Şimdi Ara

alerji ve geniz akıntısı (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
86
Favori
568.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kronik Farenjit

3 haftadir cok iyiydim cok sukur ama bugun resmen bittim. Biraz dut, yeni dunya agacina yapistim ve sonrasinda bitik durumdayim. 2-3 saat once bi alerji hapi ictim yattim. simdi azcik daha iyiyim ama burun akintisi ve hapsuruk ara ara ben burdayim dikkatli ol diyo. Yine de Allah in verdigine binlerce sukur. beterin beteri var.
    Arkadaşlar KEFİR, ÇÖREK OTU ve PROPOLİS muhteşem üçlüsünden şifa bulanlar bi cvp atsın.Bütün yorumları okudum sonra bundan şifa bulacağımı düşünüp 1 aydır kullanmaktayım. Allah affetsin tadları çok kötü Hiçbir fayda göremedim. Eğer faydası yoksa bitsin artık bu işkence

Allah(c.c) hepimizin yardımcısı olsun. Hepimize şifa versin şaka bi yana...

• yani ben hergun corekotu yedim iki ay boyunca ama ne bilim artik o kadar kotu durumdaydim ki kestim. kbb felan fayda etmedi gogus hastaliklarina gittim astim dedi fisfis verdi bide alerji hapi simdi kesti. ama uyusuk uyusuk geziom yani. yine de bin sukur eski halime gore iyiyim simdi.
  • quote:

yani ben hergun corekotu yedim iki ay boyunca ama ne bilim artik o kadar kotu durumdaydim ki kestim. kbb felan fayda etmedi gogus hastaliklarina gittim astim dedi fisfis verdi bide alerji hapi simdi kesti. ama uyusuk uyusuk geziom yani. yine de bin sukur eski halime gore iyiyim simdi.
    Arkadaşlar merhaba, tüm forumu baştan sona soluksuz okudum. Bende yaklaşık 4 yıldır alerjik rinit ve ürtiker'le boğuşuyorum. Burnumda kemik eğriliği ve et var, gece burundan nefes almak mümkün olmuyor her sabah ağız ve boğaz kuruluğuyla kalkıp gün boyu yorgun ve uykusuz geziyorum. Doktora birkaç defa göründüm özellikle burunla ilgili ameliyat olmam gerektiğini söylediler ancak bir çok forumda bunu yaptıranların çözüm bulmadığını okuduğumdan buna cesaret edemedim. Birçok alerjik ilaç kullandım ama malesef bir çözüme ulaşamadım. Zor durumda kaldığımda Zirtek kullanıyorum buda anlık bir rahatlama sağlığıyor, kısas süre sonra durum yine aynı. Son bir 1 yıldır etrafımdaki bir çok kişi çok yorgun göründüğümü söylüyor, öyleki bazen beynim duruyor bir şeyleri hatırlamakta ve anlamakta zorluk çekiyorum. Resmen günden güne hayat enerjim çekiliyor. Beni en iyi sizler anlarsınız, gerçekten yaşamayan bilemez.

Neyse canınızı fazla sıkmayayım hepimiz aynı dertten muzdaribiz, ben bir süre şu kefir'i düzenli olarak kullancağım inşallah faydasını görürüm.

• bende sol kulak zarımda retraksiyon yaptı,òstaki borusunda yetersiz havalanmadan dolayı,kesinlikle dumandan uzak durun sigara nargile puro pipo felan bulaşmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cübbesiz gandalf

bende sol kulak zarımda retraksiyon yaptı,òstaki borusunda yetersiz havalanmadan dolayı,kesinlikle dumandan uzak durun sigara nargile puro pipo felan bulaşmayın
    biara Solgar Quercetin Complex, balık yağı ve çörek otu yağı kullanmıştım ama bunların etkisini görmedim, muhtemelen benim bünyeye etki etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmb01

biara Solgar Quercetin Complex, balık yağı ve çörek otu yağı kullanmıştım ama bunların etkisini görmedim, muhtemelen benim bünyeye etki etmedi.

Alıntıları Göster
    Konkasını yaktıran arkadaşlar var mı aramızda? Gece burnum tıkanmasa yeter bana. Bıktım spreylerden. Kaşıntılara da alıştım artık. Alerjisi olmayanlara şu kaşıntıyı versem var ya atlar pencereden herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: txtmr

Arkadaşlar KEFİR, ÇÖREK OTU ve PROPOLİS muhteşem üçlüsünden şifa bulanlar bi cvp atsın.Bütün yorumları okudum sonra bundan şifa bulacağımı düşünüp 1 aydır kullanmaktayım. Allah affetsin tadları çok kötü Hiçbir fayda göremedim. Eğer faydası yoksa bitsin artık bu işkence

Alıntıları Göster
    arkadaşlar herkese geçmiş olsun öncelikle. alerjik rinit burun ameliyatı olarak kurtulunacak bir durum değil. tek tedavisi var o da aşı. kullandığımız ilaçlar sadece alerjinin etkisini azaltıyor ve uyuşuk uyuşuk dolaşmamıza neden oluyor. İstanbulda olanlara tavsiyem Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde ALERJİ POLİKLİNİĞİ dr. ramazan ersoy a tedavi olmanız. Telefonla randevu alabiliyorsunuz ve 1 günde tüm işlemler testler bitiyor. kalabalık da ve tek kuruş ödemiyorsunuz. Sakın özellere gitmeyin aynı şeyi yapıyorlar tonla para alıyorlar. Aşıya durumunuz uygunsa 1 haftada aşı raporunuz çıkıyor ve aşının %80 i devlet karşılıyor. Aşı tedavisi 5 yıl sürüyor biraz pahalı ve zahmetli ama daha sonra elveda alerji inşallah. Ben de yeni başlayacağım. İstanbulda olmayanlar da bulunduğunuz ilin ya da yakın illerin üniversite hastanelerini arayıp YETİŞKİN ALERJİ BÖLÜMÜ var mı diye sorun. Herkese acil şifalar.

• Arkadaslar gecenin bu saatinde oksurmekten hem kendimi hem apartmani uyutmuyorum, bu lanet illetin allah belasini versin tam yedi yildir cekiyorum artik ruh sagligimi bozmaya basladi,,,

Kendim de doktorum, en iyi kbbcilere dahi gittim,,,uc kez ameliyat oldum,,,halen degisen birsey yok,,,midemi mahvetti bu illet refluden duramiyorum,,,psikologa psikiyatriste falan gitmedi dusunuyorum sosyal hayatimi da mahvetti,,,bi yerde surekli gixik gicik bogaz temizleme sesi oksurme sesi cikarmaktan utanyorum,,,su isvec surubu vs iciyorum hikaye de olsa daha da azdircagini da dusunsem,,,som care steroid basliyicam kendime, cidden akil sagligim kalmadi disarda biriyle konusamiyorum her an o gicik hissinden oksurmekteb topluluk icinde utaniyorum,,,

grup olarak birbirimize destek olalim en azindan,,,allah hepimize sabir versin,,,

Bu arada sinus rinse falan en yakin arkadaslarimdandir,,,hic bir ise yaramiyor malesef,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerwhitewhale -- 4 Haziran 2014; 4:08:32 >
  • arkadasim gecmis olsun. gece oksuruk, hirlama vardi hic uyuyamiyordum gecenin bi yarisi uyaniyordum nefes alamiyordum gogus hastaliklarina gittim astim dedi. ilaclari verdi kullaniyorum. artik iyiuim cok sukur.
  • quote:

3 haftadir cok iyiydim cok sukur ama bugun resmen bittim. Biraz dut, yeni dunya agacina yapistim ve sonrasinda bitik durumdayim. 2-3 saat once bi alerji hapi ictim yattim. simdi azcik daha iyiyim ama burun akintisi ve hapsuruk ara ara ben burdayim dikkatli ol diyo. Yine de Allah in verdigine binlerce sukur. beterin beteri var.
    yıllardır çekiyorum. sürekli burun tıkalı (ameliyat bile oldum) ama yok geçmiyor.. boğazda sürekli bi gıcık ve ses kısıklığı var.
  • Arkadaslar gittim aldim steroid ile su an harikayim ne bir akinti ne baska bisey

Kesinlikle kafaniza gore almayin yarardan cok zararini gorursunuz,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerwhitewhale -- 4 Haziran 2014; 13:14:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fabricando fit faber

son 3 yıldır bu sorunu yaşıyorum. Gitmediğim doktor kalmadı ve hiçbiri teşhis koyamadı. İçmediğim anti-biyotik(aids hastalarına verilen örnek) ve öksürük ilacı kalmadı. Geçen sene İstanbul'a gidince, daha çok kötü oldum. Geniz akıntısı çok şiddetli öksürük yapıyor, alerjik astım ve alerjik rinitle tadından yenmiyor. Birde burun eti yaptı her gece çok sesli horluyorum. Burnumdan nefes alamıyorum ve bir hareketimde nefesim gidiyor.

Kortizol 10gün kullandım(40mg)
    Astım ilacı kullandım(kullanmaktan utanıp bıraktım)
    Burun spreyinide bir kaç hafta kullandım.

Piyasanın en iyi alerji ilacını kullandım(15mg) ve geniz akıntımı, alerjik rinitimi, alerjik astımımı, gözlerimdeki yaşarmayı ve burun etimdeki büyümeyi durdurdu. Tabi yaklaşık 4-5 aydır içiyorum

Bu sene eylül gibi tedavi olmaya başlayacam. Belirli birkaç yolu varmış. Doktor ilaç %0 olasılıkla tedavi eder dedi ama bu iğne tedavisi %60 tedavi eder dedi.

iğne tedavisi için test yapılırken anaflaksi geçirdim, allerji ilaçlarını bıraktım. ilacın adı levmont gibi birşeydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: txtmr

Alıntıları Göster
    ALERJİ VE ASTIM OLANLAR LÜTFEN OKUYUN

Bu berbat hastalıktan muzdarip olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun. Lafı fazla uzatmadan kendi hikayemi ve kat ettiğim yolu anlatayım. Bu hastalıktan 7-8 yıldır çekiyordum.
    Bende burun tıkanıklığı temel sorundu. Deprsenyona bile girdim epey bu yüzden. Burun akması hapşırma vs artık tamamen geçti burnumda 4 şeritli otoban gibi oldu . Okuduğum 2 tane amerikalı tıp doktorun kitabı sayesinde ,burnum neredeyse tamamen açıldı ve hiç alerji semptonu yok.Bu hastalığın tedavisi malesef burna tuz çekmeyle ,garip ot koklamayla bitkisel kürlerle, tıbbi ilaçlarla olmuyor arkadaşlar. Hepsini denedim neredeyse.
    İngilizce kitapların linki sırasıyla:
    http://www.coralclubprague.ru/site/site-files/Knigy/Fereydoon_Batmanghelidj%20-%20Your_Bodys_Many_Cries_%20for_Water_eng.pdf
    http://www.e-reading.ws/bookreader.php/149860/The_Miracle_of_Fasting.pdf

İngilizce bilen arkadaşlar daha şanslı çok daha detaylı anlayabilecekler. Bilmeyen arkadaşlara da ben mealen anlatmaya çalışacağım ne yapmaları gerektiğini.

İlk kitap "vüdudunuzun birçok çığlıkları" olarak tercüme edilebilir. Yani bu alerjinin ortaya çıkma nedenlerinden birisi de bizim az su içmemiz.Neden az su içeriz ki ? Her yemekte cola içtiğimizden , serinlemek için ice tea içtiğimizden , her fırsatta çay içtiğimizden. Bu içeceklerin içindeki yapay tatlandırıcı aspartam ve kafein etken maddeleri vücudunuzda zaten az olan suyu da attırmakta ve kimyasal vücut dengesini bozmakta. Beyniniz bir yeriniz ağrırken nasıl ağrı kesici tarafından kandırılıyor, ama ağrı aslında geçmiyorsa , vücudunuzdaki susuzlukta aspartam ve kafein yüzünden böyle maskelenmiş oluyor.Ama vücudunuzun geri kalanı derdini anlatamadığı beyne cevabını hastalık olarak veriyor. Yüksek tansiyon, kronik yorgunluk, çeşitli ağrılar, astım ve alerji gibi birçok belirtiyle ortaya çıkıyor. Zor bir şey değil sadece yeterince su içmeniz lazım. SADECE SU.
    Bu hastalıklardan birine sahipseniz çay, kahve , kola aklınıza gelebilecek tüm suya alternatif içecekleri unutun. Su ihtiyacınızı karşıladığınızı nasıl anlarsınız ? Ne kadar su içmeli ? Uykudan sonraki idrarınızda koyu sarı renk , hatta çamurlu su gibi görüntü varsa su içmeye devam. İki haftada düzeldi bende. Sonra berrak! Ne kadar su içmeye gelince , 70 kg bir insanın içmesi gereken 2.25 litre yaklaşık.Kendiniz için bakınız (oran-orantı) Bu miktar neredeyse terlemediğiniz ,spor yapmadığınız ve su dışında hiç bir içecek tüketmediğiniz durumda geçerli. Aksi halde daha fazla su içmek zorundasınız. İçtiğiniz her bardak çay 2 misli suyu vücudunuzdan attır.Su dışında içecek içmiyorum artık! Suyu içtiğiniz vakitlerde çok önemli sindirim sırasında vücut su bulamzsa bu iş için yandınız. Alerji mod :on.Histamin vücuttaki su dengesini sağlayan bir madde. Bu yüzden her yemekten yarım saat önce 2 bardak olarak günlük su ihtiyacınız karşılayabilirsiniz. Denemesi bedava Bitti mi hayır. Alerjiden kurtulmak o kadar kolay değil. 1 günde alerji olmadık.
    Yediğiniz yiyeceklerin taze , doğal ve işlem görmemiş olması gerekiyor. Sosis, salam , sucuk , peynir, beyaz ekmek (ben mısır ekmeği yiyorum) gibi fermente olmuş işlemden geçmiş gıdalar içerdikleri yüksek HISTAMIN nedeniyle alerjinizi hortlatabilir. Aldığınız alerji ilaçları ANTIHISTAMIN dir . Yani histamin almanıza hiç gerek yok. Kitapta potasyumun da alerjiyi arttırabileceği söyleniyor ben pek etkilenmedim ama siz portakal ve muz gibi meyveleri abartmadan yeyin. Yazdığım her şey ASTIM sorunu olanlar için de geçerli. Kurtulmaları hiç uzak değil. İlaca kesinlikle karşıyım. Denedim iyi etkileri olduğu kadar hayatıma da sıçtı . Uzun vadede böbrek karaciğer vs organları tahrip edeceğinize doğal yoldan %99 bu hastalıklardan kurtulun.

İkinci kitaba gelirsek "Oruç tutmanın Mucizesi " olarak çevirebiliriz . Bu adamın anlattığı oruç bizim ramazandakinden farklı. Yemek yemek yasak oruç sırasında ama su içme serbest. Ne kadar oruç tutmalıyız ? Ben 24 saat oruç tutuyorum. Yani bu sabah kahvaltı yaptım ta ki yarın sabaha kadar. Sadece su içiyorum. Bu sayede vücuttaki toksik ,alerjik boktan bilimum zehir atılıyor. Peki neden ama neden biz normal günlük hayatta yemek yerken bu temizliği yapamıyor bu doğa harikası vücut? Doktorlar bir insanın kalp yetmezliği olduğunu yemekleri kolay sindirmemesinden kolaylıkla anlar. Çünkü yemek sindirmek çok enerji gerektiren meşakkatli bir iştir vücut için. Biz 3 öğün yemek yediğimizde mide , bağırsak , pankreas, karaciğer vs hepsi sindirim sırasında ve sonrasında olan olayları düzenlemek için enerjilerini harcar. Vücudu temizlemeye pek halleri kalmıyor artık kirli dünyamızda. Biz oruç tutarak organlara sadece vücudu temizleme fırsatı veriyoruz ve karşılığını hem alıyoruz. Ben su orucu tuttuğum ilk günün akşamında burnum büyük oranda açılmıştı. Ev tozlarına , özellikle de polenlere alerjim var. Ben haftada 2 gün yapma taraftarıyım .Şu an hala polenler olduğundan oruçtan 3 gün sonra alerjimin başladığını hissediyorum. Sonra bir 24 saat açlık işlem tamam. 24 saatlik su orucunuzu taze meyve özellikle de sebze ile bozun. Ağır yemekleri bir sonraki öğünde yemeniz çok daha iyi bağırsaklar için.

Sonuç olarak yeterince su için , düzenli su orucu tutun , doğal beslenin ve sağlıklı olun.
    Aklınıza takılan , atladığım noktaları P.M. atarak lütfen sorun

Deneyen arkadaşlar tecrübelerini lütfen burada paylaşsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverickhunt -- 5 Haziran 2014; 19:55:38 >

• maverickhunt M kullanıcısına yanıt
    söylediklerinin altına imzamı atıyorum ve hemen su içmeye gidiyorum. zaten dilim damağım kurudu alerji hapından dolayı açlık orucunu ben de mutaka tavsiye ediyorum daha önce denedim 3 gün çok faydası var kendimizi biraz alıştırabilsek düzenli olarak yapsak belkide kendi kendimizi tedavi edicez ama nefis işte yemeden içmeden duramıyorsun niye yıllardır vücudumuzu bu şekilde programladık çünkü herkese tekrar geçmiş olsun bu arada isviçre'de aşı tedavisi çalışmaları devam ediyor ümit verici, umarım en kısa zamanda çıkar
  • becozmy kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ilaç kullanmayı bir an evvel bırakmanızı öneririm. Vücutta kalıcı hasar kaçınılmaz olacaktır. Bana bu kitapları okumamı bir Rus arkadaşım önerdi. Kendisi 35 li yaşlarında yüksek tansiyon , eklem rahatsızlıkları gibi birçok hastalığı olan , doktorlar tarafından artık spor yapamazsın, şu şu ilaçları almak zorundasın, artık yaşlısın denilen birisi. O arkadaşım şu an 43 yaşında. Doktorların verdiği ilaçları bir kenara atıp başlamış araştırmaya insanlar niye hasta olur diye. Bana gönderdiği ,linkini paylaştığım kitaplara ulaşmış. Şu an vejeteryan, düzenli oruç tutmakta ve crosfit adında ağır sayılabilecek bir spor yapmakta. Maraton mesafesi, yaklaşık 42 kilometreyi 5 saatten az sürede koşabilmekte. Çivi gibi adam! Doktorlarından çok yaşayacağı kesin gibi Yazımda unuttuğum bir etken de spor. Olmazsa olmaz . Vücuttaki hormon dengesini ph seviyesini vs değiştiren çok önemli etken. Ben alerjik günlerimde spor yaparken burnumun tamamen açıldığını ama 15-20 dk sonra tekrar kapandığını çok iyi hatırlıyorum. Orta vadede etkisini gösterecektir.

Tekrar geçmiş olsun.

• En kisa surede deneyip sonuçlarını yazarım. Teşekkürler maverickhunt
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

En kisa surede deneyip sonuçlarını yazarım. Teşekkürler maverickhunt
    Geniz akıntısıyla tanışalı 1,5 yıl oldu. Yaşadıklarımı başkalarına faydalı olması düşüncesiyle yazmak istiyorum.
    Bu arada 50 yaşındayım. Lise yıllarında başlayan allerji sorunum astıma kadar uzandı. Aşı tedavisi ile bu sorunlarım 25 yaşına gelene kadar çözüldü. Allerji testi sonrası sizi düşük dozlarla allerjenlere alıştıran bir tedavi fakat herkeste etkili olmuyor.
    Bu durumda sorun ne ? diyebilirsiniz. Sorun şu son 2 yıl içinde çok sık sinüzit olmaya başladım. Sinüzit tedavilerim esnasında KBB doktorları burnumda ciddi bir polip sorunu olduğunu söylediler ve yaşam kalitesi hatta süresini olumsuz etkileyeceğini söylediler. Ameliyatı tek çözüm olarak gösterdiler.
    Ben de MR vs çektirip ameliyatı oldum.
    Ameliyat sonrası burun tıkanıklığı sorunum ortadan kalktı ,fakat muazzam bir geniz akıntısı başladı. İki ay sonra önemli ölçüde azaldı. Şimdi sinüzit olmuyorum ama azda olsa sürekli geniz akıntısı hoş bir durum değil. Bazen ses tonum bile etkileniyor. Doktorum allerji kaynaklı dedi ama antihistaminik bile tamamen kesemiyor.
    Benim tavsiyelerim:
    1)Ameliyat öneriliyorsa iyi düşünün. Özellikle allerjik bünyeli insanların polipleri alındığında allerjenler sinüslere daha kolay ulaşıyor ve durumu daha kötü yapıyor.
    2)Ameliyatta yapılan hatalar sinüslerin doğal boşalma kanallarını olumsuz etkileyebiliyor. Yani kaş yapıyım derken göz çıkabilir.
    3)Aşırı büyümüş polipler dışında ameliyat önerilmiyor. Tekrarlama olasılığı yüksek. Deniz suyu polipleri küçültüyor.
    4)Genel sağlık durumuna dikkat etmekte çok önemli. Sinüs rinse tarzı şeyler de pek işe yaramıyor.
    Herkesi sorununu ayrı değerlendirmek gerekir. Umarım faydalı olur

• arkadaslar aklima bisey geldi, bizim gibi allerjik riniti olan yabanci birinde bu durumun dolgu yaptirdiktan sonra oldugunu okumustum, sahsen bende de 10 tane dolgu var , sizlerde dolgu var mi arkadaslar. bendekiler beyaz dolgu.
  • ben alerji için keçiboynuzu suyu kullandım tamamen geçirmese de baya bi rahatladım bahar aylarında.ibrahim saraçoğlunun önerdiği şekilde yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: inceuclusarj

ben alerji için keçiboynuzu suyu kullandım tamamen geçirmese de baya bi rahatladım bahar aylarında.ibrahim saraçoğlunun önerdiği şekilde yaptım.
    alerjik rinit teşhisi konuldu banada. doktor burun spreyi ve alerji hapı verdi 1 hafta kullan geçer burnunda alerji gelişmiş ilerlerse sinuzite çevirir dedi. ilaçları aldım ancak burda ve başka sitelerde okuduğum kadarıyla ilaclar kısa süreleri çözüm sağlıyor ve hastalık tekrarlıyormuş. burun spreyi içinde zararlı olduğuna dair yazılar var. ilaçların yan etkisinde de karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında bozukluklara yol açabilir yazıyor. kullansam mı ilacları kullanmasam mı acaba karasız kaldım

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.