Şimdi Ara

Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.567
Cevap
30
Favori
408.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engink

günde 5 saat yakıyorum 3 m3 yakıyor,geri kalan saatlerde soğukta oturuyorum.

Süper bir yazı, sağolun, işte dogalgaz rahatlıgı budur
  • Bence sibirya soguklarında çogu kombi fos oldu bakın yazan eden yok ya ısınamadılar yada süper dogalgaz gitti paracıkları uçtu, bu ülkede dogalgaz kullanılmaz çünkü dışa bagımlı, elektrige gene birileri laf somkadan ben yazayım bu ülkenin dört bir yanıdan bedave eletkrik üretilecek kaynaklar var, yöneticilerimizi bundan dolayı kınıyorumki bizi dogalgaza gebe bıraktılar gerçi kombi satıcılarının hükümetde bayada adamı olabilir.
  • Bugun test ettim. 24 saat full kombi yandı 7 m3 gaz harcamışım. Dış cehemiz yapılı ev 75 m2 heryer açık tüm petekler yanıyor oda sıcklığı 23 derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etnaservis@hotmail.c

Bugun test ettim. 24 saat full kombi yandı 7 m3 gaz harcamışım. Dış cehemiz yapılı ev 75 m2 heryer açık tüm petekler yanıyor oda sıcklığı 23 derece.

kombi marka model kapasitesi nedir kac derecede yandı bunları belirtmemissiniz ortalama bir ısı değerinde calıstıysa bu tüketim bence cok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

Arkadaslar çetin geçen ocak ayında neler oldu birde bu ayda yaşadıklarınızı ögrenelim sonbahar ve kışın başında birçok katılımcı oldu konuya ama ocak ayı paylaşım çok düştü tam kış aylarında neler oluyor tüketimler kaça katlandı lütfen paylaşalımda konu esas amacına ulaşsın doglgaz bize kışın lazım hoşçakalın...

? Neredeyse yanıtsız kalan bir ocak ayı oldu yok mu yazacak arkadas bu dogalgaz tüketim mevzusunda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniceri

quote:

Orijinalden alıntı: etnaservis@hotmail.c

Bugun test ettim. 24 saat full kombi yandı 7 m3 gaz harcamışım. Dış cehemiz yapılı ev 75 m2 heryer açık tüm petekler yanıyor oda sıcklığı 23 derece.

kombi marka model kapasitesi nedir kac derecede yandı bunları belirtmemissiniz ortalama bir ısı değerinde calıstıysa bu tüketim bence cok iyi

Kombim Kendi serevisi olduğum bir marka.zaten suan o zihazın üretimi yok. herneyse.
    ben 23 derece oda sıcaklığını ortalama 45 - 50 derecede yakarak buluyorum .onemli olan odanın yani evin iç sıcaklığı 22- 23 derecelerde olması.en önemlisi yazın dış cephemiz yapıldı onun cok etkisi var. % 40 - 45 e varan tasaruf yaptı.

başka kullanıcılar oda sıcaklığını kombisini 60 decede yakarak bulabir. bazıları 70 de bazılarıda 35 de.Bu dereceler evin kurunaklı olmasına bağlıdır.

• bizde 10 yıl önce aldığımız auer micra kombi var çok rezil bir cihaz.aldığımıza çok pişmanız ama evi satacağımız içinde değiştirmiyoruz.
  • Bugun Faturam Geldi 2010 ocak ayı 106 tl.

İstanbul Kartal.Evin heryeri yanıyor tüm petekler .Evim 80 m2.
  • iki üç gündür hava daha iyi Ankara da

soguk havalarda ise ise 24 satte 12- 13 m3 kadar yakıyordum .

bütün petekleri yakıyorum . 110m2

kombi Baymak dolcevita

evin alt katında tek bi oda yanıyor , üstde yanmıyor, camlar cift cam, ağaç doğrama, dıs yalıtım yok

kombi ayarı genelde 44- 48 derece arası gece yatarken 40derece

evin sıcaklıgı 20 -22 derece
  • Havalar soğudu konuyu hortlatalım bari...

Adapazarında 3 gündür akşamları yakıyorum kombiyi...Akşam 6 gibi yakıyorum...Yarım saat 50 derecede kullandıktan sonra on buçuğa kadar 45 derecede on ikiye kadarda 40 derecede yakıp kapatıyorum...

Şu an hava sıcaklığı 14 derece ve ev içi sıcaklığı 21,5 derece...Bu şekilde günlük tüketim 2m3...Kombi Vaillant ve daha ilk yılı...
  • Bu konu kapatılmalı, böyle bir konunun kimseye faydası olamaz. kombi basit bir alet, bunun en alelade üretilmişi ile en teknolojiği, klasik kombiler için söylüyorum % 3-4 tüketim farkı oluşturur. zaten teknik verilerindede görürsünüz. % 91 verim % 93 verim diye.

siz kombiyi bugün ölçün. yarın herşey aynı olsun, dış ortam sıcaklığı, iç ortam sıcaklığı, ayarlar, ama evinize doğru esen rüzgarın hızı iki katına çıksın, sizin kombiniz % 30 fazla yakabilir. Bu ölçüm ve kıyası birde başka evlerle başka şartlarla yapmak imkansız. Bu konu faydasız bir konudur.

şu olur, aynı eve gider standart konvansiyonel kombi yerine aynı teknoloji başkasını takarsınız.1 ton 60C de sıcak su için ne yaktığını ölçersiniz. eskisiylede ölçtüyseniz belki oradan bir verim yorumu yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

Havalar soğudu konuyu hortlatalım bari...

Adapazarında 3 gündür akşamları yakıyorum kombiyi...Akşam 6 gibi yakıyorum...Yarım saat 50 derecede kullandıktan sonra on buçuğa kadar 45 derecede on ikiye kadarda 40 derecede yakıp kapatıyorum...

Şu an hava sıcaklığı 14 derece ve ev içi sıcaklığı 21,5 derece...Bu şekilde günlük tüketim 2m3...Kombi Vaillant ve daha ilk yılı...

konuyu hortlatmak iyi oldu bende sizin gibi
    kullanmaya basladım akşamları 40 45 derecede yakıyorum
    gece 1 de kapatıyorum bazen minimumda bırakıyorum
    henüz ocak bağlanmadı ısınma ve sıcak su kullanıyorum
    günlük tuketim 1.5 m3 ev 70 m2 kombi ferroli fereasy
    petek boyu 6 metre demirdöküm bu hesaba göre bnm faturam
    30 gun x 1.5 m3 aylık 45 m3 x 0,72279 TL= 32.5 tl

sizin fatura 30x2 60m3x0,72279 TL 44 tl

havalar soğuyunca bakalım neolcak

• kombim viessman vitopend 100.4 ocak 2010 tarihinde saat 23:00 dan itibaren doğalgazımız yanmaya başladı.o günden bu güne 120 metreküp gaz harcadı.Evim 120 metrekare.9 metre ECA radyatör var.Duvarlar arasında köpük var.Alt kat dükkan boş ısınma yok.Evi yeni laminat kaplattığım için tabanda iki kat kaplama var.bütün petekler açık.Termostat yok.Kombi 6 kademeli biz iki gün 3.kademede ortalama 55 derecede yaktık.Kombi şu anda 1,5 kademede 45 derecede.Evin ısısı 25 derece.kombiyi 2.dereceye getirdiğimizde 50 derece oluyor.Bazı arkadaşlar ilk zamanlarda kombinin çok yakabileceğini zamanla yakıt sarfiyatının düşeceğini söylüyor.Acaba bizim kombide birşey mi var ki 5 günde 120 metreküp yaktı?Yoksa ben sayaca yanlış mı bakıyorum.Sayaçta sondan üç rakam kırmızı,ondan sonra ki üç siyah rakam 120.Acaba metreküp 12 mi yoksa 120 mi?
  • Selam xyzm2269,
    benzer bir sorun bende de var. Viessmann vitodens 100 35 kw kombimin çok aşırı yaktığını düşünüyorum. evim 2,5 kat ve yaklaşık 170 metrekare. 2 katında 8,9 metre petek kullanıyorum.kullanımdaki petek boyu en fazla 11,5 metre oluyor. Ankarada kışın 1 ayda 1000 metreküp yaktım. Bir hata var ama kombide mi gözlerimde mi bilemiyorum. Sen bir çözüm bulabildin mi?
  • bende bir şey soracağım kombilerin açıklama kısımlarında yazan yakıt tüketimi 30-50 derece arası 2,73 metreküp/h dedikleri ne oluyor
    ben onu bir saatte yanan metreküp olarak düşünmüştüm hatalımıyım
  • Kombi 50C'de yanarken, bu sıcaklıkta çıkarak tesisata giden suyun peteklerden kombiye 30C olarak döndüğü ısıtma işletmesinde, kombinin 1 saatte yaktığı DG.
  • Merhabalar,
    Benim ev 300 metrekare 4 kat .Neyazıkki bütün evi ısıtmak zorunda kalıyorum ,kullanmadığım odaların peteklerini kapatamayacağımı söylediler.Ekimin başlarında günde 14 metreküp yakıyordu, son günlerde özellikle akşamları 1 dereceye iniyor sıcaklık 22.5 metreküp yaktım. Ama gayet ısınıyorum.Sizce bu rakam çokmudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kapomaho

Merhabalar,
    Benim ev 300 metrekare 4 kat .Neyazıkki bütün evi ısıtmak zorunda kalıyorum ,kullanmadığım odaların peteklerini kapatamayacağımı söylediler.Ekimin başlarında günde 14 metreküp yakıyordu, son günlerde özellikle akşamları 1 dereceye iniyor sıcaklık 22.5 metreküp yaktım. Ama gayet ısınıyorum.Sizce bu rakam çokmudur ?

kardeşim günlük 22.5 metreküp ayda 675 metreküp ederki aylık maliyeti 500 tldir.az mı çok mu siz karar verin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *malcolmx*

quote:

Orijinalden alıntı: kapomaho

Merhabalar,

kardeşim günlük 22.5 metreküp ayda 675 metreküp ederki aylık maliyeti 500 tldir.az mı çok mu siz karar verin?

İlk cevap için sağolun , sormak istediğim ; Bu işlerde acemi olduğumdan belirttiğim boyutlardaki ev için yaktığım metreküp fiyatı abartılımı yoksa normal mi olduğunu anlamaya çalışmak .Ama şu 1 ay içerisinde ufak ta olsa tecrübe kazandım . Eskiden gündüzleri tamamen kapatıp ,akşamları 60 dereceye çıkartıyordum ki yaptığım tam laz işiymiş :) . Tamamen açıp-kapama , kapamadığım zamankinden bile epey bir m3 harcıyormuş. Şu an gündüzleri kısıkta akşamları 60 derecede ,sıcak su, yemek yapma.gibi tüm işlere rağmen kasım başlangıcında 18 m3 yaktım günde.

• tesisattaki dönüş suyu sıcaklığına bağlı değişir gibime geliyor.

Cuma akşamı 24 saatlik teste başlıyacağım.

Bakalım bizim cengaver ne yakacak..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.