla temin edebilirsin. Garantisi devam eden yeni bir araca binmiyoruz, kendinizi ister özel ister yetkili servise soydurmayın, malzeme ve işçiliklerin dışardaki fiyatı bu.

Haklısınız istanbul da güvenebileceğim bir usta bulamadım açıkçası yağ değişimi için özel servise gitmiştim renault bakıyor sadece çırağı ilgilendi yağ kapağını zor taktı polen filtresine bak dedim sökemedi gerek yok dedim sonradan böyle insanların eline de vermek istemiyorum aracı.

İstanbul da iyi bir usta tavsiyesi olan var mı ?

Teşekkürler.

Laguna için usta bulmak hakikaten zor. Bende çok araştırmıştım. Cevizlibağ-Topkapı da ki sanayi sitesinde ke-ir oto var ancak usta çok yaşlı ve genelde yanındaki yardımcısı ilgileniyor. Baykan kardeşler var aynı sanayi sitesinde yine. Yine bu sanayiye girişte hemen solda var o da bilgili bir ustaya benziyor ancak aracımda esaslı bir işçilik yaptırmadım. Bizim araçlar fiyatına göre gerçekten mükemmel araçlar. Karda kullandığında esp sistemi o kadar düzenli devreye girip çıkıyordu ki hakikaten bu kadarını beklemiyordum. Kısacası araçtan soğumak istemiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Reno dan değil laguna dan anlayan iyi bir ustaya gitmek gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• günaydın iyi pazarlar arkadaşlar.6lı cd kullanımını anlatırmısnız?2 cd takılı diğerlerini takamadım.sadece track cd mi okuyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Arkadaşlar yarımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Temiz tek parça boyalı 2005 privilege Laguna km. yaklaşık 90.000 civarında 26 bine alınırmı? lpg si yok. Değerinde midir? Faz 1!

Faz2 ise alinir 2007lere falan 30-32bin fiyat veriyolar sizin baktiginizin fiyati gayet iyi kilometreside dusukmus ama teste mutlaka sokun almadan once

Tecrübeniz için teşekkürler. Ön panjurundan anladığım kadarıyla 2005 model faz1 bu. Faz 2 den çok bir farkı var mı faz 1 in.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Tecrübeniz için teşekkürler. Ön panjurundan anladığım kadarıyla 2005 model faz1 bu. Faz 2 den çok bir farkı var mı faz 1 in.

2005 model ise faz1 dir büyük ihtimalle faz2 lerin ön panjuru daha ziyade megane benziyor ordan ayırt edebilirsiniz birde içine girince göğüs kısmında farklılıklar var. faz2 olanlar 115beygir birde bi miktar daha hafif olduğu için biraz daha performanslı olduğu söyleniyor forumda ben tecrübe etmedim ama genel söylem bu şekilde.donanım olarak faz2 lerde anahtarsız çalıştırma var faz1lerde sadece anahtarsız giriş var çalıştırma yok farklılıklar bu yönde fiyat olarak ise sanki 25bin tam ederi gibi eğer araç temiz ve diriyse bu piyasaya göre

• 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.