Şimdi Ara

Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
2
Favori
103.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Demirdöküm Neva kullanıyorum ama hiç memnun değilim.Eco moduna alıp 47 derecede çalıştırdığım zaman neredeyse hiç ısıtmıyor.Petekler ılık oluyor.Comfort moduna alıp 47 derecede çalıştırınca önce çok iyi ısıtıyor.Daha sonra 30 dereceye düşene kadar kombi devreye girmiyor.Tabi bu arada peteklerde ve evde soğma oluyor.
    Bu 30 dereceye düşme olayı diğer nevalarda da var mı ? Yoksa bana özel birşey mi?
    Daha sonra 30 dereceyi 47 yapacağım diye iyice yakıyor.47 olunca tekrar 30 a kadar düşüyor.Sürekli bu şekilde çalışıyor.Yani dalgalanma çok fazla.47 den 37 ye düşüp tekrar çalışsa sorun olmayacak.Ama 30 derece sabitmiş.

Neva kombisi olanlar cevaplarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Langsuyar

quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

Ben gecenlerde bir sitede görmüstüm 60 tl idi bu termostat simdi baktım 72 tl olmus yinede kablosuz olması nedeniyle çok düsük fiyata satılıyor aynı isi yapan diğer markalarda en ucuzu 350 tl

merhaba arkadaşlar bende yeni ev tuttum kiralık ve malesef kombim demirdöküm neva... bende de ilk kulandığım anda F_09 hatası verdi bayno yaparken hava çıkış aksı ile ilgili bi hata sanırım servis çağırıp faturasını ev sahibine kitleyecem...

ve burda yazılanları okudukça sinir katsayım arttı şükür ki henüz yazdayız... kışın donmak istemiyorum bende :( bu kablosuz oda termostatına baktım da 72 tl ye falan bulamadım ben nereden temin edebilirim bilen varmı ??? benimde almam gerekecek sanırım

http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demirdokum-RF-6000-Kablosuz-Oda-Termostati-0--10056

bu sitede 54 tl olduğu yazıyor dediğim gibi sürekli fiyat değişiyor .

• kablolu termostat kullanıyorum,evde küçükler olduğu için 23 dereceye ayarlı ve ortalama 24 derece de oda sıcaklığı oluyor.termostatı 13 tl sına burdan aldım istersenişz sizde bi deneyin kabloluyu.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-kombi-oda-termostatlarinda-sok-fiyatttttttttttttt/detay
    quote:

Orijinalden alıntı: gungorha

ne yazıkki bende bir nevazedeyim. geçen sene aldım ve ilk günden beri kablosuz oda termostadı ile kullanıyorum ısınamıyorumm!! oda termostadı kombinin çalışması için sinyal gönderiyor ama kombi gene üzerinden ayarladığınız ısı aralığında çalışıyor.evi ısıtabilmek için kombinin ayarını en az 65 ece yapmak gerekiyor.derdemirdökümün çok bilgili servisleri ise bu duruma normal diyor böylece az yakıyormuş kombide sözde alev modülasyonu varmış varmış diyorum çünkü artık dış kapağı açık duruyor ayarlanan ısıya gelince alev sözde kısılıp açılarak modülasyon yapıyormuş. ben bir türlü göremedim serviste göremedi ama hala cihazın normal olduğunu söylüyor. oda termostadı takan arkadaşlar kombinin ayarını kaç dereceye getiriyorlar yazarlarmı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: werdas

kablolu termostat kullanıyorum,evde küçükler olduğu için 23 dereceye ayarlı ve ortalama 24 derece de oda sıcaklığı oluyor.termostatı 13 tl sına burdan aldım istersenişz sizde bi deneyin kabloluyu.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-dekorasyon-isitma-sogutma-kombi-oda-termostatlarinda-sok-fiyatttttttttttttt/detay
    quote:

ne yazıkki bende bir nevazedeyim. geçen sene aldım ve ilk günden beri kablosuz oda termostadı ile kullanıyorum ısınamıyorumm!! oda termostadı kombinin çalışması için sinyal gönderiyor ama kombi gene üzerinden ayarladığınız ısı aralığında çalışıyor.evi ısıtabilmek için kombinin ayarını en az 65 ece yapmak gerekiyor.derdemirdökümün çok bilgili servisleri ise bu duruma normal diyor böylece az yakıyormuş kombide sözde alev modülasyonu varmış varmış diyorum çünkü artık dış kapağı açık duruyor ayarlanan ısıya gelince alev sözde kısılıp açılarak modülasyon yapıyormuş. ben bir türlü göremedim serviste göremedi ama hala cihazın normal olduğunu söylüyor. oda termostadı takan arkadaşlar kombinin ayarını kaç dereceye getiriyorlar yazarlarmı acaba

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Termostadın değil ben kombi üzerindeki ısıtma suyu sıcaklığının kaç derece olduğunu sormuştum.

• pardon yanlış anlamışım ilk defa sizin için bakıyorum saat sabah 06:00 ve 63 yazıyor.
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: werdas

kablolu termostat kullanıyorum,evde küçükler olduğu için 23 dereceye ayarlı ve ortalama 24 derece de oda sıcaklığı oluyor.termostatı 13 tl sına burdan aldım istersenişz sizde bi deneyin kabloluyu.
    quote:

Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Termostadın değil ben kombi üzerindeki ısıtma suyu sıcaklığının kaç derece olduğunu sormuştum.

• Arkadaşlar selamlar akşam siftahı açayım dedim ama şok oldum 3-4 ay sıcak suyu kullandığımız için kombiye bakmadım dün bir baktım dijital ekran sarı yanıyor rakamlar gözüküyor ezbere çalıştırdım petekleri ıstıttım bu ekran nasıl bozulmuş olabilir?

Termostat buldum alayım mı ne dersiniz??

http://www.gold.com.tr/demirdokum-rf-6001-kablosuz-oda-termostati_u?gclid=COfUpvCE_7kCFQZZ3godiyMAfw
  • ozgurkiray O kullanıcısına yanıt
    6001 den uzak durun çok sorunludur, onun yerine 5005 oolanı tercih edin.
    http://www.hizlial.com/demirdokum-pr-5005-oda-termostati/04.012.1902.0045
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

6001 den uzak durun çok sorunludur, onun yerine 5005 oolanı tercih edin.
    http://www.hizlial.com/demirdokum-pr-5005-oda-termostati/04.012.1902.0045

ARIZA konusunda yardımın olabilir mi peki
  • oda termostadının kralı burda

buraya TIKLA
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bende kiracı olarak yeni eve taşındım. Evde bu kombiden var. Yani DD Neva-HK 24. 2 gecedir kombi kendini kapatıyor sabah kalktığımızda buz gibi oluyor ev. Kombiyi comfort modunda ve 45 derece de çalıştırıyorum. İlk gece Eco modunda 55 derecede de aynısı oldu dün gece comfort modunda 45 derecede de aynısı oldu. Su basıncı 1,9 2,1 arası gidip geliyor. Evde yerden ısıtma sistemi mevcut. Evde bebek var. Ne yapabiliriz? Teşekkürler.

Havalandırma menfezini kapatmadınız inşallah?

Ayrıca su sıcaklığının 60 derecede sabit kalması lazım. Çok soğuklarda 70-80 civarına çıkarabilirsiniz ama 60'ın altına inmeyin.

Kombi kendini kapattığında ekranında F harfiyle başlayan bir arıza kodu vermiyor mu?

Yok hocam. Havalandırma açık. Gündüz bütün gün açık hiç sönmüyor. Ama nedense gece kapatıyor kendini. Bu sabah kalktığımda direk kombiye gittim suyun sıcaklığı 17 gösteriyordu. Sonra mode tuşuna bastım kombi çalışmaya başladı. 10 Dk sonra suyun sıcaklığı 47 ye yükselmişti. Ayrıca F hatasıda yazmıyordu sabah baktığımda. Su sıcaklığı derken musluktan gelen sudan bahsetmiyorsunuz değil mi? ben onu çok sıcak akıyor diye 45 e düşürdüm (hala çok sıcak akıyor). Onunla bi ilgisi varmıdır ki?

Su sıcaklığından kastım, kombinin, radyatörlerde dolaşan suyu çıkaracağı maksimum sıcaklık. Benim kombim, suyu 60 dereceye kadar ısıtacak şekilde ayarlı. Servis öyle demişti. Karlı, buzlu havalarda kısa süreler için 70 dereceye çıkarıyorum, sonra hemen 60'a geri çekiyorum.

(Bu arada, musluklardan akan suyun sıcaklığının, ayarladığınız sıcaklıkta olmasının bir şartı var: O musluktan 1 dakikada 11 litre su akması. Bunun üstünde su akarsa su daha soğuk, bunun altında su akarsa su daha sıcak oluyormuş.)

Aklıma başka bir sebep geldi. Kombinin kendini kapatma sebebi, gece elektrik kesintisi yaşanması olabilir mi?

Yok hocam. 2 gece üst üste kesinti olmaz. Ki bizim oralarda elektrik kesintisi uzun süredir yaşanmıyor. Onun haricinde şu an benim hem sıcak suyum hemde ısıtma suyum 45 te. Kombiyi ilk taşındığım zaman bütün gün 60 da yaktım. Ev boştu 1 aydır ve yaştı bu yüzden ısınmadı bir türlü. Fakat sayaçtan baktığımda 24 saatte yaklaşık 100 metreküp yakınca dedim bu böyle olmaz. İndirdim 45 e. Dediğim gibi gün boyu evde birileri var ve sıcaklık rutin devam ediyor. Fakat ne oluyorsa gece oluyor. Aklım almıyor bir türlü.

Gece birisi sıcaklayıp, senden gizli gizli söndürüyor olmasın yahu? :-)

Elektrik kesintisi ihtimalini kesinkes eleyebiliyorsan bir de bunu araştır bakalım.

Kullanma kılavuzu:http://www.justbeamit.com/ep3hx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzanAkkor -- 18 Şubat 2015; 9:36:50 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bende kiracı olarak yeni eve taşındım. Evde bu kombiden var. Yani DD Neva-HK 24. 2 gecedir kombi kendini kapatıyor sabah kalktığımızda buz gibi oluyor ev. Kombiyi comfort modunda ve 45 derece de çalıştırıyorum. İlk gece Eco modunda 55 derecede de aynısı oldu dün gece comfort modunda 45 derecede de aynısı oldu. Su basıncı 1,9 2,1 arası gidip geliyor. Evde yerden ısıtma sistemi mevcut. Evde bebek var. Ne yapabiliriz? Teşekkürler.

Havalandırma menfezini kapatmadınız inşallah?

Ayrıca su sıcaklığının 60 derecede sabit kalması lazım. Çok soğuklarda 70-80 civarına çıkarabilirsiniz ama 60'ın altına inmeyin.

Kombi kendini kapattığında ekranında F harfiyle başlayan bir arıza kodu vermiyor mu?

Yok hocam. Havalandırma açık. Gündüz bütün gün açık hiç sönmüyor. Ama nedense gece kapatıyor kendini. Bu sabah kalktığımda direk kombiye gittim suyun sıcaklığı 17 gösteriyordu. Sonra mode tuşuna bastım kombi çalışmaya başladı. 10 Dk sonra suyun sıcaklığı 47 ye yükselmişti. Ayrıca F hatasıda yazmıyordu sabah baktığımda. Su sıcaklığı derken musluktan gelen sudan bahsetmiyorsunuz değil mi? ben onu çok sıcak akıyor diye 45 e düşürdüm (hala çok sıcak akıyor). Onunla bi ilgisi varmıdır ki?

Su sıcaklığından kastım, kombinin, radyatörlerde dolaşan suyu çıkaracağı maksimum sıcaklık. Benim kombim, suyu 60 dereceye kadar ısıtacak şekilde ayarlı. Servis öyle demişti. Karlı, buzlu havalarda kısa süreler için 70 dereceye çıkarıyorum, sonra hemen 60'a geri çekiyorum.

(Bu arada, musluklardan akan suyun sıcaklığının, ayarladığınız sıcaklıkta olmasının bir şartı var: O musluktan 1 dakikada 11 litre su akması. Bunun üstünde su akarsa su daha soğuk, bunun altında su akarsa su daha sıcak oluyormuş.)

Aklıma başka bir sebep geldi. Kombinin kendini kapatma sebebi, gece elektrik kesintisi yaşanması olabilir mi?

Yok hocam. 2 gece üst üste kesinti olmaz. Ki bizim oralarda elektrik kesintisi uzun süredir yaşanmıyor. Onun haricinde şu an benim hem sıcak suyum hemde ısıtma suyum 45 te. Kombiyi ilk taşındığım zaman bütün gün 60 da yaktım. Ev boştu 1 aydır ve yaştı bu yüzden ısınmadı bir türlü. Fakat sayaçtan baktığımda 24 saatte yaklaşık 100 metreküp yakınca dedim bu böyle olmaz. İndirdim 45 e. Dediğim gibi gün boyu evde birileri var ve sıcaklık rutin devam ediyor. Fakat ne oluyorsa gece oluyor. Aklım almıyor bir türlü.

Gece birisi sıcaklayıp, senden gizli gizli söndürüyor olmasın yahu? :-)

Elektrik kesintisi ihtimalini kesinkes eleyebiliyorsan bir de bunu araştır bakalım.

Kullanma kılavuzu:http://www.justbeamit.com/ep3hx

:) kayın valide ve eşim var. İkiside anlamaz :) zaten dediğim gibi bebek olduğu için daha da açmak isteyebilirler :) kılavuzu bir okuyayım hocam teşekkürler. oda termostatı işe yarar mı acaba? gerçi ev 7-8 ay duracağız. kışta bitiyor. idare edebilir miyiz bilmiyorum.

• Belki bu işinize yarar: Neva kombi devre şeması

https://ekitap-indir.net/neva

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.