Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi
161 Cevap47088 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

26 Mesaj
7 Aralık 2010; 17:45:59 

ben kombi petek sıcaklığını 60 derecede ayarladım oda termostadıda 20 derecede şimdilik bir sıkıntı yaşamadım

3 Mesaj
8 Aralık 2010; 21:19:34 

arkadaşlar Neva kombiye uyumlu Rf 6000 kablosuz oda termostatı taktıran varsa taktırdğı servisin adını telefonunu verebilrmi.

739 Mesaj
9 Aralık 2010; 23:02:47 

quote:

Orijinalden alıntı: muratcolak55

birde dul aşırken yada bulaşık yıkarken bir müddet sonra sıcak suyu kapatıyruz..tekrar sıcak su ihtiyacı için musluğu açtığımızda kesinlikle sıcak su gelmiyor..ancak şalteri tamamen kapatıp açarsak sıcak su geliyor..servise söyledik geldiler kendimiz görmeyince yapacak bişe yok diyorlar.zten her zaman yapmıyorkş denk gelsin. ama hafta da bir oluyor bu durum..aynı dertten myzdarip oaln varmı yada ne önerirsiniz. bu konuda

birde dul aşırken yada bulaşık yıkarken bir müddet sonra sıcak suyu kapatıyruz..tekrar sıcak su ihtiyacı için musluğu açtığımızda kesinlikle sıcak su gelmiyor..ancak şalteri tamamen kapatıp açarsak sıcak su geliyor..servise söyledik geldiler kendimiz görmeyince yapacak bişe yok diyorlar.zten her zaman yapmıyorkş denk gelsin. ama hafta da bir oluyor bu durum..aynı dertten myzdarip oaln varmı yada ne önerirsiniz. bu konuda

26 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:41:42 

bir faydası olacaksa ben sıcaksuyu 45 de tutuyorum fazla oldumu banya suyu çok sıcak oluyor

2 Mesaj
11 Aralık 2010; 11:54:20 

kablosuz termostatı dışarıdan almamız durumuda taktırmak için ücret ödememiz gerekir mi?

216 Mesaj
13 Aralık 2010; 13:56:16 

arkadaşlar bende yeni eve taşındım evde sıfır neva hk 24 kombi var çalışırken sıcak su musluğunu açınca ıslık sesi gibi ötüyor sizdede böylemi eski evde vaillant kullanıyorduk manuel ısı düğmesi vardı 1,2,3 diye arttırılabiliyordu bu kombi sıcaklık ayarı 38 ile 85 arası yapılıyor 2 almak için kaç dereceye getirmek gerekli ve eko modunda 50 dereceye ayarlıyorum kombi çalışırken petekler sıcak çalışmayınca petekler buz gibi oluyor bu
DemirDöküm RF 6000 Kablosuz Oda Termostatı gerçekten işe yarıyormu yarıyorsa almayı düşünüyorum ve ya kombi yeni iken satıp vaillant alayım..

486 Mesaj
14 Aralık 2010; 13:24:53 

merhabalar benim sorunum kirac©¥ olduğumevdeki demirdöküm neva model kombi ile ilgili kombiyi 45 derecede çal©¥şt©¥r©¥yorum bir kaç dakika çal©¥ş©¥yor suyun s©¥cakl©¥ğ©¥ 45 olunca duruyor taki aradaki fark 21 derece olana kadar çal©¥şm©¥yor evdeki petekler hep soguk bende art©¥k kombiyi 65 derece getiriyorum ki peteklerdeki su s©¥cakl©¥ğ©¥ 44 derecenin alt©¥na inmesin öbür türlü petekler bi ©¥s©¥n©¥yo sonra buz gibi oluyor acaba bu kombide bi sorun mu var yada bana önere bileceğiniz başka bi yöntem var m©¥ ? böyle yaparsam çok sarfiyat olur mu?

2004 Clio II HB 1.4 16V Privilege-Atiker safe fast

739 Mesaj
21 Aralık 2010; 19:43:37 

quote:

Orijinalden alıntı: aristocrat53

bir faydası olacaksa ben sıcaksuyu 45 de tutuyorum fazla oldumu banya suyu çok sıcak oluyor

hocam bizim sorun şu... sıcak su kesiliyor ve kombi çalışmıyor birden bire atşelemeyi çalışmayı bırakıyor..doğal olarak su buz gibi

1 Mesaj
2 Ocak 2011; 0:41:56 

teknik olarak kombi çalışma sıcalığı 10 derece olması gerekir set sıcaklığından 20 derece ve üstü degerlerde radyatörlerin soğuması ve haliyle mekanın soğuması gayet doğal derece sınırmalası yerine dakika zaman aralığı olması performans açısından daha olabilirdi bu ürünün mantığında oda termostadı kullanılsa bile sonuçta mekan da ısınmama sorunu devam edecektir bence anakartını tasarlayan mühendis sonuç olarak dereceyi yüksek tutmaktan başka çare kalmıyor haliyle mekanda ısı izolasyonu yoksa fatura biraz şişkin gelebilir

739 Mesaj
10 Ocak 2011; 8:58:22 

peki benim sorduğum duş alırken veya bulaşık yıkarken sıcak suyu kapattıktan sonra tekrar açtığımızda kombinin devreye girmeyip suyun sürekli soğuk gelmesiinin nedeni ne olabilir acaba

4 Mesaj
14 Ocak 2011; 9:40:49 

quote:

peki benim sorduğum duş alırken veya bulaşık yıkarken sıcak suyu kapattıktan sonra tekrar açtığımızda kombinin devreye girmeyip suyun sürekli soğuk gelmesiinin nedeni ne olabilir acaba

problemin elektronik aksamında kullanılan rölelerden dir bence. bunu servisciler elektronik bilgisi olmadığı için pek bileceklerini sanmıyorum çünki adamlar mekanikcidirler. sadece kombiyi yumruklayıp devreye girecekmi diye bakarlar. bence iyi bir televizyon tamircisi çağırıp adama rölelerini kontrol ettirmeniz ama garantiden çıkmasınıda göze almanız lazım.

4 Mesaj
14 Ocak 2011; 10:28:40 

Arkadaşlar bende 2010 ağustosunda bu neva kombiye çarpıldım kendi ellerimle ucuz diye. aldıktan sonra burdaki foruma denk geldim nasıl kombiymiş diye araştırırken. kötü yorumları okuyunca aha dedim papazı bulmuşuz. lakin şu ana kadar ki kullanımımıza göre pek kötü diil bence. biz konyada oturuyoruz evimiz ara katta ve 4. kat 15kasım -15 aralık arası yakıt tüketimi 73 tl geldi. 2-3 gün sonra yeni fatura gelmesi lazım. hemen alt katımda viesman yoğuşmalı kullanan komşuya 60 lı bi rakam geldi ama onlar tek oda ısıtıyorlar bizde 2 oda sürekli ısınır. ufaklık var bide fazla kısmayız. biz sadece banyoda kullanmayız orda elektrikli şofben kullanırız.elektrik faturamız son 4 yıldır 40-50 tl arası gelir banyo şofbeni dahil. yani bu kombi ile elektrik sarfiyatı pek değişmedi. bu kombideki 20 derece fark meselesi benimde ilgimi çekti. geçen akşam söktüm elektronik aksamında (dijital göstergenin bulunduğu kısım) mutlaka bir ayarlı direnç malzemesi vardır diye bu 20 derece farkı ayarlayan ama malzeme güzel paketlenmiş sökmesi uğrştıracak diye tekrar kapattım. bu 20 derecelik farkı azaltmak isteyenler çözümü servisde değil iyi bir elektronikcide arasınlar. elektronik kumanda kısmında mutlaka bir ayarlı direnç (potansiyomtre) vardır ve onunla bu fark istenilen değere getirilebilir. dış ortam sıcaklığı geceleri 0 iken biz 55 dereceye ayarlıyoruz ve gayet odaları ılıtıyor ama yalıtım yoksa yetmeyebilir. benim gözlemlerime göre bu kombinin 55 derecesi başka kombilerin sanki 45 derecesine denk geliyor gibi çünki yanmayı kestiği anda su sıcaklığı hemen 47-46 diye düşüp geliyor. ve 34 de devreye tekrar giriyor bu mantıkla bakılırsa aslında arada 20 değil 10 derece fark var gibi ama bunu servisciler açıklayamıyor. başka vilayetlerdeki arkadaşlarda fatura dönemlerini ve miktarlarını yazarlarsa karşılaştırabiliriz. herkese hayırlı ısınmalar diliyorum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
14 Ocak 2011; 21:04:57 

quote:

Orijinalden alıntı: MahmutTalha

quote:

problemin elektronik aksamında kullanılan rölelerden dir bence. bunu servisciler elektronik bilgisi olmadığı için pek bileceklerini sanmıyorum çünki adamlar mekanikcidirler. sadece kombiyi yumruklayıp devreye girecekmi diye bakarlar. bence iyi bir televizyon tamircisi çağırıp adama rölelerini kontrol ettirmeniz ama garantiden çıkmasınıda göze almanız lazım.

Arkadaşım servisin dediğiniz gibi rölelerden anlamasına gerekte yok zaten ki buna rağmen tecrübeli servis az çok bilir
Servisin hiç bir şekilde tamir yetkisi yoktur, sadece arızalı parçayı tespit eder yenisiyle değiştirir ve arızalı parçayı fabrikaya gönderir. Olay bundan ibarettir

@muratcolak55
Problem hala devam ediyor mu?
Ediyorsa kombinin devreye girmediğinde verdiği hata kodunu yazarsanız yardımcı olurum
Arıza tespiti ve ücreti gibisinden

Arkadaşlar neva kombiler biraz nazlı kombilerdir, kimisine hayatı zindan ederken kimiside çok memnundur
Servislerinde şikayetçi olduğu bir kombidir aslında gerek dış kapak sökülüş tarzı gerek kendine özel aksamları..
Neva kombisi olanlara problemleri en düşük seviyeye indirmek için termostatla beraber 60 derecede kullanmasını öneriyorum
Ayrıca termostatları servislerden almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum çok fazla kâr koyuluyor..

739 Mesaj
17 Ocak 2011; 20:24:25 

ever devam ediyor ...ama durduğunda herhangi bir hata kodu yok..sıcak su gelmiyor..ancak bir kaç kere şalterden açıp kapayınca ancak devreye girip sıcak su geliyor

68 Mesaj
20 Ocak 2011; 19:01:10 

Arkadaslar bu konu hakkinda kesin cozumu anlatayim size. Kombiniz aslinda programa uygun calisiyor eger bu sekilde memnun degilseniz sizin isi izelasyonunuz iyi degildir. Peki ne yapmak gerekir derseniz..... ya oda termostati alacaksiniz yada oda termistati baglanan klemens girislerini koproleyeceksiniz. Dedigim gibi termostat takilacak uclari birbirine baglarsaniz yani araya kablo takarsaniz kombiniz diger kombiler gibi calisir. 50 dereceye ayarlarsaniz kombinizi petek su sicakligi 50 ye cikana kadar maximumda calisir sonra kismaya baslar su sicakligini 50 dereceye ayarlamak icin modilasyon yapar. Minimum ayarda hala donus sicakligi artmaya devam ederse kombi soner. herkese iyi isinmalar. bu arada benim evimde kombi yik yeni alacam ve bu kombiyi dusunuyorum. Arastirirken forumda probleminizi gorunce cozum bulmaniz acisindan yazdim. Haftaya kombi takilmis olacak o zaman hangi uclari koprulemeniz gerektigini yazarim ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

54 Mesaj
21 Ocak 2011; 18:12:12 

Merhabalar ben afyon dinar dan ahmet 2007 yılı aralık ayında aprt. doğalgaz bağlattık apartman olarak kombi yi demirdöküm aldık toplam 11 aile, yerli malı yurdun malı misalı düşünerek. (3 aile farklı marka kombi bağlattı) apartmadaki 5 demirdöküm kombi farklı zamanlarda arızalandı ama bunun 2 si hemen arızalı cıktı arızası bulunamıyo servis, tesisat tan kacaklık olabilir diyormuş. onun dışında servislerinden hiç bir şekilde memenun değiliz. bizde bu kervana katıldık dün kombide arıza cıktı, merkeze tlf. actığımda (merkezi 2kez aradım. son aramamda 6 dakikadan fazla beklettiler) hemen yönlendirdik gibi klişe sözlerle geçiştiriyor.en yakın servis burdurda ama oda enyakın 1 hafta içinde gelebiliriz diyor (hemen isterseniz ekstra ücrete tabi diyor) ben gereken mercilere müracat ederek mağduruyetimi bilidireceğim. apartmandaki diğer 3 aile farklı kombi bağlattı onlarında servisleri şehirdışında hatta gecenlerde bu daireden bir ailenin kombileri arızalanmıştı buraya en yakın servis 350 km izmir den 10 saat gibi bir sürede gelip gereken işleri tamamladılar. biz buna cok şaşırmıştık... size tavsiyemiz, kombi alırken bu tür ağır problemleri iki kez düşünmeniz hele bizim gibi kış gün olursa...!?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahkus -- 21 Ocak 2011; 18:21:05 >

ahkus75

739 Mesaj
13 Şubat 2011; 17:07:52 

quote:

Orijinalden alıntı: erselozkan

Arkadaslar bu konu hakkinda kesin cozumu anlatayim size. Kombiniz aslinda programa uygun calisiyor eger bu sekilde memnun degilseniz sizin isi izelasyonunuz iyi degildir. Peki ne yapmak gerekir derseniz..... ya oda termostati alacaksiniz yada oda termistati baglanan klemens girislerini koproleyeceksiniz. Dedigim gibi termostat takilacak uclari birbirine baglarsaniz yani araya kablo takarsaniz kombiniz diger kombiler gibi calisir. 50 dereceye ayarlarsaniz kombinizi petek su sicakligi 50 ye cikana kadar maximumda calisir sonra kismaya baslar su sicakligini 50 dereceye ayarlamak icin modilasyon yapar. Minimum ayarda hala donus sicakligi artmaya devam ederse kombi soner. herkese iyi isinmalar. bu arada benim evimde kombi yik yeni alacam ve bu kombiyi dusunuyorum. Arastirirken forumda probleminizi gorunce cozum bulmaniz acisindan yazdim. Haftaya kombi takilmis olacak o zaman hangi uclari koprulemeniz gerektigini yazarim ...

bu yöntemi deneyen varmı arakdşlar..
en kısa zamanda deneyceğim de hocam kısa devre olayı felen olmaz değilmi..tamamen kombiden olmayalımda :))

Uzaklaştırılmış
14 Şubat 2011; 20:44:23 

quote:

Orijinalden alıntı: erselozkan

Saçmalık... Tamamen!
Bu bilgi(leri) kimden aldınız acaba?

Dediğiniz ''50 dereceye kadar max. çalışıp daha sonra minimumda çalışma'' prensibini ''confort'' tuşuna basarak aktif hale getirebilirsiniz

79 Mesaj
21 Kasım 2011; 16:50:16 

Tüm yorumlardan anladığım kadarıyla bu kombi çok faydalı değil...

-Powered By dogan-

1989 Mesaj
28 Kasım 2011; 14:57:05 

bütün forumu okudum yazmadan önce ve düşüncemin aksi istikametinde bir sonuç çıkmadı evet bizde çok memnun değiliz.

forumda pek geçmiyor ama sıkıntımız şu genellikle rüzgarlı havalarda kombi çalışmaya başladıktan sonra fena halde bir titreme ve akabinde ateş kesme olayı var.normal olarak ısıtmada o anda kesiliyor özellikle banyoda sıkıntı oluyor..

şimdi her zaman yapmadığı için serviside çağıramıyorum.daha önce bu sorunu çeken oldu mu hani çözümü buldunuz?

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2011; 0:41:16 

quote:

Orijinalden alıntı: pichpunk

bütün forumu okudum yazmadan önce ve düşüncemin aksi istikametinde bir sonuç çıkmadı evet bizde çok memnun değiliz.

forumda pek geçmiyor ama sıkıntımız şu genellikle rüzgarlı havalarda kombi çalışmaya başladıktan sonra fena halde bir titreme ve akabinde ateş kesme olayı var.normal olarak ısıtmada o anda kesiliyor özellikle banyoda sıkıntı oluyor..

şimdi her zaman yapmadığı için serviside çağıramıyorum.daha önce bu sorunu çeken oldu mu hani çözümü buldunuz?

Sorun anladığım kadarıyla bacadan kaynaklanıyor

Hermetik kombilerin bacaları iç içe geçmiş 2bacadan oluşur. Bir bacadan atık gazı atarken, diğerinden yanması için gereken oksijeni çeker
Görünen o ki sizin bacanız hatalı takılmış veya rüzgardan dolayı yerinden çıkmış. Bu durumdan dolayı titreme ve gürültüyle sadece kısa süreliğine yanar
Eğer elinizden geliyorsa söküp düzgün şekilde takabilirsin, bacaya müdahale etmeniz herhangi bir tehlike arz etmez

Hermetik baca

1989 Mesaj
30 Kasım 2011; 17:01:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

quote:

Sorun anladığım kadarıyla bacadan kaynaklanıyor

Hermetik kombilerin bacaları iç içe geçmiş 2bacadan oluşur. Bir bacadan atık gazı atarken, diğerinden yanması için gereken oksijeni çeker
Görünen o ki sizin bacanız hatalı takılmış veya rüzgardan dolayı yerinden çıkmış. Bu durumdan dolayı titreme ve gürültüyle sadece kısa süreliğine yanar
Eğer elinizden geliyorsa söküp düzgün şekilde takabilirsin, bacaya müdahale etmeniz herhangi bir tehlike arz etmez

Hermetik baca

peki kolay olarak bacayı söktüğümde düzgün bir şekilde takılıp takılmadığını anlayabilirmiyim

Uzaklaştırılmış
30 Kasım 2011; 18:06:40 

Bacayı ek yerlerindeki kelepçelerden sökerek tekrardan bağlayabilirsiniz
Yanlışlık ya uzatma baca ek'indedir, ya da kombiye bağlanan dirsekte. Tüm parçalar birbirine sıkı bir şekilde geçmesi gerekir

Not: Dışarda bulunan (genelde siyah olur) baca şapkasınla alakası yoktur, onu sökmeniz gerekmez

3 Mesaj
1 Aralık 2011; 2:11:55 

arkadaşlar; rf 6000 kablosuz oda termostatını kombiye nasıl bağlarız.bu konuda bilgisi olan varmı veya bağlantıyı gösterecek bir sema ? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

102 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:53:02 

baştan sona yazıyı okudum bende neva mağduruyum :)) ev sahibinin cimriliği yüzünden tabi. her neyse şeyi merak ediyorum şimdi eco modunun mantığı atıyorum kombi 50 dereceye ayarlıysa 50 dereceyi bulduğu andan alevi kesiyor ta ki 30 dereceye inene kadar ondan sonra tekrar ısınmaya başlıyor. 1.si bunu doğru anlamış mıyım? :) doğru ise eğer comfort modunun çalışma mantığı nasıldır onu öğrenmek istiyorum? ve de oda termostatı alırsak montajı kendimiz yapabilir miyiz? soruları bilen ve tecrübe eden arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

9 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:40:09 

Arkadaşlar demirdöküm neva kombiyle alakalı sorunu anlatmak istiyorum.1,5 yıldır kullanmaktayım.1,5 yıl içersinde 2 si 2010,5 i 2011 8-12 ay olmak üzere 7 defa arıza yaptı.En son gelen servise tamirini istemediğimi belirttim.Müşteri hizmetlerini arayarak değişimini,mümkünse başka modelle değişimini talep ettim.Şu an haber bekliyorum.Cihazı kötülemek istemiyorum ama övülecek bir tarafınıda göremedim.Bundan önce demirdöküm aden kullanıyordum aynı dairede hiç sıkıntı yaşamadım.Alacak arkadaşlar iyice araştırıp özelliklede bu modeli sonra kombi almalarını tavsiye ederim.

www.atasehiruydu.com

1171 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:58:11 

quote:

Orijinalden alıntı: power345

Arkadaşlar demirdöküm neva kombiyle alakalı sorunu anlatmak istiyorum.1,5 yıldır kullanmaktayım.1,5 yıl içersinde 2 si 2010,5 i 2011 8-12 ay olmak üzere 7 defa arıza yaptı.En son gelen servise tamirini istemediğimi belirttim.Müşteri hizmetlerini arayarak değişimini,mümkünse başka modelle değişimini talep ettim.Şu an haber bekliyorum.Cihazı kötülemek istemiyorum ama övülecek bir tarafınıda göremedim.Bundan önce demirdöküm aden kullanıyordum aynı dairede hiç sıkıntı yaşamadım.Alacak arkadaşlar iyice araştırıp özelliklede bu modeli sonra kombi almalarını tavsiye ederim.

Ben kullanalı 1,5 sene oldu. Bu arada sanırım elektrik kesintilerinden 1 kere beyni yandı. Onu da garanti kapsamında değiştirdiler. Bir sorun yaşamadım. Garantisini de 3 sene uzattım. Kafam rahat. Çok tasarruflu bir kombi.

9 Mesaj
14 Aralık 2011; 17:04:39 

Ben alacak arkadaşların iyi araştırmalarını,benim gibi balıklama atlamamalarını belirtmek istedim.Arıza yapmıycak diye bi durum söz konusu değil illaki yapabilir.Ama 7 defa yapması normal bir durum olmasa gerek.Ben bu kombiden mağdurum inşallah başkaları mağdur olmaz.

www.atasehiruydu.com

1171 Mesaj
14 Aralık 2011; 17:08:18 

quote:

Orijinalden alıntı: power345

Ben alacak arkadaşların iyi araştırmalarını,benim gibi balıklama atlamamalarını belirtmek istedim.Arıza yapmıycak diye bi durum söz konusu değil illaki yapabilir.Ama 7 defa yapması normal bir durum olmasa gerek.Ben bu kombiden mağdurum inşallah başkaları mağdur olmaz.

7 arıza tabii ki anormal bir durum.
Elektrik beslemesinden kaynaklı bir sorun olamaz, değil mi?

1971

9 Mesaj
14 Aralık 2011; 23:57:58 

Elektrikten kaynaklı olamaz dairemi yeni tadilat yaptım bütün elektrik tesisatı yenilendi.Bütün kablolar değişti.Tadilattan sonra neva kombiyi almadan önce,eski kombim aden kullandım 6 ay kadar.Hiç sorun çıkarmadı.Gaz basıncı düşük olabilir dediler.Onun içinde igdaş ı aradım gelip baktılar bi sorun bulamadılar.Kısacası kombide bir yada birkaç parçada sorun var bilemiyorum.Dediğim gibi değişmesi için talepte bulundum.Bi aksilik olmazsa değiştirecekler.

www.atasehiruydu.com

254 Mesaj
30 Aralık 2011; 21:57:13 

Konu baya eski ama ben yinede buraya yazayım bizdede aynı sorun var petek buz gibi olana kadar çalışmıyor bu kombi bozuntusu kazakla baddaniye ile oturuyoruz evde bundan önceki evde buderus u052 vardı babalar gibi ısıtıyordu ilk işim bu kombiyi yaza değişmek şimdilik idare edecem mutaitin kazığı oldu bu bize 2 yıl boştu daire haliyle çalışmadı ama garanti bitti şikayetimi belirten bir mektup yazdım demirdökume ama cevap halen gelmedi 15 gün oldu. Kesinlikle önermiyorum benzin döküp yakılacak kombi. Ayrıca servisi aradım termostat taktircam diyorum kabloyu ben cekecekmisim termostadı bayiden alacakmışım onlar takacakmış tarif edin onuda ben takayım siz zahmet etmeyin dedim böyle bir şey yok arkadaslar servis sıfır şikayetler dikkate alınmıyor cevap bile vermediler yazıklar olsun diyorum kimseyede önermiyorum ....Saygı ve sevgilerimle.

2009 PASSAT 1.4 TSI 122 PS COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ İPhone 4 16 GB LG R580 1GB NVIDIA GEFORCE 4 GB RAM P8800 2.66 GHZ İNTEL CENTRİNO 16.9 HDMİ

301 Mesaj
31 Aralık 2011; 10:01:08 

Ben Demirdöküm navayı 2 aydır kullanıyorum. Gayet memnunum. İnşallah bir arıza cıkarmaz. Kombim 45 derecede calısıyor. Aralık ayında 35 günlük kullanımda 100 Tl fatura geldi. Oda sıcaklığımız 22 derece. Evimiz 100 m2 oturduğumuz oda petek (2 metre) tam acık diğer tüm odalar petekler kısık. Diğer odalarda 2-3 derece ısı farkı var. Comform modunda calısıyor. Petekler devamlı ılık bazende soğuk duruyor. Evimiz yeni ve ısı yalıtımlıdır. Gemlikte oturuyorum. Daha önce kiradayken demirdöküm aden kullandım. Çok sık kalkıp duruyordu. ciğ gaz ısrafı vardı. Önüne gecmek icin oda termostadı kullandım. O zaman iyi oldu. Fakat aden kombiler teknolojik olarak daha geride. Nevanın bir özelliği oda termostad gerektirmeden iktisatlı çalışabilmesi. Termostat alırsanızda insan sağlığı acısından kablosuz olanı almayın.Zaten bir sürü manyetik dalga yayan cihaz var kanser hastalığı hortlaması nedenlerinden biri bu. Ben bu kombiyi araştırdım da aldım.
Çift sensör olması hakikaten enerji tasarrufu sağlıyor.Fan modilasyonunda olması bunda etkili.
Şikayeti olanlar yazmış bir sürü sayfa memnun olanlar hallerinden memnun olduğundan zahmet edip yazmıyorlar galiba. Ben de yazmıcaktım ama bir kac kere gezerken denk geldi. Haksızlık olmasın diye fikrimi iliştireyim buraya dedim. Sağlıcakla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi everest -- 31 Aralık 2011; 15:16:24 >

5 Mesaj
4 Şubat 2012; 14:35:09 

Arkadaşlar bende konu eski olmasına rağmen bir şeyler yazmak istedim. Bu kombiyi yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Isınmayla ilgili bir problemim yok ama ödediğim faturalardan bıktım. Kablosuz oda termostadı kullanmama rağmen izmir/torbalı gibi bir yerde geçen ay 350 tl fatura ödedim. Evim en üst kat, çift cam, güney cepheli ve yalıtımlı. Oda termostadını 20 veya 21 derecede kullanıyorum. Kullanılan petek 6,8m. Fatura 350 tl. Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Ben doğuda yaşamıyorum, yurdun en ılık yerinde yaşıyorum dedim bu fatura ne dedim. Bana bir sürü şey saydılar. Boş muhabbet yaptılar. Servis geldi baktı bir problem yok dedi. Kombinin tesisat suyu sıcaklığını daha düşük derecede kullanmak istediğimi belirttim. Kombideki tesisat suyu sıcaklığının 58 derecenin altına inmediğini belirttim. Termostat derecesini 20-21 ayarladığımdan tesisat suyu sıcaklığını daha düşük derecede kullanmak istiyorum dedim. Servisin verdiği cevap, bu modellerde oda termostadı kullanımında tesisat suyu sıcaklığını 58 den aşağı düşüremiyormuşuz. Servis hiç bir şey yapamıyacağını söyledi ve istediğiniz yerle görüşün dedi. Müteahitin bize kazığı oldu bu kombi. Kesinlikle bu kombiden uzak durmanızı tavsiye ederim. Ben bi cahillik yaptım fark vererek daha iyi bir kombi almadım. Siz aynı hataya düşmeyin. Sağlıcakla kalın...
Saygılar...

1989 Mesaj
5 Şubat 2012; 15:12:26 

Titreme ve ruzgar da devre disi kalmasi haricinde bende fatura konusunda cok memnunum acikcasi hemen hemen iki senedir kullanmaktayim bu ikinci kis olmasina ragmen faturam 100 ytlyi gecmedi 24 saat yakmiyoruz ama gun icinde 70 derecede calisiyor genellikle ve istanbulun sogunu dusunursek bence gayet iyi bir rakam bence

1171 Mesaj
5 Şubat 2012; 18:06:25 

Ben de çok memnunum. Hiçbir sıkıntısı yok. Gerçekten çok iktisatlı. Her faturada şaşırıyoruz nasıl böyle az geldi diye. Apartmanda en az bize geliyor. Şu son soğuklarda sürekli yandı ama fatura kesinlikle kabarık gelmedi. Bugüne kadar bir kere bozuldu, o da gece yarısından sonra meydana gelen saçma sapan elektrik kesintilerinden beyninin yanmasıydı. Garanti kapsamında değiştirdiler. Garantisini de cüzi bir paraya uzattım. İçim rahat.

1971

1989 Mesaj
6 Şubat 2012; 0:56:18 

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Ben de çok memnunum. Hiçbir sıkıntısı yok. Gerçekten çok iktisatlı. Her faturada şaşırıyoruz nasıl böyle az geldi diye. Apartmanda en az bize geliyor. Şu son soğuklarda sürekli yandı ama fatura kesinlikle kabarık gelmedi. Bugüne kadar bir kere bozuldu, o da gece yarısından sonra meydana gelen saçma sapan elektrik kesintilerinden beyninin yanmasıydı. Garanti kapsamında değiştirdiler. Garantisini de cüzi bir paraya uzattım. İçim rahat.

bir şey sormak istiyorum kombiyi ilk başlatma yapacaklarında bana da teklif ettiler garanti uzatmak için ben evde o kadar oturmayacağımı düşündüğümden uzatmadım ancak şimdi daha uzun süre oturma planı yapıyorum.şimdi uzatma yapabilir miyim garantim daha bitmedi? siz ne zaman yaptırdınız

Uzaklaştırılmış
6 Şubat 2012; 5:00:27 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

bir şey sormak istiyorum kombiyi ilk başlatma yapacaklarında bana da teklif ettiler garanti uzatmak için ben evde o kadar oturmayacağımı düşündüğümden uzatmadım ancak şimdi daha uzun süre oturma planı yapıyorum.şimdi uzatma yapabilir miyim garantim daha bitmedi? siz ne zaman yaptırdınız

DD müşteri hizmetlerini arıyarak her zaman yaptırabilirsiniz. Hatta garanti süresi dolmuş cihazlarada ek garanti veriyorlar, tabi servis önceden gelip sorunsuz çalıştığını teyit ediyor.

1989 Mesaj
6 Şubat 2012; 6:43:52 

Tesekkur ederim yani garanti uzatma ne kadarsa vermeye hazirim zaten cunku kombiler mutlaka sorun cikartiyor bir cok defa

1171 Mesaj
6 Şubat 2012; 8:26:36 

quote:

Tesekkur ederim yani garanti uzatma ne kadarsa vermeye hazirim zaten cunku kombiler mutlaka sorun cikartiyor bir cok defa

Ben aramamıştım bile. Onlar aradı. Şu kadar yıla şu kadar ücret diye anlattı. Ben de iyice düşünüp taşınıp okey dedim. Sonra adresinize bir garanti uzatım belgesi gönderiyorlar. Hepsi bu. Ha tabii kredi kartı numaranızı vermeniz gerekiyor. Vermek istemezseniz, alternatif ödeme yolları nelerdir, onları da sormayı unutmayın.

1971

346 Mesaj
7 Şubat 2012; 21:18:51 

F01 hata kodu hakkında bilgisi olan var mı ? servis beklemeden halledebilirsem ne güzel olur . yoksa servisingeleceği yok .

Gamertag : punkjan

130 Mesaj
23 Şubat 2012; 22:58:19 

F01 hata kodu bugün bende de oldu, açma kapama düğmesini bastım değişmedi, sonra şarteli indirip biraz bekledim tekrar açtım sorun kalktı ama içim rahat değil, daha 1 ay önce 3 yollu vana motoru arızalandı garantisi bittiğinden 120 tl ödedim bakalım bu problem kaç lira tutacak. buarada çoğu mesajı okudum, ben de yaklaşık 2 kıştır kullanıyorum ısınma konusunda problem yaşamadım, izmirde oturuyorum oda termostatı takılı, istediğim sıcaklık değerlerini veriyor kombi, bu arada bu seneki kış izmirde de çetin geçiyor, 2 küçükçocuğum var sürekli açık ve gece yatarken 20 derece gündüz de saat 6ile 12 arası 25 derecede diğer saatlerde de 20-25 derece arası maksimum 220 tl fatura geldi...

168 Mesaj
2 Mart 2012; 22:59:58 

F10 arızası veriyor meret,su eksik yada fazla diyor bar ekranında kalıyor. Eski evdede demirdöküm vardi oda sorunluydu,kiraciyim delirecem...

486 Mesaj
7 Mart 2012; 13:44:17 

merhabalar arkadaşlar neva bugün bi tohaflaştı kombi kapalı oldugu halde(şalter açık) petekleri ısıtmış durmadan tık tık tık diye ses çıkartıyor birde sıcak su vermiyor sıcak su 45 dereceye ayarlı oldugu halde maksimum 30 dereceye çıkartıyor bunuda uzun bi sürede yapıyor işin ilginci hata kodu falan da vermiyor bir kaç kere şalteri açıp kapattım yine aynı lütfen yardım arkadaşlar sizce neden olabilir

2004 Clio II HB 1.4 16V Privilege-Atiker safe fast

14 Mesaj
10 Mart 2012; 21:19:05 

Yaz başında taktırdığım DD Neva kombimden çok memnunum apartmanda herkese 250 - 200 TL fatura gelirken bize 100 110 geliyor sabit olarak 45 derecede bırakıyoruz ve ev normal oda sıcaklığını her daim koruyor. Biraz üşüdüğümüz zaman 65 dereceye aldığımız zaman sıcaktan duramıyoruz. Isınma konusunda şikayeti olanların ECO modundan çıkartıp kullanmalarını tavsiye ederim. Mayısta evleniyorum bugün evime bir tane daha aldım. Bakalım umarım aynı başarıyı diğer evimde de yaşarım.

Sıcaklığınızı kaybetmemeniz dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bs_BJK -- 10 Mart 2012; 21:19:55 >

407 Mesaj
1 Nisan 2012; 16:10:20 

arkadaşlar merhaba,

Bende de bu kombiden var. Çalışma sıcaklığı aralığında bir sorun yok gibi. Benimkisi 2011 yılında alındı, sanırım sorunu düzeltmişler. Ancak ben termostat takmak istiyorum. Servisle konuştum, kesinlikle Demirdöküm marka termostat olacakmış. İnternette 1-2 sitede de başka model bir termostat buna takılmazmış diye yazıyor. On/Off termostatlar çok basit mantıkla çalışır, bir kontağı açıp kapatır. Piyasadaki birçok kombinin (hatta Demirdöküm'ün diğer modelleri dahil) bu mantıkla çalışıyor, bir tek Neva farklı. Aslında benim anladığım farklı bir termostat takılabilir, ama emin olamadığım bazı şeyler var. Bir de kart yanabilir falan diyen var, buna çok inanmadım. Termostat bağlamak için servis menüsünden ayar da gerekli, bu konuyu da internetten buldum.
Bu konularda tecrübe/bilgisi olan var mı? Demirdöküm dışında termostat kullanan var mı?
Benim Siemens programlı termostatım var, çok memnunum. Eski kombilerime de kendim bağlamıştım.

2009 TOYOTA COROLLA, D4D
Comfort Gümüş Gri, ANKARA

1171 Mesaj
2 Nisan 2012; 16:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: keskin76

arkadaşlar merhaba,

Bende de bu kombiden var. Çalışma sıcaklığı aralığında bir sorun yok gibi. Benimkisi 2011 yılında alındı, sanırım sorunu düzeltmişler. Ancak ben termostat takmak istiyorum. Servisle konuştum, kesinlikle Demirdöküm marka termostat olacakmış. İnternette 1-2 sitede de başka model bir termostat buna takılmazmış diye yazıyor. On/Off termostatlar çok basit mantıkla çalışır, bir kontağı açıp kapatır. Piyasadaki birçok kombinin (hatta Demirdöküm'ün diğer modelleri dahil) bu mantıkla çalışıyor, bir tek Neva farklı. Aslında benim anladığım farklı bir termostat takılabilir, ama emin olamadığım bazı şeyler var. Bir de kart yanabilir falan diyen var, buna çok inanmadım. Termostat bağlamak için servis menüsünden ayar da gerekli, bu konuyu da internetten buldum.
Bu konularda tecrübe/bilgisi olan var mı? Demirdöküm dışında termostat kullanan var mı?
Benim Siemens programlı termostatım var, çok memnunum. Eski kombilerime de kendim bağlamıştım.

Böyle cihazlarda riske girilmez. Hiç karıştırmayın. Servisi menüsü de çok karışık. Bize gelen eleman bile ne kodlayacağını bilmiyordu, ustasına telefonla sordu. Hassas ve pahalı cihazlar. Taktırın bir Demirdöküm termostat, rahat edin. Bende var. Yaptığı iş, belli dereceye gelince kombiyi durdurmak. Siemens olsa ne fark eder, Demirdöküm olsa ne fark eder. Riske girmeyin.

1971

1187 Mesaj
1 Ekim 2012; 11:50:45 

konu dikkatimi çekti bende neva kullanıyorum 2 yıldan fazla oldu apartmanda en ekonomik fatura bana geliyor.komşular bile şaşırıyor.ayrıca çokta sağlıklı çalışıyor.ben çok memnunum.ısıtmasıda guzel.oda termostatı ile kullanıyorum gayet iyi.ayrıca oda termostatı olmayan kombimi kaldı yaw ? alın bi tane takın kaç paralık şey.en sağlıklı kullanma şekli o.kime eziyet ediyorsunuz ki

1171 Mesaj
1 Ekim 2012; 12:43:47 

Benimki iki kere arıza çıkardı. Birinde beyin gitti. (Sanırım elektrik kesintisinden oldu). Bir de üç yollu vana arızalandı. Yani yazın banyo yaparken radyatörlere de sıcak su kaçıyordu. Ama ikisi de garanti kapsamında onarıldı. Garantiyi de makul fiyata uzattım. İçim rahat. Isıtma verimi falan bence gayet başarılı.

1971

1675 Mesaj
6 Kasım 2012; 23:34:24 

quote:

Orijinalden alıntı: takdogan

konu dikkatimi çekti bende neva kullanıyorum 2 yıldan fazla oldu apartmanda en ekonomik fatura bana geliyor.komşular bile şaşırıyor.ayrıca çokta sağlıklı çalışıyor.ben çok memnunum.ısıtmasıda guzel.oda termostatı ile kullanıyorum gayet iyi.ayrıca oda termostatı olmayan kombimi kaldı yaw ? alın bi tane takın kaç paralık şey.en sağlıklı kullanma şekli o.kime eziyet ediyorsunuz ki

bende aynı kombiden ve termostatdan kullanıyorum.
size birkaç sorum olacak.

- kazan suyu sıcaklığını kaç derece olarak ayarladınız ( teknik servis ve müşteri hizmetleri 70'e ayarlayın diyor)
- ECO ve COMFORT modlarından hangisinde çalışıyor cihazınız.

teşekkürler.

2005'ten beri burada !

1187 Mesaj
7 Kasım 2012; 8:52:07 

kazan sıcaklığını 65 te tutyorum. ve eco modunu kullanıyorum sorun yok.

1675 Mesaj
7 Kasım 2012; 9:36:01 

quote:

Orijinalden alıntı: takdogan

kazan sıcaklığını 65 te tutyorum. ve eco modunu kullanıyorum sorun yok.

Teşekkurler. Bu ayarlari deneyecegim.

2005'ten beri burada !

74 Mesaj
30 Kasım 2012; 0:11:51 

oda termostatı takdırdım.eleman baya uğraştı.aramadığı
ustası arkadaşı kalmadı.

tüm yazıları okudum,ama kafam karıştı,
oda termostadı kullanan arkadaslar cihaz üzerindeki
sıcaklık seçimimiz
ecoda 65 derece mi?
confort 45 derece mi?
net bir kullanım istiyorum.LÜTFEN

kendi takmak isteyen arkadaşlar için buraya sıcagına yazayım;(tüm sorumluluk tamamen size aittir,bir kere daha iyi düsünün)sol tarafta karttan bağımsız kutu dışında 3lü klimens var.(kart üzerindeki 2 uçlu yeşil klimensle kesinlikle uğraşmayın.
oda termostadının on-off yapan(kontak yapan) uçları bu klimense bağlanacak.(kahve-beyaz)
cihaz kart üzerinden digital köprülü olduğu için bu kısmın devre dışı
bırakılması gerekiyor ki dışarıdan oda termostadı ile köprülenerek çalışsın.
bu iç köprü iptali için:
petek+ petek- su+ su-tuşlarına basıp sırayla basıp mode tuşuna basılı tutun
iki tane çizgi cıkacaktır parametreye girmiş olacaksınız.
bu artı eksilerden 11 yazdıracaksınız.
pp06 değeri 01 olacak.kaydedip çıkmanız gerekir.bu da mode ve on-off düğmeleri ile oluyor.(bu kısmı biraz kaçırdım)
doğru yaparsanız ekran değişip 1-2 saniye sonra normal menuye dönüyor.

Yine de bu konularda tecrübeniz yok ise servise yaptırmanızı tavsiye ederim.

80 Mesaj
1 Aralık 2012; 23:32:33 

quote:

Orijinalden alıntı: zapkin

ustası arkadaşı kalmadı.

sıcaklık seçimimiz
ecoda 65 derece mi?
confort 45 derece mi?

kendi takmak isteyen arkadaşlar için buraya sıcagına yazayım;(tüm sorumluluk tamamen size aittir,bir kere daha iyi düsünün)sol tarafta karttan bağımsız kutu dışında 3lü klimens var.(kart üzerindeki 2 uçlu yeşil klimensle kesinlikle uğraşmayın.
oda termostadının on-off yapan(kontak yapan) uçları bu klimense bağlanacak.(kahve-beyaz)
bu iç köprü iptali için:
pp06 değeri 01 olacak.kaydedip çıkmanız gerekir.bu da mode ve on-off düğmeleri ile oluyor.(bu kısmı biraz kaçırdım)

oda termostatini takmak icin servis ücret alıyormu, bide bu bahsettiginiz termostati servisten değilde baska yerden alsak olmazmi.

2128 Mesaj
2 Aralık 2012; 0:11:09 

DD. NEVA kombi değildir kullan at tipi ucuz mütahit cihazıdır kullanıcının baş belası servisin dostudur ..

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

236 Mesaj
2 Aralık 2012; 2:26:06 

quote:

ustası arkadaşı kalmadı.

sıcaklık seçimimiz
ecoda 65 derece mi?
confort 45 derece mi?

bu iç köprü iptali için:

evetişleminiz dogru parametre degiştirdikten sonra mode tuşuna uzun basın ve ekranda pp07 yazdıgını görün artık parametre degişmiş ve kaydolmuştur.on off tuşuna basarak ana ekrana dönebilirsiniz

Nıtromıx,Atron,Nepto,Neva,Nıtron,DT3

236 Mesaj
2 Aralık 2012; 2:33:15 

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

DD. NEVA kombi değildir kullan at tipi ucuz mütahit cihazıdır kullanıcının baş belası servisin dostudur ..

evet ilk çıktıgında öyleydi ama suan bi sorunu yok be ustam o kadarda degil yani mütahit cihazı falan yanlış yakıştırmalar bence su an piyasadaki kombiler kadar güvenli ve saglamdır

Nıtromıx,Atron,Nepto,Neva,Nıtron,DT3

74 Mesaj
2 Aralık 2012; 16:45:15 

quote:

Orijinalden alıntı: karhan11

oda termostatini takmak icin servis ücret alıyormu, bide bu bahsettiginiz termostati servisten değilde baska yerden alsak olmazmi.

ben 2 yıl garanti uzattım.(1+2) Cihaz arıza yapmıştı onu yaparken termostatı da taktırdım.Ödeme yapmadım.Garantiniz yoksa servis ücreti alırlar.Termostat demirdöküm marka olmazsa pek takmak istemiyorlar.yeni nesil olanını hatta kablosuzu tavsiye ediyor servis.

80 Mesaj
2 Aralık 2012; 17:17:06 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karhan11

ben 2 yıl garanti uzattım.(1+2) Cihaz arıza yapmıştı onu yaparken termostatı da taktırdım.Ödeme yapmadım.Garantiniz yoksa servis ücreti alırlar.Termostat demirdöküm marka olmazsa pek takmak istemiyorlar.yeni nesil olanını hatta kablosuzu tavsiye ediyor servis.

Teşekkürler Sagol, cihaz garanti kapsamında daha, yukarida bi arkadas internet adresi vermişti termostat icin ordan temini mümkünmü acaba, servis pahalı satıyor diye duymuştum dogrumudur

236 Mesaj
3 Aralık 2012; 12:37:52