Bir Aldatma Hikayesi
35 Cevap74577 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2550 Mesaj
2 Kasım 2009; 12:34:23 

Ne yalan söyleyeyim, bu yazıyı yazmakta çekincelerim olmadı değil. Aslında ben bu durumu beynimde bitireli çok oldu, şimdi yazıp hortlatmanın pek anlamı yok belki; ama son günlerde medyatik bazı çiftlerin gözümüzün önünde yaşadıkları çirkinlikler ve sizlerden aldatılma ile ilgili gelen e-postalar neticesinde, yaşadıklarımı yazmaya karar verdim...

Bundan tam üç sene önceydi, öğle saati evimde oturmuş sırıtarak “Sex and the City”yi seyrediyordum. On üç yaşındaki kızım ve arkadaşı üst kattaki odalarında oyun oynuyorlardı. Evimizde yardımcı olarak çalışan karı-koca da haftalık izinlerindeydiler.

Telefon çaldı, arayan sitenin güvenliğiydi... Nereden bilebilirdim ki o telefonla tüm hayatımın değişeceğini...

“Ayşe hanım iyi günler, Deniz hanım geldi.”

Allah Allah, dedim kendi kendime, tanıdığım tek Deniz, Deniz Akel... Acaba buralarda bir yerde klip mlip mi çekiyor, geçerken de bir Ayşe’ye uğrayıp kahve mi içsem, dedi?

Güvenliğe tamam, dedim izin verin gelsin.

O sırada yine telefon çaldı, arayan eşim:

“N’apıyosun fıstık, bak aklıma ne geldi; hafta sonu senle Can, Nis yapalım mı, karı koca baş başa üç gün?”

Ay süpersin kocişkom, yapalım valla bana uyar... Dur ben seni iki dakikaya arıycam... Kapı çalıyor, Deniz Akel geldi galiba, güvenlik aradı demin Deniz hanım geldi diye.

Tam kapıyı açmaya yeltendiğim sırada telefon yine çaldı, arayan yine kocam:

“Ayşe yalvarıyorum sana o kapıyı açma! Hemen yola çıkıyorum ben, ne olur aşkım kapıyı açma; her şeyi anlatıcam sana!”

Beynimden aşağı kaynar sular dökülmüştü, durduğum yerde titremeye başladım... Kapının deliğinden baktım, karşımda hayatımda ilk kez gördüğüm bir kadın.

Kızım yukarıdan, “Anne kim geldi?” diye sesleniyor.

“Siparişler gelmiş Begüm, siz oynamaya devam edin”.

O an bana ne oldu bilmiyorum; analık hissi mi, aileyi koruma duygusu mu, neyle karşılaşacağımı bilememem mi bilmiyorum ama o kapıyı açmamaya karar verdim.

Kocam sürekli beni aramaya devam ediyordu:

“Açmıyorsun kapıyı değil mi bebeğim, yoldayım on dakikaya geliyorum, yalvarırım açma o kapıyı!”

Telefonu yüzüne kapattım, yere oturdum başladım beklemeye... Bu sırada kapının önündeki kadının bağırma sesleri gelmeye başladı! (Kocam bir yandan da o kadını arıyordu telefondan.)

“Ben sana dün gece dedim, sabah karına gidip her şeyi anlatıcam diye, blöf mü sandın aptal adam! Geliyor musun, gel gel bekliyorum; daha iyi olur karını da alır üçlü konuşuruz!”

O an neler hissettiğimi düşünebiliyor musunuz? Bütün hayatım, on altı senelik evliliğim her safhasıyla film gibi gözümün önünden geçti. Tarifi çok zor o an ki duygularımın...

Çirkef hatun yine bağrınmaya başladı; bu sefer bana:

“Ayşe açsana şu kapıyı, bak sana neler anlatıcam... Hiç değilse elimdeki kâğıtları al, kocanın bana aldığı hediyelerin faturalarını; belki işine yarar sonra, boşanırsan falan mahkemede delil diye kullanırsın...”

İşte o an çıldırdım; ayağa kalktığımda ise kadını bahçe kapısından salona girmeye çalışırken yakaladım! (Bir yandan kızım yine sesleniyor yukarıdan, “Anne bir kadın bağırıyo, kim bu ya?)

Kadına doğru yürüdüm, ilk niyetim onu oracıkta parçalamaktı, pençelerim hazırdı, ama yapmadım. Elindeki kâğıtları alıp bahçe kapısını suratına kapattım, eğer hemen gitmezse güvenlikle attıracağımı, jandarmayı çağıracağımı söyledim...

Kadın gitti.

Koca geldi.

Kocamı gördüğüm o anı hiç unutmam... On dokuz yaşımda âşık olduğum o adamdan eser kalmamıştı içimde. Sıradan bir adam vardı karşımda, benim için artık hiçbir anlam taşımayan...

Yalvardı, ağladı, ayaklarıma kapandı! Hiç bir anlamı yoktu...

Taş olmuştum ben taş. Sanki biri tüm duygularımın üzerine beton dökmüştü... İnandığım, güvendiğim, geceleri nefesini dinlediğim, dualarımda “Allah’ım ben ondan önce öleyim de onun acısını görmeyeyim!” dediğim adam benim için artık resmen bir hiçti.

Kocamı evden kovdum, en yakın arkadaşım dahil kimselere günlerce hiçbir şey anlatmadım. Kızıma, baban iş seyahatinde diye yalan söyledim.

Kendimi eve kapadım, günlerce-gecelerce düşündüm; bu benim başıma nasıl geldi diye...

Kocama kızdım.

Kendime kızdım.

Kadından nefret ettim.

Şimdi ne yapmam gerekir diye yedim durdum kendimi.

Bu yuvayı yıkmam mı, toparlamam mı doğrusu bilemedim...

Kocam kapılardan ayrılmıyordu. Çok pişmandı, resmen bitmişti...

Ayşe, dedim kendi kendime; "Acaba adamı dinlesen mi, bir şans daha versen mi? En iyi koca pişman koca mıdır? Kendinden önce evladını mı düşünmen lazım?"

Yine düşünmekten beynimin patlamak üzere olduğunu hissettiğim bir gece, kadının numarasını buldum ve aradım.

Bana yaşattıklarından sonra bir borcun var, dedim, a’dan z’ye her şeyi anlatacaksın! Beş saatten fazla konuştuk onunla...

“Kocan seni çok seviyor dedi, onun için beni terk etti. Ben de bu yüzden geldim evine, yediremedim kendime. Ne olur beni affet Ayşe!”

Anırarak tepinerek ağladım o gece, sabaha kadar düşündüm durdum, ne etsem diye...

Yufka yüreğim dayanamadı benim, sabah aradım kocamı eve çağırdım.

Onu o acınılacak halde, Begüm’ü de babasına büyük hasretle sarılırken görünce dayanamadım.

Kaldığımız yerden devam etmeye başladık, o çok mutluydu ben ise şaşkın....

Annem dedi ki: Bu acı geçecek Ayşe, diren; psikologlar ise bu acının, bu şokun azalacağını ama tamamen geçmesinin mümkün olmayacağını söylediler.

Toparlanmak ümidiyle baş başa bir tatile çıktık. O elinden geleni yapıyordu ama ben bana dokunmasına bile izin vermiyordum, veremiyordum.

Eve döndükten sonra bir ara biraz daha düzelir gibi olmaya başlamıştım; sanki tepemdeki bulutlar tam gitmeseler de dağılmaya başlıyorlardı...

Taa ki o telefona kadar! Yine bir telefon tüm hayatımı değiştirdi; arayan arkadaşım:

“Ayşe, çok düşündüm söylesem mi söylemesem mi diye; ama doğrusu bu, bilmen lazım:” Dün kocanı o tarif ettiğin kadınla ........ Oteli”nin rufunda gördüm...”

Ağlamaya başladım yine; ama bu sefer kendi hıyarlığıma... Canım ilk anki kadar yanmadı; çünkü zaten kendimi kandırıyordum, kocam benim için o ilk olay günü ölmüştü.

Yukarı çıktım, tüm eşyalarını topladım, eve geldiğinde sakın konuşma, dedim; bunları al, git ve hayatımdan çık!

Davamı açtım, tam üç sene sürdü... Nihayetinde, geçtiğimiz haziran ayında boşandık.

Şimdi görüşüyor muyuz, arkadaş mıyız, hayır. Çünkü hayatımda onu hiç aldatmadığım halde tüm bu yaşananlardan sonra -sırf dava uzasın diye- bana düzmece bir zina davası bile açtı!

Ama bu davayı tam kararın alınacağı güne denk düşürdüğünden, kötülerin kötülükleri ayaklarına dolandığından mahkeme tarafından sert bir dille reddedildi ve davayı ben kazandım.

İşte böyle benim yaşadıklarım... İnsanlar ne kadar kötüleşebiliyorlar değil mi? Hem de bir zamanlar en sevdiğin olan!

Ayşe Aral

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

784 Mesaj
2 Kasım 2009; 12:51:05 

Aldatmak, "başkasının balını kendi ağzında zehir etmektir". Sadakat bu dünyada mutlulukların en güzeline vesiledir. Umarım bu güzel paylaşımınızı okuyan her potansiyel sadakatsiz yanlışından döner.

Bu ülkede yaşayan halkın çoğunun, toplumsal yaşam umurunda değil, analitik düşünme, olayları idrak etme yetenekleri zayıf. Birçoğu mikrodünyalarını kurmuş ve çevresinde gördüğü büyük rantların, birgün kendisi için de gerçekleşebileceğini düşünüp bozuk düzenin gönüllü bir üyesi oluyor.

Halbuki sürekli kaybettiğinin, hayat kalitesinin giderek düştüğünün farkında değil!!!

681 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
West 
2 Kasım 2009; 13:04:13 

pff niye yazıyorsunuz böle şeyleri ya

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

209 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:11:26 

Aldatan ne kadar kız varsa ...

Artiz mi? Ne artizi? Artiz ne arar lan bazarda?

3836 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:21:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Aylut

Gözünle okumadın anlaşılan.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Kasım 2009; 13:21:39 

Berbat birşeydir.Çocuklarımın annesi beni aldattığını düşünüyorum da.Pehh... İnsan çöker arkadaş.

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 13:22:37 

Vay be..

Duygulandım vallahi,bu durumun o kadar içindeyim ki şu an..
Hayatımda tek dost dediğim insanı havalimanından memlekete yolladım geçen,4 günlüğüne gitti.
Mesaj attı bi iki gün önce gitmez olaydım diye,neden dedim anlatmaya başladı.

Bunlar üç kız kardeş en küçüğü 12 yaşında,arkadaşım 20,ablası 24.
Ablası evlenecek.

Annesinin babasını babasının da annesini aldattığını kapı dinleyerek öğrenmiş o gece.
Annesinin babasını aldattığı adam da evli ve çocukları var.

Moral vermeye çalıştım,ne diyeceğimi şaşırdım.
Diyor ablam evleniyor,kocaman 3 çocukları var bunların yaptığına bak.
İnsan annesine babasına güvenemeyecek mi falan..

Arkadaşım da 3 kuruşluk hatalarını yalanla ailesinden saklamaya çalışıyordu ailesi üzülmesin diye.

Ne denir ne moral verir lütfen biraz yardım edin..

Kendi yolunu çizdin kızım boşver dedim,ablan da sen de kurtardınız kendinizi umursama dedim,bilmem umursamaz mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdaisY -- 3 Kasım 2009; 13:26:32 >

2550 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:23:23 

quote:

Orijinalden alıntı: rising

Aldatmayın diye.
19 yıllık aşkınıza ihanet etmeyin diye.
Yuvanızı düşünün diye.
Çocuklarınızı düşünün diye.
Size seven ve evde bekleyen biri var diye.

Eşiniz cidden olacak gibi değil yine aldatma. Boşan sonra ne halt yiyorsan ye ama aldatma. Okudunuz işte kadının gözünde neye dönüşüyoruz bir anlık zevk için. 19 yıllık aşkımız bizden iğrenmeye başlıyor.

Üç yıl yatılı olarak okumuş olduğun lisenin kapısının önünde sigara içen yetişkin bir adam olarak kendilerini sokağa fırlatan öğrencilere hayretle bakıyorsun. Bunlar çocuk yahu, diye düşünüyorsun içinden. Oysa lise dediğinde, kendini hep sabah soğuk suyla tıraş olurken anımsıyorsun. Erkekliğe adım attığın yıllar olduğu için kendini hep büyük düşünmüşsün. Oysa düşlerinin dehlizlerinde umutsuzca çıkış aradığın o bina bile ne kadar küçükmüş.

209 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:24:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

quote:

Orijinalden alıntı: Aylut

Gözünle okumadın anlaşılan.

Sanane okudum okumadım? Gözden başka nereyle okuyabilirsin laf sokucam deyip saçmalama ;) Başlığa istediğim mesajı yazarım sorun mu var?

Artiz mi? Ne artizi? Artiz ne arar lan bazarda?

1088 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:25:10 

sizi çok iyi anlayabiliyorum.

Katılım zamanı: 21 Aralık 2005;

923 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:28:45 

Eskiden dünyanın çivisi çıktı diyordum. Şimdi duvar yıkılmış...

681 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
West 
2 Kasım 2009; 13:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Bay Edepsiz

quote:

Orijinalden alıntı: rising

Aldatmayın diye.
19 yıllık aşkınıza ihanet etmeyin diye.
Yuvanızı düşünün diye.
Çocuklarınızı düşünün diye.
Size seven ve evde bekleyen biri var diye.

Eşiniz cidden olacak gibi değil yine aldatma. Boşan sonra ne halt yiyorsan ye ama aldatma. Okudunuz işte kadının gözünde neye dönüşüyoruz bir anlık zevk için. 19 yıllık aşkımız bizden iğrenmeye başlıyor.

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 13:36:55 

quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

Vay be..

Duygulandım vallahi,bu durumun o kadar içindeyim ki şu an..
Hayatımda tek dost dediğim insanı havalimanından memlekete yolladım geçen,4 günlüğüne gitti.
Mesaj attı bi iki gün önce gitmez olaydım diye,neden dedim anlatmaya başladı.

Bunlar üç kız kardeş en küçüğü 12 yaşında,arkadaşım 20,ablası 24.
Ablası evlenecek.

Annesinin babasını babasının da annesini aldattığını kapı dinleyerek öğrenmiş o gece.
Annesinin babasını aldattığı adam da evli ve çocukları var.

Moral vermeye çalıştım,ne diyeceğimi şaşırdım.
Diyor ablam evleniyor,kocaman 3 çocukları var bunların yaptığına bak.
İnsan annesine babasına güvenemeyecek mi falan..

Arkadaşım da 3 kuruşluk hatalarını yalanla ailesinden saklamaya çalışıyordu ailesi üzülmesin diye.

Ne denir ne moral verir lütfen biraz yardım edin..

Kendi yolunu çizdin kızım boşver dedim,ablan da sen de kurtardınız kendinizi umursama dedim,bilmem umursamaz mı

içok üzüldüm gerçekten

ilk önce onunla sakin bir yere gidin...onun aklındakilerini boşaltmasına yardımcı ol...sonra arkadaşın kendi kolunu bulacaktır emin ol...

Allahım kimseye aldatmayı nasip etme

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 13:38:04 

Yarın gelecek hazırlanmam lazım sağol Fethiyeli
Zor olacak..

4695 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:40:27 

Aldatan insan zavallıdır çevrenizde aldatan insan varsa karakter analizi yapmaya çalışın ne demek istediğimi anlarsınız.

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 13:47:53 

quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

Yarın gelecek hazırlanmam lazım sağol Fethiyeli
Zor olacak..

ne demek kardeşim elimizden geldiği kadar

ilk ona ne istediğini sor ona göre hareket et gidin sakin bir çay bahçesine... arada ufak ufak espriler yapki kız biraz gülümsesin...ona seni çok iyi anlıyorum gibi laflar söyleki rahatlasın....
çünkü insan zor durumdayken hep dertleşmek falan ister...

inş. iyi olur ikiniz içinde

1078 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:51:11 

Erkekler harbi odun ya insan sevdiğini nasıl aldatır heleki ondan bi çocuğu varken evliyken aklım almıyo

...Aşkımız iki gözlüklünün öpüşme çabasıydı;
gözlükleri çıkarmak hiç aklımıza gelmedi.

2302 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:51:17 

quote:

Taş olmuştum ben taş. Sanki biri tüm duygularımın üzerine beton dökmüştü... İnandığım, güvendiğim, geceleri nefesini dinlediğim, dualarımda �Allah�ım ben ondan önce öleyim de onun acısını görmeyeyim!� dediğim adam benim için artık resmen bir hiçti.

Her türlü ayrımcılığın tek adresi DH

2677 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:55:57 

Çok fena yaa. Kendimi okurken kötü hissettim.Yazık kadına

8020 Mesaj
2 Kasım 2009; 13:59:28 

Aldatma potansiyelin varsa evlenmeyeceksin arkadaş. Uçkuruna sahip olamıyorsan, gördüğün her güzel kadına atlıyorsan ev-len-me-ye-cek-sin. Kimsenin, başka birisini bu ve bu gibi durumlara düşürmeye hakkı yok.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

2822 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:06:34 

Sana sadakat gösteren bir insanın hayatını sadakatsizliğinle zehir edip dünyayı başına yıkmak nasıl bir karaktersizlik,nasıl bir psikolojidir ben anlamadım arkadaş !

Hangi düşüncelerle bu tarz davranışlarda bulunuyorlar.Eşleri,çocukları gözlerinin önüne gelmiyor mu aldatırken ?

Erciyes Üniversitesi Gazetecilik

2302 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:13:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Eh®imeN

Aldatma potansiyelin varsa evlenmeyeceksin arkadaş. Uçkuruna sahip olamıyorsan, gördüğün her güzel kadına atlıyorsan ev-len-me-ye-cek-sin. Kimsenin, başka birisini bu ve bu gibi durumlara düşürmeye hakkı yok.

Katılıyorum.

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 14:36:42 

Elindekiyle hiç bir zaman yetinemeyen , gözü doymayan , farklı tatlar arayan abaza kişiler aldatır ve şu da var SEVEN KİŞİ ASLA ALDATMAZ ASLA

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 14:50:19 

//edit

Tamam hepsini okuyunca anladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoriKalina -- 2 Kasım 2009; 14:55:31 >

1380 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:51:17 

normal açıklama: aynı şeyi karşındakinin yaptığını hayal et hoşuna gidiyorsa yap, gitmiyorsa yapma...

inançlılar için açıklama: zina en büyük günahlardandır. bunu bilen bundan sakınır zaten, o anlık gaflete düşenler veya düşecek olanlar tekrar düşünsün.

sanane ulan benim inancımdan diyenler için açıklama: yorum yok

inançsılar, ataistler, kedi kesenler için açıklama: size her şey serbest bu dünyada, yardırın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 2 Kasım 2009; 15:07:19 >

2869 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:56:25 

quote:

Orijinalden alıntı: fLaVa

normal açıklama: aynı şeyi karşındakinin yaptığını hayal et hoşuna gidiyorsa yap, gitmiyorsa yapma...

inanlar için açıklama: zina en büyük günahlardandır. bunu bilen bundan sakınır zaten, o anlık gaflete düşenler veya düşecek olanlar tekrar düşünsün.

inançsılar, ataistler, kedi kesenler için açıklama: size her şey serbest bu dünyada, yardırın...

Yazıyı okuyamadım ama mesajım bulunsun sonra kesin okuyacağım

3789 Mesaj
2 Kasım 2009; 14:58:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Necrolytè

Elindekiyle hiç bir zaman yetinemeyen , gözü doymayan , farklı tatlar arayan abaza kişiler aldatır ve şu da var SEVEN KİŞİ ASLA ALDATMAZ ASLA

Aldatır her türlü. Aldatmanın cinsel doyumsuzlukla alakası yok. Bakıç açısıdır. Maddi durumu iyi olup senelerce evli kalan erkeklerden kaçı tek gecelik ilişki yaşamamıştır...

Acemi Birliği: Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı
2. Tabur
Usta Birliği: Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı
Kasım 2013 Celbi 353. Dönem 2. Grup
Allah izin verirse Haziran 2014'te dönüyorum...

2302 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:01:22 

quote:

inanlar için açıklama: zina en büyük günahlardandır. bunu bilen bundan sakınır zaten, o anlık gaflete düşenler veya düşecek olanlar tekrar düşünsün.

Ateist olan kötü insan mıdır, Türkiye' de ateist olupta evrensel etiğe (ahlaka) bağlı yüzbinlerce insan vardır, çoğu müslümanla etik yönünden karşılaştırılamayacak kadar üstündürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BM Mançoloji -- 2 Kasım 2009; 15:03:02 >

1157 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:02:31 

quote:

Orijinalden alıntı: nanaka9

Aldatan insan zavallıdır çevrenizde aldatan insan varsa karakter analizi yapmaya çalışın ne demek istediğimi anlarsınız.

+1

Ben de 6 yıllık nişanlımdan ayrıldım sebebi aldatma sayılmaz ama psikolojik sorunları vardı. 2 günde bitirdi.

sonuç olarak kişilikte bitiyor iş.

2283 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:09:09 

quote:

inançlılar için açıklama: zina en büyük günahlardandır. bunu bilen bundan sakınır zaten, o anlık gaflete düşenler veya düşecek olanlar tekrar düşünsün.

Eğer ahlak kurallarına inancın gerektirdiği için uyuyorsan sen AHLAKSIZIN önde gidenisin.
Ben ahlak kurallarına inancım olmamasına rağmen uyuyorsam gerçekten ahlaklıyım.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

1380 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:09:27 

quote:

Orijinalden alıntı: BM Mançoloji

quote:

Ateist olan kötü insan mıdır, Türkiye' de ateist olupta evrensel etiğe (ahlaka) bağlı yüzbinlerce insan vardır, çoğu müslümanla etik yönünden karşılaştırılamayacak kadar üstündürler.

hocam sen 3. şıktaki tanımlamaya uyuyorsun. bende cevabımı vermişim zaten: yorum yok...

tekrar tekrar yazdırmayın yaw. herkes fikrini yazmakta özgürdür.

sende bana yazabilirsin " şşşt müslüman, hadi yardır bakalım sana serbest" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 2 Kasım 2009; 15:20:56 >

2283 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:11:52 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BM Mançoloji

quote:

hocam sen 3. şıktaki tanımlamaya uyuyorsun. bende cevabımı vermişim zaten: yorum yok...

tekrar tekrar yazdırmayın yaw. herkes fikrini yazmakta özgürdür.

sende bana yazabilirsin " şşşt müslüman, hadi yardır bakalım sana serbest" diye

Ahlaktan nasibini ne kadar aldığın belli.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 15:14:17 

geçmiş olsun ne diyelim...

Uzaklaştırılmış
2 Kasım 2009; 15:15:26 

Bu konuda din kavgasına dönüşsün plaket vericem size.

1380 Mesaj
2 Kasım 2009; 15:21:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Arukard

Ahlaktan nasibini ne kadar aldığın belli.

@Arukard

burada ortaya bir şey yazdım. topic'i kişisel tartışma panosuna dönüştürmek uygun değil. ayrıca tartışma konusu kurallara aykırı. varsa söyleyecekleriniz pm ile iletişim kurunuz.

2860 Mesaj
18 Kasım 2009; 10:44:47 

Ayşe Aral'ı okuyordum bu iletiler ilginç geldi.

A.S

Ayşe Hanım, bu bence bir aldatma değil. Sevgilisi olarak gördüğünüz kişi aslında onun doktoru! Hanımefendi, size çok duygusuzca gelebilir ama eski eşinizin bence sıkıntısı evdeki berbat seks. Birlikte resimlerinizde gülümsemesinde gerçekten samimiyet görebiliyorsanız iyi bir doktormuş diye düşünebilirsiniz. Tedavisi iyi yapılıp evine gönderilmiş adam mı sizi haberiniz olana dek mutlu eden? Bunu anlamanızı beklemiyorum. İyi günler dilerim.
--------------------------------------
Denizcilerin Arjantin meyhanelerinde "kötü" kadınlarla
beraber yarattıkları bu dansın asıl hikâyesi, gidecek olanı
istemektir. Tango kalıcı olanların değil, hep gidecek olanların dansıdır.
Ele geçirilemeyenler arasında bir sessiz bir kavga...
Beraber bir tuzağın koynuna düşmeyi çok isteyen ve bunu ilk kimin
söyleyeceğini yoklayan bir kadınla bir adamın dansı...
Çok korkan belli etmeyen iki kişinin birbirine meydan okuyuşu... "Sevdim
de vermediler" ağlaşması değil, "Ben seni hiç sevmedim" yalanı.
Kim önce dökülecek, kim önce teslim olacak sınanması...
---------------------------------------------------------------------

Bu tip hikâyelerin son perdesi hep aynıdır ama farklıdır da. Senin gibi başarılı kadınlar bir şeyi hep unuturlar oda kocalarının sadece eve para getiren biri olmadığıdır!

Bir erkek değer görmek ister, fark edilmeyi bekler ama karısı onu evin köşesinde duran yılların masası ile karıştırıp sadece davetlerde üzeri süslenecek bir nesne olduğunu sanır. İşte bu durumda zaten pek zeki olmayan erkek içinde eksikliğini hissettiği ama zekâsının düşüklüğünden dolayı adlandıramadığı bu boşluğu onu ağına düşürmek isteyen kurnaz bir kadında aramaya başlar.

Bundan sonrasında erkek yoktur hep o ikinci kadın var ve tüm olayların onun kaleme aldığı senaryo içinde gelişir zavallı aldatan erkek ise-artık fark edildiğini sanıp cinsel bir varlığı olduğunu sanan enayi-bu komedide sadece rolünü oynar.
-------------------------------------------------

Şaka gibi. Ama gerçekten de hissettiğim şey bu! Tabii ki ilk keşfettiğimde mahvoldum. Şu koca dünyada bir başıma, küçücük kalmış hissettim kendimi. Ama geçti, geçiyor. Bu yok olma isteği, yerini taptaze bir hayat heyecanına bırakıyor.

Eğer kendine izin verirsen...

Benimki de işte, binlerce aynı hikayeden bir tanesi. Üniversite yıllarında tanışma, o ilk büyük gençlik aşkı. Artık sadece bir o vardır dünyanda ve o hep olacaktır. Öyle hissedersin ya. Problemli de olsa, huysuzluk da yapsa, hep kendince onu haklı çıkarırsın içinde. Ne kalbinde ne aklında kimselere yer yoktur. Arkasından çok da üzerinde düşünülmemiş evlilik gelir. Beraberce kariyer yükselişi. Daha iyi evlerde oturma, daha iyi arabalara binme. Ama hep çok derinlerde bir yerlerde bir şeylerin doğru gitmediğini bilme...

Düşünsene, karizmatik, zeki, komik, ağzı laf yapan bir adam. Ama sürekli bir hayranlık arama hali. Nerede ona bakan bir çift göz bulsa, mıknatıs gibi oraya çekilme durumu. Üstelik güzelmiş, çirkinmiş, tanıdıkmış, karının yakın arkadaşıymış hiç fark etmez. Yeter ki aşk olsun, pardon biri ona aşık olsun!

Tabii hiçbir zaman konduramıyorsun. Duyana, görene kadar. Hissettiklerinin üzerini adeta kokmasın diye toprakla örtüyorsun. Ama aslında, esas sorun aldatılmak değil, hayatı senin için bir şekilde çekilmez hale getiren, aslında yapıyor gibi görünüp seninle hiçbir şey paylaşmayan, ne bileyim hastalığında yanında olmayan, zor gününde iş seyahati çıkarıp giden, sürekli kendi derdiyle, kendi istekleriyle meşgul olan birisi. Fakat sen bir çeşit miyopi geliştiriyorsun, içinde bulunduğun ortamdan uzağı göremiyorsun. İşte beraber büyümüşsün, ortak anılar, tanıdıklar, aileler filan...

Ama bir gün aldatıldığını da öğrendiğinde, bir şekilde bardak taşıyor. Oysa aldatmasına ne gerek var. Çoktan bitmeliymiş zaten. İşte ben de, bir gün arkama dönüp bakmadan çıktım o evden dönmemecesine. Aradan geçen 13 senede ne mi oldu? Dünya tatlısı iki çocuk, hem süper baba hem süper koca olabilen adam gibi bir adam. Ve aşk evliliği. Bir gün bile kocam “Beni aldatıyor mudur?” diye düşünmedim. Yapamayacağından mı? Asla! Yapmayacağından. Değmeyeceğinden...

Heey eski koca! Sözüm şimdi sana, sen ne durumdasın bilmiyorum ama burada hayat, sensiz çok güzel. Beni aldattığın için teşekkürü borç bilen eski karın..

Ne diyorsunuz annesinin biricik gözdesi sevgili erkek forumdaşlarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 18 Kasım 2009; 11:26:24 >

"Tusser, they tell me, when thou wert alive,
Thou, aching thrift, thyselfe couldst never thrive.
So, like the whetstone, many men are wont
To sharpen others, when themselves are blunt."
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359