- x
LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
16629 Cevap825900 Görüntüleme127 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     24 [26] 28 29 30 31 32 33      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3479 Mesaj
13 Mart 2010; 15:14:45 

quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

valla bende lpg filtresini değiştiriyim diye geçenlerde gazcıya gittim,bana arabanın zengin karışıma ayarlı olduğunu ve lamda sensörlerinden birinin sıkıntılı göründüğünü söyledi,aracı bir 300-400 km benzinde kullan gel benzin ECU su normale gelsin filtreleri değiştirelim ayar yapalım dedi ben de tamam dedim,
yakışım benimde çok fazlaydı 260-280 bin yakıyorum şehir içi yokğun trafik kısa mesafede,ayrıca aleti çok sıkıştırınca 5000rpm civarı kendi kendine benzine geçip bip bip ötüyordu,

bu konuda fikri olan varmı

Bu sorun arkadaşın arabada da var..Bilmiyorum normal şartlarda da fazla yüklenince bip bip ötme yapıyor mu bu araçlar ama oldukça gıcık bir ses..Gaza fazla yüklenince benzine alıp ötmeye başlıyor susturmak için motoru durdurup yeniden çalıştırmak zorun kalıyorsunuz..(Net bilgim yok yanlış birşey söylediysem affola)

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

3479 Mesaj
13 Mart 2010; 18:08:57 

Linkteki Laguna nasıl sizce fiyat olarak??

http://www.sahibinden.c...48241WQQpXQQdisplayitem

953 Mesaj
13 Mart 2010; 21:33:37 

Merhaba,
LPG den benzine geçiş için min. ve max. devir ayarı var.
Mesela araba 500 devirden aşağı düşerse ya da 5500 devirden yukarı cıkarsa benzine geç diye.

Arabada bu 5000 devire ayarlanmış gözüküyor.Benim aracımda bu dger 6500 devir su anda.

quote:

valla bende lpg filtresini değiştiriyim diye geçenlerde gazcıya gittim,bana arabanın zengin karışıma ayarlı olduğunu ve lamda sensörlerinden birinin sıkıntılı göründüğünü söyledi,aracı bir 300-400 km benzinde kullan gel benzin ECU su normale gelsin filtreleri değiştirelim ayar yapalım dedi ben de tamam dedim,
yakışım benimde çok fazlaydı 260-280 bin yakıyorum şehir içi yokğun trafik kısa mesafede,ayrıca aleti çok sıkıştırınca 5000rpm civarı kendi kendine benzine geçip bip bip ötüyordu,

Laguna III 2.0T Privilige Business Paket, İyot mavi, Prins lpg
Memleket : Antalya

953 Mesaj
13 Mart 2010; 21:40:35 

Gaz bitince uyarı vermemesi düzeltilebiliyor.Benimde başıma gelmişti.Dediğin yerden birsey cıkrdılar y,ne ötmedi bende Sonra LPG göstergesine gelen kabloları kontrol ettiler hatayı bilgisayardan silip tekrar denedşler ve oldu.Şu an bir problemim yok.Gaz bitince uyarıyor artık.Bu işlemin tamamı 10 dk bile sürmedi.

Aracının cok yakmasının sebebi lamda sensörü olabilir.Bu sensor bildigim kadarıyla düzgün yanmayan yakıtı tekrar yanmak üzere geri gönderiyor.Bu sensor bozuksa düzgün yanmayan karışım egzostan dısarı atılır, böylece sarfiyatta yukselir.

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

gaz beynine antifirizden bi boru gidiyordu o değişti ufak bi boru yanlız enjektörler den olabilirmi diye düşünüyorum bundan 1 ay önce ben gaz takılan yere gittim atiker şafak otogaza dedimki bu içerdeki aletin gaz bitince hiç sesli olarak ikaz verdiğini görmedim gerçi ozmana kadar nekadr kullanırsam kullanayı gazı bitiremedim yani kendiliğinden direk benzine geçmedi hiç gaz bitmiyordu çünkü neyse adam o enjektörlerin birinin altındamı ne fişmi var onu çekti içerdeki alet ikaz vermeye başladı geri taktı sizce sorun bundan olabilirmi güzel takmamış filan

953 Mesaj
13 Mart 2010; 21:42:39 

Benzin ECU su normale gelince ne olacak ben anlayamadım.Aracın LPG sarfiyatımı düşecek yapılacak bir ayardan sonra ?

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_hakki -- 13 Mart 2010; 21:52:34 >

953 Mesaj
13 Mart 2010; 21:47:33 

Benim ikamet şu an İstanbul da, memlekete bayramdan bayrama , izinden izine gider olduk.
Görüşmek üzere...Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Cevabın için çok teşekkürler hemşerim:), şüphelerinde haklısın, evet antalyalıyım . Ancak şu an ankarada ikamet ediyorum, montaj için artık burdan iyi bir usta araştırcam

Saygılar..

953 Mesaj
13 Mart 2010; 21:50:13 

Fiyat makul ancak bu rakama 2004-2005 model privilige yani en ust donanımda da bulunabilir.Almışken privilige almak lazım mümkünse...

quote:

Orijinalden alıntı: Sye88

Linkteki Laguna nasıl sizce fiyat olarak??

http://www.sahibinden.c...48241WQQpXQQdisplayitem

1217 Mesaj
13 Mart 2010; 22:17:35 

valla bende anlamadım benzin ecusu normale dönsün demekle ne dediğini yani araba gazdan kafayı yedi anlaşılan

2012 Superb 1.6 TDİ Elegance & 2003 Octavia 1.6 Mpi Elegance

Skoda bağımlılık yapar...

1530 Mesaj
14 Mart 2010; 1:05:55 

araba lpg de iken lpg eküsü aracın ana bilgisayardan beslenerek sistemlerini düzenler
lpg kitinin ayarına veya varsa aksamasına bağlı olarak sıkıntı doğururan bir takım sensör ve sistemleri,
benzinli hale göre yeniden aracın ayarlamasını sağlasın diye benzinde binin derler.
enjektörler ateşleme ve manifolt sistemleri ve bunlara bağlı çalışan sensörlerin arızası olup olmadığına bakmak içindir ayrıca bu deneme.
bu arada benzinde binerken aracınızın yol bilgisayar değelerini tek tek yazın özellikle tüketimle alakalı olanlarını
sonra bilgisayar değerlerini sıfırlayın ki mukayese şansınız olsun

bir süre aracı kendi değerleri içerisinde kullanın
sisteminizin verileri normale düşerse problemi kitte arayacaklar düşmesse aracın kendi donanımında bir problem arayacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 14 Mart 2010; 9:54:37 >

Şimdiki: 2012 Kia Ceed Consept Plus 1.6 dizel otomatik
Önceki: 2003 Laguna II 2.0 16V BVA (Triptonik) Privilege + (BRC LPG'li)
Samsung Galaxy S3, LG HS201 Led Projektör

187 Mesaj
14 Mart 2010; 10:49:33 

teşekkürler 2 gün önce tamamen bittiğinde gaz ses verdiği an gazcıya girip gaz aldım 20 tl lik 100 km yol gitti yaklaşık 200 lira oldu km başına sizce normalmidir daha düşermi zengin karışım olup olmadığını nasıl anlarız acaba birda gazla benizin birbirine karışıyo böyle bişeyin olma ihtimali varmı saygılar

2005 Laguna 2 privilage 1.6 yıldız grisi (atiker LPG)

1530 Mesaj
14 Mart 2010; 12:31:26 

20 krş lpg pahalı olduğundan normale yakın bir rakam
zengin karışım için ekranda bir ikaz ışığı var klavuzdan bakabilirsiniz şekline
gazla benzin kesinlikle karışmaz
birinden diğerine geçince öncekini otomatik olarak keser
(senin sistemi merak ettim doğrusu mütemadiyen kitten sıkıntı yşıyorsun bence iyi bir usta baştan aşağı kontrol etsin )

187 Mesaj
14 Mart 2010; 13:20:42 

yok çok şükür sorun yok yanlız o boru çatlamıştı o boru değişti okadr 1.77 den aldım gazı shell den normalmidir 200 bin

953 Mesaj
14 Mart 2010; 15:34:01 

Kullanım tarzına gore değişsede litresi 1.77 TL için km de 20 kuruş kabul edilebilir bir deger.

Ben Istanbul'da 2.06 dan alıyorum. 21 kuruş falan yakıyor km de.

quote:

Orijinalden alıntı: mfgunes

yok çok şükür sorun yok yanlız o boru çatlamıştı o boru değişti okadr 1.77 den aldım gazı shell den normalmidir 200 bin

953 Mesaj
14 Mart 2010; 15:36:44 

Peki bu sistemlere lamda sensorude dahil mi biliyor musun?Yani LPG de kullanınca şaşar mı bu sensorde acaba?

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

araba lpg de iken lpg eküsü aracın ana bilgisayardan beslenerek sistemlerini düzenler
lpg kitinin ayarına veya varsa aksamasına bağlı olarak sıkıntı doğururan bir takım sensör ve sistemleri,
benzinli hale göre yeniden aracın ayarlamasını sağlasın diye benzinde binin derler.
enjektörler ateşleme ve manifolt sistemleri ve bunlara bağlı çalışan sensörlerin arızası olup olmadığına bakmak içindir ayrıca bu deneme.
bu arada benzinde binerken aracınızın yol bilgisayar değelerini tek tek yazın özellikle tüketimle alakalı olanlarını
sonra bilgisayar değerlerini sıfırlayın ki mukayese şansınız olsun

bir süre aracı kendi değerleri içerisinde kullanın
sisteminizin verileri normale düşerse problemi kitte arayacaklar düşmesse aracın kendi donanımında bir problem arayacaklar.

1530 Mesaj
14 Mart 2010; 16:05:17 

lamda sensörü motorun yanma odalarının dışında (çıkışında) diye biliyorum.
lpg kiti ile yapılan değişiklik motorun girişine kadar olan kısımda dolayısıyla mantıken her iki yakıt sistemi manifotlar itibariyle egzost sistemine kadar
aynı düzeni kullanmak zorunda....,

16 Mesaj
14 Mart 2010; 18:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: KARACERKEZ

ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI GECELER DİLİYORUM. BÖYLE LAGUNA II GRUBU NA AİT BİR FORUM HAZIRLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM 2003 MODEL PRİVELEGE + BVA MODEL ARABAM VAR ALALI 1 YIL OLDU ÇOK SEVEREK ALDIM VE KULLANIYORDUM. TA Kİ 2 AY ÖNCESİNE KADAR ARABAMDA BİRDEN ÖYLE BİR ARIZA OLUŞTU Kİ SORMAYIN. BU SORUNU SİZLER İLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. İNŞAALLAH BANA YARDIMCI OLURSUNUZ. GERÇİ BU SORUNU DİĞER FORUMDA DA YAZDIM AMA BİR CEVAP ALAMADIM . SORUN ŞU ARABAMI SABAH İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA HERHANGİ BİR SORUN YOK GİTMEK İSTEDİĞİM YERE SORUNSUZ GİDİYORUM FAKAT ARABAYI DURDURUP TEKRAR ÇALIŞTIRMAK İSTERSEM BİRDEN ARABA KENDİ KENDİNE MÜTHİŞ BİR ŞEKİLDE GAZ VERİYOR VE BU ARADA GAZ PEDALI ÇALIŞMIYOR YANİ ARABA GAZ YEMİYOR. VE SESLİ SİSTEMDE BAŞLIYOR ENJEKSİYON SİSTEMİ ARIZALI, ESP ARIZALI , OTAMATİK VİTES KUTUSU ARIZALI DEMEYE BAŞLIYOR. ARABA KENDİ KENDİNE SÜREKLİ GAZ VEREREK BAZEN 10 KM HIZ İLE BAZEN 90 KM SABİT HIZ İLE GİTMEYE BAŞLIYOR. AMA ARABAYI 15-20 DAKİKA DİNLENDİRİNCE ARABA NORMAL ÇALIŞIYOR. TEKRAR STOP EDİP ÇALIŞTIRINCA AYNI ARIZA OLUYOR. BU YÜZDEN GİTTİĞİM İLK USTA BENZİN KELEBEĞİNİ DEĞİŞTİRDİ DÜZELMEDİ GİTTİ 500 TL, SONRA SERVİSE GİTTİM İKİ GÜN İNCELEMEDEN SONRA ENJEKTÖR BEYNİ ARIZALI DEDİLER VE EN AZ 1500 TL DEDİLER ARABA TÜPLÜ OLDUĞU İÇİNDE HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİLER.GİTTİ 150 TL DAHA SONRA OLMADI BAŞKA BİR OTO ELEKTRONİKÇİYE GİTTİK ODA AKÜ DEDİ AKÜ YÜ BOŞUNA DEĞİŞTİRDİK ÇÜNKÜ ARIZA DÜZELMEDİ. EN SON BAŞKA USTAYA GİTTİM BİRŞEYLER YAPTI 250 TL ALDI 2 GÜN SONRA AYNI ARIZA YİNE BAŞLADI. KISACASI DURUMUM BU ÇATLAMAK ÜZEREYİM. LÜTFEN DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ARIZA HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLAN VAR İSE YARDIMLARINI BEKLİYORUM. SAYGILAR

geçmiş olsun abicim inş bian önce düzelir kendi arabamda olmuş kadar üzüldüm valla keşke elimden bişey gelseydi

2006 laguna II 2.0T 170 hp BVA

16 Mesaj
14 Mart 2010; 18:20:17 

arkadaşlar lagunanın direksiyonu biraz sertmi yoksa benim ön düzende problem varda ondanmı sert gelior bana.tek elimle çevirmek baya bi zor oluo eski 2005 meganı II me göre baya bi ağır direksiyonu spor sürüşte zorlanıorum bayağı.

300 Mesaj
14 Mart 2010; 19:45:39 

arkadaslar bi iki resim ekleyeyim de ortam senlensin bari..

kendi arabamdan kareler..

yorumlariniz bekliyorum...

0

Ekteki dosya (1)

Laguna 2 Privilege +plus

300 Mesaj
14 Mart 2010; 19:49:42 

resim dewam

0

Ekteki dosya (1)

Laguna 2 Privilege +plus

300 Mesaj
14 Mart 2010; 19:52:10 

dewam

0

Ekteki dosya (1)

Laguna 2 Privilege +plus

1807 Mesaj
14 Mart 2010; 20:21:24 

quote:

Orijinalden alıntı: revolution.2006

arkadaşlar lagunanın direksiyonu biraz sertmi yoksa benim ön düzende problem varda ondanmı sert gelior bana.tek elimle çevirmek baya bi zor oluo eski 2005 meganı II me göre baya bi ağır direksiyonu spor sürüşte zorlanıorum bayağı.

Benim lagunamın direksiyonuda sert, park etme esnasında zaman zaman benimde bu husus dikkatimi çekiyor

2042 Mesaj
14 Mart 2010; 21:14:33 

quote:

geçmiş olsun abicim inş bian önce düzelir kendi arabamda olmuş kadar üzüldüm valla keşke elimden bişey gelseydi

karaçerkez
Bu arıza enjeksiyon beyni arızası daha önce aynı sorunu duymuştuk 1500 fazla yerine çıkma da olabilir ancak değişirse düzelir boşuna başka ustalara falan para harcamayın

Tosh 55SV685

300 Mesaj
14 Mart 2010; 22:22:12 

kimse resimlere yorum yapmamis..
begenmediniz mi yoksa arkadaslar

Laguna 2 Privilege +plus

953 Mesaj
14 Mart 2010; 22:34:51 

Bizim direksiyon Megane lardan agırdır. Sorun yok

Scenic lerin direksiyonu Megane dan da hafif, arkadasım serce parmagı ile ceviriyor.Bizim Laguna larda sağlam parmak lazım

quote:

953 Mesaj
14 Mart 2010; 22:36:57 

Sonunda görmek nasip oldu

Maşaallah çok şık duruyor, eline sağlık...cebine kuvvet

quote:

Orijinalden alıntı: MeHuG

arkadaslar bi iki resim ekleyeyim de ortam senlensin bari..

kendi arabamdan kareler..

yorumlariniz bekliyorum...

0

1530 Mesaj
14 Mart 2010; 22:54:06 

Umut
acayip hoş bi şey olmuş.
güle güle kullan birader...
(nasıl kıyıp ta satacaksan artık)

300 Mesaj
14 Mart 2010; 22:57:39 

dewam

0

0

Ekteki dosya (2)

Laguna 2 Privilege +plus

1530 Mesaj
14 Mart 2010; 23:00:02 

atermik camın rengini tarif etmek baya zor oluyordu
fotoğraflarda camın rengi süper çıkmış :)

300 Mesaj
14 Mart 2010; 23:01:28 

quote:

Orijinalden alıntı: nickozy

Umut
acayip hoş bi şey olmuş.
güle güle kullan birader...
(nasıl kıyıp ta satacaksan artık)

tesekkurler abi..
walla abi pek satma niyetim de yok aslinda.. ama ne bilim..
hele yaz gelsin bakacaz artik

0

0

Ekteki dosya (2)

Laguna 2 Privilege +plus

16 Mesaj
15 Mart 2010; 0:01:05 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Bizim direksiyon Megane lardan agırdır. Sorun yok

Scenic lerin direksiyonu Megane dan da hafif, arkadasım serce parmagı ile ceviriyor.Bizim Laguna larda sağlam parmak lazım

eyw ozaman abicim biraz çalışıp kas yapmak gerek daha rahat kullanabilmek için:)

16 Mesaj
15 Mart 2010; 0:08:06 

quote:

resim dewam

0

maşallah araba çok şık ve bakımlı duruor herhangi bi alçaltma kiti flan varmı biraz alçaltılmış gibi geldide eğer photoshopla alçaltılmadıysa.

1807 Mesaj
15 Mart 2010; 2:29:11 

quote:

maşallah araba çok şık ve bakımlı duruor herhangi bi alçaltma kiti flan varmı biraz alçaltılmış gibi geldide eğer photoshopla alçaltılmadıysa.

Bende tam bunu sorucaktım , biraz alçaltılmış gibi geldi bana da ama oldukça şık olmuş, allah nazardan saklasın

2 Mesaj
15 Mart 2010; 20:59:37 

Merhabalar,

Öncelikle Renault Laguna II için açmış olduğunuz alt forum için çok teşekkür ederim. Eminim ki tüm Laguna kullanıcılarına faydalı olacaktır.
Ben 2 hafta önce tesadüfen başka bir lagunaya bindim ve şoek oldum. konfor mükemmeldi. hemen Opel Corsa aracımız sattım ve 1 hafta önce 2005 model 42.000 km.de Laguna Expression 1,6 16 valfe benzinli aldım. araç ile ilgili bilmediklerim ve sorun olarak algıladığım bazı mevzular var. Mutlaka 26 sayfa içerisinde sorularımın cevabını bulabilirim ama şimdilik beni aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

Öncelikle aracımın sürücü kapısının iç lambası bazen yanıyor bazen yanmıyor ve buna bağlı olarak radyo ekranında kapı açık uyarısı vermiyor ve arabadan inince farlar açık kaldı sinyalini de vermiyor.. Servise sordum kapı kilit damağının içinde bi parça varmış ve doğruysa 600-700 tl dediler. Daha ekonomik çözümü var mıdır ?

aracım hareketsiz ve çalışır halde iken motor devir göstergesi 600 devire kadar düşebiliyor ve birkaç kez motor stop etti. Rölantisini mi yükseltmek lazım yok sa motor soğuk olduğu için normal bir durum mudur ?

Dışarıdan kart ile kapıları kilitlediğimde camlar kapanmıyor. bir ayarı mı var yok sa bu özellik expressıon modelinde yok mu?

Şimdilik son olarak aracıma mutlaka brc lpg 'mi taktırayım , yok sa başka bir marka tavsiyeniz varmı ?

bu arada beni de ilk sayfada ki listeye ekyelebilirsiniz... Orontes / Denizli
vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok çok çok teşekkür ederim.

362 Mesaj
15 Mart 2010; 21:15:54 

Orontos,
aramıza hoşgeldin. ben de denizlide yaşıyorum. tecrübelerimizi paylaşırız mümkün olduğu kadar. Aracınızın 600 devire kadar düşmesi boğaz kelebeğinin kirliliğinden olabilir. Adem usta var denizlide, iyi bir renault özel servisidir. ona gösterebilirsin. lagunanın sınıfı d sınıfı olduğundan dolayı b ve c sınıfındaki araçlara nazaran parçaları biraz da pahalıdır. ama her zaman sıfır parça almanıza gerek kalmayabilir, çünkü mantıklı ve ekonomik çözümlere açıktırlar bizim araçlar.

---

2 Mesaj
15 Mart 2010; 21:31:01 

Slm Dostum ,

mümkünse bana adem ustanın adres yada telefonunu verebilir misin ?

iyi akşamlar

953 Mesaj
15 Mart 2010; 22:08:18 

Her zaman ugrayamıyor foruma , ben yazayım arabayı indirdi yere ...

Birkaç sayfa geride yaptıgı işlemlerin detayı olacaktı.

quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Bende tam bunu sorucaktım , biraz alçaltılmış gibi geldi bana da ama oldukça şık olmuş, allah nazardan saklasın

1530 Mesaj
15 Mart 2010; 23:39:45 

orontes
hoş geldinz arkadaşım hayırlı olsun aracınız
ekliyorum dostlar hanesine sizi de

herşeyden önce iyi bir özel servis ve oto elektronikçisi bulun şehrinizde macmenaman yardımcı oalcaktır size.
laguna II ler de arıza durumunda parça değişikliği en son düşünülmeli bunu unutmayın. 50 lira masrafla 900-1000 tl gibi rakamlardan kurtulan çok arkadaşımız oldu...

kısaca sorunlarınızla ilgili tahmin yürüteyim...
kartınızın kapama tuşuna basılı tuttuğunuzda kapatmıyorsa açık camları kartınızda küçük bir lehim sorunu olabilir. yedek kartınızı da bir deneyin.
iyi bir oto elektronikçisine gösterin cüzi bir rakama hallederler.

aracınızın stop etmesi boğaz kelebeğinden akden enjektörlerden bujilerden yada bobinlerden olabilir. tabiiki bağlantı kabloları ve motor içi sigorta kutusuna da bir baksınlar. akünün hemen arkasında...

lpg konusunda önce iyi ir usta bulacaksın dostum. sonra kit konusunu hangsi diye sorarsın
ve benim buna cevabım brc dir diğer arkadaşlarımda memnun oldukları kendi kitlerini yazarlar... ama önce iyi bir montaj.
neden brc:
brc nin sequent 24 sistemi lagunaın kendi eküsü (beyni) ile sorunsuz çalışmakta ve hiç bir hata sinyaliverdirmemek te (çok şükür ben şimdilik bir
sorun yaşamadım)
şayet brc konusnda denizli de iyi bir ustan yoksa gel konya ya Türkiyede brc sistemlerini ilk takanlardan olan ustaya götüreyim seni. ahbabımdır sabah
verirsin akşam alırsın.

resimlerde gördüğünüz lagunanın helezonlarını
Umut yani mehug 2-3 defa kestirdi olmadı az daha olmadı az daha derken araba timsah gibi oldu (yakışmışta doğrusu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 16 Mart 2010; 12:08:47 >

3 Mesaj
16 Mart 2010; 15:14:59 

slm
öncelikle bu forumun akif olmayan bir üyesi olarak tüm lagunacı dostları selamlarım
bende de 2007 model 46000 km.de benzinli laguna II 1.6 privilege modeli araç var
edirnedeyim ama istanbulda lpg taktırmayı düşünüyorum
bu modelde araç sahibi olan veya tecrübesi olan arkadaşlardan tavsiyede bulunacaklara şimdiden çok teşekkürler
tüm arkadaşlara kazasız belasız sevdikleri ile beraber hayırlı günler dilerim

300 Mesaj
16 Mart 2010; 16:34:49 

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_hakki

Her zaman ugrayamıyor foruma , ben yazayım arabayı indirdi yere ...

Birkaç sayfa geride yaptıgı işlemlerin detayı olacaktı.

evet arkadaslar araba normalden daha alcak.. yaklasik 11-12 cm kadar daha dusuk..

surekli foruma giremiyorum o yuzden gec cevap verdim kusura kalmayin..

iyi dilekleriniz icin de ayrica tesekkurler..
allah hepimize kazasiz belasiz keyifli surusler nasip etsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeHuG -- 16 Mart 2010; 16:36:54 >

Laguna 2 Privilege +plus

16 Mesaj
16 Mart 2010; 23:28:58 

mrb arkadaşlar ben yol bilgisayarındaki ekranı anlık yakıt tüketimi olarak ayarlıyorum ama her arabayı kapatıp çalıştırışımda geri km ekranına dönüo bunu sabitleme şansım yokmu meganeda hangisinde bırakırsan onda kalıodu hep bunda nie deiştirmişlerki o daha kullanışlıydı

3479 Mesaj
17 Mart 2010; 15:37:01 

quote:

Orijinalden alıntı: orontes

Merhabalar,

Öncelikle Renault Laguna II için açmış olduğunuz alt forum için çok teşekkür ederim. Eminim ki tüm Laguna kullanıcılarına faydalı olacaktır.
Ben 2 hafta önce tesadüfen başka bir lagunaya bindim ve şoek oldum. konfor mükemmeldi. hemen Opel Corsa aracımız sattım ve 1 hafta önce 2005 model 42.000 km.de Laguna Expression 1,6 16 valfe benzinli aldım.

Bu aralar sizinle hemen hemen aynı olayı yaşadığımız için aracımızı satıp Laguna alma fikri içerisindeyiz..Kaça aldığınızı söyleyebilirmisiniz acaba..P.M. de atabilirsiniz farketmez..

1530 Mesaj
17 Mart 2010; 16:36:19 

umarız gönlünüze göre temiz araçlar bulup konforu yaşamaya başlarsınız
ben laguna aldıktan sonra eskiden güzel dediğim arabalara bile bakmaz oldum...
yaşayan bilir demişler...

isterseniz sizleri de ekleyelim foruma ve aradığınız aracıda belirtelim. yardımı olacaktır...

187 Mesaj
17 Mart 2010; 19:54:28 

2005 model 30 binde atiker marka sıralı tüp privilage araç satılıktır 26 milyar istyorum ilgilenen olursa resim yollayıbilirim malesef acil para ya ihtiyacım olduğu için satıyorum eğer 4 güne kadr satamassam binecem herşeyi yapılı hatta 30 binde olmasın karın triger i bile yetkili serviste değişlti 30 bin bakımı yapıldı gaz filtresi değişti yani alıp binceğiniz bi araç yanında kar lastikleri de hediyemdir

300 Mesaj
17 Mart 2010; 20:42:10 

arkadaslar 3 gun once sahibinden.com a aracimin satilik ilanini verdim ve bugun arabami sattim. 20.000 tl ye satildi. cok uzuldum aslinda ama sattim.. artik bmw 5 kasa dusunuyorum. herkese iii forumlar...

Laguna 2 Privilege +plus

187 Mesaj
17 Mart 2010; 20:46:00 

hayırlı olsun

2005 model 30 binde atiker marka sıralı tüp privilage araç satılıktır 26 milyar istyorum ilgilenen olursa resim yollayıbilirim malesef acil para ya ihtiyacım olduğu için satıyorum eğer 4 güne kadr satamassam binecem herşeyi yapılı hatta 30 binde olmasın karın triger i bile yetkili serviste değişlti 30 bin bakımı yapıldı gaz filtresi değişti yani alıp binceğiniz bi araç yanında kar lastikleri de hediyemdir

107 Mesaj
17 Mart 2010; 23:22:39 

arkadaşlar 2005 model triptonik vites renault laguna privilage almayı düşünüyorum bu araçları kullananlardan yardım istiyorum triptonik vites nasıldır problem olurmu parça fiyatları nasıldır sık sık arıza yaparmı daha önce mazda 626 2.9 vardı bende

XPERİA Z1

1530 Mesaj
17 Mart 2010; 23:49:51 

umut hayırlısı olsun birader

triptonik şanzumanın tek parça isteği elektrovana dır adet fiyatı 125 tl dir iki tane olarak kullanıma bağlı olarak ortalama 100 bin km de bir değişir.

953 Mesaj
18 Mart 2010; 11:28:51 

Hayırlısı olsun...

quote:

arkadaslar 3 gun once sahibinden.com a aracimin satilik ilanini verdim ve bugun arabami sattim. 20.000 tl ye satildi. cok uzuldum aslinda ama sattim.. artik bmw 5 kasa dusunuyorum. herkese iii forumlar...

107 Mesaj
18 Mart 2010; 16:39:48 

benim soruma cevap veren yokmu
arkadaşlar 2005 model triptonik vites renault laguna privilage almayı düşünüyorum bu araçları kullananlardan yardım istiyorum triptonik vites nasıldır problem olurmu parça fiyatları nasıldır sık sık arıza yaparmı daha önce mazda 626 2.9 vardı bende

XPERİA Z1

953 Mesaj
18 Mart 2010; 17:26:09 

Merhaba,
Nickozy size parca ile ilgili kısa bir cevap vermis.Gözünüzden kaçtı sanırım.Der ki :

"triptonik şanzumanın tek parça isteği elektrovana dır adet fiyatı 125 tl dir iki tane olarak kullanıma bağlı olarak ortalama 100 bin km de bir değişir."

Duydugum bildigim kronik bir problemi yok ancak manuel olmayan sanzımanlar için sanzımandan anlayan biri ile bakmanız iyi olacaktır.Birde bu tip sanzımanları almadan önce sürüş yapmanızda fayda var.Vites değişimleri, rampalarda kalkışlarda vites geçişlerinde kararsız kalıyor mu size göre vs... sizi tatmin edip etmeyeceğie karar verin derim.

Saygılar...

quote:

Orijinalden alıntı: seben11

benim soruma cevap veren yokmu

107 Mesaj
18 Mart 2010; 17:59:43 

evet gözümden kaçmış teşekkürler

XPERİA Z1

1530 Mesaj
18 Mart 2010; 19:54:00 

seben11
arkadaşım ben aracımın triptonik vitesinden çok memnunum
vites adaptif yani gaz pedalındaki basışına göre vites değişiliklerini ayarlıyor
(bu mesele hakkında epeyi tecrübe yazmıştım eski sayflarda bir göz atın bence)

rampada geri kaçırmaz sakin kullanımda vites geçişlerini anlamassın çok yumuşaktır.
performans kullanımda devir 5000 leri görmeden vites yükseltmez
2000 motor olduğundan sollamaları çok rahat ve ataktır.
araba 120 ile giderken gazı köklediğinizde vites küçülterek devrini yükseltir ve araba nın burnunu kaldıracak kadar
sağlıklıdır motor şanzıman uyumu

triptonik olmasının çok artıları vardır isterseniz manuel kullanım imkanı sağlar
ama ben bu özelliği daha ziyade sıkışık trafikte ve yokuş aşağı inerken ve çıkarken kullanırım

netice
kullanan bilir herkesin talebi farklıdır
ben çok memnunum...

107 Mesaj
18 Mart 2010; 22:39:24 

nickozy arkadaşım açıklamaların için teşekkürler triptonik lagunaII almaya karar verdim alırken nelere dikkat etmem gerek triptonik sık arıza yapma olasılığı varmı kaç model almalıyım ben full olmasını istiyorum 20000 tl ye kadar çıkabilirim birde ben daha önce mazda 626 2.0 kullandım mazdaya göre parçaları pahalımıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seben11 -- 18 Mart 2010; 22:54:51 >

XPERİA Z1

1530 Mesaj
19 Mart 2010; 0:17:23 

TEMİZ KULLANILMIŞ VE SERVİS KAYITLARI OLANINI TERCİH ET
ful dediğin prestij paketli olanlar onları da 20.000 tl ye temiz epeyce ararsın bence ya biraz daha zorla bütceni yada manuel olup privilege olanlarına
bak ki onlarında privilege serisini bu fiyatlarda bulursan çok iyi baktır.
Türkiye ye 2003 model itibariyle girdi bu araçlar dolayısıyla 2003 ve üzeri bakabilirsin.
tiptronik şanzımanın temiz kullanılmış olanının 750 bin km gördüğünü biliyorum (yetkili servis bilgisidir)
sadece parça istediğinde geciktirmemek lazım
ve bu şanzımanlar kullanıma göre elektrovana ister mutat periyotlarda bu da kişiye göre ortalama 100 bin km civarıdır.

araç orjinal ithal fransız olduğundan yedek parçalarda yan sanayi yok dolayısıyla
yedek parçaları ucuz diyemeyiz ancak çok sık parça istemediğinden aynı hesaba geliyor diyebilirim
başka model bir araçda ucuz parçayı 30 bin km bunun parçasını 50 60 bin km değiştirmek gibi düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickozy -- 19 Mart 2010; 0:19:15 >

98 Mesaj
19 Mart 2010; 9:43:23 

duzelteyim arabam dizel 1.9 2002 model duz vites (6 ileri)hiz sabitleyici var :)
quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Ben araçları takip ederken gördüklerim, 2.0 bva privilege için;

*** Triptornik vites varsa, hız sabitleyici ve sınırlayıcı da mevcut,
*** Far yıkama varsa, zenon far, elekterikli deri koltuk ve sunroof mevcut. Isıtma konusu muallak. 3.0 V6 intiale'de ısıtma var. Koltuğun ön tarafında butonu var.

*** Düz viteslerde hız sabitleyici hiç görmedim, hatta bu yüzden dizellerine bakmadım. Çünki dizellerin hepsi düz vites, dolayısı ile hız sabitleyici yok. 1.6'larda da triptronik görmedim yine.

*** 2003 ve 2004 modellerin cd çalarları da biraz farklı.

@Mastor1;
Sizin aracındaki gibi bir donanıma rastlamadım ancak, bulabildiğim kadarı ile;

Prestij paketi: Xenon farlar + far yıkama, elektrikli açılır tavan'dan oluşuyor. Yine elektrikli koltuklar da ekstra donanım olarak satılmış. Ayrıca hız sabitleyici ve sınırlayıcı opsiyonu mevcut.

Saygılarımla.

Egitim Şart :)

107 Mesaj
19 Mart 2010; 11:19:30 

açıklamalarınız için sağolun ellerinize sağlık aydınlatıcı oldu

XPERİA Z1

86 Mesaj
20 Mart 2010; 9:13:37 

arkadaşalar merhaba yaklaşık bir ay önce 2004 model laguna 2 prv alarak aranıza katıldım. bir sorum olacaktı kilimanın sesi beni rahatsız ediyor. acaba sizde de böyle mi sanki biraz gürültülü çalışıyor.

2004 laguna 2 1.6 lovato LPG

187 Mesaj
20 Mart 2010; 10:27:39 

hyr bizde böyle değil belki pervanen kirlenmiştir dönerken sorun yapıyordur temizlet