Şimdi Ara

ADSL problemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu Ankara NMSin telefonunu nerden bulabiliriz. Hergün sorun yaşanıyor müşterilerimle. Müşteriler bizi suçluyor, Telekom (440375) bizi suçluyor . bağlanamıyoruz diye ağlayıp duruyorlar. Hergün değişik sorunlar oluyor:

1. Problem
    ADSL sinyali gelmiyor.
    Çözüm: Bu sorun en kolay ve çok basit. 101'i arıyorum ve porta bakılmasını istiyorum.5 dk sinyal geliyor.

2. Problem
    Telefon kesik hiç ses gelmiyor (kendi sesin ancak geliyor). Internet aktif.
    Çözüm: Basit. Yine 101'i arıyorum. 2-3 dk da hallediliyor. Oradaki adam portaki splitterin yanlış takıldığını söyledi. ondan öyle oluyormuş.

3. Problem
    En çok rastlanan sorun. Şifre yanlış diyor ve Telekom'un sayfası çıkıyor.
    Çözüm: 2-3 gün bekliyoruz. Kendi kendine geliyor. Bazen hemen o akşam düzeliyor.

4. Problem
    Zyxel 660R makra modemin yaptığı Diagnose sonuçları
    LAN connections
    Test your Ethernet Connection PASS

WAN connections
    Test ADSL synchronization FAIL
    Test ADSL(ATM OAM) loopback test PASS
    Test PPP/PPPoE server connection PASS
    Ping default gateway PASS

www.google.com 'a girmiyor.www.yahoo.com girmiyor. çoğu sitelere girmiyor.

Çözüm: Daha bulamadım! 10 defa arıza kaydı veriliyor. Anca düzeliyor.

5. Problem

LAN connections

WAN connections
    Test ADSL synchronization PASS
    Ping default gateway FAIL

En çok gıcık olduğum sorun. Hiç bir siteye girmiyor.
    Çözüm: Bilmiyorum

Bu sorunlar bizi aşıyor. Biz sadece modem kurmakla meşgulüz. ama Telekom bizi bunlardan dolayı suçluyor. Ne yapmamız gerekir? NMS telefon numarasını vermediler bize, gizli imiş!! Vermek istemiyorlar!

• Bilenler cevaplasa daha iyi olur fazla kirletmeyelim ortalığı
  • herkes şu modem al bunu aldan başka bişi bilmiyor ya.. boş boş konuşuyorusunuz. ama böyle önemli konularda susuyorsunuz.
  • daha iyi bilgilere sahip kullanıcısı olan bir forum verin de oraya takılalım artık
    forum.donanimhaber.com artik çok basit olmaya başladı. bu tür sorunlar buradakileri aşıyor galiba.

şu modem bu modem al, herkes kendi modemini övüyor.
    512 oldu
    Emule
    cart curt

başka konu yok burada!
    sıkıldım ve artık daha çok başka forumlara takılacam artık!

• Hocam sakin ol biraz daha ne yazdığın bile tam anlaşılmıyor.İstediğin foruma takılmakta serbestsin tabi.Ayrıca kimse bana cevap yazömıyor diye kızamazsın kim hangi konuyla ilgilenmk istiyorsa onunla ilgilenir.Adamlar 100 ytl verip modem alıyor tabi ki soracaklar hangisini alayım diye.Bir de amule cart curt dediğin şu anda adsl nin alınmasına en çok neden olan programlardır.
  • başka forum istyorsan forum çok fazla bi tane seç ama geri öneceğinden eminim. başka bir siteye dahada uyeyim ve oadada bu soruların aynen sorulmakta ancak ve ancak oraalrdada yanıt bulunmamakta senin gibi bizde istriz çözülsün bıktık aynı topicleri gormekten.
    sen modem kuran biri olarak gecenin bu saatinde evkullanıcılarından bu sorunu çözmelerini fazla ummasan daha iyi olur.senin bu konuda bilgin daha fazla olmalı.
    yahoo ve google sorunu telekomla ilgili sorun olamaz modemlerle ilgili bi urum bana kalırsa çunku modem değiştirenler yada yni modem adsl alanlar bu sorunla karşılaşıyorlar.
  • Cevapları ve fikirlerimi tek tek yazmaya çalıştım

quote:

Orijinalinden alıntı: kirgiz

Arkadaşlar şu Ankara NMSin telefonunu nerden bulabiliriz. Hergün sorun yaşanıyor müşterilerimle. Müşteriler bizi suçluyor, Telekom (440375) bizi suçluyor . bağlanamıyoruz diye ağlayıp duruyorlar. Hergün değişik sorunlar oluyor:

1. Problem
    ADSL sinyali gelmiyor.
    Çözüm: Bu sorun en kolay ve çok basit. 101'i arıyorum ve porta bakılmasını istiyorum.5 dk sinyal geliyor.

Aynen başka yapacak birşey yok zaten..
    quote:

2. Problem
    Telefon kesik hiç ses gelmiyor (kendi sesin ancak geliyor). Internet aktif.
    Çözüm: Basit. Yine 101'i arıyorum. 2-3 dk da hallediliyor. Oradaki adam portaki splitterin yanlış takıldığını söyledi. ondan öyle oluyormuş.

Doğrudur bunada yapılacak birşey yok.
    quote:

3. Problem
    En çok rastlanan sorun. Şifre yanlış diyor ve Telekom'un sayfası çıkıyor.
    Çözüm: 2-3 gün bekliyoruz. Kendi kendine geliyor. Bazen hemen o akşam düzeliyor.

Bu 3 sorunu hep aynı santrele bağlı yerlerde yaşıyorsun, bu santraldeki bu işe çalışan adamlar dikkatsiz veya işi bilmiyor. Allah kolaylık versin.
    quote:

4. Problem
    LAN connections

WAN connections
    Test ADSL synchronization FAIL
    Ping default gateway PASS

www.google.com 'a girmiyor.www.yahoo.com girmiyor. çoğu sitelere girmiyor.

Çözüm: Daha bulamadım! 10 defa arıza kaydı veriliyor. Anca düzeliyor.

Sorun bence 1. sorunla benzer ATM tünel oluşturmuyor, ADSL networkle modem konuşuyor, ama kısmen bloklama var networkünde, USR son firmware da ve zyxel de bu sorun oluyor. Bu modemleri kullanma. Benim tavsiyem AirTies artık herkes öğrendi. Zyxel 2. alternatifimdir ama burda sorun dediğim olabilir.
    USR da bu bug var zaten geçenler tespit ettim bunu USR da sitesinde doğruluyor, galiba Zyxel de aynı sorun var.
    quote:

5. Problem

LAN connections

WAN connections
    Test ADSL synchronization PASS
    Ping default gateway FAIL

En çok gıcık olduğum sorun. Hiç bir siteye girmiyor.
    Çözüm: Bilmiyorum

Bu sorunlar bizi aşıyor. Biz sadece modem kurmakla meşgulüz. ama Telekom bizi bunlardan dolayı suçluyor. Ne yapmamız gerekir? NMS telefon numarasını vermediler bize, gizli imiş!! Vermek istemiyorlar!

Bu 5. soruna ancak yorum yaparım bu modemin o an üzerinde gateway nedir? DSL de DHCP sunucu düzgün çalışmıyor olabilir.

• artık tüm sorunları çözebiliyor. NMS ... telefon numaralarını buldum.
  • ahizeyi kaldırmadıkça adsl hat almıyor noldu bilmiom 2 gün önce iyidi pc'de modemde bişi yok virüs, trojan var diye atlamayın
  • iyi günler...benim robotics wireless modemim var... bu modemle hp marka laptopa baglanabiliyorum... ama bi de dell d505 marka bi laptop var ordan baglanamıyorum.. o dell marka diger wireless modemlere baglanıyor... acaba sorun nedir acaba??? bir bilgisayarcı bana dell biraz eski oldugundan modemle uyum saglamadıgından diyor.. bana biraz saçma geldi...yardımcı olursanınz sevinirim....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.