Şimdi Ara

Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
2
Favori
103.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demirdöküm Neva kullanıyorum ama hiç memnun değilim.Eco moduna alıp 47 derecede çalıştırdığım zaman neredeyse hiç ısıtmıyor.Petekler ılık oluyor.Comfort moduna alıp 47 derecede çalıştırınca önce çok iyi ısıtıyor.Daha sonra 30 dereceye düşene kadar kombi devreye girmiyor.Tabi bu arada peteklerde ve evde soğma oluyor.
    Bu 30 dereceye düşme olayı diğer nevalarda da var mı ? Yoksa bana özel birşey mi?
    Daha sonra 30 dereceyi 47 yapacağım diye iyice yakıyor.47 olunca tekrar 30 a kadar düşüyor.Sürekli bu şekilde çalışıyor.Yani dalgalanma çok fazla.47 den 37 ye düşüp tekrar çalışsa sorun olmayacak.Ama 30 derece sabitmiş.

Neva kombisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

• Merhaba

aynı sorun bende de var. Demirdöküm servisini ayağa kaldırdım. Efendim bu kombinin çalışma prensibi buymuş. Az gaz tüketimi olsun diyeymiş. Aynen sizin dediğiniz gibi 60 dereceye getiriyorsunuz, 39 dereceye gelene kadar yanmıyor, petekler buz gibi oluyor ve 70 m2lik tek oda salon evimiz ısınmıyor. Servisten üründen memnun olmadığım için başka bir modelle değiştirilmesini talep ettim. Aldığım cevap: Oda termostatı taktıracakmışım.

Kesinlikle bu kombiyi tavsiye etmiyorum. Biz bir hata ettik aldık, donuyoruz.
  • Selamlar,
    Aynı problemden muzdaribiz, kullanım kılavuzunda belki alt çalışma sıcaklığı ayarı gibi birşeyler vardır diye epey araştırdım ama bulamadım. Benim ev de 77 m2 ama yeterli ısınma olmuyor ki bu şartlarda olmasına imkan yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darpa975

Selamlar,
    Aynı problemden muzdaribiz, kullanım kılavuzunda belki alt çalışma sıcaklığı ayarı gibi birşeyler vardır diye epey araştırdım ama bulamadım. Benim ev de 77 m2 ama yeterli ısınma olmuyor ki bu şartlarda olmasına imkan yok.

bu tur bilgiler genelde servis klavuzunda olur. servisler genelde kullaniciya vermek istemezler. alabilmek ikna kabiliyetinize kalmis...

NOT: oda termostati almanizi tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar Demirdöküm bu şikayetleri duydu sanırım bu modeller için yeni bir kart üretmiş çalışma aralığını 10 dereceye kadar düşürücekmiş. 20-22 derece aralıktan daha iyi olur sanırım bende servisi ve müşteri hizmetlerini ayağa kaldırdım ve böyle bir çözüm bulmuşlar. Bu hafta yeni kartı takacaklar. Sizde bir görüşün isterseniz.
  • 20-22 derece aralık çok fazla gerçekten..10 dereceye kadar düşürüyor benim kullandığım kombi.Geçmiş olsun.Umarım yeni kartlar takılırda sorununuz hallolur.

Ama insan düşünmez mi ya.Herkes oda termostatı almak zorunda değil ki..Herkeste 60-70 derecede yakacak diye bir kaide.

Neyse inşallah hallolur da..
  • Arkadaşlar Neva da kartını değiştirebilen var mı?

Ben de aynı problemi yaşıyorum. 50 ye ayarlıyorum sıcaklık 30 a kadar düşüyor. Çok saçma bir durum
  • Daha 2 hafta önce neva kombi aldım.şu an nasıl pişmanım(comfort ayarında 24veya 25 dk bir ateşleme yapıyor sizlerin söylediği gibi 30 dereceye inene kadar kesinlikle ateşleme yapmıyor.Eğer oda termostatı taktırırsam yine 30 dereceye düşüne kadar ateşleme yapmıyacakmı bigisi olan varsa cevap verebilirmi
  • Arkadaşlar servis yeni anakartı taktı. Şu an çalışma aralığı comfort kısmında 10 derece aralıkla çalışıyor. Problem çözüldü gibi görünüyor. Müşteri hizmetlerini arayın ve kart değişimini talep edin. İnşallah çözüme ulaşırsınız.
  • yeni kartı taktırdığınızda evinizin ısınma problemi çözüldümü şu an siz memnunmusunuz bilgi verirseniz sevinirim
  • demirdöküm neva kombi kullanıcıları yeni kartı taktırdığınızda probleminiz çözüldümü lütfen bilgi verirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserp

demirdöküm neva kombi kullanıcıları yeni kartı taktırdığınızda probleminiz çözüldümü lütfen bilgi verirmisiniz

sserp arkadas zaten yukarda sorunun çözüldüğünü yazmıs siz tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz?
  • Çözüldü gibi görünüyor aradaki fark 20 olduğunda petekler soğuyordu şimdi 10 derece aralıkla çalışıyor ve evi daha rahat ısıtıyor. Evdeki yalıtım iyi ise 20 derce fark problem yaratmaz ama bizim evde yalıtım olmadığından şimdi daha rahat ısınıyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysevinc

Çözüldü gibi görünüyor aradaki fark 20 olduğunda petekler soğuyordu şimdi 10 derece aralıkla çalışıyor ve evi daha rahat ısıtıyor. Evdeki yalıtım iyi ise 20 derce fark problem yaratmaz ama bizim evde yalıtım olmadığından şimdi daha rahat ısınıyoruz..

Anlaşıldı problem yok diyorsunuz.İnşallah da bir daha olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

demirdöküm neva kombi kullanıcıları yeni kartı taktırdığınızda probleminiz çözüldümü lütfen bilgi verirmisiniz

sserp arkadas zaten yukarda sorunun çözüldüğünü yazmıs siz tam olarak ne öğrenmek istiyorsunuz?

ssevinç arkadaş problem çözüldü gibi görünüyor deyince insanın aklına yine de bir problem mi? var diyesi geliyor. O yüzden emin olmak istedim .Çünkü bu kombi benim midemi bulandırdı.Keşke alıp götürseler paramı iade etselerde ben de rahatlasam ve kurtulsam Ama böyle bir ihtimal bile yokkkkk ne yazık kii

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

ssevinç arkadaş problem çözüldü gibi görünüyor deyince insanın aklına yine de bir problem mi? var diyesi geliyor. O yüzden emin olmak istedim .Çünkü bu kombi benim midemi bulandırdı.Keşke alıp götürseler paramı iade etselerde ben de rahatlasam ve kurtulsam Ama böyle bir ihtimal bile yokkkkk ne yazık kii

Anladım ben kombiyi alacaksınızda arastırıyorsunuz diye düsündüm. Bir sey söyleyeceğim ama umarım yanlıs anlasılmaz aslında ortada sorun falan yok bu kombinin calısma prensibi böyle ortada sorun olarak görülen şey 60- 100 tl ye alınacak dünyanın en ucuz kablosuz oda termostatıyla çözülecek durumda kombi bu termostata göre dizayn edilmis fazla detaya girmek istemiyorum ortada sorun falan yok kombinin çalısma aralığının böyle olması aslında iyi bir sey alın bi oda termostatı ayarlayın 21-22c ye ben 18-19c de ısınabilirim tasarruf istiyorum diye düsünenlerde olabilir isteyen istediği oda sıcaklığını ayarlasın kullansın zaten kablosuz istedğiniz odada kullanabilirsiniz.
    Arkadaslara bizim yörenin meshur bir sözünü hatırlatmak isterim orjinali böyle değil ama ben değistirdim derlerki "Verdiğin mangıra bak yediğin aygıra bak" :))) kombiniz parasına göre güzel yeni nesil bir kombi güle güle kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeniceri -- 10 Şubat 2010; 16:30:12 >

• Arkadaşa aynen katılıyorum kombinin çalışma sistemi bu bende cok pişman oldum aldığıma ama ne yazıkki tam araştırma yapmadan almış bulundum artık kombiyle mutlu olmaya bakıyorum sende fazla kafana takma :)
  • Anlaşılan benim oda termostatı taktırmam.bugün demirdöküm müşteri hizmetleri tatarından arandım.bu yeni kart talebinde bulundum ama böyle bir kartın olmadığını söyledi oda termostatı taktırmam konusunda bilgilendirildim .dediğiniz gibi bu kombiye alışmammız lazım başka çarem yok gibi İnşallah oda termostatı taktırdığım da evim ısınır.
  • Ben gecenlerde bir sitede görmüstüm 60 tl idi bu termostat simdi baktım 72 tl olmus yinede kablosuz olması nedeniyle çok düsük fiyata satılıyor aynı isi yapan diğer markalarda en ucuzu 350 tl
  • arkadaşlar merhaba...
    Bende bu kombiden almayı düşünüyorum...
    Yalnız bulunduğumuz yerde yerde doğalgaz olmadığı için eğer taktırırsak propan gazı ile çalıştıracaz...
    Bu şekilde kullanan var mı acaba?
    Varrsa yakıt tüketimi ve performansı nasıl?
    Ya da önerebileceğiniz başka kombiler var mı?
    Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canavar264 -- 13 Şubat 2010; 22:27:57 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.