Şimdi Ara

Adobe iPhone için özel 'Get Flash' sayfası hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimilerine göre iPhone'un en büyük eksiklerinin başında geliyor Flash. Kimilerine göreyse iPhone Flash'sız daha stabil. Adobe'nin iPhone OS'e Flash hazırladığını ancak Apple'ın buna izin vermediğini biliyoruz. Steve Jobs'un verimli çalışmadığını düşünüğü Flash için Adobe'de kullanıcılarına farklı bir şekilde bilgilendirme yapmaya başladı. “Get Flash” sayfasını iPhone kullanıcıları için özelleştiren Adobe, kullanıcıları şu açıklamayla bilgilendiriyor;

“Apple Flash Player gibi ürünlerin gereksinim duyduğu teknolojilerin kullanımını sınırlandırmaktadır. Apple bu kısıtlamayı kaldırmadan, Adobe iPhone ve iPod Touch'a Flash Player sunamayacaktır. “

Mesajdan da anlaşıldığı gibi Flash Player için Apple'ı işaret etmeye başlayan Adobe'nin iPhone'un üreticilerini hala ikna edemediği hazırlanan bu sayfayla kesinlik kazanmış oldu. Apple'ın üst düzey yöneticilerinden konuyla ilgili bir açıklama gelip gelmeyeceğini ise önümüzdeki günler gösterecek.

• Çok abartılıyor bu iş!

Apple'ın bu tutumu adobeye reklam olarak geri dönmeye başladı.. Apple biran önce bu işi sonuca götürmeli artık!
  • inatlaşmasalarda çıksa şu flash bizde telefonlarımıza bir kat daha bağlanırız valla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

inatlaşmasalarda çıksa şu flash bizde telefonlarımıza bir kat daha bağlanırız valla.

tabi ya iphone flash li cok guzel olur.
  • Aslında iphone sdk konusundada aynı bazı kısıtlamalar mevcut genel itibariyle... sonunda flashlite'ı alıp biz geliştireceğiz iphone'a
  • Bir Apple kullanıcısı olarak Apple'nın son zamanlardaki tekelleşme eğilimleri giderek biz son kullanıcılar açısından sinir bozmaya başladı. Internette Flash olmayan bir sayfa olmadığı düşünülecek olursa Apple'ın bu tutumu hiç de iyi değil. Kendi bindikleri dalı kesiyorlar sadece
  • Şunu hiç düşündünüzmü ya Apple haklıysa. Apple ın flashı kullanmama nedenleri doğruysa.
    Örnek olarak flash videolar ile dolu facebook ana sayfasında hareket etmekte zorlanıyormusunuz vs. vs.
    Her 2 taraftanda bakmak lazım.
  • Apple'ın flash desteğine karşı olma bahanesi ve bunu olumlu düşünme BANA tamamen polyannacılık gibi geliyor.

Bu kadar hassas bir kuruluş olsa gider güvenlik açıklarını doğru düzgün yamar değil mi...
  • Kendimce hiç onaylamadığım bir telefondu. Şahsen etrafımdakilere almamaları gerektiğini önereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrPerFormance

Kendimce hiç onaylamadığım bir telefondu. Şahsen etrafımdakilere almamaları gerektiğini önereceğim.

Niye?
  • Daha önce de çok konuştuk.Böyle giderse hiç çıkmayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ok1907

quote:

Orijinalden alıntı: MrPerFormance

Kendimce hiç onaylamadığım bir telefondu. Şahsen etrafımdakilere almamaları gerektiğini önereceğim.

Niye?

1 kere bile kullanmamıştır yada nasıl kullanacağını bilmeyen birisi
  • Bir iPhone kullanıcı olarak Flash'a kesinlikle karşıyım. Gelirse en azından kullanıcılara seçme şansı verirlerse iyi olur.
  • Apple, cihazlarını yavaşlatmasından korkuyor. Bence çok lazım değil, zaten iPhone/iTouch ile uyumlu artık çoğu site. Reklamları görmeyi çok mu istiyoruz sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Bir iPhone kullanıcı olarak Flash'a kesinlikle karşıyım. Gelirse en azından kullanıcılara seçme şansı verirlerse iyi olur.

Flash gelirse ne gibi zararları olacak hocam?
  • Flash'ı sadece video oynatıcısı veya animasyonlu hareketler olarak düşünmeyin flash ile bir çok şey mümkün bir programlama dili ve ortamı gibi düşünün...

Shady
    Karşı olmak neden? çözemedim ama vardır herhalde aklında birşey???
    Öteki türlü flash ortamı sadece safari için değil iphone için sdk olarak geliştirilse flash oyunlarda yapılabilir kıvama gelecek zenginleştirecektir..

Ama bence problem iphone'da güvenlik açıklarıda yaratabileceğindendir gibi...
    Şöyle düşünün programlama dilini ve ortamını entegre ediyorsunuz bunun kontrolu sizde değil bu tutumda apple'ın çalışma prensiplerine aykırı. kullanıcı bizim istemediğimiz şeyleri yapmasın mantığı her zaman ön planda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeArSEmre

Flash'ı sadece video oynatıcısı veya animasyonlu hareketler olarak düşünmeyin flash ile bir çok şey mümkün bir programlama dili ve ortamı gibi düşünün...

Shady
    Öteki türlü flash ortamı sadece safari için değil iphone için sdk olarak geliştirilse flash oyunlarda yapılabilir kıvama gelecek zenginleştirecektir..

Ama bence problem iphone'da güvenlik açıklarıda yaratabileceğindendir gibi...
    Şöyle düşünün programlama dilini ve ortamını entegre ediyorsunuz bunun kontrolu sizde değil bu tutumda apple'ın çalışma prensiplerine aykırı. kullanıcı bizim istemediğimiz şeyleri yapmasın mantığı her zaman ön planda...

Kesinlikle..

• quote:

Shady

iPhone'un kendi platformu varken Flash tabanlı oyuna ihtiyaç duymuyorum.. Diğer nedenleri de Figure yazmış: Reklamlar ve olası yavaşlık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

quote:

Shady

iPhone'un kendi platformu varken Flash tabanlı oyuna ihtiyaç duymuyorum.. Diğer nedenleri de Figure yazmış: Reklamlar ve olası yavaşlık...

Bu aralar yazdığımız iphone uygulamasında reklam konusunu hiç dert etmeden koyduk flash'ların çoğlaması pek reklam arttırımı yapacak zannetmem...
    sitelerde karşımıza çıkanları ise adblock gibi programlarla halledebiliriz gibi ama zaten bir addon olacağı için istemeyen kurmayacak flash'ı gömülü olacağını hiç zannetmem.

Performas konusunda ise 450Mhz lık windows mobile yüklü telefonlarla çok rahat.
    ki zaten adobe bir röportajında iphone'un flash'ı kaldıracağını söylemişti... (aradım bulamadım röpartajı)

Flash oyunlarından kastım hani şu internetten direkt swfleri açıp oynama gibiydi..
    yada uygulamalardan bahsedecek olursak adobe zaten bunu farklı bir şekilde çözecek...
    http://www.adobe.com/devnet/logged_in/abansod_iphone.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ninja_developer -- 3 Kasım 2009; 22:10:06 >

• Android li hero kullanıyorum donanımhaber videları vs tüm flash destekli videoları seyredebiliyorum.Apple kendi tekelinin kırılmasını istemiyor.Çünkü flash ile çok güzel online uygulamalar yazılabiliyor.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.