Şimdi Ara

Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
30
Favori
408.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yardimci olabildiysek ne mutlu bize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muray bey bu dd atronun yogusmali versiyonu filan yok dimi?
  • giga10 G kullanıcısına yanıt
    DD Nitromix tam yoğusmalıdır. Ama sorun tesisatta ise değişen bir şey olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demmurat -- 23 Aralık 2014; 18:37:53 >
  • Murat bey verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim. Tesisat yeni ama bir sorun oldugu asikar. İlk firsatta servisi cagirip baktiracam. Umarim baslarindan savmazlar.Sizi de haberdar ederim:)
  • Arkadaşlar,
    Yer Bolu
    Kombim Buderus gb 012
    Otm-p oda termostadı var
    Ev 126 metrekare
    Alt kat depo boş yalıtım yok
    Dış cephede ısı yalıtımı var sadece altta yok,üst katta oturan da yok
    Kombi kazan suyu sıcaklığı 60 derecede
    Ev gündüzleri 21 saat 17 den sabaha kadar 21,5 akşamları bazen yatana kadar 22 derece
    Günlük tüketim 10 metreküp
    Normal mi fazla mı ne dersiniz?

• arkadaslar , yalitimsiz evlerde isi kaybini azaltmak icin petekle duvar arasina konan urunler var, bunlardan kullanan varmi, birde evimde kombiye en uzak olan petek yatakodasinda, izmirdeyim gece 21e ayarliyorum hicbirzaman oda sicakligi 21e ulasmiyor , bu nedenle sabaha kadar surekli yaniyor,

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle_man

arkadaslar , yalitimsiz evlerde isi kaybini azaltmak icin petekle duvar arasina konan urunler var, bunlardan kullanan varmi, birde evimde kombiye en uzak olan petek yatakodasinda, izmirdeyim gece 21e ayarliyorum hicbirzaman oda sicakligi 21e ulasmiyor , bu nedenle sabaha kadar surekli yaniyor,

Bahsettiğiniz ürün izopan sanırım.Faturadan %10 tasarruf sağladığı söyleniyor.
    Son oda ısınmıyor ise reglaj ayarı yapın termostatik olmayan peteklere.Hepsinde termostatik vana varsa, alt vanalar tam açık olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEATTRE35

quote:

arkadaslar , yalitimsiz evlerde isi kaybini azaltmak icin petekle duvar arasina konan urunler var, bunlardan kullanan varmi, birde evimde kombiye en uzak olan petek yatakodasinda, izmirdeyim gece 21e ayarliyorum hicbirzaman oda sicakligi 21e ulasmiyor , bu nedenle sabaha kadar surekli yaniyor,

Son oda ısınmıyor ise reglaj ayarı yapın termostatik olmayan peteklere.Hepsinde termostatik vana varsa, alt vanalar tam açık olacak.

evet kardesim izopan, ciddi kullanan varmi, faydasini gordumu?, kardesim tesisati doseyen firma gelip alt vanalara ayar yapti, ben sadece ust vanalara mudahale edebiliyorum, yakin odalarin vanasini kismama ragmen cayir cayir yanarken, yatak odasi ayni isiyi yakalayamiyor, kombi tam yogusmali vaillant, 50derecede tutuyorm

• quote:

quote:

quote:

evet kardesim izopan, ciddi kullanan varmi, faydasini gordumu?, kardesim tesisati doseyen firma gelip alt vanalara ayar yapti, ben sadece ust vanalara mudahale edebiliyorum, yakin odalarin vanasini kismama ragmen cayir cayir yanarken, yatak odasi ayni isiyi yakalayamiyor, kombi tam yogusmali vaillant, 50derecede tutuyorm

Hocam özellikle yalıtımsız duvarlardan dışarı petek ısısının kaçmasına engel olacaktır izopan.
    Ama peteğin ısınmaması tesisat ile ilgili.Peteğin havasına baktınız mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam özellikle yalıtımsız duvarlardan dışarı petek ısısının kaçmasına engel olacaktır izopan.

evet kardesim baktim, havasini aldim, petek yaniyor isiniyor ama diger odadaki oetekler kadar isinamiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet kardesim baktim, havasini aldim, petek yaniyor isiniyor ama diger odadaki oetekler kadar isinamiyor

Havasını yeni aldıysanız zamanla biraz daha ısınır.Alt vanasını tam açın.

• 40 derecede 24saat acik 24kullanim 5m3

• Merhaba,

Böyle bir gece de tüketiminiz 3m3 le çok iyi.Bunun böyle olmasının en önemli kriterleri nedir?

Ben 35 yıllık bir binada çatı katında oturuyorum.Alt katım tek odada akşam eve geç geldiği için 2-3 saatlik klima çalıştırıyor.

Kombim DD ATRON.Yaklaşık 85 m2 evim.Petek uzunluğum toplamda 5,4mt+havlupan.Exacontrol 0,5 hassasiyetli oda termostatı kullanıyorum.Set derecem sabah 7-8 arası 23,günün diğer kısmında 22,5 olarak ayarlı.Kombim balkonda dolapta ancak yalıtım namına bir şey yok.Dolabın altı açık ve çıkan 4 boru yaklaşık 1,5 m dışardan giderek eve giriş yapıyor.Kombi altı bağlantılarım da plastik.Bebeğim olduğu için kombim 24 saat çalışmakta.Binanın sağı ve solunda bitişik apartmanlar var.Ancak bu daireler de doğalgaz kullanımı yok.Salonum ve mutfağım kuzey e bakıyor ve işçiliği kötü olan boydan sürgülü pvc çift camlı.Küçük odam ve yatak odasıda güneye bakıyor ve 3-4 mt karşımızda bir bina bulunmakta.Salonda 2mt,mutfak ve küçük oda da 1mt,yatak odasında 1,40 dd plus peteklerim bulunmakta.Yatak odası ve küçük oda da ECA trv var.Küçük odayı 2,5-3 arası yapıp kapısını kapatıyorum.Diğerleri full açık.Holüm ortalama 10mt2 ve kare olduğu için tesisatı döşeyen firma petek koymaya gerek duymadı.Diğer odaların ısısı buraya yeter dediler.

Bu şartlar altın da geçen hafta havalar 2-8 aralığında giderken özellikle akşam saatlerinden itibaren kombim 50-55 de set ettiğim değerlere sıcaklığı taşıyamıyorduçBu yüzden 60-65 lere çıktım.Bu durum da günlük tüketimim 12-13 leri gördü.

Bu hafta ki soğukları düşünürek sizlerin de tavsiyeleri üzerine çatıya folyolu 10 cm izocam serdim ve cam ve kapı altlarına kauçuk fitil yaptım.Bunları yaparken 1mm e varan boşluklara şahit oldum.Mutlaka herkes kontrol etsin derim.Bu işlemlerden sonra dün gece dışında kombim 55 derece de rahatlıkla 45 dakika gibi sürede set ettiğim değerleri çıktı ve tüketimim 9-10 aralığına indi.Dün akşam sıcaklığın eksi değerlere inmesiyle kombim 55 de 3 saat çalışmasına rağmen set derecesine ulaşamadı.Bu yüzden 60 a çıkardım.Çıkarmamla termostatın atması 10 dakika sürdü.Akşam sekiz sabah sekiz tüketimim 6m3 ye çıktı.

Bu durum da tüketimim nasıl ne yaparsam ne kadar değişiklik sağlarım.Destekleriniz için şimdiden çok teşekkürler

• arkadaslar haftaya 3 gece evde olmayacagim, kombiyi kapatmalimiyim, yoksa 17ye ayarlayip cikmalimiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle_man -- 9 Ocak 2015; 9:55:07 >
  • bence kapatıp gidin.
    bu soğuklarda min.de çalışsa bile en az 10m3 yakacak. 2-3 güne hava biraz düzelecekmiş. 7-8 dereceleri bile görse daha karlı olur heralde.
  • quote:

arkadaslar haftaya 3 gece evde olmayacagim, kombiyi kapatmalimiyim, yoksa 17ye ayarlayip cikmalimiyim

Kesinlikle kapatmayin. En dusuk sicaklikta birakin. Hem kombiyi kapatacaksanuz bile tamamen kapatmayin isitma devresini kapatin. Yoksa kombinin don korumasi devre disi kalir.
  • eagle_man E kullanıcısına yanıt
    kesinlikle kapat geldiğinde 3 günde ortalama ez az 25 metre küp avantajını kullanırsın kombiyi 70 dereceye getir 1 saat yaksat taş çatlasın 2 metre küp gider getir test edilmiştir ben her aksam 60derecede 1 saat yakarım 1 saatte en fazla 1 metre küp gidiyor sabah 6 ya kadar da 40 dereceye kadar yanar en fazla 3- metre küp gidiyo 3 +1 =4 -1 + 1 düşün şu an bide ankara -15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgürkuaför -- 9 Ocak 2015; 18:01:07 >
  • arkadaslar ilginize cok tesekkur ederim,
  • merhaba arkadaşlar, beko 20y prmx yoğuşmalı kombi radyatör sıcaklığı hep sabit. kombi kazan sıcaklığını 55 e ayarlı. lakin ne bir derece aşağı ne de bir derece yukarı sürekli 55 de hiç durmadan çalışıyor. normal mi? başka kombiler +5 -5 gibi çalışır yazmışlar da? yani suyu 60 a kadar ısıtıp 50 ye düşünce mi çalışmalı? bilgisi olan var mı acacaba? Tüketimde 55 de 13-15m3 antalya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

arkadaslar haftaya 3 gece evde olmayacagim, kombiyi kapatmalimiyim, yoksa 17ye ayarlayip cikmalimiyim

Kesinlikle kapatmayin. En dusuk sicaklikta birakin. Hem kombiyi kapatacaksanuz bile tamamen kapatmayin isitma devresini kapatin. Yoksa kombinin don korumasi devre disi kalir.

Hocam bizim tesisat gaz ve elektrik tesisatı bağlanmadan kontrol için su basilmis 1,5 bar basincli ve o şekilde bırakılmış 3-4 gündür izmir soğuktu kombi panjurlu balkonda, sicaklik eksi değerlere dusmustu, kombide arızaya neden olmustur diye düşünüyorum. Donma vs gibi bir ariza olusmussa elemanlar açılışa geldiklerinde belli eder mi. Arıza olmuş ise gozden kaçarak işin bizim başımıza patlamasi canımı sıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.