Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.182
Cevap
249
Favori
1.642.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nickozy

hayır dokunup çekmelisin basılı tutarak çalışıyorsa kart okuyucuda kçük bir problem olabiliyor normali kısa süreli bas çek le almasıdır.
    kart okuyucuna bir baktırabilirsin
    bir üst mesajımda yazdım bu konu ile ilgili bir bakarsan sevinirim birader.

hocam mesaji bulamadim.. kart okuyucudaki sorunu nasil gideririm. tam olarak sorun nedir?
  • 4- 5 mesaj yukarıda

"benim bir ahababımında laguna II si vardı kart okuyucuyu tamir ettirdi küçük bir rakama start düğmesi dokununca alıyor şimdi
    bir oto elektronikçiye gösterin"

yanlış bilmiyorsam bir lehim güçlendirme ve temizlik yapılmış
    ama tekrar sorarım ne yaptıkalrını senin için
  • Devamli basmayla çalışmaya başladıysa kart okuyucu ömrünün sonlarına yaklaşmış olabilir.Benim basıma gelmişti.Bozulmadan düzeltirmek mümkün olabilir.Aksi halde 600 TL gibi bir masraf cıkacaktır.(orjinal parca için)

Basıp cekince çalışması ve stop etmesi lazım

quote:

Orijinalden alıntı: MeHuG

arkadaslar karti taktikdan sonra start tusuna basip birakinca mi araba caliyor? yoksa basili tutuncami?

ben start dugmesine basili tutuyorum oyle calisiyor. dokunup cekince calismiyor?
    sorun mu var yoksa boylemi?

• kart okuyucu tamirini bende merak ettim öğrenip bizimle paylaşırsanız sevinirim...

şanzıman yağ değişimini bilgisayara kaydettirmek gibi bir durum yok,servis kayıtlarına kaydediyorlar..

pehlivan stop diye google yazınca çıkıyor krokisi vardı sanırım faydası olur...

"akıllı kart sayesinde gece siz aracınızdan iniyorsunuz akıllı kart sistemi sayesinde siz evnize gidene dek yolunuzu aydınlatıyor 30 saniye kadar sonra kendisi sönüyor bunun bi adı vardı ama unuttum şimdi...:)"
    bu sistemin adı "follow me home" evet lagunada var ama çalıştırmak için selektör kolunu 1 kere çekersen 15 sn 2kere çekersen 30 sn farlar açık kalıyor..

bu arada ben araclarımı iyi tanıdığım bosch car sevise götürüyorum,octavia yı iyi biliyorlar ama lagunadan pek anladıkları söylenemez..ankara için iyi ustası olan bildiğiniz özel servis varsa paylaşırsanız sevinirim...

ha kart tamiri yapan veya yaptıran varsa paylaşırsa iyice sevinirim...

• Merhabalar,
    Sattıgım 2003 Laguna 2 de olmayan ama yeni aldıgım 2007 Laguna da farkettiğim bir durum var.

Gaz pedalı bir önceki aracımda sonuna kadar rahat basılıyordu.Bunda ise köklemek istedigimde bir noktaya kadar aynı gucle basabilirken bir noktadan sonra sanki bir seye takılmış gibi oluyor,bunu aşmak içinde ek kuvvet uygulamak gerekiyorki sonuna kadar basmış olayım.Sanki 2 kademeli gibi.

Faz 2 Laguna sı olan arkadaslar sizlerde de böyle mi acaba ?

tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

kart okuyucu tamirini bende merak ettim öğrenip bizimle paylaşırsanız sevinirim...

şanzıman yağ değişimini bilgisayara kaydettirmek gibi bir durum yok,servis kayıtlarına kaydediyorlar..

pehlivan stop diye google yazınca çıkıyor krokisi vardı sanırım faydası olur...

"akıllı kart sayesinde gece siz aracınızdan iniyorsunuz akıllı kart sistemi sayesinde siz evnize gidene dek yolunuzu aydınlatıyor 30 saniye kadar sonra kendisi sönüyor bunun bi adı vardı ama unuttum şimdi...:)"
    bu sistemin adı "follow me home" evet lagunada var ama çalıştırmak için selektör kolunu 1 kere çekersen 15 sn 2kere çekersen 30 sn farlar açık kalıyor..

bu arada ben araclarımı iyi tanıdığım bosch car sevise götürüyorum,octavia yı iyi biliyorlar ama lagunadan pek anladıkları söylenemez..ankara için iyi ustası olan bildiğiniz özel servis varsa paylaşırsanız sevinirim...

ha kart tamiri yapan veya yaptıran varsa paylaşırsa iyice sevinirim...

şanzıman yağının aracın bilgisayarına kaydetmek gerektiği tamir kitapçığında yazıyor bende yağ değiştirdim ama tarihi girmediler servise bir daha ki gidişimde bir bakacam bakalım nasıl griliyor. yaptırınca palaşırım sizlerle
    forumun birinci sayfasında Mastor un eklediği bir link var oradan indirip bakabilirsiniz.

kart okuyucu meselesini yarın sorarım arkadaşıma ve aktarırım sizlere

guvenxoca senin kartının sorunu nedir birader?

• quote:

Orijinalden alıntı: aldeg

Bilgi için belki ilerde arkadaşlara lazım olur.
    Benim sağ arka kapı kilit motoru bozulmuştu açıp kaparken ses yapıyordu laguna orjinal pahalıydı servisdeki arkadaşım megan la aynı olduğunu söyledi kutusunu açıp içinden motoru aldı bire bir aynıydı 1 yıldır kullanıyorum.

guvenxoca arkadaşım neden bahsettiğimi tam anlamamışın sanırım kutunun içinden motoru aldığını ve birebir aynı olduğunu yazmışım.

Sizde kutunun içinden küçük bir dişli tırnağı alıp taktığını yazmışınız.!!!!!!!!! (ben motorunu,sizde dişlisini kullanmışınız )
    Deneyimlerinizi paylaşmanız arkadaşlarımız için güzel olmuş.
  • quote:

quote:

Benim sağ arka kapı kilit motoru bozulmuştu açıp kaparken ses yapıyordu laguna orjinal pahalıydı servisdeki arkadaşım megan la aynı olduğunu söyledi kutusunu açıp içinden motoru aldı bire bir aynıydı 1 yıldır kullanıyorum.

guvenxoca arkadaşım neden bahsettiğimi tam anlamamışın sanırım kutunun içinden motoru aldığını ve birebir aynı olduğunu yazmışım.

Sizde kutunun içinden küçük bir dişli tırnağı alıp taktığını yazmışınız.!!!!!!!!! (ben motorunu,sizde dişlisini kullanmışınız )

şayet arabayı kilitlediğinizde tiz bir ses duyuyorsanız merkezi kilit motorunuz sağlamdır ve dişli sıyırmıştır.
    hiç ses gelmiyor ise yada dınnnn şeklinde inleme gibi bir ses duyuyorsanız motoru gitmiştir.

arkadaşımla görüştüm kart okuyucu için 160 tl verdiğini söylüyor ne yapıldığı konunda emin değil
    benim size tavsiyem kart okuyucuyu iyi bir oto elektronikçiye götürü aracın lazım olduğunu bırakamayacağınızı mümkünse hemen yapması gerektiği konunda ısrarcı olun b
    büyük ihtimalle küçük bir müdehale ve temizli ile düzelecektir.

• quote:

quote:

haklısın aynısıymış kusura bakma...

bu arada benim kartın biri hiç çalışmıyor diğeride tamir görmüş kartsız kalıcam diye tırsıyorum..,
    ankarada bu kartları tamir edecek sağlam bir yer arıyorum açıkcası..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenxoca -- 8 Aralık 2009; 11:05:35 >

• birader ben kartı bu gün bir elektronikçi arkadaşımın yanına oturup tarif ederek yaptıracam
    sonucu bildiririm
    benim de iki gündür asıl kartın sadece açma yedek kartın da kapama butonları çalışıyor :) iki kart birden taşıyorum
    problemi ve çözümü biliyorum netice veririm size

senin kartın biri hiç çaloışmıyor diyorsun ya bastığında kırmızı ışık yanıyormu butonların yanında yeni pil takarak bi denermisin yada sağlam karttakini tak ışık yanıyor ama açıp kapatmıyorsa arıza belli butonların altında küçük swiç gibi butonlar var onlar zamanla aşınıyor ve iş görmez oluyor
    değişinşe mesele halloluyor
    dikkat edilmesi gereken bizim kartlar pres olduğu için açarken çok dikkat edmek gerekiyor ve benim kartı ben açtım
    problemi inş halledersem resimleri ni de çektim anlatacam resimli olarak.
  • Bence en iyisi kaskodan yenisini istemek hiç uğraşma.
  • quote:

Bence en iyisi kaskodan yenisini istemek hiç uğraşma.

Benim de handsfree ozelligi calismiyor, aslinda pilini degistirene kadar calisiyordu. Serviste kontrol ettirdim, araba beyni ile ilgili sorun yokmus, anahtardan sinyal gelmedigini iddia ettiler. Kaskoya kaybolmayan, calinmayan ancak fonksiyonunu yitirmis anahtar icin basvuru yapilabilir mi ? (Daha otesi bu islem dogru olur mu ? Caiz mi ? Arkadaslar...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

quote:

Benim de handsfree ozelligi calismiyor, aslinda pilini degistirene kadar calisiyordu. Serviste kontrol ettirdim, araba beyni ile ilgili sorun yokmus, anahtardan sinyal gelmedigini iddia ettiler. Kaskoya kaybolmayan, calinmayan ancak fonksiyonunu yitirmis anahtar icin basvuru yapilabilir mi ? (Daha otesi bu islem dogru olur mu ? Caiz mi ? Arkadaslar...)

Beyanla isteyebilirsin asıl anahtarın kaybolduğu yedeğiyle çalştırdığını yazıp servise ver onlar kasko şirketiyle konuşup hallederler
    Ankaradaysan yardımcı olacak servis var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk152

quote:

kasko sözleşmenize bakın anahtar ile ilgili hüküm anahtarın devre dışı olmasını yada arızalarını da kapsıyorsa (hiç sanmıyorum) bu yol denenebilir
    kaybolmamış ve kullanıma bağlı olarak aşınmış, bozulmuş kartın anlaşma hükümleri dışında kayıp gösterlilerek kaskodan ücretin teminin doğru olmadı kaneatindeyim.
    ama birde şu nokta var diyelim ki kaskodan anahtarı aldınız kasko sizin hasarsızlık indiriminiz iptal edecek ve bir sonraki dönemde anahtar parasını sizden alacak .

vicdanına soracaksın.

Benim kaskoda cam değişimi kasko bozulmadan yapılabiliyor buna rağmen alırken ön camda bulunan 1 cm lik çatlak yüzünden camı değiştirmiyorum .
    ha bana derlerseki (kasko şirketime soracam) değiştirin bu bizim hizmetimizdir. o zaman baktıracam.

• Hands free Kartın yenisi ne kadar ?

Kaskoyu bozmak yerine yenisini mais servisten almak daha ucuz olmaz mı?
  • yanlış bilmiyorsam 400-500 arası
    ucuz değil ki mübarek
  • quote:

yanlış bilmiyorsam 400-500 arası
    ucuz değil ki mübarek

Vay hocam neymiş bu aman elimizdekilerin kıymetini bilelim biraz uçları aşınmıştı bende değiştiririz diyordum
  • dışarıda 250 tl civarı diyorlar immobilizer kopyalma usulüyle yapılıyor
    bununla ilgli kaygılarımı birkaç mesaj önce yazmıştım
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

dışarıda 250 tl civarı diyorlar immobilizer kopyalma usulüyle yapılıyor
    bununla ilgli kaygılarımı birkaç mesaj önce yazmıştım

sanirim handsfree ozelligini bu yolla yapamiyorlar, sadece araci calistirmak icin gerekli immonilizer kodu ve de manuel kapilari acma&kapama icin bu fiyata birseyler yapilabilir. Handsfree olan dedigin gibi 500'e yakin bir fiyatta olmali. Diger yedek ise 250-300 arasi birsey yetkili servislerde.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.