- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
mutfak için en iyi bıçak markası
48 Cevap53563 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: View getMessage was mapped to a dead node, failing.hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1893 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:33:45 

arkadaşlar mutfak için bıçak seti alacağım 6-7 bıçak yeter, fiyat aralığı ise 150 lira.
mutfak için en iyi bıçak markası nedir? sizin önerdiğiniz marka model varsa yazarsanız sevinirim

HP DV7-4100ST İNCELEMEM(15.11.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_44480600/mpage_1/f_/key_//tm.htm#44480600
PACKARDBELL 17,3" LM98 İNCELEMEM(19.12.2010)
http://forum.donanimhaber.com/m_45340106/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45340106
HP DV7-2210ET İNCELEMEM(12.12.2009)
http://forum.donanimhaber.com/m_36185850/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36185850

1241 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:36:56 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan15 -- 3 Kasım 2009; 17:38:22 >

1893 Mesaj
3 Kasım 2009; 17:52:37 

ben pek bu tarz reklamlara pek güvenmiyorumda. bi arkadaşım markasını hatırlamıyorum ama bu tarz reklamdan izlediği ürünü aldı bin pişman oldu.
kullandınızmı bu bıçak setini? görüşleriniz nedir

http://forum.donanimhaber.com/m_36185850/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm#36185850

111 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:07:34 

Alman solingen'i

"Kulağımıza Beşiktaş tınısı üflendiğinden beri çok kader maçına çıkardı bizi hayat. ”ya tamam ya devam” sözlerini daha küçük yaşlarda ezber eder olduk. Mutlak kazanmamız gereken nice maçlarda nefesimizi tutarak izledik son dakikaları hep. Orta alanın, rakip yarı alana bakan diliminden, ceza sahasına yollanan yüksek toplardan medet umduk. Saniyeler içinde, nice ömürlük doldur boşalt hüzünler yaşadık. Doğduğumuzda bağlandık sana… ve doğduğumuzda siyahtı dünyamız… "
...Seviyoruz Komalardayız....

233 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:07:52 

yakın zamanda araştırmıştım yardımcı olayım.. trabzon-sürmene merkezli bıçak markası sürbisa.
hiç reklam yapmıyorlar ama işlerinde uzmanlar.. bütün dünyadan müşterileri var, saf çelik mükemmel işçilik.. ama işçiliği öyle gösterişli tırtıklarda falan değil bildiğin sıradan bıçak, valla bende görenler hayran oluyor.. öyle pahalı bir şeyde değil böyle evladiyelik bir ürün için.. özetle al kardeşim memnun kalırsın.

not: heryerde bulunmuyor, ben eminönünden küçük bir mağazada da zor buldum. ama sitesinde vardır satışı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURTO -- 3 Kasım 2009; 18:09:14 >

1893 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:34:21 

alman solingeni duymuştum bi araştırayım.
ONURTO nun yazdığı markayı ilk defa duyuyorum ama gittigidiyorda bolca var hatta 8li 170 lira. önemli olan kulanan arkadaşların yorumu. eğer öneriyorsan neden olmasın. :)

241 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:36:46 

boşver bıçağı .. nayzır dayzır diye bişey var bunun gibi işte
nicer dicer
sizer nicer dicer bilmiyorum onun gibi olmalı
tv shop ta çıkıodu

1893 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:43:09 

quote:

Orijinalden alıntı: .Clown.

boşver bıçağı .. nayzır dayzır diye bişey var bunun gibi işte
nicer dicer
sizer nicer dicer bilmiyorum onun gibi olmalı
tv shop ta çıkıodu

boş mesaj atmayın. ciddi soru soruyoruz.

12226 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:49:39 

Solingen.

.:: İzmir Ekonomi Üniversitesi ~ Logistics Management ::.

.:: 2012 Opel Astra J 1.3 95 hp & Olimpik Beyaz & Navi 600 & Cosmo ::.

233 Mesaj
3 Kasım 2009; 18:57:54 

quote:

Orijinalden alıntı: wings35

alman solingeni duymuştum bi araştırayım.
ONURTO nun yazdığı markayı ilk defa duyuyorum ama gittigidiyorda bolca var hatta 8li 170 lira. önemli olan kulanan arkadaşların yorumu. eğer öneriyorsan neden olmasın. :)

evet öneriyorum, ben alalı 8 ay kadar oldu hala ilk günki gibi.. alırken pek bilinen bulunan bir ürün değildi, ayrıca denemeden satın almamak için satan mağaza aramam sebebiyle zorlandım sanırım.. yalnız bu ve benzeri ürünleri bulaşık makinesinde yıkamamak gerekiyormuş aşınma vs. için herhalde zaten bıçak pek gerek olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ONURTO -- 3 Kasım 2009; 19:04:38 >

8186 Mesaj
4 Kasım 2009; 8:09:16 

En iyisinin değil seti, tanesi 150 TL değil.

...

346 Mesaj
4 Kasım 2009; 8:45:23 

ekonomik olacaksa MÜFİT markasını öneririm...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Kasım 2009; 8:46:03 

Adam kesmek için en iyi bıçak markası nedir?

2146 Mesaj
6 Aralık 2009; 0:17:49 

Pek anlamam ama bu Smitwesson lar çok havalı duruyor. Mutfak için kullanılır mı acaba?

0

9 Mesaj
7 Mart 2010; 12:08:01 

Alman solingen bıçağını bıçakla ilgili olan neredeyse herkes bilir. Lakin ülkemizin değerlerini pek bilmiyoruz. Sürmene Bıçağı (Özellikle Sürbisa markalı) solingen bıçağından ve dünyadaki birçokbıçaktan çok çok daha kaliteli bıçakladır. Sürmene bıçağını kemiğe veya sert bir cisime vurmadığınız sürece kullanım miadı yoktur. Bıçak ağızı iğne gibi olana kadar kullanılır ve bu raddeye kadar jilet keskinliğinde kesim yapar. Ama Sürmene bıçağının üretiminden çoksahte üretimi vardır. Dikkat etmek gerekir.

Sürmene bıçağının tarihi ve sahtesi nasıl anlaşılır

Online gerçek Sürmene bıçağı almak için

1196 Mesaj
7 Mart 2010; 12:53:29 

Miracles Blade III

1039 Mesaj
27 Mart 2010; 6:24:56 

1.Sürbisa (Sürmene Bıçak Sanayi)

2.Victorinox (isveç bıçağı,daha çok meyva)

3.Solingen

4.Fissler

Türk markaları bıçakta iyidir,dünya markalarına saplanmayın derim ama ben yukarda aldığım yabancı markalardan memnunum.

Bundan sonra alırsam türk malı alacağım,çünkü dünyayı aştılar,dünyaya satıyorlar biz ise dünyayı dolaşıyoruz almak için.

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

594 Mesaj
27 Mart 2010; 7:55:11 

Bursa Küçükata

434 Mesaj
27 Mart 2010; 8:39:57 

Mutfak bıçağı olarak yerli üretim olan bıçakları tercih etmeniz daha avantajlı olur. Trabzon olsun Bursa olsun en güzel çeliklerle bıçaklar üretiliyor. Bulaşık makinesinde yıkanmaya dayanıklı sapları olan bıçakları tercih edin, yani sorup-inceleyerek bu konuda bir garantileri var mı diye bakabilirsiniz.

Televizyonda görülen reklamlardaki ürünlerde keskinlik, körelmeme gibi konulara değinirler uzun uzun. Buna inanmamak gerek, en kaliteli olanları da körelir. Zaten usta aşçılarında bıçak kullanmadaki en büyük püfü, devamlı olarak bileyi yapmasıdır. Neredeyse, her kullanımda bileyilerler. Yoksa en pahalı el yapımı bıçaklardan, askeri bıçaklara kadar hepsi kolaykörelir. Cinsine göre kimi çelik kolay bileylenir, kimisi biraz daha zor bileylenir. Kasapların kullandığı bıçaklar da buna göredir.

Tırtıklı olan modellere konusunda da ihtiyaca göre işe yarayacak bıçaklardır. Nikei ve adını hatırlamadığım yine TV'den satılan bir ürün daha vardı "lazer kesimi, bileyi gerektirmez, körelmez" diye vurgu yapılan. Bu bıçaklar körelir ve tırtıkları dolayısıyla herşey için uygun değildirler. Bunları bileylemek de çok zordur, uzman biley olmadan tüm ağız yapısı bozulur.
Kendi tercihim ve genel olarak mutfaklarda büyük çoğunlukla da tercih edilen bıçaklar düz ağızlıdır. Ekmek, donmuş gıda v.b. bıçaklar hariç.

Birçok dünya markası var, cold steel, victorinox, damascus... Ben bu markaları tercih etmektense, Sürbisa v.b. yerli üretim bıçakları tercih ederdim. Hem daha makul fiyata sahip olursunuz, hem yerli sanayiye kaznadırmış olursunuz. Cebinizde kalan para ile prof. bir bileyi aleti-makinası alabilirsiniz. Ya da seramik bıçak sahibi olabilirsiniz. Sebze, meyve doğramak için, çelik gibi doğradıkça gıdalardaki vitaminleri öldürmediği için faydalı bir alet.

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

434 Mesaj
27 Mart 2010; 8:47:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Orgeneral

Pek anlamam ama bu Smitwesson lar çok havalı duruyor. Mutfak için kullanılır mı acaba?

0

Kullanılmaz malesef :) Hem et kalınlığı fazladır, hem ağır. Sap ve bıçak uzunluğu da hemen hemen aynı olduğundan bileği daha fazla yorar. Meyva v.b. için belki... Mutfak işlerinde mutfak bıçağından daha iyisi yok.

Forumda ergen muhabbetlerinden sıkılan, saygı ve usluba önem veren, bilgi paylaşımının daha temiz ve akıcı olmasının isteyenlerin fikirlerini ve çözüm için yardımını bekliyorum.

DH Üyelik yılı : 2004 Doğum yılı: 1983

1208 Mesaj
27 Mart 2010; 9:00:02 

trabzonun bıcakları super bence ondan al

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1175 Mesaj
27 Mart 2010; 10:54:07 

burda bir çok bilen bilmeyen arkadaş konuşmuş
smith wesson öneren liseliler bile var ortada:D

victorinox iyidir ama çabuk biter usta aşçılar buna dikkat eder

Solingen ben sevmem,

hepsi farklı çelik dövüm teknikleri olsa da bi çok birbirinden farklı üstünlükleri olsa da,her bıçağın tutuş tarzı da farklıdır

son dönem dünya aşçıları arasında
sontoku tipi japon bıçakları çok modadır misal
http://www.santokuknifeset.org/knife3.jpg

ama sürbisa dedikleri sürmene bıçakları hiçbirindne aşağı kalmaz inanınki türk markası diye yermeyin,

hatta gidin mümkünse 1ine bakın,
ya da 1 tane alın 1 ay kullanın 15-20liaya bir buçak alırsınız

deneyin

beğenirseniz setlerin devamı gelir , adamların bıçakları muazzam

genelde tahta sap çalışıyorlar sanırım victorinox solingenler plastik sap ağırlıktadır

1161 Mesaj
27 Mart 2010; 10:58:05 

0

1039 Mesaj
27 Mart 2010; 11:02:37 

quote:

Orijinalden alıntı: DaMN_Y0U

0

Ankaragücü taraftarımısın sen,merak ettim :)

Akıllı olman yetmez,bilgili de olmalısın. (Uzun süren ayrılıktan sonra çok sevdiğim Donanımhaber Forum sitesinde yazılarıma yakında başlayacağım.Soranlara çok teşekkür,sağlık sorunum olmadı,sadece iş yoğunluğu sebebiyle zamanım öğrenmeye ve paylaşmaya yetmedi.

3275 Mesaj
27 Mart 2010; 11:04:10 

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

Ankaragücü taraftarımısın sen,merak ettim :)

Evet o arkadaş ankara gücü taraftarıdır.çinçin midir nedir orada takılıyor.Kendi bıçağı o.

"help oft shall come from the hands of the weak"

"Far over the Misty Mountains cold.."

412 Mesaj
27 Mart 2010; 11:05:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer Roses

Evet o arkadaş ankara gücü taraftarıdır.çinçin midir nedir orada takılıyor.Kendi bıçağı o.

Evet bende şahidim hatta sonradan emo oldu ketçaplı falan bir resmi var.

œ Galatasaray SK œ
œ Elano Blumer œ Kader Keita œ
œ Arda Turan œ Milan Baros œ Harry Kewell œ

1039 Mesaj
27 Mart 2010; 11:29:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Erén

Stainless Steel, bildim bileli bunu kullanıyoruz mutfakda

Stainless Steel paslanmaz çelik demek değilmi anlam olarak,bir marka olmasa gerek o,sadece bir özellik.Yanılabilirim kusura bakmayın.

Bende kendimi bildim bileli birçok yerde Stainless Steel yazar da.... :))

2844 Mesaj
27 Mart 2010; 11:31:26 

sus sus fail oldu gittim baktım bıcağa bir tek o yazıyordu ama google aratım aynı bizim set çıktı

Bazıları takım "tutar", bazıları ise takım tutar.

http://www.youtube.com/watch?v=nv0ORkLX7sQ

1175 Mesaj
27 Mart 2010; 12:16:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Erén

sus sus fail oldu gittim baktım bıcağa bir tek o yazıyordu ama google aratım aynı bizim set çıktı

fail olmayı da bir türlü öğretemedik sizlere
fail bu değildir(:

ayrıca fail nedir dersen senin yaptığındır,
stainles steel birebir paslanmaz çelik demektir
BİİİİİİRçok bıçakta yazar,
victorinox, kipadan alınan bıçak,ikea bıçakları, solingen hepsinde yazar

ne adamlarsınız yahu(:

1172 Mesaj
18 Nisan 2010; 4:05:12 

Wüsthof diye bir marka var çok iyi diyorlar. Araştırın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kişi -- 18 Nisan 2010; 4:08:20 >

muhabbetten Muhammet oldu hasıl, Muhammetsiz muhabbetten ne hasıl

0 Mesaj
18 Haziran 2010; 17:51:46 

Bir marka var televizyonda reklamları dönüyor. PİRGE - Bursa Bıçağı olarak. Ben de daha önce Şef bıçağını kullanmıştım. Bıçak çok başarılı. Kesinlikle Tavsiye ederim. TV'de Her eve lazım diye bir programda gördüm sanırım. İnternetten araştırılabilir.

9 Mesaj
6 Ağustos 2010; 22:06:10 

Genel kanı Sürmene bıçaklarından yana. Bende hem kendi evimde hemde baba ocağında yıllardan beri Sürmene (Srübisa) bıçaklarını kullanıyorum. Bir arkadaşımız kolay körelmeden bahsetmiş. İnanın ki Sürmene bıçağı öyle kolay kolay körelmiyor. Çok nadir masat ile bileyiliyorum o kadar. Gerçekteen muhteşem kalite ve muhteşem fiyat. Hemde memnuniyet garantili. Aşağıda birkaç tane Sürbisa bıçak seti buldum

0

0

0

Kurban Seti (Muhteşem kurban bıçakları)
0

0 Mesaj
30 Eylül 2010; 11:50:46 

Merhaba arkadaşlar yerli üretim konusunda sürmene ve bursa bıçakları denizli bıçakları gerçekten son teknolojiyle üretiliyor yaptıgım araştırmalara göre ... fiyat olarak ta ithal bıçaklardan çok daha uygun ve aynı keskinliğe sahipler mutfağımda sürmene bıçaklarını kulanıyorum ve fena bi keskinliğe sahip nerden bulabiliriz diyen arkadaşlar için Bıçakçım.com adresini tavsiye ederim adamlar gerçekten bu işi iii yapıyolar kargo bile ödetmiyolar :) benden söylemesiii ....

2589 Mesaj
30 Eylül 2010; 12:56:18 

Tabi ki Solingen

0 Mesaj
29 Ekim 2010; 12:04:50 

Ben hala Bursa Bıçağı diyorum. PİRGE markasından 1 domates bıçağı ve 2 et bıçağı aldım. Meydan AV mağazalarında bulunuyor. Karaköy'de - Mercan'da bulunabilir. İnanılmaz keskin bıçaklar, ambalajında da Dikkat Çok Keskin yazıyor - Paketinden çıkarırken dikkatli olun, elinizi kesebilirsiniz.

477 Mesaj
29 Ekim 2010; 12:07:28 

quote:

0

bunun tüfeği var bizde

Intel Core i7 860 2.8Ghz + Sunbeam Tuniq Tower 120 Extreme | Asus Maximus III Formula | Sapphire 7870 GHz Edition OC | High Power 750W Absolute | Thermaltake V9 Black Edition | TEAM Xtreem Low Voltage 2*2 GB DDR3 1600MHZ CL7 | 1 TB WD Black Caviar | Razer Deathadder V2 - A4 Tech X7 G800MU | Creative SB Supreme FX X-Fi | LG W2261VP-PF | Western Digital 1TB My Book Essential | Creative SBS A320 2+1 |

781 Mesaj
29 Ekim 2010; 12:34:17 

sürmene

89 Mesaj
25 Temmuz 2011; 15:40:56 

İthal: zwilling,wüsthof
yerli: sürbisa,sürdövsa ve pirge
ben baya araştırdım sürbisa 619 serisini almaya karar verdim geriye kalan orjinal ve uygun fiyata bulmak
(aslında zwillingi çok beğendim ama o kadar para vermeye değmez. Fiyat ve performans olarak düşünürsek yerli olması bence önemli.

b&b

323 Mesaj
20 Aralık 2011; 22:23:40 

Bugün İzmir'de hediyelik eşya fuarında gezerken gördüm Sürbisa stand açmış;
Gerçekten her bir ürün çok güzel, kaliteli ve hatta bazıları adeta bir sanat eseri...

Daha karşıdan bakarken önce estetiği, göz dolduran ve güven veren işçilik ve
malzeme kalitesi, dengeli ve sağlam duruşuyla uzman tasarımı hemen fark ediliyor.

Yarın bir daha gidip kesinlikle birkaç parça almayı düşünüyorum.
Ben ölünceye kadar kullanır ve sonra çocuklarıma miras bile bırakırım, o derece yani!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirbay -- 20 Aralık 2011; 22:25:48 >

3810 Mesaj

[4 Ocak 2015; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

20 Aralık 2011; 22:25:33 

quote:

0

Evet mutfakta kullanilir. Annem salata yapiyor bununla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
12 Mart 2012; 0:15:33 

Kullanabileceğin en iyi yerli bıçak markası bence MÜFİT BIÇAK tır.Keskinliğnni uzun süre korumasını istiyorsan şaşma adamların bıçağı müthiş,kendi internet sitelerınden bıçaklara bakıp sıparış verebılıyorsunuz.Profesyonel bıçak kullanıcısı olarak tavsiye ederım...Saygılar

216 Mesaj
12 Mart 2012; 4:58:21 

Hocam yanlız konuda acayip sallayanlar var Bursa,Trabzon,Denizli bıçaklarına kaliteli çeliklerden yapılıyor diyorsunuz.Bunu söyleyen arkadaşlar hayatınızda başka bıçak gördünüz mü?Biraz araştırın bakalım çelik
kaç Hrc sertlikte, menevişi düzgün yapılmış mı, tokluğu iyimi?Isıl işlemi baştan savma, çeliği kalitesiz, kabzesi berbat işçilikte ,perdahı düzgün yapılmamış, direk mop ile zımparalanıp, polisajlanmış bıçaklara iyi bıçak demiyorum, diyemiyorum.

Mutfak içinde bulabilirseniz Solingen olmadı Victorinox önerebilirim.Eğer bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz Emre Kipmen'in bıçaklarını önerebilirim.

233 Mesaj
12 Mart 2012; 11:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

yakın zamanda araştırmıştım yardımcı olayım.. trabzon-sürmene merkezli bıçak markası sürbisa.
hiç reklam yapmıyorlar ama işlerinde uzmanlar.. bütün dünyadan müşterileri var, saf çelik mükemmel işçilik.. ama işçiliği öyle gösterişli tırtıklarda falan değil bildiğin sıradan bıçak, valla bende görenler hayran oluyor.. öyle pahalı bir şeyde değil böyle evladiyelik bir ürün için.. özetle al kardeşim memnun kalırsın.

not: heryerde bulunmuyor, ben eminönünden küçük bir mağazada da zor buldum. ama sitesinde vardır satışı.

Bu mesajı 2009'da yazmışım, hala taş gibi kullanıyorum. bileyleme ihtiyacı bile hissetmedim düşünün yani...

başlıkta ''mutfak için bıçak'' diyor.. hayatın anlamını bıçakta aramıyorsan ya da ne bileyim samuray katanası derinliği beklemiyorsan,
öyle saçma paralar vermeye hiç gerek yok. 3 senedir problemsiz kullanıyoruz, kaliteyi bozmadılarsa son derece yeterli bu marka.

216 Mesaj
12 Mart 2012; 18:04:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ONURTO

Bu mesajı 2009'da yazmışım, hala taş gibi kullanıyorum. bileyleme ihtiyacı bile hissetmedim düşünün yani...

başlıkta ''mutfak için bıçak'' diyor.. hayatın anlamını bıçakta aramıyorsan ya da ne bileyim samuray katanası derinliği beklemiyorsan,
öyle saçma paralar vermeye hiç gerek yok. 3 senedir problemsiz kullanıyoruz, kaliteyi bozmadılarsa son derece yeterli bu marka.

Bakış açısı farklılığı

79 Mesaj
10 Nisan 2014; 23:44:38 

Sürdövbısa markasının bıçaklarını bizzat inceleme fırsatım oldu sürmenede....ahşap setleri çok estetik çok kaliteli..ahşapta işçilik fazla olduğu için biraz daha pahalı.fakat pimli plastik saplılar daha uygun...kalite aynı...fransız çeliğinden üretildiğini söylüyorlar.evladiyelik..ben ahşap 10 lu setini çeyizlik olarak almayı düşünüyorum...ayrıca solingen vs diyip duranlar sürmene bıçaklarındaki işçlik kalitesini görmeden konuşmamalı bence..solingen firmasının bir zamanlar sürmene bıçakları firmasına bu işçilik ve kaliteyi kendilerinin dahi yakalayamaması sebebiyle ortaklık teklif ettiklerini fakat kabul edilmediğini sürmenede herkes konuşur..ve yalan değildir. bıçakçılar bilir.çeliği işlemenin farklı yöntemleri vardır.katılan su ve materyallerin ayarı vs çok önemlidir..sürmeneli bıçakçıların kendilerine özgü ve sır gibi sakladıkları yöntemleri vardır..

1608 Mesaj
6 Ekim 2014; 14:36:24 

Konuyu hortlatacağım ama Sürbisa 10'lu bıçak seti(Pimli) aldım Kurban Bayramı için. Resmen jilet gibi. Nerdeyse 10 parmağımızı kestik. Değdiği yeri cızzt diye kesiyor.
Keskinliği ne kadar dayanır bilmem ama ilk izlenimlerim harika....

i7 2600. 3500mhz Cpu, MSI P67A-GD65 Anakart, Sapphire HD6950 2GB GDDR5, 2 x 4096 Mb Geil 1750 Mhz Dual DDR3, Kingston HyperX SSD 120GB + 2 x 1000GB Maxtor Black Caviar , Silverstone 800w Gold Plus PSU, Dark Knight Kasa, 47LW650s LG 3D TV, Nikon D90, Pioneer VSX915S 7.1-Channel Anfi

4120 Mesaj
12 Ekim 2014; 16:44:57 

quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Konuyu hortlatacağım ama Sürbisa 10'lu bıçak seti(Pimli) aldım Kurban Bayramı için. Resmen jilet gibi. Nerdeyse 10 parmağımızı kestik. Değdiği yeri cızzt diye kesiyor.
Keskinliği ne kadar dayanır bilmem ama ilk izlenimlerim harika....

Bende bicak seti bakiyorum nerden aldiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1608 Mesaj
12 Ekim 2014; 16:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

Bende bicak seti bakiyorum nerden aldiniz.

Dostum N11 de de satış yapan Avistanbul satıcısından aldım.
Sürbisa bileyleme aleti de aldım o jilet gibi yapıyor

i7 2600. 3500mhz Cpu, MSI P67A-GD65 Anakart, Sapphire HD6950 2GB GDDR5, 2 x 4096 Mb Geil 1750 Mhz Dual DDR3, Kingston HyperX SSD 120GB + 2 x 1000GB Maxtor Black Caviar , Silverstone 800w Gold Plus PSU, Dark Knight Kasa, 47LW650s LG 3D TV, Nikon D90, Pioneer VSX915S 7.1-Channel Anfi

18 Mesaj
18 Ekim 2014; 7:32:47 

KAI - Shun Gold Aşçı Bıçağı - BC-0455

Damascus çeliği olarak dövülerek 32 kat imal edilmiş muhteşem bir bıçaktır.

Aşırı keskin olduğundan dikkatli kullanılmalıdır.

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sewell -- 18 Ekim 2014; 7:33:32 >

En Beğenilmeyen Yorumlar
Yoruma Git Evet mutfakta kullanilir. Annem salata yapiyor bununla. hsngencer - 20 Aralık 2011; 22:25:33 -1
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » mutfak için en iyi bıçak markası
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.797