- x
alerji ve geniz akıntısı
330 Cevap76836 Görüntüleme32 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

886 Mesaj
29 Temmuz 2012; 11:05:32 

Aşırı balgam şikayeti bendede var, bişey içtikten sonra artıyo, adam akıllı çay bile içemiyorum, birde atamayınca çok fena oluyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

161 Mesaj
29 Temmuz 2012; 21:23:00 

arkadaşlar.konuyu başlatalı bayağı bir zaman oldu görüyorum ki tedavisini tamamlamış kimse yok gibi, herkes bu illetten muzdarip
şimdi size bir link vericem inceleyin yorumlar gayet olumlu bunları kullanan kişiler gayet memnun türkiye'de var mı bilmiyorum eğer varsa hemen linki ekleyin.
http://www.evitamins.com/allergies

0 Mesaj
1 Ağustos 2012; 11:16:22 

Bu alerji illeti yüzünden benimde hayatım karardı.
3 sene önce izmirden ankaraya taşındım. 23 yaşına kadar doğru düzgün alerjim yoktu hepsi bir anda patladı ne olduğunu ben bile anlamadım.
Kanser olsam onun bile çaresi var bu alerji illetinin yok diye düşünüyorum.
Yılın en güzel zamanı diprospan vurulmamın ertesi 3 hafta sonra cehenneme geri dönüyorum resmen. Diprospanın bir dolu yan etkiside cabası. Her gece öksürük aksırık, resmen nefesim kesiliyor... kusana kadar öksürüyorum!
Toz akarına alerjim varmış. Odamda eşya kalmadı ata ata.
Piyasada denemediğim ilaç yok. Hepsine karşı bünyem bağışıklık kazandı hiçbiri etki etmiyor. Bütün ilaçlara bağışıklık kazandım da sırf şu illete bağışıklık kazanamadım. Haftaya artık GATA'ya immünolojiye gideceğim. Kısmet.
Bazen kendi kendime böyle yaşanır mı diye düşünüyorum. Hepinizi anlıyorum allah hepimizin yardımcısı olsun.

0 Mesaj
3 Ağustos 2012; 16:08:38 

ine tedavisinin yan etkisi oldu mu sende?Bazıları vücutta tüylenme yapıyor diyor sana da sorma ihtiyacı hissettim.

70 Mesaj
7 Ağustos 2012; 16:26:22 

3 yıldır ben de çekiyorum bu illeti.burun ameliyatı olmamla basladı.ilk gittigim doktor burunda deviasyon geniz akıntısı yaratıyor dedi,ameliyat olman gerek dedi..daha sonra gittiğim doktor burun ameliyatın basarılı gecmıs dedi,bi sorunun yok dedi.bi baskası sunizitin olabilir dedi antibiyotik verdi.

ve onca antibiyotik,antihistaminik kullanmama rağmen her sabah uyandıktan sonra yaklasık yarım saat genizimde biriken o lanet olası mukusu atmak için öksürüyorum.sıklıkla boğazda yaşanan yanma da cabası.hayatımı mahvetti,hiçbir şeyden keyif alamıyorum,hiçbir şeye odaklanamıyorum.tüm bu acılara rağmen kbb'cilerin "sorunn yok bişey olmaz" tarzından yaklasmaları beni deli ediyor.ceken bilir iste.

her neyse,tomografi cektırecegım yakında.kesin nedenien gore bi sekilde tedavi yontemlerine basvurcam bakalım.

161 Mesaj
7 Ağustos 2012; 19:35:22 

Tüm alerjiler için tek aşıyla çözüm
İsviçre’de tüm alerjileri hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirildi. Henüz test aşamasında olan aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İsviçreli bir biyoteknoloji firması tüm alerjileri, hatta astım ve egzamayı bile önleyebilecek bir aşı geliştirdi. Henüz test aşamasında olan ve 4 yıl içinde piyasaya sürülmesi beklenen aşının milyonlarca insanın hayatını kolaylaştıracağı belirtiliyor. Üretici firma Cytos Biyoteknoloji tarafından yapılan deneylerde aşının astım, bahar nezlesi, kedi tüyü ve toz alerjisine karşı etkili olduğu görüldü. Aşının 2-3 ay süreyle uygulandığı 63 astım hastasının üçte birinde astım atakları ve semptomları kesildi. Altı hafta boyunca haftada bir kez aşı yapılan deneklerde de ev tozu alerjisinin yol açtığı burun akıntısı ve göz sulanması yüzde 39 azaldı. İlacın, hastaların yaşam kalitesini yüzde 42 yükselttiği belirlendi.
Araştırmacıların verdiği bilgiye göre, aşının içinde sentetik DNA parçacıkları bulunuyor. Bu parçacıklar, vücudun saldırı altında olduğunu sanmasına yol açıyor ve böylece bağışıklık sisteminin karşı saldırıya geçmesini sağlıyor. Bu yolla, bağışıklık sistemi yeniden programlanarak bütün alerjilerin temelinde yatan etken ortadan kaldırılmış oluyor. Alerji çeşitlerinin yanısıra alerjik temeli olan astım ve egzamaların da önlenebileceği belirtiliyor.Cytos Biyoteknoloji şirketi yetkilileri, aşının 4 yıl içinde piyasaya sürülebileceğini söyledi.

‘Umut verici bir yöntem’
İngiltere’deki “Allergy UK” isimli alerjiyle mücadele kuruluşu bir açıklama yaparak aşının çok umut verici bir tedavi yöntemi gibi göründüğünü belirtti. Astım araştırmaları yapan “Asthma UK” kuruluşundan Leanne Metcalf da “Astım hastalarının dörtte üçünden fazlasında aynı zamanda alerji de var ve bu alerjiler genellikle astım semptomlarını tetikliyor. Bu aşının astım ve alerji hastalarının hayatlarında yapabileceği değişiklik bizi heyecanlandırıyor” dedi.

NOT:BU HABER 2010 YILINA AİTTİR AZ KALDI SABREDİN BU İLLETTEN HEP BERABER KURTULUCAZ İNŞALLAH...

0 Mesaj
9 Ağustos 2012; 11:44:57 

Arkadaşlar Ağustos 1'den beri herhangi bir antihistamin kullanmıyorum. Bu benim için çok büyük bir şey çünkü son 2 senedir ilaç almadan uyuduğum gece yoktu. İlaç olarak crebrosla başladım, desmont ile devam ettim, kestine en uzun kullandığım ilaç daha sonra levmont. Ama bu levmont var ya bildiğiniz hayatımın içine etti.Tüm ilaçlar etkisini yitirdiğinde en son Levmonta kalmıştım. Bu ilaç beni hayattan soğutmuş meğersem resmen depresif, aksi, mutsuz bir insan oldum. Zaten yan etkilerinde bunlar belirtiliyor hatta insanı intihara meyilli bile yapabilirmiş prospektüsünde yazıyor. Bu ilacı alırken bir kere daha düşünün aman diyim.
Bugün ilaçsız 9uncu günüm sürekli kendimi telkin ediyorum; öksürmüycem ben aslında alerji değilim, ay boğazımda gıcık oldu filan diye Şimdi kulağa saçma geliyor ama insan çaresiz kalınca ne yapacağını şaşırıyor. Son olarak aktardan bir dolu ot birde macuna benzeyen bir karışım aldım, her gece omega 3 hapı içiyorum bağışıklık sistemime belki bir etkisi olur diye. Geceleri eskisi kadar çok öksürmüyorum yalnız bazı geceler uykumda farkında olmadan öksürüyormuşum ev ahalisi söyledi çünkü artık öksürdüğümü duymayacak konuma geldim bu da bir başarı tabi.
Son olarak becozmy şu an modern tıptan umudumu tamamen kestim diyebilirim ama inşallah dediğin gibi aşısını bulmuşlardır. Benim annem 30 senedir bu illeti çekiyor ben de onun gibi olmak istemiyorum. :(

70 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:16:42 

bugün tomografi cekildim.sonucları pazartesi alacam.umarım tedavisi olan bir neden ortaya cıkar da,biz de yediğimiz radyasyonla kalmayız.

bu arada bromelain kullanan var mı? ekşide yazmıs biri,bu hap sayesinde kurtuldum diye.ben kullandım 15 gün.sabah aksam olmak üzere günde 2 adet.şu illetimiz mukusu inceltiyor,yeşilliği gidiyor sadece.öksürük devam ediyor.o da cozum olmadı benim için.acaba günde 3 adet kullansaydım değişir miydi durum.onu da deneyeceğiz artık,deneme-yanılma yoluna basvurmaktan başka şansımız yok.bi tarafı düzeltmeye calısırken,baska tarafları bozacaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklyy -- 9 Ağustos 2012; 23:22:48 >

70 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:24:17 

alerji kaynaklı bu sorunu yaşayan arkadaşlar,aşı tedavisini denediniz mi? genelde bu öneriliyor,çok külfetli bir olay mı?neden denemediniz bunu?

161 Mesaj
9 Ağustos 2012; 23:30:59 

quote:

Orijinalden alıntı: franklyy

alerji kaynaklı bu sorunu yaşayan arkadaşlar,aşı tedavisini denediniz mi? genelde bu öneriliyor,çok külfetli bir olay mı?neden denemediniz bunu?

aşı tedavisi bu hastalığın en son safhası ve bir çok alerjisi olanlarda tedavi etme olasılığı çok düşük ve en az 5 yıl sürüyor maliyeti hakkında pek bir şey söyleyemicem eğer sigorta varsa no problem

70 Mesaj
10 Ağustos 2012; 0:08:57 

becozmy konuyu 2009'da acmıssın,onca tedaviye ragmen hiç netice alamadın mı? azalma bile de mi olmadı? bi de öksürük olayından bahsetmemısın,oksuruk soz konusu mu sende?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franklyy -- 10 Ağustos 2012; 0:13:45 >

251 Mesaj
11 Ağustos 2012; 0:26:38 

bende bu dertten muzdaribim ve doğru düzgün bi ilaç bulamadım bi zaditen var çok etkili ama öyle böyle uykuyapmıyor anlatamam diyerleri fıs köye fln gittiğim zaman 2 gün geçsin 3 . gün herşey bitiyo çok berbat bişey şu anda salya sümük haldeyim p.tesi test yaptırcam

161 Mesaj
11 Ağustos 2012; 0:54:42 

quote:

Orijinalden alıntı: franklyy

becozmy konuyu 2009'da acmıssın,onca tedaviye ragmen hiç netice alamadın mı? azalma bile de mi olmadı? bi de öksürük olayından bahsetmemısın,oksuruk soz konusu mu sende?

hiç netice alamadım desem yalan olur.neyin ne kadar fayda ettiğini bende bilmiyorum kullandığım alerji hapları
xyzal-zyrtec-aerıus-rupafin kısaca piyasadaki ilaçların hepsi birde astım için v.combi ve sıngulaır ancak bu ilaçları 2-3 gün keseyim genzimden oluk gibi şeffaf bir akıntı çıkarıyorum nefes darlığı yutkunma problemi vs.gibi bu kış ilginç bir şey oldu hani çok soğuk yapmıştı bi ara karlı o zaman evden bir çıkıyordum mahallede o soğukta bir tur atıyordum burnumda ne kadar pislik varsa sümkürüyordum allahım o ne rahatlama tam 15 gün ilaç kullanmadım havanın önemi çok fazla demekki birde tavsiyem şu olacak mutlaka burnunuzu temizleyin siz nefes alıyorum zannediyorsunuz ancak hiç unutmam doktorum sinüs rinse yazdı burun temizleme solüsyonu bir kullandım 2 dakika sonra burnum kaşınmaya başladı belli bir şeyler geldi gelecek abi bir sümkürdüm şeffaf bir sümük olduğu gibi burnumda ne varsa boşaldı nefes almaya başladım.kısaca çok zor bir hastalık tedavisi kolay değil solunum yoluyla ilgili olduğu için insanı çok zorluyor.bir ilaç var adı flantadin bunu içen normal bir insan oluyor aman ha hemen saldırmayın yan etkisi var insanı şişiriyor kortizon hapı üniversite sınavlarına gireceğim zaman işi sağlama alıp akşam 1 tane alıyordum mecburen insanı hayata bağlıyor resmen neyse allaha şükredelim bundan beterleride var.allaha emanet olun hepimize geçmiş olsun.
bu arada öksürük varmı diye sormuşsun öyle zorlayan bir öksürük yok uykudan kalkınca ifrazatı atmak için bir kaç defa oluyor o kadar akciğer temizlendimi tamam bununda formülünü buldum çok zorlandığım zaman hemen şınava yatıyorum o hefes alıp vermeyle kolay çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi becozmy -- 11 Ağustos 2012; 1:01:00 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ağustos 2012; 1:44:09 

Bendede geniz akıntısı var.4 yıldır.Bi kaç doktora gittim.Hepsi aynı şeyi söyledi.Hücrelerin birbiriyle tepkimesi yüzünden oluşan sıvı diyor ve antibiyotik vb. hiçbir şey işlemiyor.Eğer sizinkiside öyleyse boşa antibiyotik kullanıp mikroplara direnç sağlatmayın.Çünki bu sinüzüte bağlı olupta çıkan bir akıntı değil..Hücrelerin tepkimesi sonucu ortaya çıkan bir akıntı.

161 Mesaj
11 Ağustos 2012; 2:03:38 

quote:

Orijinalden alıntı: m@TR@x

bende bu dertten muzdaribim ve doğru düzgün bi ilaç bulamadım bi zaditen var çok etkili ama öyle böyle uykuyapmıyor anlatamam diyerleri fıs köye fln gittiğim zaman 2 gün geçsin 3 . gün herşey bitiyo çok berbat bişey şu anda salya sümük haldeyim p.tesi test yaptırcam

bak beni iyi dinle kulaklarını dört aç sen daha bu hastalığın başlangıç evresindesin sana tavsiyem hemen rinolıght tedavisi olman çok etkili olduğu söyleniyor ilaçlarla bunu atlatamazsın bundan kesinlikle eminim moral bozmak gibi olmasın ama daha da kötüye gidersin.maddi durumumu biraz düzelteyim hemen gidicem bende kısaca tedavi şekli şu .

Burun mukozasının mikrobik olmayan bir inflamasyonu olan alerjik nezlenin tedavisinde uygulanan en yeni teknolojik yaklaşım özel bir içeriğe sahip yüksek yoğunlukta ışıktan oluşan Rhinolight yani ışık tedavisidir.

Birkaç dakikalık seanslar halinde uygulanan ışık tedavisi ağrısız bir uygulamadır ve bir ya da iki tedaviden sonra olumlu etkileri hemen izlenmeye başlamaktadır.

Hem mevsimsel hem de tüm yıl süren (perenial) alerjik nezlesi olan hastalarda ışık tedavisi ile burunda alerjiye bağlı gelişen kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşuruk gibi her türlü şikayet başarı ile azaltılmakta ya da yok edilmektedir.

Burun içi ışık tedavisi (Fototerapi) alerjik nezlesi olan bütün hastalarda uygulanabileceği gibi bazı hasta gruplarında özellikle tercih edilmektedir. Bunlar;

Alerjik nezle ile ilgili şikayetleri burun spreyleri ve ağızdan alınan alerji ilaçları ile kontrol edilemeyen hastalar,
Standart tedavilerin, yan etki ya da başka hastalıklar için kullanılan diğer ilaçlarla etkileşim gibi çeşitli nedenlerle uygulanamadığı hastalar,
Uzun dönem ilaç kullanmak istemeyen hastalardır.
İki hafta içinde uygulanan 6 ya da 8 seanstan oluşan Rinolight tedavisinde özel dalga boylarındaki ışınların karışımından oluşan bir ışık kullanılmakta ve burun delikleri yolu ile yapılan uygulama sırasında herhangi bir sıcaklık ya da ağrı hissi oluşmamaktadır (Şekil 1). Dokuda herhangi bir kalıcı hasar oluşmadığından alerji hastalarında bir sorun yaşanmadan uzun dönemler kullanılabilmektedir.

Şekil 1. Rhinolight Uygulaması
Rinolight ile verilen ışığın %70 den fazlası gözle görülebilen ışınlar, %25 i ultraviyole A (UVA) ve %5 ten az kısmı ultraviyole B (UVB) dir.

Rinolight ile burunda oluşan başlıca etkiler;

Mukozada alerjik reaksiyona bağlı histamin maddesi salınmasının engellenmesi,
Histamini üreten mast hücrelerinin salgı yapmasının önlenmesi,
T lenfosit ve eozinofil adı verilen hücrelerin miktarında azalma,
Hastanın burun salgılarında eozinofil, ECP ve Interlökin-5 gibi alerjik reaksiyonlarda artan maddelerin miktarında azalmadır.
Işık tedavisi uygulanma şekilleri;

Rhinolight mevsimsel alerjisi olan hastalarda toplam 6, tüm yıl alerjisi olan hastalarda ise 8 seans olarak uygulanmaktadır. Mevsimsel alerjide ardışık 2 haftada üçer tedavi uygulanırken tüm sene devam eden alerjik nezlesi olan hastalarda ilk hafta yapılan 3 tedaviyi takiben 5 hafta boyunca haftada bir uygulama yapılmaktadır. Işık tedavisinin etki süresi 1 yıl olup bu sürenin sonunda tekrar uygulanması gerekebilmektedir.

Işık tedavisinin uygulanmaması gereken hastalar,

Alerjik nezle tanısı konan bazı hastalarda ışık tedavisinin faydası beklenmeyeceği gibi yan etkileri de olabilir.

Alerji tedavisinde Rinolight kullanılmaması gereken hastalar;

Standart tedavileri kullanamama nedenleri ciddi burun eğiklikleri olan hastalar,
Alerjik nezlenin yanı sıra diğer akut viral ya da bakteriyel burun iltihapları bulunan hastalar,
Burun içinde ya da genizde tümörleri olan hastalar,
Ciddi burun kuruması ve burun içinde kabuklanma şikayeti olan hastalar,
Daha önce cilde yönelik ışık tedavisi sırasında ciltte ciddi sorunlar yaşamış olan hastalardır.
Henüz çocuklarda ışık tedavisi kullanımı ile ilgili yeterli klinik bilgi birikimi olmadığından Rhinolight uygulaması 14 yaş altında önerilmemektedir.

http://www.teomandal.co...i-rhinolight-fototerapi

0

Ekteki dosya (1)

737 Mesaj
11 Ağustos 2012; 2:08:39 

ya bende de herhalde bu hastalıktan olmaya başlıyor, adı her neyse bilmiyorum.

özellikle sabah uyandığımda burnum akıyor ve acı bir hapşurma oluyor ama akşama doğru bir şey kalmıyor normale dönüyor.

yani sabah uyandığımda sanki gripmişim gibi ama aksama doğru iyleşmişim gibi oluyor.

yaklaşık 6 aydır böyle. doktora gittim dediğiniz gibi antibiyotik ve sprey verdi bi işe de yaramadı.

önersi olan varmı?

1226 Mesaj
11 Ağustos 2012; 2:23:23 

Benimde klima veya şiddetli rüzgar fln vurdumu sesim kısılıyo yane burun tarafim tıkanıyo doktora bi kere gittim geniz akıntısı ve sinüzit dedi burun kemigim kalinmis ama belkide para koparmak için ameliyat dedi. Benim gibi sesi kısılan oluyomu?

161 Mesaj
11 Ağustos 2012; 2:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: 4Sfenks

ya bende de herhalde bu hastalıktan olmaya başlıyor, adı her neyse bilmiyorum.

özellikle sabah uyandığımda burnum akıyor ve acı bir hapşurma oluyor ama akşama doğru bir şey kalmıyor normale dönüyor.

yani sabah uyandığımda sanki gripmişim gibi ama aksama doğru iyleşmişim gibi oluyor.

yaklaşık 6 aydır böyle. doktora gittim dediğiniz gibi antibiyotik ve sprey verdi bi işe de yaramadı.

önersi olan varmı?

öneri hemen üstünde duruyor...

0 Mesaj
11 Ağustos 2012; 8:05:58 

Özellikle toz akarina karsi alerjisi olup anti alerjik yatak kilifi yorgan vs alan varmi?Piyasada bir dolu marka var ve fiyatlar arasinda resmen ucurum var. Alipta ben su markadan memnun kaldim diyen var mi?
Bu arada ben hala ilacsiz devam ediyorum su an fena sayilmam.sabahlari haric oksurmemeye basladim. Sabahlari genzimde biriken akintiyi atana kadar oksuruyorum bende. Eve gec giriyorum mumkun olabildigince, odama da sadece uyumak icin giriyorum. ilaclara donmemeye cok kararliyim. Normalde cok asosyal evim evim guzel evim mantalitesine sahip bir insandim. Hastalik sayesinde tam bir sosyal kelebek oldum eve giremiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1226 Mesaj
11 Ağustos 2012; 13:10:32 

Ya Bende hiç öksürük vs olmuyo ama bazen sesim kısılıyo buda alerjikmidir??

322 Mesaj
14 Ağustos 2012; 0:39:58 

quote:

Orijinalden alıntı: becozmy

bak beni iyi dinle kulaklarını dört aç sen daha bu hastalığın başlangıç evresindesin sana tavsiyem hemen rinolıght tedavisi olman çok etkili olduğu söyleniyor ilaçlarla bunu atlatamazsın bundan kesinlikle eminim moral bozmak gibi olmasın ama daha da kötüye gidersin.maddi durumumu biraz düzelteyim hemen gidicem bende kısaca tedavi şekli şu .

Burun mukozasının mikrobik olmayan bir inflamasyonu olan alerjik nezlenin tedavisinde uygulanan en yeni teknolojik yaklaşım özel bir içeriğe sahip yüksek yoğunlukta ışıktan oluşan Rhinolight yani ışık tedavisidir.

Birkaç dakikalık seanslar halinde uygulanan ışık tedavisi ağrısız bir uygulamadır ve bir ya da iki tedaviden sonra olumlu etkileri hemen izlenmeye başlamaktadır.

Hem mevsimsel hem de tüm yıl süren (perenial) alerjik nezlesi olan hastalarda ışık tedavisi ile burunda alerjiye bağlı gelişen kaşıntı, akıntı, tıkanma, hapşuruk gibi her türlü şikayet başarı ile azaltılmakta ya da yok edilmektedir.

Burun içi ışık tedavisi (Fototerapi) alerjik nezlesi olan bütün hastalarda uygulanabileceği gibi bazı hasta gruplarında özellikle tercih edilmektedir. Bunlar;

Alerjik nezle ile ilgili şikayetleri burun spreyleri ve ağızdan alınan alerji ilaçları ile kontrol edilemeyen hastalar,
Standart tedavilerin, yan etki ya da başka hastalıklar için kullanılan diğer ilaçlarla etkileşim gibi çeşitli nedenlerle uygulanamadığı hastalar,
Uzun dönem ilaç kullanmak istemeyen hastalardır.
İki hafta içinde uygulanan 6 ya da 8 seanstan oluşan Rinolight tedavisinde özel dalga boylarındaki ışınların karışımından oluşan bir ışık kullanılmakta ve burun delikleri yolu ile yapılan uygulama sırasında herhangi bir sıcaklık ya da ağrı hissi oluşmamaktadır (Şekil 1). Dokuda herhangi bir kalıcı hasar oluşmadığından alerji hastalarında bir sorun yaşanmadan uzun dönemler kullanılabilmektedir.

Şekil 1. Rhinolight Uygulaması
Rinolight ile verilen ışığın %70 den fazlası gözle görülebilen ışınlar, %25 i ultraviyole A (UVA) ve %5 ten az kısmı ultraviyole B (UVB) dir.

Rinolight ile burunda oluşan başlıca etkiler;

Mukozada alerjik reaksiyona bağlı histamin maddesi salınmasının engellenmesi,
Histamini üreten mast hücrelerinin salgı yapmasının önlenmesi,
T lenfosit ve eozinofil adı verilen hücrelerin miktarında azalma,
Hastanın burun salgılarında eozinofil, ECP ve Interlökin-5 gibi alerjik reaksiyonlarda artan maddelerin miktarında azalmadır.
Işık tedavisi uygulanma şekilleri;

Rhinolight mevsimsel alerjisi olan hastalarda toplam 6, tüm yıl alerjisi olan hastalarda ise 8 seans olarak uygulanmaktadır. Mevsimsel alerjide ardışık 2 haftada üçer tedavi uygulanırken tüm sene devam eden alerjik nezlesi olan hastalarda ilk hafta yapılan 3 tedaviyi takiben 5 hafta boyunca haftada bir uygulama yapılmaktadır. Işık tedavisinin etki süresi 1 yıl olup bu sürenin sonunda tekrar uygulanması gerekebilmektedir.

Işık tedavisinin uygulanmaması gereken hastalar,

Alerjik nezle tanısı konan bazı hastalarda ışık tedavisinin faydası beklenmeyeceği gibi yan etkileri de olabilir.

Alerji tedavisinde Rinolight kullanılmaması gereken hastalar;

Standart tedavileri kullanamama nedenleri ciddi burun eğiklikleri olan hastalar,
Alerjik nezlenin yanı sıra diğer akut viral ya da bakteriyel burun iltihapları bulunan hastalar,
Burun içinde ya da genizde tümörleri olan hastalar,
Ciddi burun kuruması ve burun içinde kabuklanma şikayeti olan hastalar,
Daha önce cilde yönelik ışık tedavisi sırasında ciltte ciddi sorunlar yaşamış olan hastalardır.
Henüz çocuklarda ışık tedavisi kullanımı ile ilgili yeterli klinik bilgi birikimi olmadığından Rhinolight uygulaması 14 yaş altında önerilmemektedir.

http://www.teomandal.co...i-rhinolight-fototerapi

0

Merhaba ben de çocukluğumdan beri bu hastalıktan muzdaribim. Eskiden doktorlar göz damlası burun spreyi falan verirlerdi ama pek etki etmezdi. Sonra Aerius diye bir hap kullanmaya başladım. Başlarda çok iyi geliyordu fakat şu sıralar sanki o da artık etki göstermiyor. Şu an perişan haldeyim. Gerçekten insanda moral falan kalmıyor gözlerim şiş ve kanlanmış burnum da tıkalı ve sinsi sinsi akıyor su gibi sinir ediyor beni. Çok agresif oldum bu aralar.
Yine kesin tedavi yok mu diye bakarken bu Rhinolight yöntemine rastladım biraz araştırdım kesin çözüm değil ama 1 sene falan etki ediyormuş sanırsam. Sizin bildiğiniz bu tedeviyi yapan hangi hastaneler var ya da bu tedaviyi yapan Türkiye'deki hastanelerin listesini nereden bulabiliriz acaba? Şimdiden teşekkür ederim. Hepimize geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda bu hastalıktan kesin olarak kurtuluruz.

DEMİR TAVA GELDİ KÖMÜR BİTTİ AKIL BAŞA GELDİ ÖMÜR BİTTİ

161 Mesaj
14 Ağustos 2012; 1:02:40 

quote:

Orijinalden alıntı: redline25

Merhaba ben de çocukluğumdan beri bu hastalıktan muzdaribim. Eskiden doktorlar göz damlası burun spreyi falan verirlerdi ama pek etki etmezdi. Sonra Aerius diye bir hap kullanmaya başladım. Başlarda çok iyi geliyordu fakat şu sıralar sanki o da artık etki göstermiyor. Şu an perişan haldeyim. Gerçekten insanda moral falan kalmıyor gözlerim şiş ve kanlanmış burnum da tıkalı ve sinsi sinsi akıyor su gibi sinir ediyor beni. Çok agresif oldum bu aralar.
Yine kesin tedavi yok mu diye bakarken bu Rhinolight yöntemine rastladım biraz araştırdım kesin çözüm değil ama 1 sene falan etki ediyormuş sanırsam. Sizin bildiğiniz bu tedeviyi yapan hangi hastaneler var ya da bu tedaviyi yapan Türkiye'deki hastanelerin listesini nereden bulabiliriz acaba? Şimdiden teşekkür ederim. Hepimize geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda bu hastalıktan kesin olarak kurtuluruz.

öncelikle geçmiş olsun sırayla gidelim alerji üzerine en iyi hastahane çapa tıp fakültesi'dir ancak o kadar yoğundurlar ki bir kaç ay sonraya gün veriyorlar.burnun tıkalıysa sinüs rinse kullan ne varsa boşaltır burnu nemlendirir rahat nefes alırsın daha sonra gelelim aerıus alerji hapına uzun süre kullanımlarda vücut bir nevi bağışıklık kazanıyor sanki o yüzden değiştirmeni tavsiye ederim xyzal kullan fazla uyku yapmaz sersemletmez iyide gelir.sırayla şunları kullan.
1-xyzal 2-sinüs rinse 3-duact(sadece 1 ay efedrin içerir) 4-apikobal vitamin(1 ay günde 2 tane)
çok rahatlarsın merak etme ben 10 senidir çekiyorum bunu hepsi tecrübe edilmiştir.
RİNOLIGHT BU TEDAVİNİN EN ETKİLİ YÖNTEMİDİR O BİR YIL VARYA MUMLA ARARSIN ONU MADDİ DURUMU DÜZELTEYİM BİRAZ KOŞARAK GİDİCEM

322 Mesaj
15 Ağustos 2012; 10:46:08 

quote:

öncelikle geçmiş olsun sırayla gidelim alerji üzerine en iyi hastahane çapa tıp fakültesi'dir ancak o kadar yoğundurlar ki bir kaç ay sonraya gün veriyorlar.burnun tıkalıysa sinüs rinse kullan ne varsa boşaltır burnu nemlendirir rahat nefes alırsın daha sonra gelelim aerıus alerji hapına uzun süre kullanımlarda vücut bir nevi bağışıklık kazanıyor sanki o yüzden değiştirmeni tavsiye ederim xyzal kullan fazla uyku yapmaz sersemletmez iyide gelir.sırayla şunları kullan.
1-xyzal 2-sinüs rinse 3-duact(sadece 1 ay efedrin içerir) 4-apikobal vitamin(1 ay günde 2 tane)
çok rahatlarsın merak etme ben 10 senidir çekiyorum bunu hepsi tecrübe edilmiştir.
RİNOLIGHT BU TEDAVİNİN EN ETKİLİ YÖNTEMİDİR O BİR YIL VARYA MUMLA ARARSIN ONU MADDİ DURUMU DÜZELTEYİM BİRAZ KOŞARAK GİDİCEM

teşekkürler dün forumda sorun olduğu için giremedim bu sene geçtide artık seneye bahar aylarında yaptırırım inşallah bu ışın tedavisini bu sinus rinse ilacını biraz araştırdım epey olumlu yorumlar var dün 1-2 yere sordum yok dediler bugün de çıkıp eczaneleri dolaşacağım bulana kadar. Pek yaygın bir ilaç değil herhalde neyse hepimize geçmiş olsun tekrardan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DEMİR TAVA GELDİ KÖMÜR BİTTİ AKIL BAŞA GELDİ ÖMÜR BİTTİ

16 Mesaj
25 Ağustos 2012; 9:57:05 

arkdaşlar geniz akıntısı için Avamys adlı ilacı kullananlar var mı ?

10 Mesaj
27 Ağustos 2012; 10:53:29 

selam
Avamys yeni nesil bir nasal sprey ben kullanıyorum 4-5 ay kullanmak gerekiyor eğer kronik rinitseniz.Nasonex ten daha iyi bir sprey dir.Hatta hap bile kullanmama gerek kalmıyor bende sadece sprey ile idare ediyorum.Kışa kadar kullanıp sonra alerji mevsimi başladığında tekrar almayı düşünüyorum.Yalnız ses kısıklığı yapabilir o yüzden 2 fıstan fazla sıkmayın günde.
Hap olarak ta clarinase alabilrsiniz uyku yapmaz bitkinlik vermez cirrus veya aeurius gibi..
Allah şifa versin inatçı bir hastalık ve masraflıda.

161 Mesaj
27 Ağustos 2012; 15:50:52 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgecanturk

selam
Avamys yeni nesil bir nasal sprey ben kullanıyorum 4-5 ay kullanmak gerekiyor eğer kronik rinitseniz.Nasonex ten daha iyi bir sprey dir.Hatta hap bile kullanmama gerek kalmıyor bende sadece sprey ile idare ediyorum.Kışa kadar kullanıp sonra alerji mevsimi başladığında tekrar almayı düşünüyorum.Yalnız ses kısıklığı yapabilir o yüzden 2 fıstan fazla sıkmayın günde.
Hap olarak ta clarinase alabilrsiniz uyku yapmaz bitkinlik vermez cirrus veya aeurius gibi..
Allah şifa versin inatçı bir hastalık ve masraflıda.

bu arkadaşın önerdiği clarinase ve cirrus normal alerji haplarından farklıdır.
ben bunları önermicem çünkü ikisinide kullandım eğer hatırım varsa siz sadece benim dediklerimi kullanın yeter:))) şaka bi tarafa çünkü bu illetin şakası bile yapılmaz daha bugün ilaç yazdırmaya gidicem apartmandan 1 kat aşağıya indim genzimde akıntı var bir çekeyim atayım dedim keşke demez olaydım çıkartamadım bu sefer başladım öğürmeye koşarak eve geldim doğru lavaboya öğürmekten nerdeyse midemin suyu ağzımdan çıkacak hemen o arada bir dilim ekmek yutkunmaya başladım biraz kendime gelince hemen koştum ilacı yazdırmaya.
2 kutu xyzal yazdırdım bu aralar bu alerji hapını kullanıyorum bayağıda iyi geliyor tabi herkesin bünyesi farklı
clarinase ve cirrus out xyzal,aerıus,zyrtec,rupafin in kullanın bünyenize hangisi iyi gelirse onunla devam edin.
tekrar hepimize geçmiş olsun.

25 Mesaj
31 Ağustos 2012; 22:25:13 

şu linki inceleyin, sorunuz olursa yanıtylarım
http://www.drozgurkemal...mal/Allerjik_Rinit.html

580 Mesaj
3 Ekim 2012; 17:43:17 

takip

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İşidir, Dürüstlük ise Cesaret. Eğer Zekan Yetmiyorsa Yalan Söylemeye, Cesaretini Kullanıp Dürüst Olmayı Dene..

Uzaklaştırılmış
3 Ekim 2012; 17:52:36 

quote:

arkadaşlar bu hastalıkla ilgili deneyimi olanlar lütfen bilgilerini paylaşsın ben yaklaşık 6 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyorum bir çok tedavi yöntemi denememe rağmen banamısın demiyor devamlı olarak burnumu çekme ihtiyacı hissediyorum ,geniz akıntısı ve nefes darlığı oluyor yaşam tarzını inanılmaz etkiliyor şu an
da tedavi gören veya tedavisini tamamlamış arkadaşlar varsa birbirimize yardımcı olalım benim görmüş olduğum tedavi ve şekilleri
klasik hastane tedavisi alerji hapları , antibiyotikler, burun spreyleri
kortizon tedavisi(kesinlikle tavsiye etmiyorum)
aktar tedavisi
biorezonans
psikolog
bu süre zarfında konulan teşhisler farklı oldu kimisi alerjik nezle kimisi alerjik kökenli sinüzit,kimisi bağırsaklarda mantar kimisi burun eti büyüklüğü dedi en sonunda konulan teşhis alerjik nezle şeklinde tecrübelerinizi bekliyorum selamlar.

kaç yaşındasın?
nerede oturuyorsun?

ya yaşım ilerleyince düzelme gösterdi alerjik rinitim, ya da taşındığımız şehrin kuru havası bana yaradı. ama eskiye göre daha iyiyim maşallah. bendeki olay sadece kışın oluyor

0 Mesaj
3 Ekim 2012; 23:58:00 

Yukarıdaki mesajlarımı okuyanlar bilirler en son tabiri caizse alerji yüzünden depresyondaydım.
Artık canıma tak edip 1 Ağustos tarihinde tüm ilaçları spreyleri bırakmamdan beri çok şey değişti. Aşağıda yazacaklarım konusunda 1.si bahsettiğim ürünlerin / sitelerin vs hiç biriyle "duygusal" alışverişim yok. Gerekirse buraya aldığım ürünlerin faturalarını dahi koyabilirim.
Çok umutsuz olduğumdan o gazla bu alerji işine bayag bir yatırım yaptım. Yıllar sonra geceleri deliksiz uyuyorum, yemişim parayı. BEN ALERJİDEN %100 KURTULAMASAM DA ONU %95 KONTROL ALTINA ALMAYI BAŞARDIM! Teker teker neler yaptığımı yazacağım. Bunların hepsi benim artık umutsuzlukla sarılıp yaptığım şeyler eğer toz akarına karşı alerjiniz ve buna bağlı alerjik astımınız varsa lütfen sonuna kadar okuyun. Bu anlattıklarımdan elbet biri işinize yarar.
1- Kendi kendinizin doktoru olun!
Anladım ki insan ancak kendi kendinin doktoru olduğunda bu illetten kurtulabiliyor. Bir de bu alerjinin tek tedavisi alerjenden kaçmak. Bünyenizin bir bardak olduğunu düşünün günlük alerjenlerde “su” diyelim işte alerjik arkadaşım o bardağı baştan doldurup taşırmayacaksın yoksa her şey kontrolden çıkıyor. Önce neye alerjiniz olduğunu bulun!
Bana bir dolu alerji testi yapıldı sadece 2-3 tanesi pozitif çıktı. Buna rağmen ben bazı gıdalara v.s. duyarlılığımın olduğunun farkındaydım. Doktoruma sordum ve alerji testinin negatif çıkması o şeye alerjin olmadığını garanti etmez cevabını aldım. Bundan sonra da günlük tutmaya başladım. Size komik gelebilir ama her sabah uyandığımda gece uykuma ve bir önceki güne ait alerjik şikayetlerime not verdim 1’den 10’a kadar. Her gün ne yediğimi yazdım. O gün nasıl hissettiğimi ve şikayetlerimi tek tek yazdım. 2 hafta geçince gerçekten olayları daha iyi anlayabildim günlük sayesinde.
İster inanın ister inanmayın bazı gıdalar alerjilerle çapraz reaksiyona girip tabiri caizse o alerjiyi azdırabiliyor. Daha fazla bilgi için “allergies cross reaction, studies” diye aratın internetten.
2- Cross Reaction (Çapraz reaksiyon)
Zannederdim ki beni sadece şu mite böcükleri uçuşan tozlar polenler filan rahatsız ediyor. İşte o öyle değilmiş. Uzun uuuuzun günlük tuttuktan sonra şu gıdaları tükettiğimde daha hassas hale geldiğimi gördüm; bal, domates(özellikle kuru domates), badem, ceviz, Antep fıstığı, fındık, yaş mayalı hamurdan yapılan bilumum hamur işi, çikolata (maalesef  ), çiğ süt. Bu liste sizin için aynı olacak diye bir kaide yok yalnız buradaki bir çok gıda zaten çapraz reaksiyondan bahseden makalelerde mimlenmiş gıdalar.
Şimdi bir de benim et yememek ya da şöyle diyelim minimum ölçüde hayvansal protein almak gibi cahilce bir huyum vardı. Şimdi deli gibi proteine yüklendim ve karbonhidratı minimuma indirdim ve çooook çok daha iyiyim. Et yemediğim için çok salakmışım onu anladım. Ayrıca mutlaka ve mutlaka bol bol balık tüketin. (Eğer imkanınız varsa Omega 3 takviyesi kullanın bağışıklık sistemi için çok gerekli)
3- Kış çayı
İlacı bıraktıktan sonra ilk yaptığım şey geceleri kış çayı içmek oldu. Aktarlara sorun kış çayı diye mutlaka bulursunuz. İçinde ne var deseniz sayamam çünkü 40 tane şey var. Aktarlardan kış çayı diye istediğinizde üç aşağı beş yukarı aynı karışımı alıyorsunuz. Bu çay öksürüğe birebir. Bal koyarak içmeyin. Başlarda ben de bal koyuyordum ama hata ediyormuşum.

4- Kefir (Prebiyotikler)
Şimdi prebiyotiklerin yani bağırsaktaki sindirime yararlı bakterilerin alerjiyle ne alakası var diyeceksiniz. Ama çok var. Daha fazla bilgi için buyurun buradan yakın : http://www.jigsawhealth.../probiotics-and-the-gut
Kısacası senin o kefirin içindeki kahrolası bakterilere ihtiyacın var dostum. Bu arada kefiri içince bütün tüylerim diken diken oluyor kendisi berbat bir tat. Sırf bu bile çok yararlı bir gıda olduğuna işaret bence zira bildiğiniz gibi bütün iğrenç tatlı şeyler pek faydalı( evet biliyorum çok bilimsel bir yaklaşım oldu).
Bu arada kefir bilinen en iyi prebiyotik gıdalarından olduğu için onu yazdım ama isterseniz siz gidin yoğurt filan yiyin. 5 gün kefir içtikten sonra alerjilerinizdeki azalmaya siz bile inanamayacaksınız o kadar diyorum.
Alerjilerden kurtulmak uğruna nelere yatırım yaptım?
1-Sinus Rinse
Yukarıda birkaç arkadaş daha bahsetti diye hatırlıyorum. Ben de zaten bunun üzerine gittim bunu aldım. Burnunuza şu spreyleri sıkıp sıkıp durmayın hiç biri uzun vade de kullanım için değil bu spreylerin. Zaten her biri teker teker etkisini yitirince öyle ortada ambale olmuş bir burunla kalıveriyorsunuz. Bu bildiğiniz pH seviyesi dengelenmiş tuzlu su gibi bişi. Denizi ayağınıza getiriyor. Sinuslerinizi illa açacak bir şey arıyorsanız bunu kullanın. Düzenli yaptığınızda bir süre sonra sinüsleriniz temizleniyor. İlk kullandığımda o kadar çok sümüğüm aktı ki 3/4ümün sümükten meydana geldiğini filan düşünmeye başlamıştım.
2-Anti Alerjik yatak zamazingoları
Gittim careshop diye bir siteden anti alerjik yatak ve çarşaf kılıfı aldım ve bu ikilinin benim şikayetlerimin giderilmesinde bayag etkili olduğunu düşünüyorum. Merak eden olursa diye yazıyorum ben Penpu denilen modelden aldım. Biraz bildiğimiz çarşaftan farklı bir dokusu var. İç tarafı naylonumsu bir şeyle kaplanmış bir de bildiğimiz çarşaftan biraz daha sert bir his veriyor yatarken. Yeni yumoş yumuşaklığına alışık olanlar için biraz fazla “hatırhutur” Ancak terletme vs yok diyebilirim.
3- Neem Ağacı özlü sprey
Gittim bioneem diye bir sprey aldım. Bu sprey miteların üremelerini, beslenmelerini vs engelleyip onların sizi hayattan soğuttuğu gibi belli bir süre sonra miteları hakkın rahmetine doğru yolluyormuş. Şimdi bu yaradı mı yaramadı mı bilemiyorum. Zira odamdaki, yatağımdaki miteları saymadım. Ama ürünü kullandım. Toplasan 8m2 bir odam var ve ürünün üzerinde belirtildiği gibi tüm kumaş yüzeylere bunu sıktım. Kokusu ilk sıktığınızda biraz soğan kokusu gibi. Allahtan o koku sonradan geçiyor ama beni bayag aksırtıp hapşurttu. Bir daha alır mıyım kararsızım. İlk kullanımda şişenin çoğu bitmişti, ikinciyi de geçtiğimiz pazar kullandım. Ama yine beni kötü etti kokusu. Bu ürün konusunda çekimserim açıkçası.
Hala okuyorsan belli ki alerji konusunda çok ümitsizsin kardeş. Umarım iyileşirsin. Okuyupta sıkılanlara bişi diyemiyorum ben bile yazarken bir ara bitse de gitsek oldum. Dediklerimden size uyabileceğini düşündüğünüzü yapmaya çalışın. Umarım hepiniz iyileşirsiniz. Ara sıra foruma bakıp ölmedim diye yazarım.Hepinize alerjensiz günler.

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2012; 0:08:06 

quote:

Orijinalden alıntı: flyingfork

Yukarıdaki mesajlarımı okuyanlar bilirler en son tabiri caizse alerji yüzünden depresyondaydım.
Artık canıma tak edip 1 Ağustos tarihinde tüm ilaçları spreyleri bırakmamdan beri çok şey değişti. Aşağıda yazacaklarım konusunda 1.si bahsettiğim ürünlerin / sitelerin vs hiç biriyle "duygusal" alışverişim yok. Gerekirse buraya aldığım ürünlerin faturalarını dahi koyabilirim.
Çok umutsuz olduğumdan o gazla bu alerji işine bayag bir yatırım yaptım. Yıllar sonra geceleri deliksiz uyuyorum, yemişim parayı. BEN ALERJİDEN %100 KURTULAMASAM DA ONU %95 KONTROL ALTINA ALMAYI BAŞARDIM! Teker teker neler yaptığımı yazacağım. Bunların hepsi benim artık umutsuzlukla sarılıp yaptığım şeyler eğer toz akarına karşı alerjiniz ve buna bağlı alerjik astımınız varsa lütfen sonuna kadar okuyun. Bu anlattıklarımdan elbet biri işinize yarar.
1- Kendi kendinizin doktoru olun!
Anladım ki insan ancak kendi kendinin doktoru olduğunda bu illetten kurtulabiliyor. Bir de bu alerjinin tek tedavisi alerjenden kaçmak. Bünyenizin bir bardak olduğunu düşünün günlük alerjenlerde “su” diyelim işte alerjik arkadaşım o bardağı baştan doldurup taşırmayacaksın yoksa her şey kontrolden çıkıyor. Önce neye alerjiniz olduğunu bulun!
Bana bir dolu alerji testi yapıldı sadece 2-3 tanesi pozitif çıktı. Buna rağmen ben bazı gıdalara v.s. duyarlılığımın olduğunun farkındaydım. Doktoruma sordum ve alerji testinin negatif çıkması o şeye alerjin olmadığını garanti etmez cevabını aldım. Bundan sonra da günlük tutmaya başladım. Size komik gelebilir ama her sabah uyandığımda gece uykuma ve bir önceki güne ait alerjik şikayetlerime not verdim 1’den 10’a kadar. Her gün ne yediğimi yazdım. O gün nasıl hissettiğimi ve şikayetlerimi tek tek yazdım. 2 hafta geçince gerçekten olayları daha iyi anlayabildim günlük sayesinde.
İster inanın ister inanmayın bazı gıdalar alerjilerle çapraz reaksiyona girip tabiri caizse o alerjiyi azdırabiliyor. Daha fazla bilgi için “allergies cross reaction, studies” diye aratın internetten.
2- Cross Reaction (Çapraz reaksiyon)
Zannederdim ki beni sadece şu mite böcükleri uçuşan tozlar polenler filan rahatsız ediyor. İşte o öyle değilmiş. Uzun uuuuzun günlük tuttuktan sonra şu gıdaları tükettiğimde daha hassas hale geldiğimi gördüm; bal, domates(özellikle kuru domates), badem, ceviz, Antep fıstığı, fındık, yaş mayalı hamurdan yapılan bilumum hamur işi, çikolata (maalesef  ), çiğ süt. Bu liste sizin için aynı olacak diye bir kaide yok yalnız buradaki bir çok gıda zaten çapraz reaksiyondan bahseden makalelerde mimlenmiş gıdalar.
Şimdi bir de benim et yememek ya da şöyle diyelim minimum ölçüde hayvansal protein almak gibi cahilce bir huyum vardı. Şimdi deli gibi proteine yüklendim ve karbonhidratı minimuma indirdim ve çooook çok daha iyiyim. Et yemediğim için çok salakmışım onu anladım. Ayrıca mutlaka ve mutlaka bol bol balık tüketin. (Eğer imkanınız varsa Omega 3 takviyesi kullanın bağışıklık sistemi için çok gerekli)
3- Kış çayı
İlacı bıraktıktan sonra ilk yaptığım şey geceleri kış çayı içmek oldu. Aktarlara sorun kış çayı diye mutlaka bulursunuz. İçinde ne var deseniz sayamam çünkü 40 tane şey var. Aktarlardan kış çayı diye istediğinizde üç aşağı beş yukarı aynı karışımı alıyorsunuz. Bu çay öksürüğe birebir. Bal koyarak içmeyin. Başlarda ben de bal koyuyordum ama hata ediyormuşum.

4- Kefir (Prebiyotikler)
Şimdi prebiyotiklerin yani bağırsaktaki sindirime yararlı bakterilerin alerjiyle ne alakası var diyeceksiniz. Ama çok var. Daha fazla bilgi için buyurun buradan yakın : http://www.jigsawhealth.../probiotics-and-the-gut
Kısacası senin o kefirin içindeki kahrolası bakterilere ihtiyacın var dostum. Bu arada kefiri içince bütün tüylerim diken diken oluyor kendisi berbat bir tat. Sırf bu bile çok yararlı bir gıda olduğuna işaret bence zira bildiğiniz gibi bütün iğrenç tatlı şeyler pek faydalı( evet biliyorum çok bilimsel bir yaklaşım oldu).
Bu arada kefir bilinen en iyi prebiyotik gıdalarından olduğu için onu yazdım ama isterseniz siz gidin yoğurt filan yiyin. 5 gün kefir içtikten sonra alerjilerinizdeki azalmaya siz bile inanamayacaksınız o kadar diyorum.
Alerjilerden kurtulmak uğruna nelere yatırım yaptım?
1-Sinus Rinse
Yukarıda birkaç arkadaş daha bahsetti diye hatırlıyorum. Ben de zaten bunun üzerine gittim bunu aldım. Burnunuza şu spreyleri sıkıp sıkıp durmayın hiç biri uzun vade de kullanım için değil bu spreylerin. Zaten her biri teker teker etkisini yitirince öyle ortada ambale olmuş bir burunla kalıveriyorsunuz. Bu bildiğiniz pH seviyesi dengelenmiş tuzlu su gibi bişi. Denizi ayağınıza getiriyor. Sinuslerinizi illa açacak bir şey arıyorsanız bunu kullanın. Düzenli yaptığınızda bir süre sonra sinüsleriniz temizleniyor. İlk kullandığımda o kadar çok sümüğüm aktı ki 3/4ümün sümükten meydana geldiğini filan düşünmeye başlamıştım.
2-Anti Alerjik yatak zamazingoları
Gittim careshop diye bir siteden anti alerjik yatak ve çarşaf kılıfı aldım ve bu ikilinin benim şikayetlerimin giderilmesinde bayag etkili olduğunu düşünüyorum. Merak eden olursa diye yazıyorum ben Penpu denilen modelden aldım. Biraz bildiğimiz çarşaftan farklı bir dokusu var. İç tarafı naylonumsu bir şeyle kaplanmış bir de bildiğimiz çarşaftan biraz daha sert bir his veriyor yatarken. Yeni yumoş yumuşaklığına alışık olanlar için biraz fazla “hatırhutur” Ancak terletme vs yok diyebilirim.
3- Neem Ağacı özlü sprey
Gittim bioneem diye bir sprey aldım. Bu sprey miteların üremelerini, beslenmelerini vs engelleyip onların sizi hayattan soğuttuğu gibi belli bir süre sonra miteları hakkın rahmetine doğru yolluyormuş. Şimdi bu yaradı mı yaramadı mı bilemiyorum. Zira odamdaki, yatağımdaki miteları saymadım. Ama ürünü kullandım. Toplasan 8m2 bir odam var ve ürünün üzerinde belirtildiği gibi tüm kumaş yüzeylere bunu sıktım. Kokusu ilk sıktığınızda biraz soğan kokusu gibi. Allahtan o koku sonradan geçiyor ama beni bayag aksırtıp hapşurttu. Bir daha alır mıyım kararsızım. İlk kullanımda şişenin çoğu bitmişti, ikinciyi de geçtiğimiz pazar kullandım. Ama yine beni kötü etti kokusu. Bu ürün konusunda çekimserim açıkçası.
Hala okuyorsan belli ki alerji konusunda çok ümitsizsin kardeş. Umarım iyileşirsin. Okuyupta sıkılanlara bişi diyemiyorum ben bile yazarken bir ara bitse de gitsek oldum. Dediklerimden size uyabileceğini düşündüğünüzü yapmaya çalışın. Umarım hepiniz iyileşirsiniz. Ara sıra foruma bakıp ölmedim diye yazarım.Hepinize alerjensiz günler.

sağol bilgiler için. okudum hepsini

580 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:09:48 

Değerli arkadaşlar bende alerji hususunda muzdarip olan kişilerdenin.Aslında alerjimiyim bilemiyorum genel görüntüye bakılırsa alerjiymişim gibi gözküyor.
Temel sorunlarım senelerdir (en az 5 yıl) özellikle bu aylardan sonra ve kışın çok sık ve uzun süreli rahatsızlanmam bu rahatsızlığın genelde geceleri ve sabaha karşı boğaz yanmasınla gelmesi ve ardından kırgınlık halsizlik burun tıkanıklığı geniz akıntısı hissi ve 1 hafta sonrası öksürük daha sonrada 1 ayı bulup geçen gripal enfeksiyon tarzı rahatsızlık git doktora versin Theraflu Forte bir antibiyotik bir burun spreyi gibi bişey dön eve gel kullan dur hiç bir iyileşme olmasın sonuç olarak mideyi boz ve aşağıya otur.Senelerdir durum bu.

Durumun alerjik olabileceğini yeni anlamış durumdayım yani bir nevi teşhisi internetten araştırarak kendim koydum desem yalan olmaz.Yazın genelde gayet iyiyim ama sonbahar geldi ya artık ufak ufak belirtiler başladı yine.Dün özel hastahanenin birinde doktora göründüm akçiğer,sinüzit filmleri çektirmemi istedi polen ve akarlara karşı test yaptırmamı istedi ama alerjik bir durum gözükmedi ardından rupafin,nasonex, respair(notta adında ilaç yazmış doktor eczacı muadilini vermiş) bunları kullan bir ay sonra gel dedi şimdi onları kullanıyorum.

Ben polenden değilde akardan şüpheleniyordum doğrusu,kısmet olursa bir ay sonra gidersem özellikle kimyasallara karşı test isteyeceğim sebebine gelirse kolonya ve parfüm kokuları hanımların yerleri sildiği deterjanlar kokuları beni bi hayli rahatsız ediyor yoğun bir parfüm kokusundan sonra sanki burnum tıkanıyor.
Şu an bir belirsizlik içindeyim, uzun seneler sonra bir noktadan işe başlamış oldum forumda böyle bir konu açıldığı görünce bende dahil olup hem okumak hemde yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim inşallah yazılan yazılar yapılan yorumlarla birbirimize faydalı oluruz.Konunun yakın takipçisi olacağım yazdıklarımla ilgili yorum ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.Herkese selamlar sağlıklı günler diliyorum

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İşidir, Dürüstlük ise Cesaret. Eğer Zekan Yetmiyorsa Yalan Söylemeye, Cesaretini Kullanıp Dürüst Olmayı Dene..

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2012; 15:12:08 

quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

Değerli arkadaşlar bende alerji hususunda muzdarip olan kişilerdenin.Aslında alerjimiyim bilemiyorum genel görüntüye bakılırsa alerjiymişim gibi gözküyor.
Temel sorunlarım senelerdir (en az 5 yıl) özellikle bu aylardan sonra ve kışın çok sık ve uzun süreli rahatsızlanmam bu rahatsızlığın genelde geceleri ve sabaha karşı boğaz yanmasınla gelmesi ve ardından kırgınlık halsizlik burun tıkanıklığı geniz akıntısı hissi ve 1 hafta sonrası öksürük daha sonrada 1 ayı bulup geçen gripal enfeksiyon tarzı rahatsızlık git doktora versin Theraflu Forte bir antibiyotik bir burun spreyi gibi bişey dön eve gel kullan dur hiç bir iyileşme olmasın sonuç olarak mideyi boz ve aşağıya otur.Senelerdir durum bu.

Durumun alerjik olabileceğini yeni anlamış durumdayım yani bir nevi teşhisi internetten araştırarak kendim koydum desem yalan olmaz.Yazın genelde gayet iyiyim ama sonbahar geldi ya artık ufak ufak belirtiler başladı yine.Dün özel hastahanenin birinde doktora göründüm akçiğer,sinüzit filmleri çektirmemi istedi polen ve akarlara karşı test yaptırmamı istedi ama alerjik bir durum gözükmedi ardından rupafin,nasonex, respair(notta adında ilaç yazmış doktor eczacı muadilini vermiş) bunları kullan bir ay sonra gel dedi şimdi onları kullanıyorum.

Ben polenden değilde akardan şüpheleniyordum doğrusu,kısmet olursa bir ay sonra gidersem özellikle kimyasallara karşı test isteyeceğim sebebine gelirse kolonya ve parfüm kokuları hanımların yerleri sildiği deterjanlar kokuları beni bi hayli rahatsız ediyor yoğun bir parfüm kokusundan sonra sanki burnum tıkanıyor.
Şu an bir belirsizlik içindeyim, uzun seneler sonra bir noktadan işe başlamış oldum forumda böyle bir konu açıldığı görünce bende dahil olup hem okumak hemde yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak istedim inşallah yazılan yazılar yapılan yorumlarla birbirimize faydalı oluruz.Konunun yakın takipçisi olacağım yazdıklarımla ilgili yorum ve değerlendirmelerinizi bekliyorum.Herkese selamlar sağlıklı günler diliyorum

bence alerji. parfüm, deterjan vs. kokularının seni rahatsız etmesinden belli.

iyi bir doktora gidip kapsamlı bir test yaptır, nelere alerjin varmış öğren

580 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:16:20 

Ayrıca şöyle dikkat çekici bir husus var bir tanesini edirne tıp fakültesinde bir diğerinide hastahanede labaratuvarda çalışan bir arkadaştan rica ederek 2 kere İge testi yaptırdım alerjik durum kanda çıkıyormuş ya (valla ben demiyorum internette okuduklarım öyle diyordu) bende tahlil yaptırdım her iki ayrı zamanda yapılan tahlillerde İge değerleri normal çıktı yine başka bir yerde okuduğuma göre bazen İge değerleri normal gözükebiliyormuş ama yinede alerjik bir durum olabiliyormuş.

Nitromix P24 Kombi

580 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:19:26 

quote:

Orijinalden alıntı: StewieG.

iyi bir doktora gidip kapsamlı bir test yaptır, nelere alerjin varmış öğren

Kapsamlı derken ne demek istedin konunun detaylarını pek bilmiyorum ayrıcaben parfüm kokusundan rahatsız olduğumu dile getirdim.Kısmetse 1 ay sonra özellikle kimyasallara karşı test isteyeceğim.

Nitromix P24 Kombi

Uzaklaştırılmış
4 Ekim 2012; 15:22:47 

quote:

Kapsamlı derken ne demek istedin konunun detaylarını pek bilmiyorum ayrıcaben parfüm kokusundan rahatsız olduğumu dile getirdim.Kısmetse 1 ay sonra özellikle kimyasallara karşı test isteyeceğim.

çok hatırlamıyorum ama bana küçükken iğne mi aşı mı ne vurarak test yapmışlardı. bi sürü şeye alerjim çıkmıştı.

0 Mesaj
21 Ekim 2012; 16:48:37 

Arkadaşlar Merhaba, Görüyorum ki Alerjik Astım Uyku Setimizden kullanan arkadaşlarımız var. Ve alerjik astım - cild alerjisi ve Toz akarı alerjisi sorunu yaşayan hastalar için Tüv - Ecarf ve Ekötex Testlerine sahip bir ürün olan Penpu Anti Alerjik Uyku Seti alınmış, Özellik le Belirtmek isterim Piyasada Satılan Penpu Yatak Koruyucular Anti Alerjik değildir. Penpu Anti Alerjik Uyku Seti ve Kılıfları Sadece Careshop internet sitesinde yada Gentuğ Textile Genel merkezinde satılmakdadır. Diğer yerlerde satılan Penpu Kılıflar yine Gentuğ Tekstil ürünü ve fabrikalarında üretilmektedir ancak Sanitized Anti Mite apresi Kullanılmamakdadır. Bu konuya mutlaka özen gösteriniz. Bu sorun ile ilgili bir çok Telefon alıyoruz. Ayrıca Penpu %100 Pamuk - Alt Yüzey PU Membrane ve Sanitized apresi ile laminelidir. Alt katman Naylonumsu bir Görüntü verir ama özelliği Toz akarlarını geçirmemesi ve Besin zincirini kırmasıdır. Üst katman %100 Pamuk yumuşak Dokuya sahiptir. Ayrıca Bu seti alan hastalarımıza Önemle tavsiyemiz bu ürünün üzerine bir çarşaf sererek değil direk tene temas edecek şekilde yatmalarıdır. Çünkü bu Ürün Anti-Alerjik ve Anti-Bakteriyeldir. Yani Yatağın içindeki toz akarlarından koruduğu gibi havadan - perdeden - halıdan kalkan toz akarlarına karşıda sizlere koruma sağlar.

Teşekkür ederiz.
CareShop Profesyonel Hasta Bakım Ürünleri

CareShop Profesyonel Medikal Bakım Ürünleri

0 Mesaj
5 Kasım 2012; 22:07:39 

Alerjik astım uyku setinizi uzun zamandır kullanıyorum. Şu bir gerçek ki toz akarına karşı alerjisi olanlar önce yattıkları yataktan başlayarak hayatlarını tekrar alerjilerine göre düzenlemek zorunda. Bu noktada gerçekten careshoptan aldığım ürünlerin büyük yararını gördüm.
Tüm yaz boyunca Penpu yatak kılıfı ve yastık kılıfını kullandım. Geçen ayda malum kışın gelmesiyle Penpu yorgan koruyucu aldım. Müşteri olarak ürünler konusunda fikrimi yazmak istedim. Hem buradaki arkadaşlar yararlansın istiyorum hem de üretici firma olarak belki siz de geri dönüş duymak istersiniz.

+Ürünler piyasadaki diğer antialerjik ürünlerle kıyasla makul fiyatlarda ve kaliteli.
+Web sitesinden her alışveriş yaptığımda ürünler elime 2 gün içerisinde ulaştı. Kargo takip konusuyla ilgili siteye mail atmıştım şimdi adını hatırlayamadığım bir beyefendi konuyla ilgili gayet nazik bir şekilde yardımcı oldu. Ancak takip numarasını sitede yayınlamakta iki kere geç kalındı. Takip no yayınlandığında ürünler çoktan elime ulaşmıştı :)
+Kargonun ambalajı gayet güzel sağlam kutularda yapılıyor. Bir siparişimin kutusundan tanıtım cdsi diğerinden ise kocaman bir katalog çıktı büyük bir ilgiyle ikisini de inceledim.
+Ürünler alışılmış çarşaftan biraz daha kalın ve sanki biraz daha sert ama insan zamanla alışıyor.
+Çarşaf ve yastık kılıfı hiç bir şekilde tüm yaz boyu terletmedi. Ama o yorgan koruyucu yok mu resmen canımı okuyor. Çok soğuk havada iyi olabilir ama çoğu gece inanılmaz terleyerek uyandım. Hele dün gece öyle bir terlemiş uyandım ki uyku sersemi tekrar uyuya kaldığımda rüyamda suda boğulduğumu gördüm :D Koruyucu kılıfın naylon kısmı yorganı iki taraftan kapladığı için vücut sıcaklığı resmen içeride hapsoluyor. Özellikle ayak bileklerim ve boyun kısmı inanılmaz bir şekilde terliyor. İçinde kullandığım yorgan çokta kalın olmayan bir 4 mevsim yorgan. Sorun devam ederse kullandığım yorganı daha da ince bir tane ile değiştirmeyi deneyeceğim. Ama keşke bir de antialerjik yorgan üretseniz gerçekten büyük ihtiyaç.

4 Mesaj
7 Kasım 2012; 16:58:49 

Benim de bu illet yüzünden kullanmadığım ilaç kalmadı. 5 yıl boyunca iğne tedavisi de oldum. Sonuç kocaman bir SIFIR. 2009 yılında araştırırken gökçek iksir diye bir şurup gördüm internette, yorumda ilaca kendi adını veren İbrahim GÖKÇEK diye birinin bu illetten kendi yaptığı ilacı sayesinde kurtulduğunu söylüyordu. Ben de ilacı getirtip denemeyi düşündüm(Zaten dünya kadar şey denedim sonuçsuzca).
Sonuç olarak 2009 yılı ortalarından beri bu yapma ilacı kullanıyorum, Allerjimi tam tedavi ettiğini söyleyemem ama yararının çok olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü antihistaminik ilaçları alınca hep uyku halim vardı, ne kadar uyursam uyuyayım sanki uyanamıyor gibiydim. Hayatım zindan oluyordu anlayacağınız. Bu yapma ilacı kullanmaya başladığımdan beri bir rahatlama geldiğini söyleyebilirim. İlkbaharda polen zamanı gene de yardımcı olarak antihistaminik ilaç kullanmak zorunda kalıyorum ama diğer zamanlar antihistaminik ilaç kullanmadan idare edebiliyorum bu yapma ilaç sayesinde. Bir de gökçek tonik diye kırmızı lahana suyu tadında bir ilaç da satıyor, onunda faydası oluyor ama maddi olarak zorluyor beni şahsen.
Kesinlikle reklamını yapmıyorum ama kullanmaya devam eden biri olarak denemenizi tavsiye ediyorum.

Maalesef bu hastalığın tam bir tedavisi yok, çağın hastalığı diyenler tamamen haklı.....

161 Mesaj
7 Kasım 2012; 20:52:46 

quote:

Orijinalden alıntı: icakmakci

Benim de bu illet yüzünden kullanmadığım ilaç kalmadı. 5 yıl boyunca iğne tedavisi de oldum. Sonuç kocaman bir SIFIR. 2009 yılında araştırırken gökçek iksir diye bir şurup gördüm internette, yorumda ilaca kendi adını veren İbrahim GÖKÇEK diye birinin bu illetten kendi yaptığı ilacı sayesinde kurtulduğunu söylüyordu. Ben de ilacı getirtip denemeyi düşündüm(Zaten dünya kadar şey denedim sonuçsuzca).
Sonuç olarak 2009 yılı ortalarından beri bu yapma ilacı kullanıyorum, Allerjimi tam tedavi ettiğini söyleyemem ama yararının çok olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü antihistaminik ilaçları alınca hep uyku halim vardı, ne kadar uyursam uyuyayım sanki uyanamıyor gibiydim. Hayatım zindan oluyordu anlayacağınız. Bu yapma ilacı kullanmaya başladığımdan beri bir rahatlama geldiğini söyleyebilirim. İlkbaharda polen zamanı gene de yardımcı olarak antihistaminik ilaç kullanmak zorunda kalıyorum ama diğer zamanlar antihistaminik ilaç kullanmadan idare edebiliyorum bu yapma ilaç sayesinde. Bir de gökçek tonik diye kırmızı lahana suyu tadında bir ilaç da satıyor, onunda faydası oluyor ama maddi olarak zorluyor beni şahsen.
Kesinlikle reklamını yapmıyorum ama kullanmaya devam eden biri olarak denemenizi tavsiye ediyorum.

Maalesef bu hastalığın tam bir tedavisi yok, çağın hastalığı diyenler tamamen haklı.....

dostum konuyu açan kişi olarak benim gökçek ile tanışmam çapa tıp fakültesinden kaçmam ile başladı:)
6 ay düzenli olarak kullandım ilk zamanlar nefes darlığımın biraz hafiflediğini söyleyebilirim ancak alerji'ye bende faydası olmadı sen uyku halinin kalktığını söylüyorsun evet alerji hapları çok fena uyku yapar eğer sadece bunun faydasını görüyorsan o kadar para vermene gerek yok git bir aktara HİMALAYA TUZU al 1 hafta kullan ve kıyaslama yap maddi olarakda zorlanmazsın 10 liralık alsan günlerce yeter geçmiş olsun.

http://www.himalayatuzu...alarinin-faydalari.html

4 Mesaj
8 Kasım 2012; 0:12:38 

Himalaya tuzunu henüz denemedim, deneyeceğim. Ancak gökçek iksirin yanında zaman zaman gökçek tonik de kullanmak gerekiyor. Sen sırf gökçek iksir mi kullandın da faydası olmadı, bilemiyorum.
Bana başlıca ; burun akıntısı, göz kaşıntısı, hapşuruk ve nefes darlığı(ki en çok muzdarip olduğum konular bunlar idi) faydası oldu ve de olmaya devam ediyor. (Geceleri burun tıkanıklığından nefes alamıyordum, kalbim sıkışıyordu ve uyuyamıyordum.)
Bir diğer husus ta doğal olması, malum tablet ilaçların insan vücuduna acayip zararları oluyor zamanla...
Herkese faydası olmayabilir, bana oldu. Bu sebeple denemenin zararı olmaz. Çünkü sürekli allerjiyle yaşamak gerçekten çok zor...

184 Mesaj
12 Kasım 2012; 12:37:11 

cümleten gecmis olsun bu hastalık için aynen şu sözleri kullanmak yeridir.
bizimkisi bir aşk hikayesi siyah beyaz resim biraz.
Bu alerji denen illeti 2006 yilindan beri çekiyorum.
1. Evre baslangiç = ilk 2006 yılındabasladı itihapli burun akıntısıyla doktora gittim mevsimsel alerji dedi nazonex ve clarinase verdi 20 gün sonra hic birsey kalmadı.
2. Evre tetrarlama = yıl 2008 alerjim tetrarladı aynı doktor nazonex , clarinase ve destmont verdi 20 gunde gecti yine normale döndüm bu doktor ama hiç birsey söylemiyor sunlara dikkat etmelisin bu hastalik sürekki devam eder vs vs vs ben de çok üstüne düsmüyorum nede olsa 2 yılda bir geliyo 20 günde iğlesiyor sonra kadığın yerde hayata devam. 3.evre tekrar geldi gitmiyor ( delirme evresi daha iyi olur adi ) = 2010 yılında bir geldi gitmek bilmedi valla adamda piskoloji bırakmıyor burun spreyleri çogaldi ilk hafta nazonex ve iladilin ( iladilin kortizondur 5 günden fazla kullanılamaz ) desmont aktifet sonraki 4-5 hafta nazonex desmont aktifet 1 aya yakın kullanır ama anca bir normal gidiyordu 2010-2011 yillarinda böyle devam etti 2012 yılının başında kafam attı gittigim doktara rest çektim ilaç verip gönderiyorsun kardesim hiç bisey anlatmıyorsun onu yeme sunu kullanma ben sorarsam ona cevapveriyorsun diye (bu arada doktor iğne tedavisini kabul gömüyor hazırdaki müsteri kacmasin bi yandanda ilaç mümessilleri her gün yanında acaba neden )
2012 ocak ayinda özel bir k.b.b hastanesine (doktor muayene ücreti 160 tl bu arada test hariç ) 50 madeden koldan test yapıldı hiç bir sey cıkmadı test kagıdına baktım zaten benim alerjim testte yazan hiç biri degildi doktora ayne söyledim bu testte yapılanlara zaten alerjim yokki dedim oda bazen alerjiler testlerde çıkmaya biliyor dedi ben özellikle kedisine sordum bunun haricinde baska test varmi benim parfüme yagli boya kokulari yapıştırcı kokularına etkiliyodiye yok dedi ( yalanci hazır müşteri kaçmasın yollalım öylede oldu azicik) neyse alerjim neye oldugu bulunmadan Rhinolight Işık Tedavisi önerdi hemen kabul ettik tabi toplam 8 seans yapılmak üzere ilk 3 seans birer gün aralıklarla kalan 5 seans haftada bir olarak belirlerndi
5 seans girdim ilk 3 seans ise yaradi ama sonraki 2 seans tırta bağladı Rhinolight yaptırırken bu uygulamayı test odasında daha önce testi yapan kadın uzman idi doktorada sorduğum soruyu testi yapan uzmanada sordum 50 maddelik testin içinde beni etkileyen bir madde yokki dedim benim kimyasal kokulara karşı alerjim vardedim uzman aynen şunu söyledi bu işin en kapsamlı yeri çapa tıp fakültesi alerji bilim dalı orda daha kapsamlı test yapıyorlar dedi. bu arada bizim doktor bi iğne verdi bana diprospan bu iğne kortizondur o hastalarına 6 ayda bir yani senede 2 sefer vurduruyomuş banada ya bunu dene yada amelyat ile burun mukozlarını küçültelim dedi ben en önce iğneyi denedim 1 . iğne 2,5 ay gitti sanki hastalıktan kurtulmuş gibiydim ardından 2. iğneyi vurdurdum 2 ayda o gitti 3. iğne 1,5 ay gitti iğne tamamen kortizon.
iğneyi vurdurmamın amacı çapa tıp fakultesine 2012 mart ayında iç hastalıktan randevu aldım gittim
alerji polikinliğine hemen gidemiyosunuz iç hastalıklarıdaki doktor görüyor sizi alerji polikinliğine sevk ediyor.
ni tekim öyle iç hastalıklarında muayenem komedi idi bir prof. yaptı ama dönüp yüzüme bakmadı adam sordu ben adlattım asistanı muayene yaptı abla somaliden yada kenyadan siyahi müslüman yani kaplı bir öğrenci idi burnumdan hariç heryerime baktı baçaklarıma alerjiyle ne alkaysa bile tabi benim piskoloji sıfır hayatımda ilk kez devlet hastanesine gidiyorum oda kobay muhabbeti neyse biz sevki aldık alerji polikinliğine gittik 3 tane abla oturmuş muhabbet, doktorun bana verdiği elindeki sevk kağıdını verdim okumadan ilaça karşı alerjiniz varmı dedi bende yok dedim gelen sevki okumak bile zor geliyor halbuki bütün sorunum orda yazıyor. alerji polikinliginden mart ayında gittim bana tekrar ekim ayına randevu verdiler baktım tarihe bunda bi yanlışvar dedim hayır yok dediler inanamadım 3. ayda gidiyorum 11. aya ekim ayına gün veriyolar yok artık dedim yapacak bişey yok özel hastanedeki doktorun verdiği iğneyi bu arada kullandım bayada faydasını gördüm şimdi 10 sonra çapada elerji testine gidicem hayırlığı.

yukarıda yazan ilaçların hesinin ayrı ayrı etkisi bulunmaktadır doktorunuz vermeden kullanmayın. bu arada ilaçlara alerjisi olan insanlar dikkat edelim.

bitkisel olarak kulandığım bazı şeyler var ada çayı çok iyi boğazlarınızı rahatlatır. çok içmeyin motoru bozarsınız. günde 1-2 tane yeter.

papatya kurusu aktarlarda paket olarak satılır onu bir tencerede 2-2,5 litre yakınsuya koyarak oçakta demleyin suyun rengi sarı olur kaynayınca taşmaya başlar taşmadan alın bir lehene bir çay kaşıgı viks atın alerjisi olan kişi lehenin başında elinde pattaniye ile beklesin kaynayan papatyayı viks koyduğumuz lehene dökün yüzünüz lehenin buharına tutun pattaniyeyi üstünüze örtünki buhar kaçmasın 5-10 dakka battaniye attında bekleyin lehende tabi battaniyenin altında olcak aslım olanlar dikkat etsin bu olay çok terletiyo ama günü kurtarıyosunuz 1 sene öncesine 1 hafta yapardım 1 hafta rahat ederdim şimdi sadece günü kurtarmaya yarıyor.

keçi boynuzu aktarda satılan keçi boynuzu 4-5 çubuk fasulye gibi kırıp bir çezveye atıyosunuz. onuda demliyorusnuz çaygibi çezvede tadı iyi değildir ama geniz akıntısını rahtlatır. sıcak yada soğuk içebilirsiniz.

birde duydum ama yapmadım bir turbun içini oyup ince bir iğne ile deliniyormuş oyuk kısma süzme bal koyarak iğne deliğinden akıtılıyormuş bal sabah akaşam tatlı kaşığı yeniyormuş bunu denemedim ama tanığıgım bir anlattı.

favorim papatya kurusu ve keçi boynuzu.
birde bu hastalıktan muzdarip olup sigarayı bırakamayanlara tavsiyem süzen 92 ( sigara filitresi )kullanın hatta sigarayı bırakmayan herkez kullanabilir bayabi fark var kullanmakla kullanmamak arasında .

bu ay çapaya test için gidicem gelişmeleri sizlerle paylaşırım. cümleten acil şifalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 12 Kasım 2012; 12:47:19 >

580 Mesaj
27 Kasım 2012; 12:00:41 

quote:

Orijinalden alıntı: eric_cantona

cümleten gecmis olsun bu hastalık için aynen şu sözleri kullanmak yeridir.

Sanada geçmiş olsun arkadaşım.
Hastalık süresince olan gelişmeleri yazarsan sevinirim.

Benim derdim geniz akıntısı

Bende alerjik rinitle senelerce adına konmadan soğuk algınlığı ilaçları ile tedavi edilmeye çalışılan bir rahatsızlık olarak ilerledi gitti.
İnanmassın kendim ineternette araştıra araştıra bir isim koymaya çalıştım.Önce sinüzüt ile ilgili bilgileri araştırdım(her sinüzütte baş ağrısı olmuyormuş) daha sonrada alerjik rinite kadar ufak ufak ilerledim.Mayt , mantar, ve polenlere karşı test yaptırdım bir sorun çıkmadı, kanda İge değerlerine baktırdım ondada birşey çıkmadı.

Şu anki safha ne dersen inan bulamadılar.En son clarinase diye bişey verdi sende dedigereksiz geniz akıntısı var, salladı gönderdi.Ben araştırmaya devam ettim yine durum sanki vazamotor rinit gibi veya benzeri bir şey(neçok çeşit alerji türü varmış ya)

dertlerim neler ufaktan yazayım
1- boğaz yanması ve ardından geniz akıntısı
2- sanırım geniz akıntısı veya burunda oluşan iltihaplar bir nevi enfeksiyon yapıyor ve halsizlik keyifsizlik yorgunluk hayattan bezginlik yapıyor
3- biraz 10 günü geçtimi o akıntıdanmı burundaki iltihaptanmı nedir bir süre sonra öksürüğe kadar gidiyor

yaptığım takiplerde
1-sigara içilen ortamda durursam
2-çamaşır suyu,parfüm kokusu ,kolonya ,arko traş losyonu vb. şu an aklıma gelenler kimyasallara karşı ciddi bir rahatsızlığım var anladığım kadarı ile ve buda bir nevi vazamotor rinit gibi duruyor hapşurtmuyor.Ama etken maddeler her nelerse burundaki bir takım yerleri tetikliyor salgı başlıyor şimdilik levmont kullanıyorum eh fena değil diyeyim kesin çözüm olmadı ama,işin kötüsü birçok yan etkisi var gözüküyor.
Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum

Nitromix P24 Kombi

140 Mesaj
27 Kasım 2012; 13:31:08 

Bu illet hastalık benim başımda da var.5-6 yıldır yaşam sevincim kalmadı.Sabahları kalktığımda aşırı yorgun ve bitkin hissediyorum kendimi bu yüzden.Uyanalı 3 saat oldu hâla aynıyım.Oda arkadaşlarım dalga geçiyorlar çok uyuyorum diye.Ama sebebini bilmiyorlar bile.İçinde bulunduğum durum çok berbat.Oturup ders çalışacak kadar bile dinç değilim.Hangi doktora gittiysem hepsi aynı ilaçları veriyorlar.Ama bu ilaçların bana hiçbir faydası yok.Hatta çoğu zaman nefesimi kesiyorlar, uyutuyorlar.Antihistaminik kullanmaktan bıktım artık.Sürekli sabahları boğazımda hastaymışım gibi ağrı, geniz-burun akıntısı ve yorgunluk.Artık öleyim de kurtulayım diyorum bazen yataktan çıkmak istemediğimde.Allerji testi yaptıran arkadaşlar sonuçlarını ve nerede yaptırdıklarını söylerlerse ben de faydalanmak isterim.Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...

184 Mesaj
28 Kasım 2012; 15:56:25 

quote:

Sanada geçmiş olsun arkadaşım.
Hastalık süresince olan gelişmeleri yazarsan sevinirim.

Benim derdim geniz akıntısı

Bende alerjik rinitle senelerce adına konmadan soğuk algınlığı ilaçları ile tedavi edilmeye çalışılan bir rahatsızlık olarak ilerledi gitti.
İnanmassın kendim ineternette araştıra araştıra bir isim koymaya çalıştım.Önce sinüzüt ile ilgili bilgileri araştırdım(her sinüzütte baş ağrısı olmuyormuş) daha sonrada alerjik rinite kadar ufak ufak ilerledim.Mayt , mantar, ve polenlere karşı test yaptırdım bir sorun çıkmadı, kanda İge değerlerine baktırdım ondada birşey çıkmadı.

Şu anki safha ne dersen inan bulamadılar.En son clarinase diye bişey verdi sende dedigereksiz geniz akıntısı var, salladı gönderdi.Ben araştırmaya devam ettim yine durum sanki vazamotor rinit gibi veya benzeri bir şey(neçok çeşit alerji türü varmış ya)

dertlerim neler ufaktan yazayım
1- boğaz yanması ve ardından geniz akıntısı
2- sanırım geniz akıntısı veya burunda oluşan iltihaplar bir nevi enfeksiyon yapıyor ve halsizlik keyifsizlik yorgunluk hayattan bezginlik yapıyor
3- biraz 10 günü geçtimi o akıntıdanmı burundaki iltihaptanmı nedir bir süre sonra öksürüğe kadar gidiyor

yaptığım takiplerde
1-sigara içilen ortamda durursam
2-çamaşır suyu,parfüm kokusu ,kolonya ,arko traş losyonu vb. şu an aklıma gelenler kimyasallara karşı ciddi bir rahatsızlığım var anladığım kadarı ile ve buda bir nevi vazamotor rinit gibi duruyor hapşurtmuyor.Ama etken maddeler her nelerse burundaki bir takım yerleri tetikliyor salgı başlıyor şimdilik levmont kullanıyorum eh fena değil diyeyim kesin çözüm olmadı ama,işin kötüsü birçok yan etkisi var gözüküyor.
Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum

senin sorunların beninkilerle aynı neredeyse ilaçlarda aynı.

çapaya gittim kol testi yaptılar bişey çıkmadı kan tetsi yaptılar ondanda hiç bişey çıkmadı.
bu arada kol testi 2. defa yaptırdım.
gerçi kan testini daha doktor görmedi ama ben sonuçları alınca bi anladım.
ben çapadan önce 2 doktora daha gittim 2 side aynı şunları söyledi alerjin olabilir ama bu neye olduğu bulunamayada bilir çapadan önceki 2 doktorumda bunu söyledi ve aynende öyle oldu peki ne olcak dedim bununla yaşamayı öğreneksin dediler.
biliyorum şimdi nasıl yani ölene kadar çekecekmiyiz diyeceksin ama ne yapacaksın çapa ile gittiğim 3 doktor daha fazlada zorlamak istemiyorum çünkü nette okudum bazı arkadaşlar amelyat olmuş şikayetleri artmış.

birde doktorlarımdan biri radyo frekansı ile burun mukozlarını küçültebilir dedi ama kesin çözüm değil galiba belli bir zaman sonra tekrar etme olabiliyormuş.

geniz akıntısına keçi boynuzunu kesin öneririm 1,5 su bardağı cezveye ılıksu ( yani ne kaynatılmış ne dolaptan soğuk ) 3-4 tane keçi boyunuzunu fasulye gibi kır 10 dakika kaynasın sonra sıçak ( çay gibi ) bi su bardagı iç inan faydasını göreceksin çok kötü oldugunda günde 2 defa yapabilirsin çok kötü değilsen 1 bardak iç .

burun tıkanıklıgınada kuru papatya 1 litre suya aktardan aldıgım bi paket ( iki avuç tepeleme yani) koyuyorum kaynatıyorum yüzümü buharına tutuyorum kafamıda büyük havlu yada battaniye ileörtüyorum buhara tutarken buhar hemen kaçmasın diye 5 dakika yeter. 3 gün üstüste yapınca baya bi rahatlama oluyor. en azından burun akıntısı geniz yerine öne akıyor.

birde diprospan diye bi iğne var baya etkili kortizondur kendileri ama doktora danışmadan kesinlikle kullanmayın bazıların bu iğne 6 ay faydalı oluyormuş senede 2 sefer yurduruyorlarmış doktorun söylediği bu
ama bende 2-2,5 ay kadar yaradı .

kol testini belli yıllar aralığında tekrar etmekte fayda var. nedeni ise alerjinin değişkenlik gösterip göstermediğini öğrenmek için.

bu arada kimyasal koku alerjisinin testi yokmuş dünyanın hiç biyerinde yani parfume, deterjan, yapıştırı, yalı boya kokusu evde yapıldığında en az bir ayda kokusu gitmez ben ondan rahatsın oldum bir sefer 6 ayda iğleştim su bazlı boya kullanın evinizde kokusu 2 günde kaybolur. yani bunlara karşı alerjiniz varsa testi yok
3 doktorda aynı bunları söyledi.

klimadan kesinlikle uzak durun evde kalorifer kullanıyosanız evin sıcaklık derecesi 20 ila 23 derece arası nem ise 50-55 olsun sıcaklık ve nem ölçerler var odanıza ondan koyun nette 10 tl gibi bi ücrete satıyorlar
kaloriferli evlerde nem artırmak için kalorifer peteklerine su haznesi asın yada üstüne ıslak bez koyu.

giysileriniz yıkandıktan sonra açık havada kurutun( balkonda). ev içinde kuruyunca deterjan kokusu kalıyor.

cümleten geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eric_cantona -- 28 Kasım 2012; 16:53:59 >

184 Mesaj
28 Kasım 2012; 16:09:09 

quote:

Orijinalden alıntı: s-topmark

Bu illet hastalık benim başımda da var.5-6 yıldır yaşam sevincim kalmadı.Sabahları kalktığımda aşırı yorgun ve bitkin hissediyorum kendimi bu yüzden.Uyanalı 3 saat oldu hâla aynıyım.Oda arkadaşlarım dalga geçiyorlar çok uyuyorum diye.Ama sebebini bilmiyorlar bile.İçinde bulunduğum durum çok berbat.Oturup ders çalışacak kadar bile dinç değilim.Hangi doktora gittiysem hepsi aynı ilaçları veriyorlar.Ama bu ilaçların bana hiçbir faydası yok.Hatta çoğu zaman nefesimi kesiyorlar, uyutuyorlar.Antihistaminik kullanmaktan bıktım artık.Sürekli sabahları boğazımda hastaymışım gibi ağrı, geniz-burun akıntısı ve yorgunluk.Artık öleyim de kurtulayım diyorum bazen yataktan çıkmak istemediğimde.Allerji testi yaptıran arkadaşlar sonuçlarını ve nerede yaptırdıklarını söylerlerse ben de faydalanmak isterim.Tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...

test yaptırmak istiyorsan maddi durumun müsayitse incirlide ENT var ben orda yaptırdım
çapada yaptırmak istersen iç hastalıklarından gün alacaksın orda muayene edecekler ordan alerji polikinliğine sevk edecekler sonra ordan ayrı bi muayene tarihi verecekler 2012/11. aydayız şuanda duyduguma göre 2013/05 mayıs ayına gün veriyolar.

580 Mesaj
29 Kasım 2012; 14:54:19 

quote:

birde diprospan diye bi iğne var baya etkili kortizondur kendileri ama doktora danışmadan kesinlikle kullanmayın bazıların bu iğne 6 ay faydalı oluyormuş senede 2 sefer yurduruyorlarmış doktorun söylediği bu
ama bende 2-2,5 ay kadar yaradı .

kol testini belli yıllar aralığında tekrar etmekte fayda var. nedeni ise alerjinin değişkenlik gösterip göstermediğini öğrenmek için.

Sen şu an hangi ilaçları ne şekilde kullanıyorsun?
diprospan iğne kaçlık kullandın kaç kere vuruldun, yan tesir oldumu,biraz konuyu açarmısın?

''doktora danışmadan kesinlikle kullanmayın'' demişsin emin ol onlarda birçok ilacı bilerek vermiyor kullandığım levmont tada bi çuval yan tesir var ona bakarsan

Birde sinirli bir yapınız varmı?Selamlar

Nitromix P24 Kombi

580 Mesaj
29 Kasım 2012; 15:44:52 

quote:

test yaptırmak istiyorsan maddi durumun müsayitse incirlide ENT var ben orda yaptırdım
çapada yaptırmak istersen iç hastalıklarından gün alacaksın orda muayene edecekler ordan alerji polikinliğine sevk edecekler sonra ordan ayrı bi muayene tarihi verecekler 2012/11. aydayız şuanda duyduguma göre 2013/05 mayıs ayına gün veriyolar.

Bide şunu sorayım az çok bilgin vardır senin zamanında bu iğneyi kullanmış birisi olarak yaptığım araştırmada 2 tane diprospan iğne çıktı sanki

1-DIPROSPAN 1 ML AMPUL
2-DIPROSPAN ENJEKTABL SUSPANSIYON ICEREN 1 ML farkları ney biliyormusun?

Nitromix P24 Kombi

184 Mesaj
29 Kasım 2012; 16:10:52 

quote:

Sen şu an hangi ilaçları ne şekilde kullanıyorsun?
diprospan iğne kaçlık kullandın kaç kere vuruldun, yan tesir oldumu,biraz konuyu açarmısın?

''doktora danışmadan kesinlikle kullanmayın'' demişsin emin ol onlarda birçok ilacı bilerek vermiyor kullandığım levmont tada bi çuval yan tesir var ona bakarsan

Birde sinirli bir yapınız varmı?Selamlar

benim vurdurduğum diprospan 1ML AMp idi ama gerçekten açayip yan etkileri
büğün çapadaki uzmanla da görüştüm bu iğneden uzakdur dedi.

ben ilk vurdurduğumda 3 ay gitti 2. vurdurduğumda ilk vurdurduğumun etkisi biter bitmez vuruldu 2 ay gitti
3. vurulmamda 1,5 kadar gitti yani süreklide vurulamıyorsun vucut artık alışıyor rahatlatma süreside kısalıyor.

bendeki yan etkisi mide hasımsızlıgı vucutta aşırı kilo alama 3 ayda 10 kilo kadar aldık.
bu iğnenin baya bi yan etkisi. bence uzak durun ben pişmanım midem deki hazımsızlık
biraz biraz devam ediyor eski halime tam olarak dönemedim üstüne bide mide ilaçı kullanır olduk yani.
yani desmont yada levmont taki gibi halsizlik etkisi valan değil daha büyük sorunlar çıkabirlir bu iğne tamamen kortizondur. kortizon için bi laf vardır ölmekte olan birine vuruldugunda geri getirir diye.

sen herhangi bir tets yaptırmadıysan tets yaptır önce eğer neye alerjin oldugunu bulurlarsa aşı tedavisi olabilirsin. kalıcı çözüm olur.

580 Mesaj
29 Kasım 2012; 16:26:18 

quote:

benim vurdurduğum diprospan 1ML AMp idi ama gerçekten açayip yan etkileri
büğün çapadaki uzmanla da görüştüm bu iğneden uzakdur dedi.

ben ilk vurdurduğumda 3 ay gitti 2. vurdurduğumda ilk vurdurduğumun etkisi biter bitmez vuruldu 2 ay gitti
3. vurulmamda 1,5 kadar gitti yani süreklide vurulamıyorsun vucut artık alışıyor rahatlatma süreside kısalıyor.

bendeki yan etkisi mide hasımsızlıgı vucutta aşırı kilo alama 3 ayda 10 kilo kadar aldık.
bu iğnenin baya bi yan etkisi. bence uzak durun ben pişmanım midem deki hazımsızlık
biraz biraz devam ediyor eski halime tam olarak dönemedim üstüne bide mide ilaçı kullanır olduk yani.
yani desmont yada levmont taki gibi halsizlik etkisi valan değil daha büyük sorunlar çıkabirlir bu iğne tamamen kortizondur. kortizon için bi laf vardır ölmekte olan birine vuruldugunda geri getirir diye.

sen herhangi bir tets yaptırmadıysan tets yaptır önce eğer neye alerjin oldugunu bulurlarsa aşı tedavisi olabilirsin. kalıcı çözüm olur.

Daha öncede yazdığım gibi alerji neyle alakalı bulamıyorlar bu sefer saçmaladıkça saçmalıyorlar bir sürü deneme mahiyetinde ilaç veriliyor.Ne yapıcam bende şaşırdım.Bıktırdı artık bu gün yine keyifsizim işte
burnum tıkalı değil ama sanki genizlerim iltihap dolu halsizlik hiç bitmiyor desek yalan olmaz.
Bir kere denesemmi diye düşünmüyorum değil 6 ay gitse bana yeticek mayıs geldimi rahatlıyorum ben sen hangi ilaçları kullanıyorsun şimdi.

Nitromix P24 Kombi

184 Mesaj
29 Kasım 2012; 17:00:20 

quote:

Daha öncede yazdığım gibi alerji neyle alakalı bulamıyorlar bu sefer saçmaladıkça saçmalıyorlar bir sürü deneme mahiyetinde ilaç veriliyor.Ne yapıcam bende şaşırdım.Bıktırdı artık bu gün yine keyifsizim işte
burnum tıkalı değil ama sanki genizlerim iltihap dolu halsizlik hiç bitmiyor desek yalan olmaz.
Bir kere denesemmi diye düşünmüyorum değil 6 ay gitse bana yeticek mayıs geldimi rahatlıyorum ben sen hangi ilaçları kullanıyorsun şimdi.

büğün doktor nazonex ve telfast verdi. bir de bir A4 kagıdında bürsürü yazan birşey verdi halıları kaldır yatak örtülerini alerjen al falan filan. onuda buraya kayayım.

0

nazonex 2006 beri kullanıyorum zaten telfasttı ilk kez kullancam.

birde benim dediğim bitkisel ürünleri yapıp bir denese. özellikle keçi boynuzunu birdene sabah akşam yap ilk üçgün. bakalım sende nasıl bi etki edecek. ben şu anda kullanıyorum çok kötüydüm çok işe yaradı anlatamam yani. ( faydasını görürsen iyi oldugunda sadece günde bir kere yap bir tek yan etkisi sabah kaltyıgında dikine zombi başka bişey yok keçi boynuzu nede olsa cinsel içerikli ilaçlardada kullanılıyo )

580 Mesaj
29 Kasım 2012; 17:30:32 

quote:

büğün doktor nazonex ve telfast verdi. bir de bir A4 kagıdında bürsürü yazan birşey verdi halıları kaldır yatak örtülerini alerjen al falan filan. onuda buraya kayayım.

0

nazonex 2006 beri kullanıyorum zaten telfasttı ilk kez kullancam.

birde benim dediğim bitkisel ürünleri yapıp bir denese. özellikle keçi boynuzunu birdene sabah akşam yap ilk üçgün. bakalım sende nasıl bi etki edecek. ben şu anda kullanıyorum çok kötüydüm çok işe yaradı anlatamam yani. ( faydasını görürsen iyi oldugunda sadece günde bir kere yap bir tek yan etkisi sabah kaltyıgında dikine zombi başka bişey yok keçi boynuzu nede olsa cinsel içerikli ilaçlardada kullanılıyo )

Polenlere, akarlara ve mantarlara baktırdımdı ben, benimki öncelikle kimyasallara duyarlı buna eminim.Ha başka varsa bilemem.
Keçi boynusunu kesin deneyeceğim.Keçi boynuzu bu gün sipariş verdim bir tanıdıktan yeni mahsulden 1 kg haftaya gelecek,ama bu arada aktardan bir miktar alıcam kesin deneyeceğim kısmetse

Nitromix P24 Kombi

1027 Mesaj
29 Kasım 2012; 20:30:31 

Arkadaşlar uzun bir zamandır konuya yazmıyordum. Bugün görünce yazma gereği duydum.

Ben de sizler gibi tüm antihistaminik hapları ve burun spreylerini kullandım. Ta ki 8 gün öncesine kadar...

8 gün öncesine kadar deli gibi burun akıntısı, nefes alamama, geniz akıntısı, hapşırık... ne ararsanız vardı. 8 gündür nefes aldığımı hissediyorum. İlk defa sorunsuz bir buruna sahip olduğumu hissediyorum.

Bunun nasıl olduğunu yazacağım fakat, yaşadığım bu güzel günlerin psikolojik olmadığına inanmam için birşey soracağım.

Burun spreylerinizi nasıl kullanıyorsunuz? Detaylıca açıklar mısınız? Hangi saatlerde ne zamanları ne dozda alıyorsunuz ?

Bizim sürdüğümüz hayatın geri vitesi yok... Arkamızda kalanları dikiz aynamızdan izliyoruz...

161 Mesaj
29 Kasım 2012; 21:11:04