Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (874. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de 6 yıllık lpg kullanıcısı olarak shell ve aygazın çekiş hususunda daha iyi olduğunu belirtmeliyim. ses konusunda ise rahatsız edici bir gürültüye sebep olan veya aracın daha sessiz çalışmasını sağlayan bir lpg markasına rastlamadım (ya da tespit edemedim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

quote:

Orijinalden alıntı: say156

quote:

arkadaşlar aracı motor terstine soktum. 116 hp çıktı ve motorda üfleme var dediler. adam yağ seviye çubuğunu çekti, motor rolantide iken ince yağ damlacıklarını dışarı atıyordu. sizlerde de böyle bir yağ atma durumu var mı? araç 140000'de. bu yaş kilometrede durum normal midir? yoksa motoru açtırmak mı gerekir?

buraldinyo bugun sabah bende araba çalışırken yağ çubuğunu çektim benim arabada da aynı durum oldu. çok hafif şekilde yağ damlacıkları dışarı attı.
    diğer arkadaşlar da acaba dener mi? acaba herkeste aynı durum mu var?

arkadaşım seninle beraber 3 ettik. yağ çubuğundan yağ atma olayı, dolayısıyla üfleme olayı bizim motorlar için normal bir durum veya olağan bir sorun gibi gözükmeye başlıyor. tabi daha çok veriye ihtiyaç var. araç rolantideyken yağ çubuğu çekildiğinde, yağ çubuğu yuvasından ince yağ damlacıklarının çıkma olayını diğer kullanıcılar da deneyip burdan durumu bildirirlerse çok makbule geçer. ayrıca araç kilometresi belirtmekte de fayda var

benim kilometre 106 bin

• nickozy N kullanıcısına yanıt
    nickozy selamlar, beni de gruba ekleyebilir misin?

Aracim 3.0 V6 210 HP. 2001 model Initiale. LPG / Otomatik sanzuman.

Aracimda soyle bir sorun var. Araci calistirirken sanki mars dinamosu bir yerlere takiliyor. Ses kaydi yaptim fakat onu sizlere nasil gonderebilirim bilmiyorum. Eger yardimci olabilecek bir arkadas var ise mail ile ses kaydi dosyasini gonderebilirim.

Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar. Aracimda baska herhangi bir sorun yok ama bu ses beni rahatsiz ediyor ve bilmiyorum cok buyuk bir sorun mu degil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratinnho6262 -- 30 Kasım 2014; 21:06:29 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: say156

quote:

arkadaşlar aracı motor terstine soktum. 116 hp çıktı ve motorda üfleme var dediler. adam yağ seviye çubuğunu çekti, motor rolantide iken ince yağ damlacıklarını dışarı atıyordu. sizlerde de böyle bir yağ atma durumu var mı? araç 140000'de. bu yaş kilometrede durum normal midir? yoksa motoru açtırmak mı gerekir?

buraldinyo bugun sabah bende araba çalışırken yağ çubuğunu çektim benim arabada da aynı durum oldu. çok hafif şekilde yağ damlacıkları dışarı attı.
    diğer arkadaşlar da acaba dener mi? acaba herkeste aynı durum mu var?

arkadaşım seninle beraber 3 ettik. yağ çubuğundan yağ atma olayı, dolayısıyla üfleme olayı bizim motorlar için normal bir durum veya olağan bir sorun gibi gözükmeye başlıyor. tabi daha çok veriye ihtiyaç var. araç rolantideyken yağ çubuğu çekildiğinde, yağ çubuğu yuvasından ince yağ damlacıklarının çıkma olayını diğer kullanıcılar da deneyip burdan durumu bildirirlerse çok makbule geçer. ayrıca araç kilometresi belirtmekte de fayda var

Arkadaşlar sizde eksiltme durumu yoktu değil mi? Ben sıfır eğimde yeni bir ölçüm yaptım. Yaklaşık 1000km yaptım 1 ayda 400 gr. Yağ eksilmiş. Yanık mı yoksa sızıntı vs. kayıp mı olduğunu tespit eder bilgi veririm. Ayrıca say156 arkadaşımdan da kompresyon testi yapmasını rica ediyorum. Daimi olarak yetkili servise giriyor benim aracım aynı verileri üstüste koyarak birlikte gidelim. Ben de serviste yeni bir ölçüm yaptırıp ustaların görüşünü size aktaracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nickozy N kullanıcısına yanıt
    Merhaba, şu aşağı linkteki aracı inceliyordum da; sanırsam model yanlış girilmiş değil mi?
    1.6 Privilege değil sanki?

Peki nedir? Hangi model olduğunu çıkara bilen var mı?
    Ederi nedir, nasıl duruyor?
    Alınır mı?

Şehir dışı kaç lt yakarım, pek agresif değilimdir direksiyon başında?
    Teşekkürler..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-1.6-laguna-189397761/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: pisfizikci

Merhaba, şu aşağı linkteki aracı inceliyordum da; sanırsam model yanlış girilmiş değil mi?

Alınır mı?

Teşekkürler..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-1.6-laguna-189397761/detay

Pek derli toplu durmuyor mobildeyim resimler küçük ama arka silecekte bi tuhaflık var ve expresion plus sanki araç sis farları falanda yok...ilanlara bakarken şunu gördüm eli ayağı düzgün duruyor....

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=189379093&rnd=3891

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 30 Kasım 2014; 21:00:27 >

• quote:

Alınır mı?

Teşekkürler..

hocam aman aman bu araba çok kötü durumda ya en baz donanımda bile sis farı var bu aracın tampon değişmiş oda orjinal değil

• ben araca 5000 km'de 1 lt kadar yağ koyup tamamlıyorum. yakıyo mu, atıyo mu, kaçırıyo mu muamma
  • Merhaba Arkadaşlar

1-2 haftadır istanbulda özel servis arıyorum iyi bir yer bulamadım.Eli yüzü düzgün istanbulda tavsiye edebileceğiniz özel servis var mı ?
  • arkadaşlar bende yağ eksiltme yapmıyor. yalnız diğer arkadaşlarda araç rölantide çalışırken yağ çubuğunu çekip yağ sıçratma var mı diye kontrol ederse bilgi paylaşımı olur
  • arkadaslar merhabalar

dün akşam laguna 2 2005 aracımın 3 butonlu kumdandası tekleme yaptı. aracı açmada , çalıştırmada sorun yok ancak bastıgımda kırmızı ışık kumandada yanmasına ragmen kapılar kilitinlenmiyordu. Pil ile ilgili olabilceğini düşünerek değiştirdim. dün akşam sorun çözülmüştü bu gün sabah aynı sıkıntıyı bir daha yaşadım malefes ışık yanıyor ancak kilitleme devreye girmiyor. auto look tusuna basarak da denedim, normal kilitleme ilede denedim ancak care olmadı 5 6 defa denememde ancak kapatabiliyorum. 3 butonlu bu kartla benzer sorun yaşayıp tamirat sonrası randıman alan var mı ?

bu arada fiyatlar ile ilgili de bilgi vereyim. 3 butonlu yedekleme servis dısında fazla yerde bulunmuyor ortalama 350 lira fiyat veriyorlar. yetkili servis 2 sene garantili 20 gün süreli 450 tl 8 taksit fiyat verdi. 2 tuslu kumanda da arkadasım var 150 tl ye yedekleme yaparız diye söyledi.

3 butonlu eller serbest özelliği için ilginç bir bilgi de paylaşmak istiyorum. içinde bir pil daha var kartın görsel ekliyorum. bu pil bittiği için eller serbest calısmıyor olabilir bilginiz olsun.

selamlar öncelikli olarak üst kısımda bu gün için acil desteğe ihtiyacım var teşekkürler

• Teşekkür ediyorum cevaplar için, almaktan vaz geçtik.
    Düzgünce yazıp, dürüst olsa niyetim olurdu; pazarlığını yapardık en azından.
    Böyle olunca hiç hevesim kalmıyor.

Megane bakacağım galiba..
  • quote:

Teşekkür ediyorum cevaplar için, almaktan vaz geçtik.
    Düzgünce yazıp, dürüst olsa niyetim olurdu; pazarlığını yapardık en azından.
    Böyle olunca hiç hevesim kalmıyor.

Megane bakacağım galiba..

megane ve lagunayı kıyaslarsak laguna daha konforlu ve donanımlı bir araç fakat benzinli 1.6 motorda megane daha performanslı olacaktır hafifliğinden dolayı parça fiyatları daha ucuzdur ve 2.eli güçlüdür ama dediğim gibi laguna daha konforludur malzeme kalitesi iyidir baz donanımda bile iyi özellikler sunar megane ise dinamik donanım seviyesinde bile araç tam donanımlı değilse hala kaset çalar var mesela
  • Arkadaslar merhaba ben bir laguna 1 sahibiyim laguna 2 faz2 2.0t dusunuyorum . aklima takilan bidkac soru var

1 Aracin suspansiyonlari zannediyorum serttir ama sesli mi calisir

2 yol sesi ve motor sesi acisindan nasildir

3 3000 devirde 2.0t motorlu bi arac kac yapiyor ( bu da sesszilik icin onemli)

4 laguna 2 full paket araclarda cabasse ses sitemi var gordugum kadariyla bu ses sisteminin kalitesi nnasildir

5 alirken dikkat etmem gereken bisi varmi

Tesekkur ederim

• arkadaşlar yol bilgisayarını kilometre göstergesinden sonra sıralaması nedir acaba?
    örnek
    1.ana kilometre
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Dediklerinize a dan z'ye katılıyorum, lakin yoruldum diyebilirim.
    Temiz bir Laguna bulacağım derken, girilmedik il ilçe bırakmayacağım neredeyse.

İstanbul'da gayet temiz görünen 2 megane buldum, bu hafta içi ikisini de inceleyeceğim nasip olursa.
    Haftaya sarkarsa, almam araba falan bir süre daha..

Bu arada işinin ehli usta tavsiyesi var mı araba baktırmaya İstanbu Anadolu yakasında?
  • quote:

İstanbul'da gayet temiz görünen 2 megane buldum, bu hafta içi ikisini de inceleyeceğim nasip olursa.

Bu arada işinin ehli usta tavsiyesi var mı araba baktırmaya İstanbu Anadolu yakasında?

ben ankarada yaşıyorum o yüzden istanbuldaki arkadaşlar size tavsiyede bulunabilirler.bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama aslında 1.5dci temiz bir megan bulsanız hem çekiş olarak hemde yakıt olarak rahat edersiniz
  • tncykçtn T kullanıcısına yanıt
    1.ana kilometre
    2.
    3.
    4. Anlık tüketim
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.

Diğerlerini hatırlamıyorum :)
  • okanmpx220 O kullanıcısına yanıt
    Bakiyorumda insanlar az parayla çok isler yapmak istiyorlar ugrasip duruyorlar sonra bu isin ucuza olmadigini anlayip hayal kirikligina ugruyorlar.(bu yaziyi genel olarak yazdim 2 msj yazmak istemedim) Diğer konuya gelirsek bende 2.0 t var hocam ben 3000 devirde 135 yapiyorum ses mes yok çok şükür iyiki almis bu araci inanilmaz seri ve zevkli süspansiyonu biraz sert ama viraja tek çizgide girip cikmakta ayri bi güzel sessizlik konfor ekonomi ve hiz hepsi bu araçta tabi bende ararken baya bir il dolastim elimdeki paraya patatesler vardi bende dedim et yemek istiyorum o zaman o parayi artirdim iyikide artirmisim Gönlümün istedigi arabaya biniyorum buradaki insanlar daha arabayi almadan satmayi düşünüyorlar laguna ticaret araci değil keyif aracidir lagunadan galerici ve 3 kagitgi değil iseniz ekmek yeme sansiniz çok azdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yaskov -- 2 Aralık 2014; 11:31:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

ben ankarada yaşıyorum o yüzden istanbuldaki arkadaşlar size tavsiyede bulunabilirler.bütçeniz ne kadar bilmiyorum ama aslında 1.5dci temiz bir megan bulsanız hem çekiş olarak hemde yakıt olarak rahat edersiniz

Laguna inceleyen birine 1.5 dizel meganeII'yi kesinlikle tavsiye etmem. Makyajlı kasa 1.6 110 hp privilege cam tavanlı kullanmış birisi olarak tadı damağımda kaldığını belirteyim. Fakat yakıt tüketimi (10 litre benzin) sebebiyle dizel araç ararken memnun olduğum aracımın dizellerinden 2 tane kullanmış ve vazgeçmiştim. Laguna ile kıyaslamaya gerek bile yok. Bütçe müsaitse favorim olan 1.5 lagunaIII diğerleriyle kıyas edildiğinde meganeII, LagunaII, Fluence ve MeganeIII gibi araçların tümünden her anlamda daha mantıklıdır. Hatta buna aynı fiyatlara satılan focus, Golf, civic ve astrayı da dahil edebiliriz. Örnek olarak rastgele seçtiğim satılık laguna ilanını inceleyin. Emin olun çok daha iyilerine 2010-2011 model yılında 35-40 bin TL ye sahip olabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-daha-donanimlisi-yokkkkk-186308880/detay

• 
Sayfa: önceki 872873874875876
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.