Şimdi Ara

Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
30
Favori
408.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baymak Star Bridge 24 Fİ Yoğuşmalı Kombi
    120m2 ev cephe DOĞU(daha fazla)-güney
    ERZİNCAN
    aralık-ocak sıcaklık ortalaması gece(eksi10derece)
    kombi balkonda cam balkon var TERMOSTAT üzeride takılı
    termostat vanası yok
    ortalama günlük (16.00-07.00) arasında çalışır
    YALITIM bodrumda 3cm strafor köpük binanın dışında yine 3 cm strafor köpük(tuğla arası)
    günlük tüketim 15 saat çalışıp 11metreküp
    eksi 20 derece olduğu günlerde günlük 13 metreküp
    YORUMLARINIZI tüketim azaltmak için önerileriniz bekliyorum arkadaşlar....
  • havalar kotu gidiyo yaza zor isimiz ocagin ortasinda sabah kombiyi kapattim sicaktan pisiyoz gunes goren oturma odasi 26.8 gosteriyo gecen ay 120 verdim buay okadar vermem
    edit:eskisehir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akayogullari -- 19 Ocak 2014; 12:54:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba.

Uzun süredir foruma girmiyordum. Ben Samsun'da DD Nitron kombi ile Bosch TR21RF kabloszu oda termostatı kullanıyorum (kardeşi Siemens REV24RF ). Oda termostatını kullanmaya başlayalı tam bir yıl oldu. Bu oda termostatı modülasyon yapmayan, on/of diye tabir edilen tüm kombiler ile çalışıyor. Çekim gücü mükemmel, hiç şüpheniz olmasın. Evde kablosuz wifi modem de var ve hiç bir zaman sorun yaşamadım. Çalışma aralığı şöyle: Oda termostatını 22.6 dereceye ayarlıyorum, sıcaklık 22.8 derece olunca kombiyi kapatıyor. Oda sıcaklığı 22.2 dereceye düşünce kombiyi çalıştırıyor ( 0.4/0.2 derece). İnanılmaz konfor ve rahatlık sunuyor. Evin ısısı sürekli aynı olduğundan vücüt strese de girmiyor (Gribal enfeksiyon bu sene minimum). Hangi odada iseniz alın götürün, bulunduğunuz odanın sıcaklığına göre kombiniz çalışsın yada çalışmasın. Çalışan eşlerin olduğu aileler içinde haftanın her günü saatlik programlama imkanınız var. Hafta sonu herkes evde ise, 24 saatlik dilime göre ayarlarsanız ona göre çalışır. Örneğin benim evimde; gece 24:00 dan sabah 06:30 a kadar bulunduğum odanın sıcaklığı 21 dereceye ayarlı (çocuk odası). Sıcaklık 21 derecenin altına düşmedikçe kombi devreye girmiyor. Sabah 06:30 da kombiye sinyal gönderip çalıştırıyor, ben evden çıkana kadar evin için ısınıyor (22.6 derece). Sabah 08:00 da kombiye sinyal gönderiyor, kapatıyor. Akşam 16:30 a kadar evin içi 21 derecenin altına düşmedikçe kombiyi çalıştırmıyor. Akşam 16:30 olunca kombiyi çalıştırıyor, ben gelene kadar ev ısınmış oluyor. Gece 24:00 kadar oda sıcaklığı 22.6 dereceye ayarlı ve evin ısısını bu sıcaklık değerinde tutuyor. Oda termostatı arayan arkadaşlar, başka marka oda termostatı aramayın. Hiçbirinin hassasiyeti ve özelliği bu oda termostatının yanına yaklaşamaz. Ben geçen sene 300 TL verip almıştım. Şimdiye kadar yaptığı tasarruf ve konfor ile parasını çoktan amorti etti bile. Oda termostatı arayan herkese kullanıp %100 memnuniyet alan biri olarak şiddetle tavsiye ediyorum. Bana bu ay 239 TL fatura gelirken, karşı daire güneş görmesine rağmen 442 TL geldi.

• Yer Antalya
    Toplam 150 mt kare ısıtma alanı
    İzolasyon yok
    Toplam 9mt dd plus panel
    Kombi gb012
    Ev 24 saat 24,5 derece sıcaklıkta (oda termostatı yok günde 2 kez kombi sıcaklık suyu ayarı yapıyorum)
    Sıcak su kombiden
    Evimizde ilk kez kombi kullanıyoruz. Kombi ve radyatör montajı yapılalı henüz 10 gün oldu.

Günlük tüketim 7mtküp

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

Orijinalden alıntı: baybozkurt

Arkadaşlar eğer o.t varsa 70-75 gibi çalıştırın kombi kazan sıcaklığını.Su ne kadar sıcak olursa istenilen dereceye set etme ve kombi off durumu o kadar iyi oluyor.Bir önceki güne kadar 1 haftadır 70 tikombi.O.t de gündüz 21 gece yatarken 19.Bu şekilde 8m3 yakmış.Kombiyi 1 gün önce 75 derceye çıkardım.Günlük tüketim 7.2m3 oldu.Ayrıyetten kombim yoğuşmalı ve 70 ve 75 dercelerde yoğuşma yapıyor.Koyduğum kaba 5 saatte yarım litre su çıkıyor.Şu nu gördüm açıkçası yazılanların aksine yoğuşmalı kombilerinde yüksek dercelerde yoğuşma yaptığını gördüm.

75 derecede calistiriyorsunuz ama plastik tesisatiniz acidan kivraniyordur. camurlasma yapar bu sicakliklarda.

ayrica yogusma yapar ama ciddi verim kaybettiginiz acik. normal sartlarda gunde 7 metrekup tuketimde yaklasik 10 litre yogusma suyu birikmesi gerekir. ama sizde 2.5 litre birikiyor. yogusmanin veriminin %75ini kaybediyorsunuz.

Valla kardeş 40-50 -60 larda ısınamıyoruz.Ayrıca şu da var.Uzun süre çalışsa acıdan kıvranır ancak 15 dk çalışıp 45 dk duruyor kombi.Buda tesisata çok zarar vermez diye düşünüyorum.Gönül isterki 40 dercelerde çalıştırıp tam yoğuşma yaptırayım ancak ısınamıyoruz ne yazikki

• quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

havalar kotu gidiyo yaza zor isimiz ocagin ortasinda sabah kombiyi kapattim sicaktan pisiyoz gunes goren oturma odasi 26.8 gosteriyo gecen ay 120 verdim buay okadar vermem

Allah sonumuzu hayretsin..gerçekten havalar çok kötü , bu mevsimde bu sıcak olmaması lazım....benim o.t olduğu için kombiyi kapatmayla uğraşmıyorum , kombi çok az devreye giriyor...Hayırlısıyla yağmurlar yağar inş......
  • arkadaşlar bu konu çok komik ___Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? bu her evde deyişir aynı apartmandada olsan kombisine yalıtımına göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: astrafe

quote:

Orijinalden alıntı: akayogullari

havalar kotu gidiyo yaza zor isimiz ocagin ortasinda sabah kombiyi kapattim sicaktan pisiyoz gunes goren oturma odasi 26.8 gosteriyo gecen ay 120 verdim buay okadar vermem

Allah sonumuzu hayretsin..gerçekten havalar çok kötü , bu mevsimde bu sıcak olmaması lazım....benim o.t olduğu için kombiyi kapatmayla uğraşmıyorum , kombi çok az devreye giriyor...Hayırlısıyla yağmurlar yağar inş......

sabah kapattim daha acmadim suan 25.3 sicaklik gosteriyo. evde 3aylik kizim olmasa sabaha kadar acmam.

• Bu ayki fatura geldi.ilk okuma 18.12.2013 Son okuma 20.01.2014 tuketim 90m3.tutar 96 tl.evin durumunu daha oncede yazmistim.trk cephede olsa mantolama faydali du sanirim.bu ayda diger cepheyi halledebilirsem daha verimli olacak insallah.

• Evim 120 m2. Mutfak peteği kapali ayrıca salonda 3 petek var diğer odalar sicaklik dengesi sağlamak için salondan 1 i kapali. Ev güney cephe 2 katli 1. Kat alttan üstten yandan yalitimli. Bebek olduğu için 8.30-23.00 arasi 25 derece kalan zaman 23.6 derece. Bu ayarda bir ay kullandim ve tüketim 267m3.

• istanbul AnadoluHisarı 2 Katlı mustakil evin 2. katında 100 M2 dört tarafı açık yeni yapılmış ev. Duvarlar 15 cm ytong. Üzerine dıştan 5 cm xps mavi köpük. İçten 3 cm eps köpük. Üzeri lambri yerler parke altı eps 3 cm köpük. Tavan ve çatı lambiri üstü eps 5 cm köpük ve üzeri 2 kat folyolu elyaf. Elyaf üzeri çatı arası Döşeme Tahtası çatı ondüline altı eps köpük. Camlar ısıcam Kapı Çelik kapı

Eca confeo premix yoğuşmalı kombi Kazan sıcaklığı 50 Derecede ayarlı

Oturma odasında General Digital oda termostatı Gündüz 07:00 - 22:00 arası 23 dereceye ayarlı Gece 22:00 -
    07:00 arası 21 dereceye ayarlı

Oturma odasında 1 er metre toplamda 3 metre petek Normal vana

3 odada 1 er metre toplamda 3 metre petek termostatik vana 3konumda yani 21 23 arası

1 odada 1 er metre toplamda 2 metre petek termostatik vana 3konumda yani 21 23 arası

holde 50 cm petek termostatik vana 3konumda yani 21 23 arası

Banyoda 50 lik havlupan Normal vana

Misafir odası 2 metre petek yanmıyor. Diğer odalar 23 derece

Toplamda 6.5 metre petek yanıyor

8.5 metre dd petek ve 50 cm Havlupan
    Ekim 2013 Fatura 34 TL Günlük 1 m3 Gaz
    Kasım 2013 Fatura 49 TL Günlük 1.4 m3 Gaz
    Aralık 2013 Fatura 81 TL Günlük 2.3 m3 Gaz
    Ocak 2014 Fatura 69 TL Günlük 2 m3 Gaz
    Şubat 2014 Fatura Daha gelmedi Tahminimce 60 TL günlük ortalama 1.8 m3 Gaz

Evimi Tüm Yalıtım Kurallarına Göre yaptım Sonuç Mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: aktor23

istanbul AnadoluHisarı 2 Katlı mustakil evin 2. katında 100 M2 dört tarafı açık yeni yapılmış ev. Duvarlar 15 cm ytong. Üzerine dıştan 5 cm xps mavi köpük. İçten 3 cm eps köpük. Üzeri lambri yerler parke altı eps 3 cm köpük. Tavan ve çatı lambiri üstü eps 5 cm köpük ve üzeri 2 kat folyolu elyaf. Elyaf üzeri çatı arası Döşeme Tahtası çatı ondüline altı eps köpük. Camlar ısıcam Kapı Çelik kapı

Oturma odasında General Digital oda termostatı Gündüz 07:00 - 22:00 arası 23 dereceye ayarlı Gece 22:00 -

3 odada 1 er metre toplamda 3 metre petek termostatik vana 3konumda yani 21 23 arası

1 odada 1 er metre toplamda 2 metre petek termostatik vana 3konumda yani 21 23 arası

• quote:

istanbul AnadoluHisarı 2 Katlı mustakil evin 2. katında 100 M2 dört tarafı açık yeni yapılmış ev. Duvarlar 15 cm ytong. Üzerine dıştan 5 cm xps mavi köpük. İçten 3 cm eps köpük. Üzeri lambri yerler parke altı eps 3 cm köpük. Tavan ve çatı lambiri üstü eps 5 cm köpük ve üzeri 2 kat folyolu elyaf. Elyaf üzeri çatı arası Döşeme Tahtası çatı ondüline altı eps köpük. Camlar ısıcam Kapı Çelik kapı

hocam mükemmel değerler tek kelimeyle sizin kadar konfosrlu ve tasarruflu ısınan görmedim.Allah nazarlardan korusun.ev net 100 m2 yanlış anlamadıysam.evin içinedemi köpük yaptırdınız?hocam ev fotoları var mı?termostatik vanalarınızın markası nedir?iç ve dış yalıtımınız ne kadara mal oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azazel_666 -- 25 Şubat 2014; 9:51:32 >

• Âmin Allah inşallah herkese bu sekilde minimum giderde ısınabileceği sıcacık yuva nasip eder. Evet ev 100 m2 toplam 8.5 metre petek var 6.5 metre devamlı yanan sadece 1 odada 2 metre petek yanmıyor kapıları kapalı tutuyorum. Evet evin içine de köpük yapıldı.dış duvarlara bakan kısım köpük üzeri lambiri döşeli. Evimi yeni yaptığım için extra yalıtım maliyeti 15000 tl ama değdi doğrusu komşularıma 180 tl geliyor donuyorlar ben şortla dolaşıyorum. Termostatik vanalar eca marka. Fotoları en kısa zamanda yükleyeceğim.

• güle güle oturun hocam.şunuda eklemek lazım +banyo+mutfakta var bu kullanımın içinde o yüzden çok çok iyi değerler.alt tarafa ne kadar geliyor.
  • Sağolun. Alt kat yığma tuğla dış cepheler 5 cm xps köpük 4 metre petek yanıyor eca confeo normal kombi. oda termostatından verim aldığım için alt katada taktık. Takmadan önce 150 tl geliyordu. Taktıktan sonra 100 TL geldi.
  • Bir evi normal termoslardaki gibi çepeçevre bütün çevrelerini altını üstünü köpük ile kaplarsak 100 m2 bir eve soğuk havalarda en fazla 100 tl gibi bir rakam gelir ve ısınamıyorum olayı olmaz. Evimde ailem olmadığında test etmek için 3 gün doğalgazı hiç yakmadım. bu 3 günlük zaman içinde ev sıcaklığı 17 nin altına düşmedi o halde ben evi 17 dereceden 23 dereceye çıkarıyorum ve 6 derece fark var. ama yalıtımsız bir evde oda sıcaklığı kombi yanmazsa 8 9 derecelere kadar düşebiliyor yani 14 derece fark olur. Yalıtımdan şaşmaayın artık sobalı evlerde oturmuyoruz doğalgazla ısınmamız için yalıtım yaptırmamız lağzım. yaptırmazsak hem ısınamayız hemde 300 tl den aşağı fatura ödemeyiz.
  • quote:

Bir evi normal termoslardaki gibi çepeçevre bütün çevrelerini altını üstünü köpük ile kaplarsak 100 m2 bir eve soğuk havalarda en fazla 100 tl gibi bir rakam gelir ve ısınamıyorum olayı olmaz. Evimde ailem olmadığında test etmek için 3 gün doğalgazı hiç yakmadım. bu 3 günlük zaman içinde ev sıcaklığı 17 nin altına düşmedi o halde ben evi 17 dereceden 23 dereceye çıkarıyorum ve 6 derece fark var. ama yalıtımsız bir evde oda sıcaklığı kombi yanmazsa 8 9 derecelere kadar düşebiliyor yani 14 derece fark olur. Yalıtımdan şaşmaayın artık sobalı evlerde oturmuyoruz doğalgazla ısınmamız için yalıtım yaptırmamız lağzım. yaptırmazsak hem ısınamayız hemde 300 tl den aşağı fatura ödemeyiz.

tebrikler, bunu devlet politikası yapmak lazım, enerji bakanlığı yetkilileri bu konuyu okumalı.

• 70 lira fatura gelmiş
  • Şubat faturam tahminlerime yakındır.
    62 tl geldi

• 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.